Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

gündüz uyumaması zor olmuyormu cnm ya?Allah kolaylık versin.

benim bebeğiden 1 yasından küçük :) 11 aylık ama arkadaşlarım 8 . aydan itibaren inek sütü vermeye başladılar sizede sormak istedim başladınız mı diye. bu çizelge nerede?
gece uyumaması zor valla.

ek gıdaya aya alıştımı? benimkine zorla yediriyorum bazen kahvaltı zaten hiç yok.

Canim ben 4. Ayda basladim ek gidaya cunku ben anne sutu neredeyse hic veremedim suanda guzelcene her ogunu yiyolar allaha sukur kahvaltimiz corbamiz yogurdumuz meyvemiz ve muhallebimiz herseyden ogun olarak yiyolar

Elifcim kızın cok güzel maşallah suedacıga

Allah meleklerimizi korusun

ilknurcum Allah ikinizinde gönlünüze göre versin tam olaraknhazir olmak cok önemli ben kapaliyim üniversite son sınıftan beri yanii 9yildir öğretmenim Buarada okulda acıyoruz malum tam olarak hazır olmasaydım ac kapa ac kapa belki pes edicektim. Neyse herseyden önemlisi gercekten temiz kalpli olmak kul hakkı yememek ins namaz da nasip olur ins olur canım .namaz cok önemli

Elifcim suedacık iyilesmistir ins canım bebişler hasta olmasın ya daha minicikler bizimkide hasta salya şumuz biraz da öksürük yavrum benim senin yerine ben öksureyim diyenim geliyor

Ben Erkekler için olanını kokladim güzel sayilirdi

Bende dadandım ona canım suana kadar 2elbise 2tunik aldım hepsini tutturdum beden ve kumaş olarak

Benim kociş de laf atıp duruyor göbeğime nizamdan eriyecek diye bende bayağı göbek kaldı

Yürüyüş bende yapıcam ins canım sen iyisin aslında Bende 50olabilsem 58im suan boyu boşver bıdık bişeyim iste :)

Cok şükür

Maşallah maşallah maşallah

Banada kahve:))

Yazayım canım ayrı olarak

Veee hepsini okudum bitirdim
Yarın ilk günaydın benden olur belki :))

Masallah sibelcim bitirdin demek hepsini

Gunaydin herkese ben cok uykusuzum benimkiler cok mizmizdi bu gece uyudugumdan hic bisey anlamadim

Kızlar sabah kahvesine buyrun :))

Bir haftadır anneannemiz yanımızda keyfimiz yerinde kızımın öksürüğüde bı geçseydi tam olacaktı. Annelerin hakları asla ödenmez. İki günde onca sayfayı bitirebilmem bu yüzdendir :) annem,kızım internet kuşu olmuşsun ,çocukla ilgilenmiyormusun yoksa sen diyor. Sen varsın diye rahatım diyorum.
sen doya doya oyna diye :KK9:

Doğumlardan bahsedilmişti ben sezaryen oldum mecburen geceden suyum gelmisti açılma sancı olmayınca bı de bebişle yukarda olunca alalım dedi doktorum epidural oldum ama iğneyi yaparken cok zorlandı maalesef, öyle böyle gecti gitti iste ameliyattan çıktıktan sonra inanılmaz bir ağrım oldu ağrı kesici yapin diye yalvardım.dogum sancıları nasıldır düşünemiyorum artık velhasıl gecti iste şimdi tontinimle günlerimiz geçiyor

Eşle tanışma konusuna gelince eltimle arkadaştık, onun vasıtasıyla tanıştık 9 ay sonra da evlendik :KK16:

kizim geceleri huzursuz olunca gündüz de bol bol uyuyor :))

Günaydın erkenci bebişlere ve annelere :KK3:
dün gece başım çok ağrıdığından hemen uyumuşum, gelemedim.. çok muhabbet ettiniz mi gece, geçmişe göz gezdiremedim henüz..
bugün babamız evde olmadığımdan kızımı okula ben bırakacağım döndüğümde işler bitince gelirim yeniden insaallah..
öptük hepinizi...:KK54:

Canim kizini okula goturdugunde yada almaya gittiginde selimi ne yapiyorsun?

Sayfanın en başından bu sayfaya kadar okumak bayağı uzun sürdü.,Nele neler konuşulmuş öle isimler söylenmiş,estetik,kıl tüy :) ateşlenen,balgamı olan ,ishali olan ...tüm bebeklere geçmiş olsun.Onlar sağlıklı olsun biz hasta olalım.Kıyamıyorum onların canı yandığında kendimde hep bir suçluluk duygusu oluyor acaba neye dikkat etmedimde oldu diyorum...
Benim adım gülden ,kızımın adı da ece :)
Doğum hikayemi daha önce paylaşmıştım.Eğlenceli , kolay bir doğum olmuştu :) Darısı allah nasip ederse tabi diğer doğumun başına :)
Çalışıyorum.Prensesime alt katta bulunan kayınvalidem bakıyor.Ben işe gitmeden geliyor bize.Rahat oluyor.Arada annem geliyor değişiyorlar :)Anlaşıp gidiyorlar.
İzmirde yaşıyorum.
İncik ,cincik işlerle süs püslerle uğraşmayı tasarım yapmayı seviyorum. 6 aylık kınası yaptım.Diş buğdayı için hazırlıklara devam ediyom ay sonu yapıcam tarih netleşti :)
Bilgisayar programcısıyım.Tüm gün pc başındayım.Bugün işler rahat :))) Bol bol zaman var :) desemde öğlen oluyor çoşar benim işler :)

Prenses hanıma gelince : 2 dişimiz var bu ara biraz salyalıyız.3.diş gelicek ondan sanırım.Gece saat 12-1 arası uyuyo 2-3 saat uyuyup uyanıyo kimi zaman piş pişleyip uyuyo kimi zaman emiyo emmezse yarım saat sonra kesin uyanıyor acıktım diye 6bucukta son kez emziriyorum yada doymazsa mama veriyorum aptamil marka. sabah 7 de ayrılıyoruz öğlen 4 te kavuşuyoruz :) Beni görünce saklanıyo ben peşinden sonra sırnaşıyo özlem gideriyoruz :) Tutunarak koltuk kenarlarında yürüyor.Tavuk,kırmızı et,balık çok seviyor.Sebze çorbasını da seviyor ama etleri daha çok :)

Benden bu kadar...azcık çalışayım sayfa açık kalıcak :) arada bakar katılırım.Öpüyorum bıcırıkları

bizde zayıflarız inşaallah,sen espiri olsun diyemi minikkelebek koydun nickini? :KK1:
Aslında gecen düşündüm bunu obezkelebek olarak değiştirsem mi diye... :KK9:Canım ben kızıma hamileyken sizi cok takip ederdim... Onun icin kk ya üye olmuştum ... Yani minikkelebk olan bebisim...aslında kızımın dogum kilosundan 2 kilom kaldı benim...
Oğlumun hamileliği cok sorunlu geçmişti ve cok kilo aldım ... Henüz kilolarımdan kurtulamadan... Kızıma hamile kaldım ... Sukur 2 tane dünya güzeli herseye degen bebisim var...
Ne yapalım saglık olsun... Kiloları da vericez artık . İns canım bizde zayıflarız :KK16:
şu iki mesajda alay mı sezdim, bana mı öyle geldi kızlar? öyleyse bileyim de ona göre yazdıklarımı resmileştireyim bundan böyle ben de..

minikkelebekcim 50 kilocuk olmak için aç mı geziyor olmak lazım, anlayamadım :KK56: tombik de olsam söylerdim böyle bir ortamda niiçin yalan söyleme gereği duyayım ki? konu yine geçen gün yaşanan saçmalıklara döndü dolaştı iyi mi?
iyi sohbetler sizlere arkadaşlar...

Canım neden yalan soyleyesin ki...
İnsanlarla dalga geçilmesi hayatta sevmediğim şeydir ... Elifsuedaya da sabah cevap yazdım ,.. Kk hata var onca yazdığım seyden sonra beni 3 kere dışarı attı ...bende sinir oldum kapattım ... Böyle düşünmene cidden üzüldüm ... Çizelgemde de gördüğün üzere deli gibi kilo vermeye çalışıyorum ... Ne güzel 2 cocuk annesisin fazlalığın hiç yok...

sibelcim çok teşekkür ederim canım

artık sueda gayet iyi ishalide yok

gel buyur canım herzaman kapım açık

tabikide yaparım kahve

şu iki mesajda alay mı sezdim, bana mı öyle geldi kızlar? öyleyse bileyim de ona göre yazdıklarımı resmileştireyim bundan böyle ben de..

minikkelebekcim 50 kilocuk olmak için aç mı geziyor olmak lazım, anlayamadım :KK56: tombik de olsam söylerdim böyle bir ortamda niiçin yalan söyleme gereği duyayım ki? konu yine geçen gün yaşanan saçmalıklara döndü dolaştı iyi mi?

he sen bundan şimdi alay mı sezdin yani ?
espiriye gelemiyorsan söylersin olur biter fesatlığın alemi yok
ben minikkelebek arkadaşada espiri yaptım ama hiç nedense yanlış anlamadı
o günkü saçmalıklara benzetemezsın bu olayları
burda tartışmaya ve kavgaya yer yok
zira en hoşlanmadığım seydir kavga....

sibel senin yavrunada geçmiş olsun tez zamanda geçer inşaallah
tüm hasta yavrular iyileşsin
bende sueda hasta olunca ben olsaydım keşke o daha çok küçük diyorum
işte anneler böyle,bizim annelerimizde bizim için böyleydi

kizlar gunaydin ancak yazabildim sabahtan beri, herkes ve butun bebisler iyidir insallah.
benim hobbitim dun gece ateslendi, saat 1 gibi sayikliyordu bir baktimki atesi cikmis. hemen cikardim ustunu kolsuz bodyle oturttum ama oturacak hali yok. esimi kaldirdim.
gel biraz tut ece'yi ben islak bez yapicam dedim. islak bezle serinlettik, odasini havalandirdik(oda 25 dereceydi) calpol verdim yarim olcek ve emzirdim. emerken uyuyakaldi. yatakta aramiza yatirdim 1 saat sonra su gibi terledi basi ve atti atesi. sabahta iyi kalkti keyfi yerindeydi. biraz once bakiciyla konustum bir guzel azar isittim. neden bu saate kadar aramadigim ve doktora goturmedigime dair!! yani aslinda su anda sinirliyim ve ya sabir cekiyorum. yahu atesi dusen ve keyfi olan cocugu, ustelik gece de en fazla 38 derece atesi cikan bebegi neden doktora gotureyim? yanlis miyim? dis cikariyor olabilir ondna ateslenmis olabilir. bir de 9 aylik cocuga sirkeli su icirmis 3 kasik!! siz boyle birsey duydunuz mu? hani sirkeli su basina koyarlar ama icirildigini hic duymamistim. yardimci olun bana nolur var mi boyle birsey. doktorunu aradim ama muayenedeymis soramadim ona.

kızlar günaydın bu aralar kk ya pek giremiyorum benim kız çok huysuz nereye gitsem arkamdan ağlaya ağlaya geliyor artık babasını da istemiyor sürekli benimle olmak istiyor. kıyamam babası da çok üzülüyor. aslında babası ona çok güzel bakıp ilgileniyor her dediğini yapıyor ama yok onun kucağındayken beni gördüğü an hemen bana doğru kollarını uzatıyor bana bakıp ağlıyor. bide bu aralar hiç uyumuyor desem yeridir sabahın 5 inde kalkıyor ne yapacağımı şaşırdım. bu arada benim kızın dişleri çıkmadı henüz ama emekliyor hemde maşallah çok seri hareket ediyor. kızlar geç emekleyen bebişler daha çabuk yürümeye başlarmış bebişi emeklemeyen annişler üzülmesin sakın. bu arada geçmişi okuyamadım kızlar. :KK43: benim bebiş uyanmadan çorbasını yapmam lazım. görüşmek üzere kızlar......

Aslında gecen düşündüm bunu obezkelebek olarak değiştirsem mi diye... :KK9:Canım ben kızıma hamileyken sizi cok takip ederdim... Onun icin kk ya üye olmuştum ... Yani minikkelebk olan bebisim...aslında kızımın dogum kilosundan 2 kilom kaldı benim...
Oğlumun hamileliği cok sorunlu geçmişti ve cok kilo aldım ... Henüz kilolarımdan kurtulamadan... Kızıma hamile kaldım ... Sukur 2 tane dünya güzeli herseye degen bebisim var...
Ne yapalım saglık olsun... Kiloları da vericez artık . İns canım bizde zayıflarız :KK16:

bende öyle düşünmüştüm zaten :KK1:

kızlar günaydın bu aralar kk ya pek giremiyorum benim kız çok huysuz nereye gitsem arkamdan ağlaya ağlaya geliyor artık babasını da istemiyor sürekli benimle olmak istiyor. kıyamam babası da çok üzülüyor. aslında babası ona çok güzel bakıp ilgileniyor her dediğini yapıyor ama yok onun kucağındayken beni gördüğü an hemen bana doğru kollarını uzatıyor bana bakıp ağlıyor. bide bu aralar hiç uyumuyor desem yeridir sabahın 5 inde kalkıyor ne yapacağımı şaşırdım. bu arada benim kızın dişleri çıkmadı henüz ama emekliyor hemde maşallah çok seri hareket ediyor. kızlar geç emekleyen bebişler daha çabuk yürümeye başlarmış bebişi emeklemeyen annişler üzülmesin sakın. bu arada geçmişi okuyamadım kızlar. :KK43: benim bebiş uyanmadan çorbasını yapmam lazım. görüşmek üzere kızlar......

benim kızda bana çok düşkün kimsede durmuyor
babasında duruyor biraz sonra sıkılıyor
bana kur yapıyor babasıda gıcık oluyor,çok kıskanıyor :KK1:

onun kucağından bana gelmek istiyor
benimkide henüz diş çıkarmadı
huysuzluğuda geçer inşaallah

Allahım bu kız yine yemek yemiyor.

cnm üzülme zaman zaman benim kızımda yemiyor sonra düzeliyor. gerçi çorbayı her zaman biraz sıkıntılı yiyor....

kizlar gunaydin ancak yazabildim sabahtan beri, herkes ve butun bebisler iyidir insallah.
benim hobbitim dun gece ateslendi, saat 1 gibi sayikliyordu bir baktimki atesi cikmis. hemen cikardim ustunu kolsuz bodyle oturttum ama oturacak hali yok. esimi kaldirdim.
gel biraz tut ece'yi ben islak bez yapicam dedim. islak bezle serinlettik, odasini havalandirdik(oda 25 dereceydi) calpol verdim yarim olcek ve emzirdim. emerken uyuyakaldi. yatakta aramiza yatirdim 1 saat sonra su gibi terledi basi ve atti atesi. sabahta iyi kalkti keyfi yerindeydi. biraz once bakiciyla konustum bir guzel azar isittim. neden bu saate kadar aramadigim ve doktora goturmedigime dair!! yani aslinda su anda sinirliyim ve ya sabir cekiyorum. yahu atesi dusen ve keyfi olan cocugu, ustelik gece de en fazla 38 derece atesi cikan bebegi neden doktora gotureyim? yanlis miyim? dis cikariyor olabilir ondna ateslenmis olabilir. bir de 9 aylik cocuga sirkeli su icirmis 3 kasik!! siz boyle birsey duydunuz mu? hani sirkeli su basina koyarlar ama icirildigini hic duymamistim. yardimci olun bana nolur var mi boyle birsey. doktorunu aradim ama muayenedeymis soramadim ona.

cnm çok geçmiş olsun bizim kızda bir gece birden bire ateşlendi bizde doktora falan götürmedik bizimde en fazla 38 civarındaydı senin yaptıklarını yaptık 1 saat sonra düzeldi sirkeli suyun içirildiğini hiç duymamıştım. sıkma canını keşke sana sormadan vermeseymiş.

yaaaaaa nasıl unuttum kızlar yeni topiğimiz hayırlı uğurlu olsun.....seviyorum sizi....

X