Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

ayyyy sari ordek seni ne kadar sekersin oyleeeeee masallah canim allah nazarlardan saklasin :nazar::nazar:

sağol cnm, Allah hepsini nazardan korusun..
kızlar bu arada oğlum hastalandı öküsüyo balgam da var sanki ilaç pditus veriyorum ama dr aradım getir dedi yarın gitcem bakalım inş kötülemez zaten dünden beri başladı

hoşgeldin folikasidcim, geçmiş olsun oğluna ilerlemez insaallah..

merhaba arkadaşlar ben sizi sürekli takip ediyordum fakat yazamıyordum yeni topiğimiz hayırlı olsun inşallah bundan sonra yazmaya çalışacağım.benim 6 haziran doğumlu oğlum var ayrıca 29 mart 2006 doğumlu ablamız var kızım bu sene 1. sınıfta. okul ev arası mekik dokuyorum hasta olan bebeklere geçmiş olsun Allah hepimizin bebeklerini korusun.

sağol cnm hoşgeldin sen de yavrularınla..
bizim de 2008 eylül doğumlu bir ablamız var ana sınıfına giden..birinci sınıfa gidiyor olması zor oluyordur senin için, ilk zamanlar okula adapte sıkıntısı, ödevler, bir de bebeğin bakımı zor.. Allah yardımcın olsun..

herkese merhaba,
Uzun zamandır giremiyordum bı baktım sayfalar almış başini gitmiş okudukça Afalladım ,şaşırdım ,üzüldüm.
Neyse ben biraz kızımı anlatayım 9 aylık kontrolünde 10 kg 76 cm geldi emekleme hala yok biraz geri geri gidiyor okadar üstte 4 altta 2 dışımız var anne dedi birkaç kez. çok mutlu oldum

Bebislerinizle mutlu günler güzel anneler :KK34:

Not:KK70:iğer topikten kopyalayıverdim

hoşgeldiniz Yarencikle annesi...
maşaallah, herşeyi çok güzel Allah sağlık versin, geri geri emekliyor demek ki :KK1:
size de mutlu günler cnm...

Son düzenleme:
maşallah kuzuya bu da çok yakışıklı ya...
sarı sarı dünürüm :KK1:

damadı beğendin herhalde dünürüm dediğine göre :KK1:
sağolasın cnm..

kizlar bisey sorucam, bebeklere tuvalet egitimine 18-24 ay civari baslanir diye biliyorum dogru muyum? daha dktora gidemedigimiz icin soramadim, ben de size danisayim dedim. bizim bakici teyzemiz illaki lazimlik al da tuvalete yavas yavas alistiralim diyor. bende daha erken 18 ayda baslaniyor dedim ama o cocuktan cocuga degisir, illa da biz yavastan baslayalim diyor. Ne dersiniz? Simdi bir de cocugu tuvaletten sogutmak istemiyorum. Gorumcemin oglu 13-14 yasina kadar altina yapiyordu psikolojik sorunlar nedeniyle. bende ayni seyleri kizimin yasamasini istemiyorum :KK50:
çok erken yaşta üzerine gidip de bunaltmak iyi olmaz haklısın cnm,
ben kızımı iki yaşını doldurduktan sonra alıştırdım birkaç günde alışıp söyledi çok şükür..
ama çevremde erkenden lazımlığa oturtup alışkanlık edinsin diyenler de var..bilemiyorum hangisi doğru...

ellerine sağlık bir kase de bize gönderiver cnm,
mercimek geri püskürtüldü, belki bunu yer, çorba yerine yine; iki minik kavanoz yoğurt yedi bizim yoğurt canavarı..

Son düzenleme:
sağolun kızlar, olur valla göndereyim keşke evler yakın olsa hiç yemek derdimiz olmazdı:KK1:

merve o yoğurt canavarını bana gönder yiyim onun ağzını biraz:KK1:

şimdi de kabak dolması yapıcam küçük bacoya:KK1:

Son düzenleme:
kızlar günün geyiği gelsin,eşlerinizle nasıl tanıştınız anlatın bakalım?

sağolun kızlar, olur valla göndereyim keşke evler yakın olsa hiç yemek derdimiz olmazdı:KK1:

merve o yoğurt canavarını bana gönder yiyim onun ağzını biraz:KK1:

şimdi de kabak dolması yapıcam küçük bacoya:KK1:

sağol cnm gerçekten süper olurdu, birer kase bölüşürdük..

kabak dolmasını çok severim ben, ımmh afiyet olsun Berene...

e o zaman ben bu gülücükleri bu işe gönlün var olarak anlıyorum .. hayırlısı olsun dünürüm, gelinime iyi bak.. :KK1:

bizi arkadaşlarımız tanıştırdı cnm daha doğrusu fotografımı görüp tanışmak istemiş eşim, ben başta görüşmek istemedim, gönülsüzdüm biraz...ilk buluşmaya gittik o arkadaşımız olan çift de geldi, ben hala olmaz bu iş diyorum tabii, sonra bi de baktım ki nikah masasında imza atıyorum :) böyle işte.. nasip kısmet işleri...
sizin nasıldı?

Son düzenleme:
bizi arkadaşlarımız tanıştırdı cnm daha doğrusu fotografımı görüp tanışmak istemiş eşim, ben başta görüşmek istemedim, gönülsüzdüm biraz...ilk buluşmaya gittik o arkadaşımız olan çift de geldi, ben hala olmaz bu iş diyorum tabii, sonra bi de baktım ki nikah masasında imza atıyorum :) böyle işte.. nasip kısmet işleri...
sizin nasıldı?

çok güzelmiş canım,bizide ablamın eşi eniştem tanıştırdı :KK16:
aynı bende olmaz demiştim,oda çok beğendiğini söylemiş
2.görüşmemizde hemen evlilik kararı aldık :KK53:
hemen nişan oldu,toplam 6 ayda gerçekleşti herşey ve evlendik
hatta sueda kına gecemde doğdu,bana evlilik yıldönümü hediyesi oldu :21:

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlarr yine geçmişi okuyamadım benim paşadan.nasılsınız bugün..bi yine dişden dolayı huzursuzduk.sabah kahvaltısını bile etmemiş doğru ben okuldan gelince beni emdi sadece ve hala doğru düzgün bişey yemedi sürekli mımız mızmız dolaşıyor etrafta kucak istiyor buda beni yoruyorr..bide okul değiştirdim eş durumundan tayinim çıktı farklı bir ortamın verdiği huzursuluk birde beyfendinin mızmızları artık bana sağdan sağdan geliyorlarr:)))
eşlerle nasıl tanışılmış diye sorulmuşş.eşimle biz ben doğu görevini yaaparken ağrı doğubayzıtta tanıştık.1.5 yıl sonr evlendikk .bizimde herşey çok hızlı gelişti ama nişan evremiz 1.5 yıl sürdü.tayinlerden dolayı.. bizden böle kızlar benimki bana küçük bir armağan yaptı onu temizleyeyim görüşürüz arkadaşalr

yok şükürler olsun cnm çok ağladığından kustu o kadar da ben tedbir amaçlı götürdüm. sağol cnm
Gecmis olsun canim insallah simdi birseyi yoktur

bebelac diğerlerine göre daha şekerli cnm ondan sevmiştir. ama içirebilirsen en iyi marka sma.
bizimkide öyle düzensiz.
benim bebişim 9 aylık, anne sütü alıyor, günde 6 ile 8 kez veriyorum. öğün yerine vermiyorum her 3 saatte ek gıda vermeye çalışıyorum öyle aman aman bir düzende gitmiyor genelde sabah uyandığı saate göre değişiyor beslenme saatleri.

akşam uyku düzenimiz var ama gündüz yok, bazen 3 saat uyurken bazen 1 saat uyuyor gündüz ama gece uykumuz standart 12 saat sürüyor.

kızlar ben devam sütü de vermek istiyordum berene en azından sütten kestiğim zaman 3 yaşına kadar içsin diye, önceden sma gold, milupa aptamil denedim ikisinide içmemişti, dün alışveriş yaparken bir de bebelac deneyeyim diye aldım gece yatmadan önce 180cc hazırladım 100cc içti çok şaşırdım, sanırım bebelacı sevdi bu minnoş:KK1:

cnm turab suan 11 aylık temmuz gibi ben yavaş yavaş alıştırmaya başlıyacağım. deneyeceğim en azından.
kizlar bisey sorucam, bebeklere tuvalet egitimine 18-24 ay civari baslanir diye biliyorum dogru muyum? daha dktora gidemedigimiz icin soramadim, ben de size danisayim dedim. bizim bakici teyzemiz illaki lazimlik al da tuvalete yavas yavas alistiralim diyor. bende daha erken 18 ayda baslaniyor dedim ama o cocuktan cocuga degisir, illa da biz yavastan baslayalim diyor. Ne dersiniz? Simdi bir de cocugu tuvaletten sogutmak istemiyorum. Gorumcemin oglu 13-14 yasina kadar altina yapiyordu psikolojik sorunlar nedeniyle. bende ayni seyleri kizimin yasamasini istemiyorum :KK50:

netlog diye bir internet sitesinde msj attı 1 gün sonra msn den konuştuk cam açtık ertesi günde buluşma kararı aldık. 1 hafta sonra annem ile tanıştırdım 10 ay sonra nişanlandık 12. ay evlendik. :)

benim soruma neden cevap vermiyorsunuz yaaa

Son düzenleme:
kızlar sizlere sorum olacak.
bebekleriniz kaç aylık?
süt veriyor mu sunuz? sulandırarak mı sulandırmadan mı?
içine bebe bisküvisi falan koyuyor mu sunuz?
günde kaç kez veriyor sunuz?
öğün yerine mi veriyorsunuz?

ve uyku düzeniniz nasıl? :)

:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

bebekleriniz kaç aylık?

bebeğim 10 aylık.anne sütüne devam ediyoruz..günüz uykuuz hiç yok.akşam 9 da yatıyor sbah 8 e kadar.aralarda 3-4 kez uyanıyor.

kızlar ben çok abur cubur yiyorum nolcak benim halim ya :KK36:

Bende cok yiyiyorum ya neolacak halim bilmiyorum kilo vermem lazım

Canim kontrole gitmistim 35. Haftada dr um artik dogum geldi biz mudahale etmezsek kendileri gelicek dedi sezeryan gunu belirleyelim dedi tabi ben ve annem sok bi anda gozlerimiz doldu 36. Haftanin icinde belirleyin dedi biz farketmez deyince dr um 28 mayis olur mu dedi bizde olur dedik ama esim dr dan cikinca keske 29 u olsun deseydik dedi istanbulun fethiya ondan sonra dr aradi ve 29 unu aldi gunu bizde ogun gittik hastaneye ama ben evden cikarken suslenmid puslebmis oyle gidiyom annem ve kaynanam sanki doguma gitmiyon gibi bir halin var diye dalga gectiler benle neyse hastaneye drum geldi ve beni ameliyathaneye aldilar ama ben giderken annemle birlikte salya sumuk agliyoruz sonrada epudural yapildi ama ben cok panigim ben sadece bebelerin ciktigi anda uyandim gerisonde bayiltmislardi beni ilk oglum geldi sonra kizim hemsirler ayy tombisler dogdu deyince butun hemsireler bebelere bakmaya gitti ve basimda kimse kalmadi drla ben kaldim sadece sonra bebislerimi getirdiler ayy miniciklerdi yaa bak duygulandim simdii

şilacım zaman ne cabuk geçiyor değil mı doğumlarımız dün gibi aklımızda

anlatayım hemşom
o gün son günlerdeyim diye temizlik yaptım kıl tüğ falan
tamda o gün doğum yapacakmışım denk gelmiş
sonra akşam eşim geldi ben her akşam yürüyüş yapıyordum
eşimle yürüdük parkta oturduk markete girdik alışveriş yaptık
sonra eve geldik,bi kaç gündürde ishal gibiydim
doğum belirtileri başlamış
yatıyorduk gece 4 gibi ara ara sancılarla kalktım
önce az sonra çoğalmaya başladı
sonra gözlerimi açtım bi kız çocuğu ayakta durmuş bana bakıyordu
halisülasyon görüyordum galiba :KK1:
sonra tuvalete kalktım sonra baktım nişan gelmiş
tabi ben çok mutluyum bi an önce doğurcam diye
doğumdan korkan ben o kadar sakindimki
hastaneye bi heyecanla gittim
sonra eşimi kaldırdım sonra annemi
valizimi kontrol ettim alacaklarmızı aldık
taksiye bindik gittik
hastanede çok yakın zaten
gece 5 te yatış yaptım 3 cm açılmam varmış
suni sancı verdiler hızlansın diye
tabi sancılar arttıkça ben bağırmaya ağlamaya başladım allahım ve ay ay sesleriyle
oradakiler sesimi duymuş hep nstye giren kadınlar korkmuş
normal doğum yapmıcaz demişler doktora :KK52:
sonra hemşire bana moral olsun diye anneni çağırayım dedi annemde kayınvalidemi göndermiş önce
oda ağladı sonra annem geldi o da çok üzgündü dışarda ağlamış
eşime canı çok yanıyormudur demiş :KK16:
neyse ben sancıdan kendimi yerlere atasım geliyor
bi yatıyorum bi kalkıyorum belden aşağısı tutmuyor
yüzüm yanıyor bide kolumda serum var
kocaman ağır bi direk var serumu tutan adını bilmiyorum onunla birlikte geziyorum bide
o halimde bile tüm hamilelere dua ettim
sabah kendi drum geldi
makata baskı yapmaya başladı artık bebek
makata baskı varmı dedi hemşir var dedim doğuma aldılar
10 cm olmuş ara arada sürekli çatı muayeneleri yapıldı çak can yakıcıydı
sancım var zaten o da baskı yapıyordu
neyse doğumhaneye çatala aldılar beni
ıkın dediler ıkındım ama beceremedim :KK1:
dr popoyo dogru ıkın dedi tuvalet yapar gibi
tabi önce lavman yapıldı neyse bebek çıkmadı
dr olmuyor dedi bende korktum sonra 2 kişi üzerime bindi
karnıma bastırıyorlar o aradada ıkınıyorum
belim çıtladı kırılcak diyom nefessiz kalıyom diyom ama kimsenin umurunda değil :KK5:
sonra öğrendim tabi ıkınmayı bikaç denemede olmadı sonra oldu
aman ALLAH ım ne göreyim bir karabaş çıktı ordan anlamadım bile
doğumda acı hissetmedim çok kolaydı sancı kötüydü
neyse omuzları takılır diye korkmuştum ama onu bile anlamadım
hemencecik vucududa çıktı heme çocuk dr u aldı yan masaya muayeneye
geriye kaldı plesanta dr ıkın ve karnına masaj yap dedi çıkması için
artık ıkınmayıda öğrendin deyip güldü sonra plesanta yavrumda çıktı :KK1:
sonra dr elimi tuttu konuştuk gülüştük
çok güzel aynı sana benziyor dedi kaşlar gözler
babaya benzemiyor dedi sonra bi baktım çocuk babaya benziyor
herkesde eşime benzetti kimide aynı sen diyor
bana benzeyen taraflarıda var ama babasına daha çok benziyor :KK16:
39+7 günlükken 11:05 te doğum yaptım
3.660 gr 49 cm doğdu benim suedam balım :nazar::nazar::nazar:

Elifcim maşallah cok duygulandım okurken her dogum bir başka güzel ve farklı olur derler öyle sanırım

Buarada isimler söylenmiş benim adm Sibel kızımın ad Zeynep yaren biz denizlide oturuyoruz. Oku oku bitiremedim valla okudukça yazıcım inş

bebekleriniz kaç aylık?

canım bizim bebeklerimiz 1 yaşından küçük,çizelgemizde var zaten...
o yüzden inek sütü vermiyoruz,senin bebeğin büyük galiba?
ben sadece emziriyorum ve ek gıda alıyor.
uyku düzenimiz ise değişiyor,bu aralar düzenli
ama çok sabahladığım oldu...

Son düzenleme:

Elifcim maşallah cok duygulandım okurken her dogum bir başka güzel ve farklı olur derler öyle sanırım

Buarada isimler söylenmiş benim adm Sibel kızımın ad Zeynep yaren biz denizlide oturuyoruz. Oku oku bitiremedim valla okudukça yazıcım inş

teşekkür ederim canım :KK16:

sendemi normal doğum hikayeni yazmışmıydın,yazmadıysan senden de bekleriz...
napalım artık bir fil yavrusuna dönüşürüz :KK1:

artık nasıl bitiriceksen 72 sayfayı,artık sende bizi geriden takip edersin :KK1:

şilacım zaman ne cabuk geçiyor değil mı doğumlarımız dün gibi aklımızda

Evet sibelcim zaman cok cabuk akip gidiyor ama dogum benim icin hayatta unutmayacagim bir ani olucak galiba bu arada butun sayfalari tek tek okuyacak misin gercekten

bebekleriniz kaç aylık?

Canim beenimkiler devam sutu iciyor ve ben aksamlari veriyorum gunduzleri ek gida ile doyuruyoruz karnimizi uyku duzeni diye birsey yok bizde hep ayni saatlerde uyuyolar ama bazen 9 kalkiyolar bazende bugunku gibi 6:30 da

X