Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Canim ilk regl felaketti benim, ust bas yatak yorgan batmisti. Korkumdan ise bile gidemedim deli gibi kanamam oldu tam 8 gun. Sonraki normaldi ama. Simdi ucuncuyu bekliyorum dort gozle. Lekelenme kanamaya doner merak etme.

Ya regl olanlar normal şakır şakır mı oluyo yoksa leke leke mi? Bende leke var çoğalmıyor da azalmıyor da

Kizim 9 aylik canim, inek sutu icmiyor su anda sadece anne sutu ve gece yatmadan aptamil. Bebe biskuvisi vermiyorum ben sekerli diye. Gu duz uykusu sadece haftasonu var yani ben evdeyken. Emzirince uyuyor, gecede 9'da yatip sabah 6-7 gibi kalkip meme emiyo sonra yine 40dak uyuyo. Ama dis cikarma donemlerinde gece uyku muyku olmuyo tabi.

kızlar sizlere sorum olacak.
bebekleriniz kaç aylık?
süt veriyor mu sunuz? sulandırarak mı sulandırmadan mı?
içine bebe bisküvisi falan koyuyor mu sunuz?
günde kaç kez veriyor sunuz?
öğün yerine mi veriyorsunuz?

ve uyku düzeniniz nasıl? :)

:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

Biz esimle aslinda ikimizinde haz etmedigi bir ortak arkadas vasitasiyla tanistik. Benim msn adresimi vermis, esimde eklemis. Birbirimizin fotografini falan gormeden 1 hafta yazistik etkilendik. Sonra fotograflar gorulunce bulusma karari aldik. 6ay sonra evlenme teklif etti. 1.5 sene icinde de evlendik :)
Boyle yazinca cok ruhsuz gibi geldi ama hayatimiz boyunca yollarimiz cok kesismis ama bir turlu tanisamamisiz. Ama kader sonunda bir araya getirdi hayatimla :)

kızlar günün geyiği gelsin,eşlerinizle nasıl tanıştınız anlatın bakalım?

Zeynepyarenim canım kızını tarif etmissin ya sanki benim kızı tarif etmissin :)
boy kilo, diş aynı hep :)

gündüz uyumaması zor olmuyormu cnm ya?Allah kolaylık versin.
bebeğim 10 aylık.anne sütüne devam ediyoruz..günüz uykuuz hiç yok.akşam 9 da yatıyor sbah 8 e kadar.aralarda 3-4 kez uyanıyor.

benim bebeğiden 1 yasından küçük :) 11 aylık ama arkadaşlarım 8 . aydan itibaren inek sütü vermeye başladılar sizede sormak istedim başladınız mı diye. bu çizelge nerede?
gece uyumaması zor valla.
canım bizim bebeklerimiz 1 yaşından küçük,çizelgemizde var zaten...
o yüzden inek sütü vermiyoruz,senin bebeğin büyük galiba?
ben sadece emziriyorum ve ek gıda alıyor.
uyku düzenimiz ise değişiyor,bu aralar düzenli
ama çok sabahladığım oldu...

ek gıdaya aya alıştımı? benimkine zorla yediriyorum bazen kahvaltı zaten hiç yok.
Canim beenimkiler devam sutu iciyor ve ben aksamlari veriyorum gunduzleri ek gida ile doyuruyoruz karnimizi uyku duzeni diye birsey yok bizde hep ayni saatlerde uyuyolar ama bazen 9 kalkiyolar bazende bugunku gibi 6:30 da

anladım cnm diş çıkarma dönemlerinde zaten değişiyor huyları suları
Kizim 9 aylik canim, inek sutu icmiyor su anda sadece anne sutu ve gece yatmadan aptamil. Bebe biskuvisi vermiyorum ben sekerli diye. Gu duz uykusu sadece haftasonu var yani ben evdeyken. Emzirince uyuyor, gecede 9'da yatip sabah 6-7 gibi kalkip meme emiyo sonra yine 40dak uyuyo. Ama dis cikarma donemlerinde gece uyku muyku olmuyo tabi.

benim bebeğiden 1 yasından küçük :) 11 aylık ama arkadaşlarım 8 . aydan itibaren inek sütü vermeye başladılar sizede sormak istedim başladınız mı diye. bu çizelge nerede?
gece uyumaması zor valla.

artık 1 yaşında sayılır seninki,bizim bebeklerimizin hepsi arkadaşlarla aynı aydalar
benim ki 8.5 aylık,çizelge yazdığımız yazıların altında hemen
mesala benim pembe çizelge.

.'Selam kızlar evim evim güzel evim sonunda kavuştuk. Böyle yazıyorum ama çok rahattık. Dayı dede anneanne gülfemle ilgilenince banada ayaklarımı uzatmak kaldı :-) iyisinizdir inşallah. Yeni arkadaşlar katılmış aramıza hoşgeldiniz kızlar umarım güzel faydalı sohbetler olur. İyi geceler sabaha görüşürüz inşallah.

mutluluk kaynağım,herşeyim sueda'm :nazar::nazar::nazar:

Elifcim kızın cok güzel maşallah suedacıga
ya kızlar suedanın ateşi çoktı biraz ilk defa

37.8 olmuş bende soydum atletiyle duruyor

nazar değdi yavruma okuyup üfleyin bakıyım ordan :KK1:
Allah meleklerimizi korusun

şaka maka kapanmayı çok isterim, eşime ben kapanıcam dedim izin vermedi kendi 5 vakit namazlı niyazlı bir adamdır, nedenini sordum önce 5 vakit namazını kıl ama öyle 1 hafta değil 2 ay 3 ay ben göreyim ondan sonra layığıyla kapan dedi, adam haklı bana güvenmiyor 2 gün sonra açılırım diye Allah hepimize iman aşkı versin ona daha ço yönelmeyi nasip etsin inşallah.
ilknurcum Allah ikinizinde gönlünüze göre versin tam olaraknhazir olmak cok önemli ben kapaliyim üniversite son sınıftan beri yanii 9yildir öğretmenim Buarada okulda acıyoruz malum tam olarak hazır olmasaydım ac kapa ac kapa belki pes edicektim. Neyse herseyden önemlisi gercekten temiz kalpli olmak kul hakkı yememek ins namaz da nasip olur ins olur canım .namaz cok önemli
selam kızlar

sabah hastaneye gittik geldik
ben diş ateşidir diye sevinçliydim
ama alt solunum yolu enfeksiyonu olmuş
biraz hırıltısı var dedi
üşütme değilmiş mikrop kapmış
burnuda tıkalı dedi
ayın 21 inde sağlık ocağına gitmiştik
aşı için o zaman dr dinlemişti bişisi yoktu burnuda tıkalıydı yine
3 şurup, fısfıs burnunun ön kısmına sürmem içi krem verdi nefes açıcı galiba

moralimde bozuldu
ilaçlarını içiremiyorum ağlıyor sürekli
görünce ilacı çıldırıyor
2 kez içirdim ikisindede kustu
nasıl yapcam bakalım

gece de sorun olmadı hiç gayet güzelce uyuduk
Elifcim suedacık iyilesmistir ins canım bebişler hasta olmasın ya daha minicikler bizimkide hasta salya şumuz biraz da öksürük yavrum benim senin yerine ben öksureyim diyenim geliyor

Kizlar mustelanin bebek parfumu var musti diye gordunuzma daha dogrusu kokladiniz mi

Ben Erkekler için olanını kokladim güzel sayilirdi

kızlar ya internetten giyim alışverişi yapıyor musunuz siz markafonı vs.?ben sürekli yapıyorum,hastalık gibi oldu bende valla.kargocuyla kanka olduk artık.sizce normal miyim ki?

Bende dadandım ona canım suana kadar 2elbise 2tunik aldım hepsini tutturdum beden ve kumaş olarak

ah ah sorma aynen benimde ona çok moralim bozuluyor zayıflamam lazım acil :KK43:

akibetim hiç iyi değil :KK1:

Benim kociş de laf atıp duruyor göbeğime nizamdan eriyecek diye bende bayağı göbek kaldı

160 değil 160 civarı :KK9: bir elliden hallice diyelim biz kısaca :KK1: ufak tefek birşeyim işte...
sen benden uzunsundur o halde, ben kendimi bildim bileli 50 li kilolardayım, hamilelikte 70 e dayandım sadece..
sağlık olsun yeter ki cnm hava güzelleşsin bol bol yürüyüş yapar eritiriz..

Yürüyüş bende yapıcam ins canım sen iyisin aslında Bende 50olabilsem 58im suan boyu boşver bıdık bişeyim iste :)

merhaba kızlar
suedanın ateşi gece arttı ve düşmedi hep 37lerde seyretti
ama pek sıkıntısıda yoktu onun yerine ben sıkıntı yaptım
sürekli emmeye kalktı bende ateş ölçmekten uyuyamadım
babasıda keza öyle ikimizinde çok uykusu var
ateşi çıktıkça sürekli adamı kaldırdım korkudan
suedayı gezdirdi evde
neyse sabah bu cort sesiyle kaka yaptı
bi baktım su gibi yeşil renkte ishal olmuş
ilaçtanda şüphe ettim ateş de yapmış olabilir dedim
hemen drumuzu aradım mikrobik bişi olabilir
dra bi görün dedi kakayıda hemen tahlile gönderin dedi
eşim hemen gitti ,tabakhaneye .... yetiştirmek bu olsa gerek :KK53:
sonra bizde gittik hastaneye nöbetçi dr vardı
çocuk dru olmuyor,bunların hepsi aile hekimi bu arada
çok şükür kaka tahlilide iyi çıktı
dr suedanın hiçbişisi olmadığını gayet iyi olduğunu
sadece boğazında kızarıklık olduğunu söyledi
eğer o gün burnu tıkalıysa ağladıysa
dr hırıltı sanmış olabilir dedi
diğer ilaçları kullanmamamı, antibiyotiğe devam etmemi söyledi
çok işime geldi zaten zor içiyordu
maflor şase ve paranox fitil vardi ateşi çıkarsa vericem
antibiyotik ishal yapmıştır ama çok erken yapmış
ve 2 günde düşürür ateşi dedi
neyse üzerimden büyük bir yük kalktı
kızımın bişisi yokmuş çok şükür...
Cok şükür

Maşallah maşallah maşallah

evet cnm benzetiyor görenler sağolasın hepsine kocaman maşaallah hepsi melek hepsi pamuk :nazar: Allah sağlık versin kuzucuklara...

Âmin Mervecim olgusun nekadar tatlı kız güzeli derler ya öyle

kolay gelsin cnm ben de selimin çorbasını pişirip kızımı almaya çıkacağım,
görüşürüz öptüük :KK16:

sende hoşgeldin

kendime bi kahve yapayım ben sonra görüşürüz kızlar :KK33: :KK55:

Banada kahve:))

teşekkür ederim canım :KK16:

sendemi normal doğum hikayeni yazmışmıydın,yazmadıysan senden de bekleriz...
napalım artık bir fil yavrusuna dönüşürüz :KK1:

artık nasıl bitiriceksen 72 sayfayı,artık sende bizi geriden takip edersin :KK1:

Yazayım canım ayrı olarak

Evet sibelcim zaman cok cabuk akip gidiyor ama dogum benim icin hayatta unutmayacagim bir ani olucak galiba bu arada butun sayfalari tek tek okuyacak misin gercekten

Veee hepsini okudum bitirdim
Yarın ilk günaydın benden olur belki :))

Günaydın erkenci bebişlere ve annelere :KK3:
dün gece başım çok ağrıdığından hemen uyumuşum, gelemedim.. çok muhabbet ettiniz mi gece, geçmişe göz gezdiremedim henüz..
bugün babamız evde olmadığımdan kızımı okula ben bırakacağım döndüğümde işler bitince gelirim yeniden insaallah..
öptük hepinizi...:KK54:

kızlar sizlere sorum olacak.
bebekleriniz kaç aylık?
süt veriyor mu sunuz? sulandırarak mı sulandırmadan mı?
içine bebe bisküvisi falan koyuyor mu sunuz?
günde kaç kez veriyor sunuz?
öğün yerine mi veriyorsunuz?

ve uyku düzeniniz nasıl? :)

:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

inek sütünü yoğurt mayalarken , muhallebi, sütlaç vs. yaparken ve de kahvaltısını ıslatırken kaşık maması ile dönüşümlü olarak veriyorum ben..hipp elmalı tahıllı mamamız da..
bebe bisküvisi hipp 'inkini kahvaltısında 3-4 tane kıvam vermesi için kullanıyorum...
inek sütünü biberona koyup lıkır lıkır vermiyorum emzirdiğim için, 2 yaştan sonra o şekilde içirirm..
uyku düzenimiz şöyle; sabahları erkenden uyanırız, 8.30 gibi yeniden uyuyup uyanır, kahvaltıdan sonra öğle uykusu akabinde de iki üç saatte bir uyku sinyalleri veriyor ben de hamağında sallıyorum, öğleden sonra hep kısa kısa uyuuyor ama, 30-40 dk...
gece de 8,30 ya da 9'da uyumuş oluyor ...

Son düzenleme:
Günaydın erkenci bebişlere ve annelere :KK3:
dün gece başım çok ağrıdığından hemen uyumuşum, gelemedim.. çok muhabbet ettiniz mi gece, geçmişe göz gezdiremedim henüz..
bugün babamız evde olmadığımdan kızımı okula ben bırakacağım döndüğümde işler bitince gelirim yeniden insaallah..
öptük hepinizi...:KK54:

Gecmis olsun Mervecim bende dün gece kızın basını bekledim resmen uyandı durdu öksürükten iki gibi iyice dalabildi

sende ne yemek yaparsak çok severim diyorsun

sevmediğin yemek varmı yahu :KK1:

Evet canım ya pamukhelva böyle yazinca sanki tombik biri gibi geliyo akla...
halbuki ki kız 50 kilocuk...:) ya rebbim bize de göster o gunleriiiii :KK31:

şu iki mesajda alay mı sezdim, bana mı öyle geldi kızlar? öyleyse bileyim de ona göre yazdıklarımı resmileştireyim bundan böyle ben de..

minikkelebekcim 50 kilocuk olmak için aç mı geziyor olmak lazım, anlayamadım :KK56: tombik de olsam söylerdim böyle bir ortamda niiçin yalan söyleme gereği duyayım ki? konu yine geçen gün yaşanan saçmalıklara döndü dolaştı iyi mi?
iyi sohbetler sizlere arkadaşlar...

Gecmis olsun Mervecim bende dün gece kızın basını bekledim resmen uyandı durdu öksürükten iki gibi iyice dalabildi

sağol cnm uykusuzluk yorgunluk nedeniyle akşamları çok başım ağrıyor bazen..
zeynep yaren'e de geçmiş olsun , öksürük çok zor bir geldi mi gitmiyor...
Selim de iki gecedir 1,30 gibi uyanıp oturuyor ağlıyor uyumuyor nedense...
bebeğim için düşündüklerine teşekkür ederim cnm, Allah baht güzelliği versin hepsine...:KK16:

Günaydın anneler ve sevimli bıcırıklar.Ben geldimmm...Geçmişi okuyayım bakalım neler konuşulmuş paylaşılmış...Konudan geri kalmayalım ..öğreneyim bakalım:))

sağol cnm uykusuzluk yorgunluk nedeniyle akşamları çok başım ağrıyor bazen..
zeynep yaren'e de geçmiş olsun , öksürük çok zor bir geldi mi gitmiyor...
Selim de iki gecedir 1,30 gibi uyanıp oturuyor ağlıyor uyumuyor nedense...
bebeğim için düşündüklerine teşekkür ederim cnm, Allah baht güzelliği versin hepsine...:KK16:

Selim mı, oğlum olursa bende Selim koymayı düşünüyordum cok güzel isim bahtında güzel olsun ins

Günaydın anneler ve sevimli bıcırıklar.Ben geldimmm...Geçmişi okuyayım bakalım neler konuşulmuş paylaşılmış...Konudan geri kalmayalım ..öğreneyim bakalım:))

Günaydın canım

X