Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

regl oncesi bende oyleyim hatta gecen aksam o yuzden atistik esimle :KK43: ama regl olunca kuzu gibi oluyorum yumusuyorum :)
acikcasi bende doguma girmesine saridim, sonucta erkekler pek dayanamaz boyle seylere ama bizimki agzi kulaklarinda bir sekilde cekim yapti :))
hahahahahaha o goruntu kaymasini gormeyi cok isterdim yaaa dusununce bile insan guluyo :)

yok sadece biraz belim ağrır sızım olur altta ama ağır şekilde değil, benim en kötü yanım çok sinirli oluyorum tahammülsüz oluyorum herşeye:KK47:

benim eşim doğumhaneye girmedi düşüp bayılırdı zaten, iyi cesaret etmiş valla eşin. benim bir arkadaşımın eşi doğumuna girdi bebeğin kafasının çıkmasından sonraki kamera görüntüsü birden kayıyoo adam bayılıyor :KK1:

simdi konustum bakiciyla 13,45'te uyumus hobbitim, atesi de dusmus. bakalim aksama dogru yine ateslenirse zaten vucutta bir enfeksiyon oldugu anlasilir. gece olmadi acile gotururum ama insallah birseyi kalmaz bebegimin. suyu cok seviyor masallah cok cok cok iciyo biberondan. cok tesekkur ederiz teyzesi :)
o psikolojik durum bende de var, birisi hastalaninca bende kendimi bir yoklarim normalde. simdi kizimi yokluyorum :) aman dusunme hastaligi cagirma simdi Ececik'e bisey olmasin.

insallah canim zarari olmaz valla cok kafam takildi, az once konustuk hic keyfi yokmus kuzumun biraz da atesi varmis. panarox verdirdim bakalim birazdan yine ariycam[/COLOR][/FONT]

canım panarox tan sonra ateşi düşüp tekrar çıkıyorsa.Bence götür doktora başka bir sorunu olabilir.Solunum yollarıyla ilgili olabilir belki mikrobik bişeydir.
Birde su içirmeye çalışsın bakıcınız bol bol rahatlatır Ece hanımı...
Çok geçmiş olsun.

bizim Ece ise şuan dedesiyle kule yıkmaca oynuyormuş.Seninkinin ateşi olunca hemen aradım var mı bizde bişey diye ....Psikolojik bendekide ...[/QUOTE]

Ayy kimsecikler kalmamis burada benim bebisler pek bir huysuz en cokda ecren hemdis hemde nezle cok fena oyuzden pek giremiyorum girdigimdede okuyorum tam yorum yapicam benimkiler izin vermiyolar suan kizi salliyorum uyuttuktan sonra yemege girisicem aklimda kaldigi kadariyla yazayim bende gordum ellossanin makbulesini pek bi guzel gozukuyodu ben topiginide arada takip ediyorum guzel seyler oluyor ayy basaka birsey kalmadi aklimda neyse kiz uyudu onu gotureyim sonrada yemegimi yapip geliyorum kizlar herkesi optumm

Ayy kimsecikler kalmamis burada benim bebisler pek bir huysuz en cokda ecren hemdis hemde nezle cok fena oyuzden pek giremiyorum girdigimdede okuyorum tam yorum yapicam benimkiler izin vermiyolar suan kizi salliyorum uyuttuktan sonra yemege girisicem aklimda kaldigi kadariyla yazayim bende gordum ellossanin makbulesini pek bi guzel gozukuyodu ben topiginide arada takip ediyorum guzel seyler oluyor ayy basaka birsey kalmadi aklimda neyse kiz uyudu onu gotureyim sonrada yemegimi yapip geliyorum kizlar herkesi optumm

geçmiş olsun tez zamanda geçer inşaallah canım...

sibel senin yavrunada geçmiş olsun tez zamanda geçer inşaallah
tüm hasta yavrular iyileşsin
bende sueda hasta olunca ben olsaydım keşke o daha çok küçük diyorum
işte anneler böyle,bizim annelerimizde bizim için böyleydi

Sağol Elifcim bütün bebişler iyileşsin ins

kizlar gunaydin ancak yazabildim sabahtan beri, herkes ve butun bebisler iyidir insallah.
benim hobbitim dun gece ateslendi, saat 1 gibi sayikliyordu bir baktimki atesi cikmis. hemen cikardim ustunu kolsuz bodyle oturttum ama oturacak hali yok. esimi kaldirdim.
gel biraz tut ece'yi ben islak bez yapicam dedim. islak bezle serinlettik, odasini havalandirdik(oda 25 dereceydi) calpol verdim yarim olcek ve emzirdim. emerken uyuyakaldi. yatakta aramiza yatirdim 1 saat sonra su gibi terledi basi ve atti atesi. sabahta iyi kalkti keyfi yerindeydi. biraz once bakiciyla konustum bir guzel azar isittim. neden bu saate kadar aramadigim ve doktora goturmedigime dair!! yani aslinda su anda sinirliyim ve ya sabir cekiyorum. yahu atesi dusen ve keyfi olan cocugu, ustelik gece de en fazla 38 derece atesi cikan bebegi neden doktora gotureyim? yanlis miyim? dis cikariyor olabilir ondna ateslenmis olabilir. bir de 9 aylik cocuga sirkeli su icirmis 3 kasik!! siz boyle birsey duydunuz mu? hani sirkeli su basina koyarlar ama icirildigini hic duymamistim. yardimci olun bana nolur var mi boyle birsey. doktorunu aradim ama muayenedeymis soramadim ona.

Gecmis olsun lalecim ins iyilesmistir ececik sirkeye ben de şaşırdım olmaz ins birşey
dogum hikayeleri sorulmustu daha once yazamadim; ben normal dogum yaptim. dogumdan 1 gun once kontrole gittim ve 2cm acilmam oldugunu ogrendim.
bebegin hareketlerinde yavaslama vardi zaten ve 39. haftanin da sonuna geliyorduk. doktorumuz artik bu bebek gelmek istiyor yarin doguma aliyoruz seni dedi.
benim agzim dilim dolandi, esiminde oyle aptallastik, sanki aylardir bunu yasayacagimizi bilmiyormusuz gibi :)) eve gitmeden once caddeye inip yuruyus yaptik sohbet ettik heyecanimiz biraz yatissin diye, son alinacaklari alip eve geldik. cantam falan zaten hazirdi. rahimdeki acilmayi hizlandirmak icin basladim evde temizlige. teyzemler ve gorumcem bizdeydi.
gorumcem kizim otursana dinlensene dedikce ben is yapmaya devam ettim. yere oturup egzersiz yaptim vs. ertesi sabah hastaneye gittik hep beraber. suni sanci verildi ama bende tik yok.
daha dogrusu sanci gorunuyor ama ben hissetmiyorum. doktor gidiyor geliyor sasirip geri donuyordu :) sonra sanci arttirildi ve o zaman hissetmeye basladim. cocuklugumdan beri regl donemlerin cok zor gectiginden kendi kendime bir planim vardi, sancilandigimda tuz ve seker yiyip yatarim ki tansiyonum dusup bayilmayayim. nefes alis verisimi yavaslatirim sanciyi azaltmak icin, konusmam.
aynisini yapinca insanlar tirsti :))) zirt pirt iyi misin diye soruyorlar ama bu arada sancidan konusamiyorum ve surekli deli gibi terliyorum. son kontrolde doktor acilmanin iyice arttigini soyledi ve suyumu patlatti. o patlatma hakkaten feci biseymis. nerdeyse odada doguracaktim ama :) suyum patlatildiktan 5 dak sonra bebegin basi geldi ve beni kostura kostura dogumhaneye indirdiler. tekerlekli sandalyede giderken esim odanin kapisindaki cicekleri gosteriyordu hahahah "lale bak dev gibi orkide gelmis baaaaaak" allahim yaaa ne alem adam :))) benim dunyam kaymis o bana cicek diyor. doguma girdim 5 dakka sonra kara kizim dogdu :) kucagima verdiklerinde kocaman kocaman acmis gozlerini bakiyordu, ask o anda basliyor gercekten :) ben benim gibi kizil beklerken kizim simsiyah saclarla dogdu ve ben sok oldum. dogumhaneden cikarken doktor omzumu sivazlayip, aferin tecrubeli gibiydin iyi bir dogumdu dedi hahahahahaha en 11 yasimdan beri her ay dogum yapiyormusum zaten doktor hanim dedim. benim icin dogum sancisi kadar tanidikti ki :) odama geri dondugumde gorumceme hemen bana makyaj yap yuzum gozum kaymis millet gelmeden kendime geleyim dedim. insanlar geldiginde ben nerdeyse hoplayip zipliyordum :)) kuzum geldiginde keske makyaji sonra yapsaydik dedim cunku gozyaslarimi tutamadim. o gece sabaha kadar da goz goze birbirimie bakarak yattik hobbitimle :) o da uyumadi bende. hala da uyumuyoruz zaten heheheheh

ay ne güzel yazmışsınız öyle ya hem güldüm hem duygulandım

Amiiin Ilknucum hicbiri uzuntu dert gormesinler insallah cok mutlu hayatlari olsun. ya ben orkide hastasiyim da o da garibim bana moral olsun diye gostermeye calismis :)
bu arada esleriniz doguma girdi mi? benimki girdi ve kameraya aldi. doktora girebilir mi diye sordugumuzda; midesi kaldirabilirse girsin ama dusup bayilirsa kimse onunla ilgilenemez demisti :KK1::KK1:

canim dogum sonrasi regl sancisi nerdeyse bitti. hafif bir sizi disinda birsey kalmadi. bileydim onceden dogururdum valla bunca sene iskence cekmisim :) su anda mesela basim agriyor demek ki bu geceye kadar regl olucam. bir de boyle bir duzen geldi, regl oncesi basim agriyor. Senin ne durumda sanci var mi canim?

Benim esim de girdi canım ama çekimi orda bı hasta bakıcı yapiverdi esim hep yanımdaydı ama bebiş gelince onunla birlikte hemen odaya gitti kızını görünce sattı beni yani :KK1:

kendime köfte kızartıyorum

yiyip yiyip dombili olıcim :KK53:

Afiyet olsun canim .yaz geliyor yaparız sporları veririz kiloları inşallah

sibel gündüz yine kahve içtim sana bakındım ama yoktun :KK1:
ben kafe latte içiyorum çok hafif ve yumuşak bir tadı var

bizim hastaneye kimseyi almıyorlar
alsalarda eşim gelmezdi,sende gelirmisin dediğimde?
ne işim var benim orda ben bakamam demişti
o bu tarz acıklı şeylere bakamaz :KK1:

ama en azından orda birirsi video çekseydi yada fotoğraflasaydı
çok isterdim.arada izlerdim fenamı olurdu
ama eşim ona bile karşıydı ne yapcan resmı bakıp nolcak sanki diyor :KK9::KK9:

sibel gündüz yine kahve içtim sana bakındım ama yoktun :KK1:
ben kafe latte içiyorum çok hafif ve yumuşak bir tadı var

bizim hastaneye kimseyi almıyorlar
alsalarda eşim gelmezdi,sende gelirmisin dediğimde?
ne işim var benim orda ben bakamam demişti
o bu tarz acıklı şeylere bakamaz :KK1:

ama en azından orda birirsi video çekseydi yada fotoğraflasaydı
çok isterdim.arada izlerdim fenamı olurdu
ama eşim ona bile karşıydı ne yapcan resmı bakıp nolcak sanki diyor :KK9::KK9:

Bugünlerde sık sık açık oluyorum ama denk gelmemisiz demekki. seninkini de deniyeyim bı ara merak ettim. Amaaan ben klasik Türk kahvesi iciyorum iste vazgeçemedim bı türlü gerçi sindirime iyi geliyor aslında

Benim adam değil bakmak o acıklı seylerden birini bizzat kendisi bana yaptı beni ameliyat etti gerisini sen düşün artık:KK1:

Evet canım ben bazen izliyorum duygulaniyor insan.sizde ikincide yaparsınız inş

Bugünlerde sık sık açık oluyorum ama denk gelmemisiz demekki. seninkini de deniyeyim bı ara merak ettim. Amaaan ben klasik Türk kahvesi iciyorum iste vazgeçemedim bı türlü gerçi sindirime iyi geliyor aslında

Benim adam değil bakmak o acıklı seylerden birini bizzat kendisi bana yaptı beni ameliyat etti gerisini sen düşün artık:KK1:

Evet canım ben bazen izliyorum duygulaniyor insan.sizde ikincide yaparsınız inş

biliyorum senin adam plastik cerrahıydı,göbeğinden şikayetçiymiş ya,iki geriversin karnını :KK1:

ne ameliyatı yaptı sana?

evet kahvenin ve çayında yararları var demişti drum

2.bebeğide aynı hastanede yaparım ben kim çekecek orda

benim eşim yaralı birilerini bile izlemiyor,

bazen netten,gel şu videoyaya bak derim

yok bana gösterme öyle şeyleri der,bana kızar

Aslında gecen düşündüm bunu obezkelebek olarak değiştirsem mi diye... :KK9:Canım ben kızıma hamileyken sizi cok takip ederdim... Onun icin kk ya üye olmuştum ... Yani minikkelebk olan bebisim...aslında kızımın dogum kilosundan 2 kilom kaldı benim...
Oğlumun hamileliği cok sorunlu geçmişti ve cok kilo aldım ... Henüz kilolarımdan kurtulamadan... Kızıma hamile kaldım ... Sukur 2 tane dünya güzeli herseye degen bebisim var...
Ne yapalım saglık olsun... Kiloları da vericez artık . İns canım bizde zayıflarız :KK16:

Canım neden yalan soyleyesin ki...
İnsanlarla dalga geçilmesi hayatta sevmediğim şeydir ... Elifsuedaya da sabah cevap yazdım ,.. Kk hata var onca yazdığım seyden sonra beni 3 kere dışarı attı ...bende sinir oldum kapattım ... Böyle düşünmene cidden üzüldüm ... Çizelgemde de gördüğün üzere deli gibi kilo vermeye çalışıyorum ... Ne güzel 2 cocuk annesisin fazlalığın hiç yok...

minikkelebekcim fevri çıkışımdan ötürü kusuruma bakma koç burcuyum da içimden geçeni direkt söyleme gibi kötü bir huyum var, malumunuz diğer sayfada yazılıp çizilen tatsız şeylerin de bu çıkışımda etkisi olmadı değil, artık yazacağım herbir kelimeyi bin kere düşünür oldum...teşekkür ederim anlayışından ötürü..

benim iki bebeğin arası bayağı açık cnm o yüzden ilkinden kilo fazlalığım yoktu,
bir de iki çocukla çok tempolu bir hayatım var gerçekten de, bazen lavaboya gidecek zaman olmuyor, özellikle hafta sonları iki çocukla başbaşa iken...
Dediğim gibi sağlıklı olalım da, insaallah gönlündeki kiloya inersin ..

Günaydın anneler ve sevimli bıcırıklar.Ben geldimmm...Geçmişi okuyayım bakalım neler konuşulmuş paylaşılmış...Konudan geri kalmayalım ..öğreneyim bakalım:))

hoşgeldin Guldis.... :KK3:
Selim mı, oğlum olursa bende Selim koymayı düşünüyordum cok güzel isim bahtında güzel olsun ins

Günaydın canım

amin cnm evet ismi selim benim oğlum olursa koymak istediğim iki isim vardı birincisi eren, ama eşimin ailesinde içinde eren geçen ismi olan bir çocuk zaten vardı o yüzden ben de ikinci şıkka geçtim, ama iyi ki de öyle yapmışım diyorum, tam ismi ile müsemma bir oğlum var, pek halim selim :KK9: :nazar:

Canim kizini okula goturdugunde yada almaya gittiginde selimi ne yapiyorsun?

şilacim annemle çok yakın evlerimiz sağolsun o gelip bakıyor, zaten sabahları babası götürüyor, ama böyle iş gezisi olduğunda bana düşüyor...
annemin işi olursa da mei tai'ye atıp götürüyorum, astronot montumuzu da sımsıkı giyinince bir sıkıntı olmuyor çok şükür..ama okul açıldığından beri 5-6 kez götürdüm selimi en fazla, annem sağolsun darda bırakmıyor yetişiyor imdadımıza ..

Gunaydin herkese ben cok uykusuzum benimkiler cok mizmizdi bu gece uyudugumdan hic bisey anlamadim

Selim de çok huzursuz tüm gün boyunca bıraktığımız an bastı çığlığı, alt damak bayağı kabarık ona yoruyoruz ama başka bir sıkıntısı yoktur insaalah...
iki gecedir de uyumuyordu mız mız, bu gece uzunca bir ılık duş aldırdım, bir de fitil bakalım yararı olacak mı...

Kızlar sabah kahvesine buyrun :))

Bir haftadır anneannemiz yanımızda keyfimiz yerinde kızımın öksürüğüde bı geçseydi tam olacaktı. Annelerin hakları asla ödenmez. İki günde onca sayfayı bitirebilmem bu yüzdendir :) annem,kızım internet kuşu olmuşsun ,çocukla ilgilenmiyormusun yoksa sen diyor. Sen varsın diye rahatım diyorum.
sen doya doya oyna diye :KK9:

Doğumlardan bahsedilmişti ben sezaryen oldum mecburen geceden suyum gelmisti açılma sancı olmayınca bı de bebişle yukarda olunca alalım dedi doktorum epidural oldum ama iğneyi yaparken cok zorlandı maalesef, öyle böyle gecti gitti iste ameliyattan çıktıktan sonra inanılmaz bir ağrım oldu ağrı kesici yapin diye yalvardım.dogum sancıları nasıldır düşünemiyorum artık velhasıl gecti iste şimdi tontinimle günlerimiz geçiyor

Eşle tanışma konusuna gelince eltimle arkadaştık, onun vasıtasıyla tanıştık 9 ay sonra da evlendik :KK16:

kizim geceleri huzursuz olunca gündüz de bol bol uyuyor :))

öksürük bir an evvel bırakır yakanızı insallah cnm, benim annem de öyle demeye başladı o yüzden artık o varken pek haşır neşir olmuyorum, halbuki ben de o var diye öyle rahat davranıyordum :KK1:

eltinle arkadaş olmanız ne güzel, büyük şans..eşinle de mutluluğunuz daim olsun :KK16:..

Son düzenleme:
X