Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

bende geçen gitmiştim 10.400 gr olmuş
bişide yemiyor en son ayın 20 sinde 10 kiloydu
400 gr almış,daha doğumdan beri adet olmadım
adet olmayınca süt kalıteli doyurucu oluyormuş sanırsam...

hemoglabini kaç geçen söylicektin ama unuttun?

Canım sonuçlarımız böyle daha bir sürü tetkik var ama anlamıyorum pek. Doktorumuz normal dedi şuan ilaç vermedi. senin görüşün nedir?

önceki şimdiki
hemoglabini 11,9 12,6
demir 63 113

Canım sonuçlarımız böyle daha bir sürü tetkik var ama anlamıyorum pek. Doktorumuz normal dedi şuan ilaç vermedi. senin görüşün nedir?

önceki şimdiki
hemoglabini 11,9 12,6
demir 63 113

canım gayet iyi kansız değilki neden kan ilacı vermişki dr...

Son düzenleme:
canım gayet iyi kansız değilki neden kan ilacı vermişki dr...

bizim de hemoglobin iyi çıkmıştı ama doktorumuz ferrumu 1 yaşına kadar kullan bırak dedi, sanırım ne olursa olsun 1 yaşa kadar kullanılıyor d vitamini gibi

dün ufak çapta bir kaza yaşadık ben vera ile ilgilenirken eymen bey denize doğru yürümüş dalga gelip düşürdü biraz su yuttu hemen aldım ama bayağı ağladı kustu hatta :KK43:
inşallah deniz suyunun bir zararı yoktur vera sürekli yalıyor, elini denize sokup sokup ağzına alıyor
eymeni de simite koyup denize atıyorum dalgaların sallamasıyla 10 dk da uyuyor, sonra havluya sarıp pusete koyuyorum
eve de jakuzili havuz mu yaptırsak diyorum :)

bizim de hemoglobin iyi çıkmıştı ama doktorumuz ferrumu 1 yaşına kadar kullan bırak dedi, sanırım ne olursa olsun 1 yaşa kadar kullanılıyor d vitamini gibi

dün ufak çapta bir kaza yaşadık ben vera ile ilgilenirken eymen bey denize doğru yürümüş dalga gelip düşürdü biraz su yuttu hemen aldım ama bayağı ağladı kustu hatta :KK43:
inşallah deniz suyunun bir zararı yoktur vera sürekli yalıyor, elini denize sokup sokup ağzına alıyor
eymeni de simite koyup denize atıyorum dalgaların sallamasıyla 10 dk da uyuyor, sonra havluya sarıp pusete koyuyorum

evet kansızlık olmasada 1 yaşına kadar kullanılıyor
ama dru güldene farklı bi ilaç vermişti sanırım kansız olanlar kullanır ya ondan
yoksa demir ilacı yeterli ondan dedim...

alışsınlar mikroplara bişi olmaz merak yapma...
bende hastaneye gittim bugün bel fıtığım varmış :KK53:
bacağım kasılıyordu hep kramp giriyordu...
bende de yok yok mübarek ...

çok geçmiş olsun canım. Eymen' i uyutma yönteminde güzelmiş bayıldım :))

evet kansızlık olmasada 1 yaşına kadar kullanılıyor
ama dru güldene farklı bi ilaç vermişti sanırım kansız olanlar kullanır ya ondan
yoksa demir ilacı yeterli ondan dedim...

alışsınlar mikroplara bişi olmaz merak yapma...
bende hastaneye gittim bugün bel fıtığım varmış :KK53:
bacağım kasılıyordu hep kramp giriyordu...
bende de yok yok mübarek ...

Haydaa bide bel fıtığı çıktı desene ..Kıyamam sana zordur bel fıtığı :KK43:(

kanda demir ve hemoglabinin kisaltmasi nedir kizlar

Hemogram sonucunda Hemoglabinin kısaltması Hgb diye geçiyor

Biyokimya sonucunda Demir diye yazıyor canım.
Altta da sonuç kağıdını fotoğrafladım işaretledim canım...
$sonuc.jpg

bizim demire 5 ay once hemoglabine de 2 ay once bakildi.ne kadarda bir bakilmasi gerek.ayrica 1 yasinda ndan sonra ne kadarda bir doktor kontrolune gitmek gerekiyor

çok geçmiş olsun canım. Eymen' i uyutma yönteminde güzelmiş bayıldım :))

Haydaa bide bel fıtığı çıktı desene ..Kıyamam sana zordur bel fıtığı :KK43:(

canım bel ağrım yok,bende şaşırdım bel fıtığı var deyince ama belim ağrımıyor dedim
hafifmiş,egzersizle geçermiş,bacağımın şikayetiyle gitmiştim,sinir sıkışması yapıyormuş
film çekildi,birde mr yazdı onuda çektircem bakalım...

canım bel ağrım yok,bende şaşırdım bel fıtığı var deyince ama belim ağrımıyor dedim
hafifmiş,egzersizle geçermiş,bacağımın şikayetiyle gitmiştim,sinir sıkışması yapıyormuş
film çekildi,birde mr yazdı onuda çektircem bakalım...

Oh iyi canım egzersiz ile geçicekse ne kadar güzel.Çok sevindim..

bizim demire 5 ay once hemoglabine de 2 ay once bakildi.ne kadarda bir bakilmasi gerek.ayrica 1 yasinda ndan sonra ne kadarda bir doktor kontrolune gitmek gerekiyor

Ne sıklıkla bilmiyorum ama ben her ay sağlık ocağına düzenli kilo,boy artısı için götürmeyi ve 4-5 ay (1 yılda 3-4ten den fazla kan verilmemesi uygun diye bir yazı okumuştum ama nerde bilmem aklımda kalmış) da bir de kan sayımı yaptırmayı planlıyorum açıkçası :)

slm kızlar nasılsınızz biz de yaşımızı geçtik doğum günümüz güzeldi süslemeler vs istediğim gibi oldu içime sindi 13 aylık olduk bile 21 ınde olcaz :) 1 yaş aşılarımızı olduk geçen 21 ınde dr kontrolümüzüde olduk maşallah gelişimimiz çok güzel kan sayımı daha önce verdiğimizde çok iyi olduğundan dr gerek duymadı 15 aylık olunca gelin dedi 3 ay sonraya dedi sizler nasılsınızzz :KK16:

X