Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Merhabalaar

Bizim Haziran anneleri burdaymış yahuu arıyorum kaç zamandır :)

Bizden haberler veriyin hemen..

Belis Berra yaşına girdi 29 Haziran'da.
Yürüyo, koşuyo, dans etmeye gezmeye bayılıyo.
9 dişimiz var biri sağ azı olmak üzere.
Aşı yapan hemşireye nanana zazaza şeklinde sövecek kadar sinirli, her gören böyle çatık kaşlısını görmedik diyor :))
Pek süslü, bütün tesbihleri üst üste boynuna geçiriyor.
Müthiş bir müzik kulağı var, geçen Caillounun şarkısı çalıyordu, nakaratını mırıldandı (maşallah)
Orgun tuşlarına basarak kendi müziğiyle dans ediyor..
Değişik figürler keşfetmiş kendi etrafında dönmek, yanlara sallanmak ve dizleri kıra kıra yaylanmak gibi :)
Kedi köpeklere kuşlara bayılıyor, kedi, gel ve pisss(pisipisi) diye çağırıyor..
Köpek görünce houvv houv diye havlıyor..
Kuşlardan da ellerini kullanmadan yemek yemeyi öğrenmiş sanırım.
Elindeki lokmayı yere bırakıp ağzıyla alıyor :)

Ne çok şey birikmiş anlatacak telefondan girmesem daha da yazıcam :KK1:
Okuyan arkadaşlarım da bi maşallah desin ne olur..

Bu arada bacaklarımızda eğrilik var kemiklerde. Rontgen filan çekildi.. Doktor takip edicez bazı bebeklerde oluyo sonra düzelebiliyo dedi, inşaAllah düzelir korkuyorum ameliyat ihtimalinden :KK43:

Buralarda olur mutlaka takip ederim kızlar yazılarınızı, yazamazsam beni unutmayınnn olur muuuu :)

Merhabalaar

Aşı yapan hemşireye nanana zazaza şeklinde sövecek kadar sinirli, her gören böyle çatık kaşlısını görmedik diyor :))
Müthiş bir müzik kulağı var, geçen Caillounun şarkısı çalıyordu, nakaratını mırıldandı (maşallah)
Değişik figürler keşfetmiş kendi etrafında dönmek, yanlara sallanmak ve dizleri kıra kıra yaylanmak gibi :)

Bu arada bacaklarımızda eğrilik var kemiklerde. Rontgen filan çekildi.. Doktor takip edicez bazı bebeklerde oluyo sonra düzelebiliyo dedi, inşaAllah düzelir korkuyorum ameliyat ihtimalinden :KK43:

Buralarda olur mutlaka takip ederim kızlar yazılarınızı, yazamazsam beni unutmayınnn olur muuuu :)

:nazar: maaşallah kızına,inşaallah bacaklarındada sorun çıkmaz da çabucak atlatırsınız...

Son düzenleme:
Merhabalaar

Hoş geldin aramıza
Maşallah kızına canım..
İnşallah zamanla geçer ameliyata gerek kalmaz.

Yoğun iş temposundan ve prenses ece den zaman kalmıyor bu ara yazmaya :KK43:(

Ece hanım hep koşturuyor.1 sn durmuyor yerinde ,basket oynuyor ,top yuvarlıyor, arabasını ittiriyor, aslı bebeğini uyutuyor, özellikle gamgam şarkısını duyunca yerinde sallanıyor ve ellerini birleştirip sallıyor. atta gitcez gel ayakkabı giycez otur diyorum oturuyor. Bay bay yapıyor çak diyince çakıyor, Belirli oyuncaklarını isteyince getiriyor. Gelişmeler bunlar.
2 gündür ateşimiz yükseliyor 39,5 görünce yol doktora çıktı. doktorumuz boğaz enfeksiyonu dedi :KK43:( ama keyif yerinde oyun oynama yerinde nasıl bir enfeksiyon anlamadım maşallah kızıma:)

8-9 dişimiz var. 8,5 kiloya düştü :KK43:

Kelimeler>>>ece, eda, baba, dede, anne, atta, akkabı (ayakkabı) aklıma gelenler....

Kızlar evde bebişlerle ne tür oyunlar oynuyorsunuz gelişimleri için.
Biz en son pet şişeleri kesip zigzag şeklinde birleştirdik dolaba asıp pinpon topunu içine attık yere düşmesini izliyoruz .
$1044411_10151687880732370_993233956_n.jpg
oynarken resim çekemedim internetten alındı yaptım.

sizlerde paylaşırmısınız neler yapıyorsunuz?

Yoğun iş temposundan ve prenses ece den zaman kalmıyor bu ara yazmaya :KK43:(

Ece hanım hep koşturuyor.1 sn durmuyor yerinde ,basket oynuyor ,top yuvarlıyor, arabasını ittiriyor, aslı bebeğini uyutuyor, özellikle gamgam şarkısını duyunca yerinde sallanıyor ve ellerini birleştirip sallıyor. atta gitcez gel ayakkabı giycez otur diyorum oturuyor. Bay bay yapıyor çak diyince çakıyor, Belirli oyuncaklarını isteyince getiriyor. Gelişmeler bunlar.
2 gündür ateşimiz yükseliyor 39,5 görünce yol doktora çıktı. doktorumuz boğaz enfeksiyonu dedi :KK43:( ama keyif yerinde oyun oynama yerinde nasıl bir enfeksiyon anlamadım maşallah kızıma:)

8-9 dişimiz var. 8,5 kiloya düştü :KK43:

Kelimeler>>>ece, eda, baba, dede, anne, atta, akkabı (ayakkabı) aklıma gelenler....

Biz en son pet şişeleri kesip zigzag şeklinde birleştirdik dolaba asıp pinpon topunu içine attık yere düşmesini izliyoruz .
Eki Görüntüle 753767

Eceye maşallah annesi.. bizim cimcozlar da saydıklarını yapıyorlar, bahsettiğin oyun güzelmiş ben de yapayım canım sağol...
Anaçlık kız bebeklerin doğasında var canım, vera da bebeğini kendi tabiri ile nen nen yapıyor, emziriyor eymen hiç bebekle ilgilenmiyor. Sorumsuz baba olacak galiba :)))

Eki Görüntüle 753767

Biz 1-2-3 diyoruz bebişler hep bir ağızdan doooooogggttt diyolar :))
Devletşahın sitesinde lava lambası deneyi vardı tarifiyle beraber bir de video vardı.. Ondan yapabilirsin

masallah bebislerbebislerini basarililar yaw :) bizim ministe hiçbisi yemiyor.kahvalti mamasini agzina surmuyor.ne versem bilen var mi acep

Kızlar adetim gecikti mi gecikmedi mi emin değilim prensesin doğum günü hazırlığı görümcemin düğünü derken haziran ayı pek yoğun geçti bu yüzden sabah doktora bir gittim veee hamile olduğumu öğrendim 5+2 günlük. Ama bilmiyorum offf prenses hanımı öğrendiğim hastanede 2.kez anne olduğumu öğreniyorum tabi kii yine 2. kez başka bir hastaneye ve doktora gidicem bir kez daha kesinleştirmek için..
Her işte bir hayır vardır ne diyim. Daha erken ve ne bileyim erkendi işte sasırmış durumdayım sizinle paylaşmak istedim...

Kızlar adetim gecikti mi gecikmedi mi emin değilim prensesin doğum günü hazırlığı görümcemin düğünü derken haziran ayı pek yoğun geçti bu yüzden sabah doktora bir gittim veee hamile olduğumu öğrendim 5+2 günlük. Ama bilmiyorum offf prenses hanımı öğrendiğim hastanede 2.kez anne olduğumu öğreniyorum tabi kii yine 2. kez başka bir hastaneye ve doktora gidicem bir kez daha kesinleştirmek için..
Her işte bir hayır vardır ne diyim. Daha erken ve ne bileyim erkendi işte sasırmış durumdayım sizinle paylaşmak istedim...

Hayirli olsun guldencim. Anneligi tekrar tadicaksin her iste bi hayir vardir. Yaslari birbirine yakin olucak ikisi bir buyucek birbirine arkadas olurlar benimde kardesimle aramda iki yas var hem kiskanclikta olmaz canim. Hadi bakalim saglicakla kucagina al canim

Hayirli olsun guldencim. Anneligi tekrar tadicaksin her iste bi hayir vardir. Yaslari birbirine yakin olucak ikisi bir buyucek birbirine arkadas olurlar benimde kardesimle aramda iki yas var hem kiskanclikta olmaz canim. Hadi bakalim saglicakla kucagina al canim

Teşekkür ederim canım.Çok yeni bir haber walla alışamadım halen garip geliyor.2.kez anne olmak için ne bileyim erken di diye düşünüyorum ama takdir i ilahi vardır bir hayır diyorum artık...

Teşekkür ederim canım.Çok yeni bir haber walla alışamadım halen garip geliyor.2.kez anne olmak için ne bileyim erken di diye düşünüyorum ama takdir i ilahi vardır bir hayır diyorum artık...

Hayırlı olsun canım, sen de ikiz anası sayılırsın artık :)))
ben adet olmak nedir unuttum hala yok bende, acaba ikizlerle beraber rahim yumurtalık ne varsa komple aldılar mı ki :p

Hayırlı olsun canım, sen de ikiz anası sayılırsın artık :)))
ben adet olmak nedir unuttum hala yok bende, acaba ikizlerle beraber rahim yumurtalık ne varsa komple aldılar mı ki :p

Teşekkür ederim canım. evet ya bende ikiz anası sayılırım ucundan artık ..nasipse erkek olsa diyorum ama sağlıklı olsunda fark etmez diyorum sonrasında...

Peki hiç doktora gitmedin mi. Bi kadın doğuma görün istersen allah korusun kist falan olmasın :KK43:((

guldis cnm çok sevindimben ya tebrikler cnm.Allah nasip ederse seneye bende hamilelik dusunuyorum

guldis cnm çok sevindimben ya tebrikler cnm.Allah nasip ederse seneye bende hamilelik dusunuyorum

Teşekkür ederim canım. İnşallah planladığın gibi 2.hamileliğin oluşur. Bende ne ilki nede 2.si planladığım zaman da olmadı bu bebişte sürpriz oldu:) allah nasip ederse kucağıma alıcam inşallah

insallah cnm.bisi sorcam ben ya geri çekilme yontemiyle hamile kalinir mi sperm disari çiksa da hamilelikk riski olur mu

insallah cnm.bisi sorcam ben ya geri çekilme yontemiyle hamile kalinir mi sperm disari çiksa da hamilelikk riski olur mu

:) riskli bir yöntem canım dışarı çıksada emin olamazsın belki çıkarken azcıkta olsa kaçmıştır:) sürpriz bebeğimiz bu şekilde oldu desem :) hayırlısı sonuçta

gülden cnm hayırlı olsun. bu çok güzel bi haber Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin. bu arada eceyi emziriyor muydun? emziriyorsan emzirmeye devam ediyor musun?

bizim de rengimiz soluk ve iştahımız olmadığı için kan tahlili verdik. tahmin ettiğimiz gibi demir eksikliği cıktı. ferro sanol surup yazdı doktorumuz. dişleri karartıyormuş ama mecbur kullancam. oğlum memme memme diyo başka da bişey demiyo. hala ek gıda çıkmazındayız.

guldis cnm sizde pek bi sakarmissiniz :) ama guzel bi sonuç çikmis bosver bence guzell bisi

gülden cnm hayırlı olsun. bu çok güzel bi haber Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin. bu arada eceyi emziriyor muydun? emziriyorsan emzirmeye devam ediyor musun?

bizim de rengimiz soluk ve iştahımız olmadığı için kan tahlili verdik. tahmin ettiğimiz gibi demir eksikliği cıktı. ferro sanol surup yazdı doktorumuz. dişleri karartıyormuş ama mecbur kullancam. oğlum memme memme diyo başka da bişey demiyo. hala ek gıda çıkmazındayız.

Canım ece yi emziriyordum doktorum bıraktırmak gerekiyor diyince dün gece itibarıyla meme vermemeye başladım.
İnşallah demir ilaçını kolay içer ece çok zor içmişti binbir oyunla :) 1 ay kullandık tekrar test yapıldı şükür normale dönmüştü. inşallah sizinki de kısa sürede normale döner :) ek gıda çıkmazı dediğin nedir?

guldis cnm sizde pek bi sakarmissiniz :) ama guzel bi sonuç çikmis bosver bence guzell bisi

aslında sakarlık değil canım eşimin benden habersiz 2. çocuğu erken istemesi durum. biraz eşimle iyice konuşunca nasıl oldu falan diye itiraf etti. yoksa 2009 dan beri bu yöntemle korunuyoruz sakarlık mümkün değil eşimde güvenirim kendisine .....

Amann neyse nasip böyleymiş millet uğraşır kaç sene olmaz bizimkisi pat diye oldu işte nasip herşeyde bir hayır vardır.İkiz bebiş isterken 1 er yaş arayla ikiz gibi olcaklar ne güzel işte :))
Sağsağlim allah nasip etsin kucağıma almayı ....

X