Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

1yasinda olduk cnm.hemogramda demire de bakiliyomu

bizim drda 1 yaşında yapacaklar artık demişti
demir eksikliği hemogramda çıkar
özellikle demir tahlili vermiyorlar,kan sayımı yeterli tamam
zaten drun gerekli görürse verir...

Son düzenleme:
1yasinda olduk cnm.hemogramda demire de bakiliyomu

yok canım demir depoları için ferritine bakılıyor
hemoglobin 11 den düşükse kansız demek oluyo, kansız çocuklarda ferritin de düşük oluyor zaten

dede ve anneanneleri sağolsun yeni yeni şeyler öğretiyor ikizlere
baba nerede deyince vera ellerini açıyor ve ooggg diyo :)
eymen sadece ellerini açıyo

teşekkür ederiim deyince vera başını öne arkaya sallıyo, elindeki bişeyi aldığımızda du du du du diyo. sanırım dur dur dur demek istiyor :)

eymen de kamyonunu sürerken nınnnnnnn diye ses çıkarıyor

yok canım demir depoları için ferritine bakılıyor
hemoglobin 11 den düşükse kansız demek oluyo, kansız çocuklarda ferritin de düşük oluyor zaten

dede ve anneanneleri sağolsun yeni yeni şeyler öğretiyor ikizlere
baba nerede deyince vera ellerini açıyor ve ooggg diyo :)
eymen sadece ellerini açıyo

teşekkür ederiim deyince vera başını öne arkaya sallıyo, elindeki bişeyi aldığımızda du du du du diyo. sanırım dur dur dur demek istiyor :)

eymen de kamyonunu sürerken nınnnnnnn diye ses çıkarıyor

evet hemoglobini düşük çıkarsa ferritine bakarlar...

Kızlar Merhabalar;
Pazar günü 1 yaşına girdik 09.06.2013...Konseptimiz Minnie Mouse , mor rengi, 1 yaşındayım çok havalıyım...
Doğum günü partimizden kareler :))

$0.jpg $1.jpg $2.jpg $3.jpg $4.jpg $5.jpg $6.jpg $7.jpg $8.jpg $9.jpg $10.jpg $11.jpg $12.jpg $13.jpg $biz.jpg $masa.jpg $mum_üfleme.jpg

şimdi banyo yaptırdım uyuyor canım
arada burun hırıltısı oluyor ama ciddi bişi yok
sizde iyisinizdir inşallah...

Şükür canım bizde iyiyiz. Doğum günü sonrasında huysuzlanma uyumama sendromu oldu ama geç meç uyudu sabah zor uyandı.
1 yaş kontrolüne gittik.
Kilosu : 8.770 gr
Boy: 76 cm
2.kez kan sayımı yaptırdık bakalım durum nedir diye. Yarın sabah alacağım sonucu beklemek istemedim :)
sağlık ocağımız 2 ayaktan, 1 koldan aşı yaptı kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve su çiçeği

Bizde durum böyle...

Şükür canım bizde iyiyiz. Doğum günü sonrasında huysuzlanma uyumama sendromu oldu ama geç meç uyudu sabah zor uyandı.
1 yaş kontrolüne gittik.
2.kez kan sayımı yaptırdık bakalım durum nedir diye. Yarın sabah alacağım sonucu beklemek istemedim :)
sağlık ocağımız 2 ayaktan, 1 koldan aşı yaptı kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve su çiçeği

Bizde durum böyle...

bende geçen gitmiştim 10.400 gr olmuş
bişide yemiyor en son ayın 20 sinde 10 kiloydu
400 gr almış,daha doğumdan beri adet olmadım
adet olmayınca süt kalıteli doyurucu oluyormuş sanırsam...

1 yaş kontrolüne gittik.

Bizde durum böyle...

hemoglabini kaç geçen söylicektin ama unuttun?

hemoglabini kaç geçen söylicektin ama unuttun?

Maşallah suedaya... Süt konusunda hiç fikrim yok belki de olabilir canım. Adet olmaman garip değil mi doktorun ne diyor bu konuda danıştın mı hiç ?
:KK43:(( haklısın dur yarın 2. sonucu alayım dosyası yanımda olacak 2sinide yazarım ezbere bilmiyorum aklımda kalmıyor tıbbi kelimeler :)) affola :)

Maşallah suedaya... Süt konusunda hiç fikrim yok belki de olabilir canım. Adet olmaman garip değil mi doktorun ne diyor bu konuda danıştın mı hiç ?
:KK43:(( haklısın dur yarın 2. sonucu alayım dosyası yanımda olacak 2sinide yazarım ezbere bilmiyorum aklımda kalmıyor tıbbi kelimeler :)) affola :)

doğumdan sonra kadın doğuma hiç gitmedim,ama 1 sene adet olmayanlarda var normal deniyor
çok uzarsa giderim artık...

güldenciğim herşey çok güzel olmuş ellerine sağlık, çok güzel bir doğumgünü olmuş :)

elifciğim suedaya maşallah, ben de hala adet olmadım sayılır, 1 kez oldum 4 ay önce başka yok
bizim iştahsız ikizlerin dobişliğini de buna bağlıyorum

güldenciğim herşey çok güzel olmuş ellerine sağlık, çok güzel bir doğumgünü olmuş :)

elifciğim suedaya maşallah, ben de hala adet olmadım sayılır, 1 kez oldum 4 ay önce başka yok
bizim iştahsız ikizlerin dobişliğini de buna bağlıyorum

seninkilerede maşallah hemde ikizler,canım adetin kaç gün sürdü?
bu gidişle ben olmıcam galiba :KK1:

Guldencim hadi atlattin ece nin dogum gunu kutlu olsun hersey cok guzel gozukuyo canim

Sağolasın canım şükür kazasız belasız atlattık..

hayır canım her evli bayanın,ilişki yaşayan bayanların senede 1 yaptırması lazım,yaşla alakası yok...

:KK43: güzel ben hiç yaptırmadım :KK43:(

Evet içime sinen bir doğum günü oldu şükür her şey çok güzeldi.

X