Bugünkü gündemden ötürü uyuyamiyorum

Hanımlar, bazen öyle şeyler yazıyorsunuz ki yazmadan önce oturup düşünmediğiniz izlenimi uyanıyor

Ya haberlerde ciddi çarpıtmalar var, ya da gerçekler çok can sıkıcı.

Ben de aynı şeyi düşünüyorum 19 yaşındaki küçücük velet bir annenin babanın çocuğunu senelerdir öldürmekle tehdit ediyor ve o anne baba sessizce bekledi mi yani? böyle tehditlerin konuşulduğu bir aileden 2.bir kız çocuğu da aynı katil şerefsizle görüşüyor (haberlere göre) öyle mi? akıl alır birşey değil, sanki olay bir şekilde "o kızların o saatte ne işi varmışa" bağlanmaya çalışılıyor gibi... sanki maktül ailelerinin üstüne "sorumsuzluk" damgası yapıştırılıyor gibi okuyorum ben haberleri.

Küçük kız cinayetinde de cemaat korunuyor dendi, başka şeyler dendi yani bilemedim burdan neler çıkacak acaba :KK51: anne baba da ibiş gibi beklemezlerdi diye düşünüyorum, belki 'namus'a sebep korktular, kızlarının 'adı çıkmasın' diye aksiyon almadılar. Umarım bambaşka şeyler çıkamz altından. Olaylar akla mantığa sığmayacak şekilde olunca insanlar da teoriler üretiyor :KK51:

Ya haberlerde ciddi çarpıtmalar var, ya da gerçekler çok can sıkıcı.

Ben de aynı şeyi düşünüyorum 19 yaşındaki küçücük velet bir annenin babanın çocuğunu senelerdir öldürmekle tehdit ediyor ve o anne baba sessizce bekledi mi yani? böyle tehditlerin konuşulduğu bir aileden 2.bir kız çocuğu da aynı katil şerefsizle görüşüyor (haberlere göre) öyle mi? akıl alır birşey değil, sanki olay bir şekilde "o kızların o saatte ne işi varmışa" bağlanmaya çalışılıyor gibi... sanki maktül ailelerinin üstüne "sorumsuzluk" damgası yapıştırılıyor gibi okuyorum ben haberleri.
Yok bu konuyu orada ne arıyormuş a baglayamazlar, çocuksun gelmezsen şunu yaparim bunu yaparım dediğini farzedelim ya da gerçekten sevdiğini sevgilisi olduğunu farz edelim.. kızlarda biri daha geri planda kaldı hatta aynı şekilde onunda kafasını kesmiş oysa ki. Ha evde ha sokakta hiç farketmemis. kimse çığlık duymamış demek ki herkes kör sağır... ikbal kurtulabilirdi maalesef ki herkes geç kaldi. diğer kizcagizi evde bayılttı desek mümkün tabi ama. 30 dk içinde bu nasi soğukkanlılık hiç panik yok. Ayrıca o surda gezen gezmek isteyen tek bir kişi bile mi yok ki bunu başarabildi ..

Hangi konuda mesela

bu cinayeti bir tarikat, bir ayin, bir akıl hastalığı, bir dizi, bir bilgisayar oyunu gibi herhangi bir şeye bağlamak tamamen kusurlu bir bakış açısıdır. söz konusu şahsın akıl sağlığı konusunda herhangi kesin veri elimizde olmamakla birlikte maalesef artık bu saf kötülüktür.
bir tarikat ya da bir ayine bağlıyor olmak, yarım yamalak bilgilerimizle "şuradan haç çıktı, buradan illuminati kaçtı" gibi okumalar yapmaya çalışmak da komplo teorisinden başka bi şey değil. sadece ve sadece bu saf kötülüğüe rasyonel, makul ve kabuledilebilir açıklamalar getirmeye çalışmaktan başka bi şey değildir. buna rasyonel açıklama getirmek (ki ayin gibi açıklamalar da bilgiden eksik ve rasyonel olmayan açıklamalardır) sadece ve sadece bize kötüye mantıklı açıklama getirerek empati yapmamızı sağlıyor. bizim burada empati yapmamız gereken katiller değildir; maktüllerdir.
öte yandan diziler, bilgisayar oyunları, sosyal medya gönderileri gibi gençleri etkisi altına aldığınızı düşündüğün her bir tüketilen içerik aslında bu durum sebebi değil; sonucudur. buna kısaca sosyal çürüme dediğimiz bu durumda bu içerikler üretilmeye ve gençler tarafından tüketilmeye başlanıyor. kısaca ne olduğunu kendisi akademisten olan bu hanım, seneler önce kaydedilen şu videoda açıklamış ve toplumumuzda tespit etmiştir.

bu arada kendi yazdığıma da cevap vermek istiyorum:
akıl hastalıklarını konu içerisinde zikrederken bunu bir özür gibi kullandığımız kadar bunun bireyi şeytanlaştırıyormuş gibi kullanılmasından da kaçınmak gerekiyor.
kötülük, etikete ihtiyaç duymuyor.
katil, saf kötü birisiydi ve ona göz yuman ve dolayısıyla kadınları savunmasız bırakan devlet, daha da kötülerinden müteşekkil.

Narin çocuğa üzülürken birde bu iki kızımızın vahşice öldürülmesi ile sarsıldık. Kendini de öldürmüş ama odasından çıkanları gördüm, daha evvel çektiği bir videoyu gördüm,bangır bangır ben katilim,geliyorum demiş kimse de bu çocuk normal değil dememiş.
Korkunç gerçekten,olana bitene ,hangi birine şaşıralım,hangi birine üzülelim ben artık ne denir bilemiyorum. Çok üzgünüm😔o annenin hislerini düşünemiyorum,o kadın bununla nasıl yaşasın,sadece kızını değil,o anneyi de öldürdü cani.

Vidéo ve foto gormedim sadece haber okudum
Cok etkilendim emziren anneyim
cocugum bu gece cok degisik sekilde agladi hic yapmadigi bisekilde
Korkumuydu baska bise anlayamadim

Arkadaslar yanlis anlamayin bu soyleyecegimi ama ben izin icin Turkiyeye gelmeye artik cok korkuyorum. 2 yildir gelmiyoruz seneye esim istiyo ama benim 3 cocugum var hangi birini nasil korucam aklim cikiyo simdiden
Biz İstanbul gibi kötülüklerin başkenti olmuş şehirde yaşamaya çalışıyoruz 🥺🥺

Ben önceden bu derece hayvanlara düşkün değildim. Ben insanın içindeki kötülüğe öyle çok şahit oldum ki. İnsan dediğimiz şey aslında öyle ilkel ki bu vahşi doğasının açığa Çıkması da bam teline basmaya bakar.

Her beşer insan değildir. Şimdi ortalık beşer kaynıyor insan yok neden ? Çünkü kurallarla insan olunur hukuk kuralları kadar toplumsal denetim mekanizmaları da vardır.
Ahhh egecell ne yazsam söyleyeceklerimi yeteri kadar ifade etmeyecek, haklısın.
Yıllardır dile getiriyorum belki sinir olanlar oluyor belki hayvan insandan üstün değildir diyenler oluyor bilmiyorum, vicdan ve merhamet sahibi gerçek insanları severim ama insan gibi görünen vahşilerdense hayvanlarla yaşamayı tercih ederim çünkü hiçbir hayvan başka bir hayvanı veya insanı katletmek için öldürmez, hayvanların içinde canavarca hisler de yoktur, tüm kötü duyguları taşıyan tek canlı insandır.

Biz kanunları dahi hiçe sayarken yazılı olmayan toplum kuralları, aile içi kurallar mümkün değil, asla uymayız.
En küçük örnek çocuk parkları leş gibi, oysa her gün düzenli temizleniyorlar ama çocuklarını getiren anne babalar önce kendileri kirletiyor parkı, çekirdek kabukları içecek şişeleri vs, onlardan gören çocukları da eline geçeni parka atıyor.
Ailede kurallar çocuğa yalnızca eve şu saatte girmeli, şu saatte uyumalı vb öğretmek için değil, doğaya, hayvanlara, toplum içinde nasıl yaşaması gerektiğine dair her şeyi öğreten bir eğitimdir lakin yetişkinler eğitimli değil ki çocuğunu eğitsin, eğitim sadece okulda olmuyor daha doğduğunuzda ailede başlaması gerekiyor.

Neyse yazacak çok şey var da bende sabır kalmadı, tek dileğim umarım inşallah ortalıkta ne yapacağı belli olmadan dolaşan bu 2 ayaklı yaratıklar doğru dürüst ailelerin pırıl pırıl çocuklarını katledemesinler artık, kendi başlarını yesinler.

Bugün oldurulen kizin vücudunun sansursuz goruntulerini x de gordum. Annesinin kızın kafasının basinda sinir krizi gecirdigini falan bunlar beni çok etkiledi ve uykum kacti, isigi bile kapatamiyorum. Gerçekten kendimi şokta hissediyorum akşamdan beri kendime gelemedim. Midem bulanıyor başım dönüyor o görüntülerden sonra. Sizler de gördünüz mü ne dusunuyorsunuz? Birkac gun once, az da olsa siddete meyilli oldugunu fark ettiğim sevgilimden ayrildigim icin kendimi sansli hissediyorum. Ama insallah her zaman yaptıgı gibi tekrar ulasmaya çalışmaz ve beni tehdit etmez. Cok korkuyorum. Ailem, kucuk kiz kardesim, kendim adina.
Keşke konu açmasaydınız bununla ilgili 😭 hamile olan,bebek emzirenler görüp izlemiş olabilir. Benim iki gündür başım ağrıyor kapı kilitli oturuyorum nasıl korunacağız bilmiyorum katil olmak Bukadar kolay olmuşken korku içinde yürüyoruz artık 😭😭

Yok bu konuyu orada ne arıyormuş a baglayamazlar, çocuksun gelmezsen şunu yaparim bunu yaparım dediğini farzedelim ya da gerçekten sevdiğini sevgilisi olduğunu farz edelim.. kızlarda biri daha geri planda kaldı hatta aynı şekilde onunda kafasını kesmiş oysa ki. Ha evde ha sokakta hiç farketmemis. kimse çığlık duymamış demek ki herkes kör sağır... ikbal kurtulabilirdi maalesef ki herkes geç kaldi. diğer kizcagizi evde bayılttı desek mümkün tabi ama. 30 dk içinde bu nasi soğukkanlılık hiç panik yok. Ayrıca o surda gezen gezmek isteyen tek bir kişi bile mi yok ki bunu başarabildi ..
Bence söylenenin aksine bizim ülke erkekleri bayağı korkak. Bıçaklı çocuğu görünce kaçmışlardır.

Belli ki kırmızı pazartesi romanı gibi devlet kadınları göz göre göre gerektiği şekilde korumuyor ve kadınlar öldürülüyor. Tüm kadınlara tavsiyem birisi sizi canınız ile tehdit ediyorsa siz önce davranın. Bu kızın cinayetinden sonra artık diğer kadin cinayetleri de bu denli vahşice olmaya başlayacak. Kimse bir takıntılı akıl hastası yüzünden berbat şekilde ölmek zorunda değil. Düşünün kendi annenizin böyle ağlamasını istiyor musunuz? Kurbanlık koyun gibi beklemeyin.

Küçük kız cinayetinde de cemaat korunuyor dendi, başka şeyler dendi yani bilemedim burdan neler çıkacak acaba :KK51: anne baba da ibiş gibi beklemezlerdi diye düşünüyorum, belki 'namus'a sebep korktular, kızlarının 'adı çıkmasın' diye aksiyon almadılar. Umarım bambaşka şeyler çıkamz altından. Olaylar akla mantığa sığmayacak şekilde olunca insanlar da teoriler üretiyor :KK51:

Valla oyle absurt bir ulkedeyiz ki 240bin + paylasim alan bir yazi dustu onume az evvel "Ekrem Imamoglu" bu konuyla ilgili adim atmaliymis.

Yani cahillik mi kotu niyet mi elmayla armutu ayiramamak mi ne denirse adina artik, ama saptirmaya calisanlarin ekmegine yag suruldugu bir gercek.

Paylasimda tek hakli nokta katilin ailesinin de yargilanmasi gerektigiydi bana kalirsa. Neyse olan yitip giden iki gencecik kiza ve ailelerine oldu.

Nasili ve nedenini cozmek emniyetin isi ama bu ulkenin damarlarina bir sogukkanlilik, korkusuzluk, canilik, cehalet isledigi ortada.

E egecell ustumuzde biber gazi tasimak yasak diye biliyorum ama bir yaptirimi var mi? Yani yakalandik diyelim yargilamasi var mi?

Ya da basimizi derde sokmadan ustumuzde ne tasiyabiliriz?

Bildiğim kadarıyla biber gazı taşımak yasal dün bir çok kişi paylaşım yaptı. Hatta bunun üzerine biber gazı fiyatlarına zam yapılmış. Ülkede bir tane doğru yok resmen böyle bir olaydan bile para kazanmak için zam yapan fırsatçılar var. O kadar dolu ki kafam artık neye üzülecegimi neye öfkelenecegimi bilmiyorum.

E egecell ustumuzde biber gazi tasimak yasak diye biliyorum ama bir yaptirimi var mi? Yani yakalandik diyelim yargilamasi var mi?

Ya da basimizi derde sokmadan ustumuzde ne tasiyabiliriz?
Biber gazı taşımak yasak değil balım.
Kullanım durumuna göre silah sayıldığı yerler var ama bu tamamen yanlış haber dilinin getirdiği bir inanış. Odun parçası da ne bileyim süpürge hortumu da kullanım durumuna göre silah sayılıyor. O sebeple taşımanızda hiçbir mahsur yok.
Ama biber gazını doğru kullanmak da önemli. Kendinizi mağdur etmeden kullanmayı bilmelisiniz.
Bıçak hususu tehlikeli ama. Bulundurmanızı önermem karşı taraf çok rahat elinizden alabilir.
Bir de bıçağın çentiği olursa ve çentikli bıçakla yakalanırsanız sıkıntı.

Biber gazı taşımak yasak değil balım.
Kullanım durumuna göre silah sayıldığı yerler var ama bu tamamen yanlış haber dilinin getirdiği bir inanış. Odun parçası da ne bileyim süpürge hortumu da kullanım durumuna göre silah sayılıyor. O sebeple taşımanızda hiçbir mahsur yok.
Ama biber gazını doğru kullanmak da önemli. Kendinizi mağdur etmeden kullanmayı bilmelisiniz.
Bıçak hususu tehlikeli ama. Bulundurmanızı önermem karşı taraf çok rahat elinizden alabilir.
Bir de bıçağın çentiği olursa ve çentikli bıçakla yakalanırsanız sıkıntı.
Tesekkur ederim 🥰💓

bu cinayeti bir tarikat, bir ayin, bir akıl hastalığı, bir dizi, bir bilgisayar oyunu gibi herhangi bir şeye bağlamak tamamen kusurlu bir bakış açısıdır. söz konusu şahsın akıl sağlığı konusunda herhangi kesin veri elimizde olmamakla birlikte maalesef artık bu saf kötülüktür.
bir tarikat ya da bir ayine bağlıyor olmak, yarım yamalak bilgilerimizle "şuradan haç çıktı, buradan illuminati kaçtı" gibi okumalar yapmaya çalışmak da komplo teorisinden başka bi şey değil. sadece ve sadece bu saf kötülüğüe rasyonel, makul ve kabuledilebilir açıklamalar getirmeye çalışmaktan başka bi şey değildir. buna rasyonel açıklama getirmek (ki ayin gibi açıklamalar da bilgiden eksik ve rasyonel olmayan açıklamalardır) sadece ve sadece bize kötüye mantıklı açıklama getirerek empati yapmamızı sağlıyor. bizim burada empati yapmamız gereken katiller değildir; maktüllerdir.
öte yandan diziler, bilgisayar oyunları, sosyal medya gönderileri gibi gençleri etkisi altına aldığınızı düşündüğün her bir tüketilen içerik aslında bu durum sebebi değil; sonucudur. buna kısaca sosyal çürüme dediğimiz bu durumda bu içerikler üretilmeye ve gençler tarafından tüketilmeye başlanıyor. kısaca ne olduğunu kendisi akademisten olan bu hanım, seneler önce kaydedilen şu videoda açıklamış ve toplumumuzda tespit etmiştir.

yine kendimi alıntılıyorum ama videodaki Zeliha Hanım'ın söylediklerinden pası alarak konunun daha da derinleştiği şu video taze çıktı. lütfen izleyiniz.

yine kendimi alıntılıyorum ama videodaki Zeliha Hanım'ın söylediklerinden pası alarak konunun daha da derinleştiği şu video taze çıktı. lütfen izleyiniz.

Konusmayi gerceklestirenide Zeliha hanimida tanimiyorum
Ama soylediklerine katiliyorum

Bugün oldurulen kizin vücudunun sansursuz goruntulerini x de gordum. Annesinin kızın kafasının basinda sinir krizi gecirdigini falan bunlar beni çok etkiledi ve uykum kacti, isigi bile kapatamiyorum. Gerçekten kendimi şokta hissediyorum akşamdan beri kendime gelemedim. Midem bulanıyor başım dönüyor o görüntülerden sonra. Sizler de gördünüz mü ne dusunuyorsunuz? Birkac gun once, az da olsa siddete meyilli oldugunu fark ettiğim sevgilimden ayrildigim icin kendimi sansli hissediyorum. Ama insallah her zaman yaptıgı gibi tekrar ulasmaya çalışmaz ve beni tehdit etmez. Cok korkuyorum. Ailem, kucuk kiz kardesim, kendim adina.
Canım şiddetin böylesine ilk defa denk geldin sanırım ama dünyada bu gördüklerimizin kat kat fazlası binlerce yıldır her gün yaşanıyor. Arada böyle gündeme düşüyor işte ama sen görmesen de hep var. Aynı şekilde her gün muhteşem iyilikler de oluyor binlerce yıldır. Tarihte çok daha büyük katliamların savaşların kıtlıkların yaşandığı yıllar var, kadının yine en değer gördüğü yıllardayız göreceli olarak. Hep vardı, hep olacak. Neye odaklanacağına sen karar vereceksin.

X