Bugünkü gündemden ötürü uyuyamiyorum

Maalesef katılıyorum, yurtdışındaki seri katiller caniler hakkında bir araştırma yapılmış, hepsinin geçmişinde hayvana eziyet, hayvan öldürme vs varmış, bu araştırmayı kaleme alan bir yazıda şöyle bir şey okumuştum, “Hayvan sevgisi toplum vicdanının ölçüsüdür, hayvan sevgisinin olmadığı toplumları nefret sarar ve kötülük bütün toplumu sarar.”
Bu cümlelere aynen katılıyorum, caniler önce hayvanları katlederek öğreniyor katil olmayı, önce hayvanlara tecavüz ediyorlar, 4-5 yaşındaki bir çocuğun kediye taş atmasını bile sorgulamak gerekirken çocuk deyip geçiliyor çoğu zaman oysa ağaç yaşken eğilir, 5 yaşındaki çocuğa başka bir canı incitmemesi gerektiğini öğretmez, vicdan ve merhamet duygularını beslemezseniz 2 tane kızı canavarca öldürür.

Belki aramızda dolaşan tüm canilerin aileleri aynı değildir, vicdanlı sevgi dolu aileler de vardır ama cani duygularla yetişenlerin büyük kısmında ailelerinin de etkisi var, bu vahşilerin daha çocukken bazı sinyaller verdiklerini düşünüyorum şahsen ama aileler ya görmezden geliyor ya çocuktur deyip hoş görüyor.

Yıllar önce münevver adındaki su gibi bir kızı katleden caninin ailesi değil miydi yardım eden, suçu örtbas etmeye çalışan?
Arabasıyla çarpıp öldürdükten sonra annesi tarafından yurtdışına kaçırılan oğlan da var, yine arabasıyla çarpıp bir polisi öldürdüğü halde yönetmen babası tarafından arka çıkılan bir oğlan da.

Hukukçu ailenin cani bir oğlu da.

Daha dün akşam haberlerde denk geldim, şaşırmadım kanım da donamadı maalesef, zira bu katillerin tecavüzcülerin aileleri de çoğunlukla çocuklarıyla aynı kumaştan, kuzeniyle husumetli birisi kuzenini öldürmek için saldırıyor, kuzen markete kaçınca peşinden gidiyor, kuzenini yaralarken market çalışanı bir kızcağızı da öldürüyor, katilin annesi mahkemede “iyi yapmış ellerine sağlık” diyor.

Su gibi bir kadın ölüyor başka bir kadın katil oğlu için eline sağlık diyor, farkında mıyız bilmem, bugün isyan ettiğimiz, korktuğumuz her şeyi biz kadınlar kendi ellerimizle yaptık çünkü bu sapkınları doğuran, onların yaptıklarını örtbas eden, eline sağlık diyen, erkekliklerini yüceltip kadınlığı ayaklarının altına paspas eden biziz, o yüzden vicdan ve ahlaki değerleri hiçe sayan çocuklar yetişmeye devam edecek.
Ben önceden bu derece hayvanlara düşkün değildim. Ben insanın içindeki kötülüğe öyle çok şahit oldum ki. İnsan dediğimiz şey aslında öyle ilkel ki bu vahşi doğasının açığa Çıkması da bam teline basmaya bakar.
Ve ben her kötünün ( hırsızlık vs. Gibi suçların failleri değil bahsettiğim gerçek kötülükten bahsediyorum ) geçmişinde hayvan düşmanlığına şahit oldum. Bugün çocuklarımız diye ortaya çıkanların yemin ederim hiçbirinin derdi çocuklar filan değil. Bu iki gencecik kızı öldüren caninin de mesleği kasaplıkmış mesela. Öyle babadan gelme meslek değil seçilmiş meslek :)) ne büyük ipucu değil mi :) o vahşi güdülerini hayvan öldürerek tatmin etti bir süre yetmeyince de 2 kızımızı öldürdü.

Dünya geri dönülmez şekilde bozuldu artık. Travma yaşamasın şu olmasın bu olmasın diye iğrenç sapkın çocuklar yetiştirildi. HADDİNİ AŞAN ZITTINA DÖNÜŞÜR.
Anne babalarımız gibi ebeveyn olmayalım diye sınır, hudut, kural tanımaz çocuklar yetiştirdi dünya. Sınır bilmeyen çocuk da böyle karşılık bulamadığı an başkasının kafasını keser. Bunlar yeni başlıyor. Öyle saçma sapan kehanetler değil bahsettiğim ben işi biliyorum onlarca rapor hazırladık psikolojik yönü hakkında değil suç yönü hakkında. Ülke bugün bu haldeyse sebeplerinden birisi de psikoloji putu zaten.
Yaşayacak arkadaşlar çocuğunuz travma yaşayacak. Çocuğumu sadece ben uyarırım başkası uyaramaz gibi bir şey de yok. Toplumda yaşamanın getirisi bu. Çocuğun kuduruyorsa başkası şşşt sus da diyecek yapma da diyecek.
Her beşer insan değildir. Şimdi ortalık beşer kaynıyor insan yok neden ? Çünkü kurallarla insan olunur hukuk kuralları kadar toplumsal denetim mekanizmaları da vardır. Siz benim çocuğuma benden başkası şşt diyemez derseniz o denetim halkalarından birini kırarsınız. Size gelince zaten çocuğun oyuncağısınız. Sonra o çocuklar gidip başkasının çocuğunun kafasını keser.
Dediğim gibi ben bilip konuşuyorum faille değil kurbanla empati yapıyorum. Eskişehir’de önüne gelene bıçakla saldıran ergeni de biliyordum önceden. Çünkü ben görebiliyorum. Hazırladığım raporu mite kadar gönderdim. Bakın istihbaratçı arkadaşımla konuşmam. Yeni raporlarda hazırlıyorum o sebeple diyorum ki BEN BİLİYORUM ve yanlış çocuklar yetiştiriyorsunuz. Ve bunlar daha çok iyi günler daha yeni büyümeye başladı bu şımarık veletler. Akın akın gelecekler

Eklentiler

• IMG_1736.jpeg
    IMG_1736.jpeg
    146,7 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG_1737.jpeg
    IMG_1737.jpeg
    113,7 KB · Görüntüleme: 95
Bilemedim, madem adalet sistemi kadınları korumak için hiçbir şey yapmıyor o zaman en azından kadınlara silah kullanma ve taşıma hakkı verilmeli diye düşünüyorum. Bu nasıl bir iştir arkadaştır anlamıyorum, adamlar defalarca kez tehdit ediyorlar öldürürüm diye, hiç koca bir sıfır salıveriyorlar sonra gelip cinayeti işliyorlar. Yazlık komşumuz bu şekilde öldü, adam hapisteydi üstelik kadına sürekli çıkınca öldürücem diye mektup gönderiyordu. Kadın avukat tuttu, defalarca kez gitti savcıya yalvardı salıvermeyin diye ama adam çıktı hapisten geldi öldürdü kadını. Bakıyorsun 9 suçtan sbaıkalı elemanlar ellerini kollarını sallayarak geziyor sonra cinayet işliyor ancak öyle hapse giriyor. Madem adalet sistemi kendini düzeltmiyor, vatandaşları koruyamıyor, o zaman vatandaşlara kendini koruma hakkı verilmeli diye düşünüyorum. Bu konuda ABDyi cidden takdir ediyorum, bizim sistemin salıvereceği Eylem Tok denen rezil ve oğlunu hemmen tuttular, cezayı kestiler de toplumca öyle rahatladık. Evine, arabana, işyerine giren olursa da tehdit eden olursa da çekip sorgusuz sualsiz vurabiliyorsun. Yargı da devlet de her zaman vatandaşın yanında helali hoş olsun.

Bilemedim, madem adalet sistemi kadınları korumak için hiçbir şey yapmıyor o zaman en azından kadınlara silah kullanma ve taşıma hakkı verilmeli diye düşünüyorum. Bu nasıl bir iştir arkadaştır anlamıyorum, adamlar defalarca kez tehdit ediyorlar öldürürüm diye, hiç koca bir sıfır salıveriyorlar sonra gelip cinayeti işliyorlar. Yazlık komşumuz bu şekilde öldü, adam hapisteydi üstelik kadına sürekli çıkınca öldürücem diye mektup gönderiyordu. Kadın avukat tuttu, defalarca kez gitti savcıya yalvardı salıvermeyin diye ama adam çıktı hapisten geldi öldürdü kadını. Bakıyorsun 9 suçtan sbaıkalı elemanlar ellerini kollarını sallayarak geziyor sonra cinayet işliyor ancak öyle hapse giriyor. Madem adalet sistemi kendini düzeltmiyor, vatandaşları koruyamıyor, o zaman vatandaşlara kendini koruma hakkı verilmeli diye düşünüyorum. Bu konuda ABDyi cidden takdir ediyorum, bizim sistemin salıvereceği Eylem Tok denen rezil ve oğlunu hemmen tuttular, cezayı kestiler de toplumca öyle rahatladık. Evine, arabana, işyerine giren olursa da tehdit eden olursa da çekip sorgusuz sualsiz vurabiliyorsun. Yargı da devlet de her zaman vatandaşın yanında helali hoş olsun.
Kanunları tbmm yapar.
Milletvekillerinin görevi kanun yapmak. O infaz rejimi, kimin ne kadar sürede dışarıya çıkacağı, ceza indirimi, af, koşullu salıverme, denetim falan filan hepsini milletvekilleri yapıyor.
Meclisin ana görevi zaten kanun yapmaktır. Hakim savcı ne yapsın ? Hakim 12 yıl veriyor kanun yüzünden yatarı 3 yıla düşüyor. Siyasete girmek istemiyorum ama meclisi de yani milletvekillerini de halkımız seçiyor. Seçimlerle biz aslında kanunları kim yapsın onu seçiyoruz. Demekki memnun insanlar bundan

Kanunları tbmm yapar.
Milletvekillerinin görevi kanun yapmak. O infaz rejimi, kimin ne kadar sürede dışarıya çıkacağı, ceza indirimi, af, koşullu salıverme, denetim falan filan hepsini milletvekilleri yapıyor.
Meclisin ana görevi zaten kanun yapmaktır. Hakim savcı ne yapsın ? Hakim 12 yıl veriyor kanun yüzünden yatarı 3 yıla düşüyor. Siyasete girmek istemiyorum ama meclisi de yani milletvekillerini de halkımız seçiyor. Seçimlerle biz aslında kanunları kim yapsın onu seçiyoruz. Demekki memnun insanlar bundan

Yani gerçekten anlamıyorum, bu kanunları kim yapıyor arkadaşım, bıçaklama gasp darp ne yaparsan yapıp salıveriliyorsun :KK51: Banlanmak istemiyorum ama ChatGPTye Gemini Proya sorsam onlar bile bundan daha iyi kanun yazar. Valla AI insanların işlerini ellerindne alacaksa önce TBMMden başlamalı:KK51:

Evet o da çok korkunç. hiç doğum yapmadım ama benim bile psikolojim bozuldu çocuk bağırıyor içerden ay şaka misiniz ya bunu nasıl çektiniz de yayınladiniz hiç mi vicdan yok sezeryan psikolojisi ve süreci ztn ağır insanlara tam anne olamadın doğum yapamadın bile deniyor neler duyuyoruz Allahım yer yüzünde hiç mi iyi insan kalmadı
Nasıl bı kamu spotu?

Simdi konuyla ilgili birkac haber okudum, biri cocugun babasiyla yapilmis roportaj

Haberde cocugun fotografi ve maktul kizcagizlarin fotoğrafları var, kizlar ikiz gibi benziyorlar (cok garip)

Katilin fotografina baktiginda asla katil demeyecegin biri

Suc kaydi yok

Gectigimiz yil 5 kez hastaneye yatmis, 1 tane intihar girisimi var. Bu intiharindan once surda öldürdüğü kiza video cekmis ve aslinda onu oldurmek istedigini ama cehennemde pesine duser diye oldurmekten vazgectigini anlatmis ama videoya gore kizi bu sekilde oldurecegine dair tehditleri varmis.

Daha da korkuncu evinde bulunan cizimler... bir karakalem cizimi tuylerimi urpertti.

Haberleri a haber ve haberturk'ten okudum, a haber'e gore katilin odasinda "hac" figurleri varmis?

Bir ayin soz konusu sanirim.

Peki ya bu cocugu mesela hangi akla hizmet bir kasabin yanina verdiler calissin diye? O kasapla da konusulmali bana kalirsa.

Aslina bakarsaniz bu cinayetler bagira cagira gelmis, cocuk gectigimiz yil aleni sekilde bu kiza seni bu sekilde oldurecegim tehditlerinde bulundugunu intihar videosunda kendi agziyla itiraf etmis (galiba bu sebeplerle hastaneye yatirilmis haberde cok netlik yok)

Yani onlenebilirmis bu cinayetler, bilemiyorum bu noktada is kime dusuyordu? Onu hastaneden taburcu eden doktorlara mi, salan emniyet guclerine mi, hukuka mi? Ama onlenebilirmis, cunku katil hic gizlememis niyetini bence en acisi da bu.

Benim yaşım yetmez ama bazı insanlar "Türkiye eskiden güzeldi" dediklerine inanmıyorum. Küçük köylerde, büyük şehirlerde kim bilir neler neler olmuşta duyulmamıştır. Türkiye hep böyle bir ülkeydi bence. Adalet ve eğitimden yoksun.

Belki bana kızacaksınız ama ben erkek cocuklarinin yetiştirilme tarzını bu ülke de doğru bulmuyorum. Mafyatik diziler, savaşlı oyunlar, vur oğlum aferim oğlum.... Merhametten yoksun erkek çocukları yetiştirmişler. Bisiklet, sanat vs aktiviteleri varken neden bizlere çocuklarımıza savaşlı şiddetli oyunlar diziler dayatildi.

Ben artık ruh sağlığımı korumak için haber izlemeyi bıraktım. Çünkü her gün haberlere baksanız her yeni bir cinayet.

Bir de ülkenin psikolojisi hiç hiç normal değil. Sürekli gergin insanlar, sürekli silahli ve kadına şiddet dizileri, yediğimiz içtiğimiz psikolojimizi etkileyen çöp gıdalar, gelecek ve geçim kaygısı. Eğitim yok adalet yok... Bu ülke de şiddet o kadar normalleşmiş ki dizilerde görüyoruz, günlük hayatta kullandiğimiz iletişim dilimiz bile şiddete dayalı. Trafikte olsun aile içinde olsun sürekli bir kavga halindeyiz.

Bu ülkedeki erkek çocuklarına dayatıldı savaş oyunları, mafya dizileri, araba futbol
Birine vurduğunda aferim oğlum denildi. Kimsenin canını acıtma oğlum demediler, demezler vurmak bir güç gösterisi sanki bu ülkede. Erkek çocuğu mutfağa girip annesine yardım ettiğin de "sen erkeksin gel paşam sadece kadınlar mutfağa girer" algisiyla büyütüldüler.

Hanımın sözünü dinleyen iyi aile babasi olan erkekler bile hâlâ bu ülkede "erkek adam karısının sözünü dinlemez kılıbık" gibi sığ bir zihniyetle zorbalık yapılıyorsa gençlerin de hayli hayli psikolojisi bozulur

Bu ülke de çocukların yetiştirilme tarzı olsun insana verdiğimiz değer olsun, hayvan doğa her konuda sığ kötücül bir düşünce yapısı var ve bunun değişeceğini düşünmüyorum kolay kolay

Simdi konuyla ilgili birkac haber okudum, biri cocugun babasiyla yapilmis roportaj

Haberde cocugun fotografi ve maktul kizcagizlarin fotoğrafları var, kizlar ikiz gibi benziyorlar (cok garip)

Suc kaydi yok

Gectigimiz yil 5 kez hastaneye yatmis, 1 tane intihar girisimi var. Bu intiharindan once surda öldürdüğü kiza video cekmis ve aslinda onu oldurmek istedigini ama cehennemde pesine duser diye oldurmekten vazgectigini anlatmis ama videoya gore kizi bu sekilde oldurecegine dair tehditleri varmis.

Daha da korkuncu evinde bulunan cizimler... bir karakalem cizimi tuylerimi urpertti.

Haberleri a haber ve haberturk'ten okudum, a haber'e gore katilin odasinda "hac" figurleri varmis?

Peki ya bu cocugu mesela hangi akla hizmet bir kasabin yanina verdiler calissin diye? O kasapla da konusulmali bana kalirsa.

Aslina bakarsaniz bu cinayetler bagira cagira gelmis, cocuk gectigimiz yil aleni sekilde bu kiza seni bu sekilde oldurecegim tehditlerinde bulundugunu intihar videosunda kendi agziyla itiraf etmis (galiba bu sebeplerle hastaneye yatirilmis haberde cok netlik yok)

Yani onlenebilirmis bu cinayetler, bilemiyorum bu noktada is kime dusuyordu? Onu hastaneden taburcu eden doktorlara mi, salan emniyet guclerine mi, hukuka mi? Ama onlenebilirmis, cunku katil hic gizlememis niyetini bence en acisi da bu.
Aynen öyle hiç gizlememiş niyetini çocuğun ailesi de çocukla yeterince ilgilenmemiş belli ki bu çocuk bir temiz d*yak yememiş hiç . Kızlari tehdit ettiğinden davalık olduğundan ailenin de haberi var neticede o sat*nist sembollerle dolu odası peki ? Hep bu tarz şeylerle ilgilenmiş belli ki ilaçlarla tedavi ile hiç olmadı gerçekten döverek ıslah etmelik bir vaka gerçekten. Sinirim bozuldu ya.

Aynen öyle hiç gizlememiş niyetini çocuğun ailesi de çocukla yeterince ilgilenmemiş belli ki bu çocuk bir temiz d*yak yememiş hiç . Kızlari tehdit ettiğinden davalık olduğundan ailenin de haberi var neticede o sat*nist sembollerle dolu odası peki ? Hep bu tarz şeylerle ilgilenmiş belli ki ilaçlarla tedavi ile hiç olmadı gerçekten döverek ıslah etmelik bir vaka gerçekten. Sinirim bozuldu ya.
Haberler cok celiskili, kimisinde suc kaydi yok, kimisinde suc kaydi var diyor, kimi haberde psikiyatri servisinde yatmis, kimi habere gore sadece takipli hasta.

Ama su an baska bir haberde okudugum detay şoka soktu, maktuller anne tarafindan akrabaymis ve ayni okulda okuyorlarmis, demekki benzerliklerinin sebebi bu. Ama anlayamadigim birini 5 yildir rahatsiz ediyormus bu cocuk, diger kizla akrabayken nasil iletisim kurabilmis bu durumda, cunku babanin ifadesine gore biri eski digeri yeni sevgilisiymis, tabi babada dogru bilmiyor olabilir.

Temiz bi dayak bu isi cozmezdi, bu isi sadece hastaneye kapatilmak cozerdi. Sonucta -iddia edildigi gibi- sizofreni rahatsizligi var ise (tabi bu korkunc cinayetlere kilif olsun diye soylenmis de olabilir) katil hasta dogmus olmali, ama goz gore gore gelen bu cinayeti cozecek tek sey gozetim altina alinmasi olabilirdi.

Benim yaşım yetmez ama bazı insanlar "Türkiye eskiden güzeldi" dediklerine inanmıyorum. Küçük köylerde, büyük şehirlerde kim bilir neler neler olmuşta duyulmamıştır. Türkiye hep böyle bir ülkeydi bence. Adalet ve eğitimden yoksun.

Belki bana kızacaksınız ama ben erkek cocuklarinin yetiştirilme tarzını bu ülke de doğru bulmuyorum. Mafyatik diziler, savaşlı oyunlar, vur oğlum aferim oğlum.... Merhametten yoksun erkek çocukları yetiştirmişler. Bisiklet, sanat vs aktiviteleri varken neden bizlere çocuklarımıza savaşlı şiddetli oyunlar diziler dayatildi.

Ben artık ruh sağlığımı korumak için haber izlemeyi bıraktım. Çünkü her gün haberlere baksanız her yeni bir cinayet.

Bir de ülkenin psikolojisi hiç hiç normal değil. Sürekli gergin insanlar, sürekli silahli ve kadına şiddet dizileri, yediğimiz içtiğimiz psikolojimizi etkileyen çöp gıdalar, gelecek ve geçim kaygısı. Eğitim yok adalet yok... Bu ülke de şiddet o kadar normalleşmiş ki dizilerde görüyoruz, günlük hayatta kullandiğimiz iletişim dilimiz bile şiddete dayalı. Trafikte olsun aile içinde olsun sürekli bir kavga halindeyiz.

Bu ülkedeki erkek çocuklarına dayatıldı savaş oyunları, mafya dizileri, araba futbol
Birine vurduğunda aferim oğlum denildi. Kimsenin canını acıtma oğlum demediler, demezler vurmak bir güç gösterisi sanki bu ülkede. Erkek çocuğu mutfağa girip annesine yardım ettiğin de "sen erkeksin gel paşam sadece kadınlar mutfağa girer" algisiyla büyütüldüler.

Hanımın sözünü dinleyen iyi aile babasi olan erkekler bile hâlâ bu ülkede "erkek adam karısının sözünü dinlemez kılıbık" gibi sığ bir zihniyetle zorbalık yapılıyorsa gençlerin de hayli hayli psikolojisi bozulur

Bu ülke de çocukların yetiştirilme tarzı olsun insana verdiğimiz değer olsun, hayvan doğa her konuda sığ kötücül bir düşünce yapısı var ve bunun değişeceğini düşünmüyorum kolay kolay
Elbette çok doğru bu ülkenin insanın kodlamalarinda hep bunlar var maalesef çoğu kız okuyamıyor bile düşünün hala var bunlar. Eski Türkiye de şöyle bir 20 sene gitsek gerçekten bu kadar suç yoktu . Biz yıllarca munevveri atlatamadik millet olarak. Şimdi bakın emin olun bu olay 1 ayda unutulur alistirildik alıştık sokakta günde belki 30 40 kişi öldürülüyor görüyoruz TV de kaniksadik.
. Sapıklık için de geçerli bence bu aile içi ens*st p*dofili bazı şeytanların aklına karpuz kabuğu düştü bu sosyal medya yüzünden tvler yuzunden . Hadi sen kapattın TV yi okula gönderdin çocuğunu eski düzen yaşatmaya çalışıyorsun. okuldaki ruh hastası çocuklar yine senin çocuğuna huzur vermiyor OYLE LEŞ BİR ZAMAN

Suc kaydi yok

Vallah kızımı bağıra bağıra onu öldüreceğini söyleyen birine uygulayacağım tarife birini tutup ya üzerinden ya içinden geçmek olur. Devlet korumuyorsa ben korurum çocuğumu.
Bu nedir ya, dünden beri psikolojim bozuldu, iyiki artık TR de yaşamıyoruz diyor 15 yaşındaki kızım. O görüntülerden sonra ben aklımı oynatacak gibi oldum, o kızların aileleri napsınlar, Allahım sabır, güç atlatmaları için ne gerekiyorsa tezden versin inşallah. Yüreğimi sıkıyor biri sanki nefes almakta zorlanıyorum aklıma geldikçe.

Elbette çok doğru bu ülkenin insanın kodlamalarinda hep bunlar var maalesef çoğu kız okuyamıyor bile düşünün hala var bunlar. Eski Türkiye de şöyle bir 20 sene gitsek gerçekten bu kadar suç yoktu . Biz yıllarca munevveri atlatamadik millet olarak. Şimdi bakın emin olun bu olay 1 ayda unutulur alistirildik alıştık sokakta günde belki 30 40 kişi öldürülüyor görüyoruz TV de kaniksadik.
. Sapıklık için de geçerli bence bu aile içi ens*st p*dofili bazı şeytanların aklına karpuz kabuğu düştü bu sosyal medya yüzünden tvler yuzunden . Hadi sen kapattın TV yi okula gönderdin çocuğunu eski düzen yaşatmaya çalışıyorsun. okuldaki ruh hastası çocuklar yine senin çocuğuna huzur vermiyor OYLE LEŞ BİR ZAMAN
Beni en çok düşündüren şey kadın ve çocuk cinayetleri artarken suçlular ceza almazken sonumuz ne olacak? Çünkü dışarısı çok tehlikeli bir hâle geldi. İş okul arkadaşlarımız, ailemiz hiç bir insana güvenmiyoruz. Herkes kapısını kapatıyor bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Yolda dümdüz yürürken bile saldırıya maruz kalıyoruz. Bu ülkedeki kadınlar ve çocuklar her gün bir bir eksiliyoruz. Sistematiksel çok büyük artış var ve bu hiç ama hiç normal değil. Buna rağmen bu ülkede hâlâ suçlu yeterince ceza almıyor ve kolayca unutuyoruz alışık olduğumuz için. Yarın öbür gün sıra bizlere geldiğinde ne olacak? Daha büyük olaylarla karşılaşacağız, hepimiz Avrupa ülkelerine gitmek için göç mü edeceğiz yoksa ölüm sıramızı mı bekleyeceğiz. Ayy yazık deyip geçiyoruz, ertesi gün yeni bir cinayet... Kadınların ve çocukların güvende olmadigi bir ülkede yaşarken polisin, devletin, sessiz kalan halkın hiç kimsenin umrunda değiliz. Rastgele yaşıyoruz bakalım yarın aramizdan kim gidecek. Çocuk mu kadın mı hayvan mı kime ne olacak acaba!

Farkında mısınız bu suçlular birileri tarafından korunuyorlar. Sonra "ayin ritüel yapılmış" vs diyerek olayı karmaşık hale getirip komplo teorileriyle bizi meşgul ediyorlar. Bu suçluların daha üst mevkilerde bağları olduğuna eminim. Özellikle son yaşanan cinayetler de.
Ki ben eminim ki yaşadığımız bunca olaylar bize bilerek yapıyorlar. Bilerek psikolojimizle oynuyorlar. Gündemi takip ediyorsanız fark etmişsinizdir bu yıl çok farklı yeni yeni u. maddeler ortaya atıldı. Giderek toplumun ruhsal sağlığını bozmaya amaç edinmiş birileri sanki.

Beni en çok düşündüren şey kadın ve çocuk cinayetleri artarken suçlular ceza almazken sonumuz ne olacak? Çünkü dışarısı çok tehlikeli bir hâle geldi. İş okul arkadaşlarımız, ailemiz hiç bir insana güvenmiyoruz. Herkes kapısını kapatıyor bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda. Yolda dümdüz yürürken bile saldırıya maruz kalıyoruz. Bu ülkedeki kadınlar ve çocuklar her gün bir bir eksiliyoruz. Sistematiksel çok büyük artış var ve bu hiç ama hiç normal değil. Buna rağmen bu ülkede hâlâ suçlu yeterince ceza almıyor ve kolayca unutuyoruz alışık olduğumuz için. Yarın öbür gün sıra bizlere geldiğinde ne olacak? Daha büyük olaylarla karşılaşacağız, hepimiz Avrupa ülkelerine gitmek için göç mü edeceğiz yoksa ölüm sıramızı mı bekleyeceğiz. Ayy yazık deyip geçiyoruz, ertesi gün yeni bir cinayet... Kadınların ve çocukların güvende olmadigi bir ülkede yaşarken polisin, devletin, sessiz kalan halkın hiç kimsenin umrunda değiliz. Rastgele yaşıyoruz bakalım yarın aramizdan kim gidecek. Çocuk mu kadın mı hayvan mı kime ne olacak acaba!
Aynen öyle olaylar gelişmeden reaksiyon alınmazsa, olaylar gelişirken bile kolluk kuvvetleri ivedi bir şekilde müdahale etmezse. ki yetersiz de kalabilir kapıdan çıktığın an tehlikedesin tehlikedeyiz Allah yolumuzu iyi insanlara denk getirsin. Diyecek başka bir söz yok :/ herkes kendi cocugunu ıslah etmek zorunda.

Vallah kızımı bağıra bağıra onu öldüreceğini söyleyen birine uygulayacağım tarife birini tutup ya üzerinden ya içinden geçmek olur. Devlet korumuyorsa ben korurum çocuğumu.
Bu nedir ya, dünden beri psikolojim bozuldu, iyiki artık TR de yaşamıyoruz diyor 15 yaşındaki kızım. O görüntülerden sonra ben aklımı oynatacak gibi oldum, o kızların aileleri napsınlar, Allahım sabır, güç atlatmaları için ne gerekiyorsa tezden versin inşallah. Yüreğimi sıkıyor biri sanki nefes almakta zorlanıyorum aklıma geldikçe.
Ya haberlerde ciddi çarpıtmalar var, ya da gerçekler çok can sıkıcı.

Ben de aynı şeyi düşünüyorum 19 yaşındaki küçücük velet bir annenin babanın çocuğunu senelerdir öldürmekle tehdit ediyor ve o anne baba sessizce bekledi mi yani? böyle tehditlerin konuşulduğu bir aileden 2.bir kız çocuğu da aynı katil şerefsizle görüşüyor (haberlere göre) öyle mi? akıl alır birşey değil, sanki olay bir şekilde "o kızların o saatte ne işi varmışa" bağlanmaya çalışılıyor gibi... sanki maktül ailelerinin üstüne "sorumsuzluk" damgası yapıştırılıyor gibi okuyorum ben haberleri.

X