Bugün meme büyütme ameliyatı oldum bu süreçte olan arkadaşlar

pscpire

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2024
22
3
29
Merhaba kızlar bugün meme büyütme ameliyatı oldum. Asimetri olduğu için sağ memeye 330 sol memeye 315 cc protez kondu. Sabah 9da girdim 12 de odadaydım. Ameliyathanede biraz bekledim. Şuan akşam 22.00 ağrılarım var ve çok gergin olmuş olan kızlar süreç sizde de böyle miydi yatarken kalkarken ağrılarım oluyor

çok çok normal. bu ameliyata kolay diyenlere asla inanma. bu ameliyat çok ağrılı ve zor. ilk 3 gün dişini sık gerekirse hastanede fazladan kal. ayağa kalktığında çarpıntın olabilir ve haliyle memelerin ayağa kalktığında aşağıya sarktığı için alttan destek vererek yürümeye çalış

Doktorunuz söyledi mi söylemedi mi bilmiyorum ama sitede okuyup gördüğüm ciddi bir yanlıştan bahsediyim siz de yapmayın. Kan sulandırancı bitki çayı, ödem söktürücü takviyeler, vitamin tabletler, sigara, alkol kullanmayın ameliyattan sonraki dönemde. Sonra kan sulanıyor dikişler daha yeni atılmışken kanamalar, iltihaplanmalar, dikişlerin açılması gibi durumlar yaşanıyor. Bide bunun üstüne inatla ödem söktürücü içen ve üstelik bunu da tavsiye eden insanların yorumlarını okudum korkunç bir hata aman siz yapmayın.

ö
ödem attırıcı takviye kullandım ameliyattan sonra ve en ufak bir problemle karşılaşmadım

Kesinlikle kolay değil bugün 2. Günüm dikiş yerlerim hareket ettikçe ağrıyor sağ memede kızarıklık başladı umarım artmaz

Bol su içiyorum ödem söktürücü bişey vermedi sadece ananası duydum ne kadar doğru bilmiyorum

Karşılaşmamış olabilirsiniz sigara kullanıp 100 yıl yaşayan da var, genç yaşta koah olup ölen de var bu yanlış olduğunu değiştirmiyor:) L ladydiana1
Sizde geçirdiniz mi bu ameliyatı ? Geçirdiyseniz sağ göğsüme daha büyük taktı Şuan dikiş yerimde kızarıklık farkettim acaba gerginlikten mi tedirgin oldum

Sizde geçirdiniz mi bu ameliyatı ? Geçirdiyseniz sağ göğsüme daha büyük taktı Şuan dikiş yerimde kızarıklık farkettim acaba gerginlikten mi tedirgin oldum
Evet benim de 15 gün oldu ameliyat olalı. Valla bilemedim ki kolunuzla ağır bir şey kaldırdınız mı veya ani bir hareket mi yaptınız acaba?
Belki de bir sıkıntınız yoktur çünkü hemşire bana dikişlerin açılsa net anlarsın aşırı ağrın olur veya bant bile olsa kanamayı görürdün demişti.

ö

ödem attırıcı takviye kullandım ameliyattan sonra ve en ufak bir problemle karşılaşmadım
Bende kullandım enfla c bugun bitti hatta kutum hicbir problem yasamadim.
Evet yesil cay vb. Omega 3 takviyeleri vs ameliyat oncesi 10 gun ve sonrasi olarak kesmemizi istiyorlar ama bazi yorumlar cok korkutucu gercekten. Herkesin bünyesi farklı o bünyesinin verecegi tepkiler farkli.

ben de enfla c kullandım. evet haklısın bünyeden bünyeye fark eder tabii ki

Benim ameliyatın üzerinden 1 yıl 3 ay geçti burada yorumları okuyınca o günler geliyor aklıma, ilk günler sanki hiç geçmeyecekmiş gibiydi. 2 hafta sonra çok rahtlayacaksınız. İlk zamanlar çok ödem oluyor, doktorum enfla c önermişti. Onu kullanmama rağmen ödemim çok fazlaydı. Sırtıma 2 yastık, sağ yanıma da yastık koyar hafif sağa yaslarak uyurdum. Böylelikle pek sırt ağrısı da yaşamadım.

Ya gerçekten çile çekiyorum sormayın bir an önce kazasız belasız bitsin bu süreç Mesela
bir yandan hareketlerime dikkat ediyim diyorum diğer yandan hafif işler yaparken canım acımıyor diye ev işlerine devam ediyorum. Ama bugün aşırı boşluğuma geldi ve yıkanmış nevresimi kapı üstüne atayım bi kurusun dedim o hışımla aptal gibi kollarımı kaldırmış bulundum nevresim de ağır bir kumaştı. Şimdi deli gibi kaydı mı acaba diye kafamda kuruyorum 15. Günüm ameliyattan sonraki

Pazartesi günü meme revize ve lipo oldum. Silikonlarımı değiştirip tekrar dikleştirme yaptırdım ccler küçüldü 225 cc takıldı öncekiler 325/350ccydi. Bu ameliyatımda çok şükür hiç bir sey olmadı gerginlikte hissetmedim tek problem korselerim başkada hiçbir problemim yok ama geçen sene büyük cc protezlerim takıldığında nefes alamıyordum. Zonkluyordu ayağa kalkamıyordum simdi küçük takıldığında birsey olmayınca ccnin büyüklüğü ile alakalı olarak düşünüyorum

Siz büyün olduğu için mi revize oldunuz

Kesinlikle ben tamda sizin geçmeyecek dediğiniz dönemdeyim ki diyorum da bugün 3. Gün biraz daha inandım geçeceğine düne göre daha iyiiym dikiş bölgelerim açıyor sadece ödem var ama böyle çok güzeller ödem gidince çok küçülecek diye tedirginim

İlk günlere göre daha iyisinizdir ama 3 ay dikkat edicez mecbur. bi an önce toparlarız inşallah. Kaç cc takılmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…