Bugün Kumbaraya Ne Kadar Attın?

Siyasiler açıklama mı yaptı
Bugün önemli bir şey öi var haberlere bakamadım
Altın dolar fırladı gene
Altın 246 247lere inmişti 250 olmuş yine

Siyasiler açıklama mı yaptı
Bugün önemli bir şey öi var haberlere bakamadım
Altın dolar fırladı gene
Altın 246 247lere inmişti 250 olmuş yine
S-400 ler, merkez bankası ve bddk açıklamaları, 100bin dolar üzerinde alımlar için hesaplara gecerken 1 gün bekleme süresi koyacaklarmış, tl ye çevirirken tabiki süre yok 100bin dolar alamayacağım için çok da ayrıntılara bakmadım ,zaten bir kaç hafta önce de kambiyo karlarına %01 vergi geldi .hepsinin yansıması olabilir

Çok sağol 100 bin dolar alıcaktım yakın zamanda demek hesaba geçsin diye 1 gün beklemem gerekecek

Hİç tatmin edici rakamlara inmiyor şu dolar altın. Toplu alım yapıcam bekliyorum öyle TL'de. Her gün daha d da düşüyor değeri

Bizler almıyoruz da alanlar var yani,asıl doları yükselten spekülatif alımlar onlar,benim aldığım 100 dolarla piyasa dengesini şaşırıyorsa bilemeyeceğim paranın hiç değeri yok , kart kullanmayayım nakit harcayayım diyorum su gibi gidiyor ,sonra mecbur kart. Tam azalttım diyorum alınacak birşeyler çıkıyor, şaştım kaldım, yazın hiç hesap tutmaz artık

Bir zamanlar ben de kredi kartı kullanıyordum. ALlahım ıncık cıncık her şeye taksit yaptırmıştım öde öde bitmiyordu. En sonunda delirip toplu para yatırıp kapattım kurtuldum. 2017de oldu bu olay. Eşim de kullanıyordu patlatmış kartı yapılandırmış her ay 100 100 ödüyor bakalım ne zamana kadar ödeyecek. Hiç aormuyorum borç ne kadar ne zaman bitecek diye iyice sinir olmayım bari

Bende o raddeye geldim zaten ,bir tane kartımın eylüle kadar taksitleri vardı ufak tefek ,hepsini kapattım bu ay ,şimdi yüksek limitli kartım var ,onu da baya azalttım, kapatmayacagim ama eskisi gibi kullanmayı da düşünmüyorum, kartlar beni epey yordu. Eşime hiç sormuyorum bende ,okadar çok seviyor ki harcamayı, kaç tane kartı var ne kadar borcu var bilmem ,epey olduğu aşikar. Onu düşünüp sinirimi zıplatamayacağım bende

Kartsız yaşıyorum valla şimdiye kadar hiç ihtiyacım olmadı. Acil bi şey olursa lazım olur diye düşünürdüm o da olmadı. Karta yatıracağım parayı acil durum parası olarak bankada tutuyorum lazım olduğunda kullanıyoruz. Genelde hesapta olmayan sağlık giderleri için kullandık. Azaldıkça yerine koyuyoruz

Sen de böyle yapabilirsin istersen. Kafan rahat eder

Yaz bitsin de düşünebilirim aslında ,birinin borcunu bitirdim ,diğerini da yazın bitirim hem harcamam olur ,Tatil rezervasyonlarinda iyi oluyor, hem peşin fiyatına bölüyor . Tamamen kapatmam da maaşımın 3te birini de yatırmam yani artık inşallah

Günaydın,

Nasıl başardınız, ben bir türlü bunu beceremiyorum. Ne zaman sıfırlasam kartımı mutlaka birşey çıkıyor. Geçen dişçiye gittik ailecek, 15 bın tuttu. Mecbur kart ile ödedik. Şimdi de borcunu ödüyoruz.
Yada beyaz eşya alacağım zaman hemen 5 bin çıkartamıyorum. Yani birikmiş paramı kullanmıyorum aslında. Kullansan öder alırım nakit. Yerine tekrar koyamayacağımı düşünüyorum hep.

Sizi takdir ettim. MAşallah.

Günaydın
Valla şimdiye kadar hiç 15binlik acil harcamamız olmadı
Bir de iki kişilik aileydik şimdiye kadar o yüzdendir belki
Bankada acil durum parası tutuyoruz. İlk başta 5bindi. Sonra 3bine kadar indi. uzun zamandır 3bin lirayı nakitte tutuyoruz. İhtiyaç olunca kullanıyoruz sonra tekrar yerine koyuyoruz
Bir de taksitli alışveriş yapmamak çok güzel bir şey. Düzenli ödeyecek borcum olunca mutsuz hissediyorum kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…