Bugün Kumbaraya Ne Kadar Attın?

Bereketi bol olsun, 1dolarlari sonra nasıl tl ye çevireceksiniz ,almiyorlar da🤔

Ben biriktiriyorum 10 dolar olunca bozukluklar tümletiyorum.
Sonra 10 dolarlar 50 dolara tümletiyorum.
50 doları birikince 100 dolara tümletiyorum.

: ) böyle bir döngüm var kendi içimde.

Başka türlü birikmiyor bende, 20 TL ler hep harcanıyor.

Maşallah bereketli olsun. :nazar: Yılsonuna kadar kumbara birikim hedefiniz nedir?

Aslında hiç hedefim yok, genel olarak tutumluyum. Hiç hedef koymadım, bir miktarı hedef koyunca beni acaip geriyor. Ben elime geçeni dövize çeviriyorum. Bunun için çok sıkmıyorum kendimi.

Bir de düzenli olarak yaptığım haftalık kombinasyonum var. Hafta sayısı X 5TL yapıyorum. Bu birikimim yıl sonunda 6890 TL ye denk geliyor. Bunu da ara ara dövize çeviriyorum. Şimdiye kadar 132 USD+60 EURO yapmışım bu birikimimi.

Maaşımdan da altın almaya çalışıyorum.

Ama bir hedefim yok genel anlamda, birşeyler(ev-araba vs) almak gibi.

Kumbarada hiç TL biriktiremedim, sürekli arakladım: ) Biriktirenlere imreniyorum. Harcamamak sağlam nefs gerektiriyor.

Ben biriktiriyorum 10 dolar olunca bozukluklar tümletiyorum.
Sonra 10 dolarlar 50 dolara tümletiyorum.
50 doları birikince 100 dolara tümletiyorum.

: ) böyle bir döngüm var kendi içimde.

Başka türlü birikmiyor bende, 20 TL ler hep harcanıyor.
3 dolar deyince 1dolardan olustuğu icin demiştim almiyorlar diye . Farkli yapiyorsunuz anladim

Aslında hiç hedefim yok, genel olarak tutumluyum. Hiç hedef koymadım, bir miktarı hedef koyunca beni acaip geriyor. Ben elime geçeni dövize çeviriyorum. Bunun için çok sıkmıyorum kendimi.

Bir de düzenli olarak yaptığım haftalık kombinasyonum var. Hafta sayısı X 5TL yapıyorum. Bu birikimim yıl sonunda 6890 TL ye denk geliyor. Bunu da ara ara dövize çeviriyorum. Şimdiye kadar 132 USD+60 EURO yapmışım bu birikimimi.

Kumbarada hiç TL biriktiremedim, sürekli arakladım: ) Biriktirenlere imreniyorum. Harcamamak sağlam nefs gerektiriyor.
Kumbara açılmayan olursa birikiyor yoksa zor açıkçası.

Kesinlikle katılıyorum bende kumbaradan çok para araklayanlardandım çözümü açılmayan kumbara ile buldum. İstesemde alamıyorum içinden :KK48: Birikiminiz bereketli olsun inşallah istediğiniz şeklinde biriktirmeye devam edersiniz. :nazar:Hoppa

Arkadaşlar kuyumcudan altın alırken neye dikkat etmemiz lazım?gram ve çeyrekte de sahte olabiliyo mu?dolandirilmak istemiorum
Yıllardır alırım hediyelik ama hiç bakmam,kuyumcuda sahte gram çeyrek olacağını sanmam 1ceyrek için ticari kariyerini lekelemek istemez esnaf. Sadece kuyumcular arası 3-5tl fiyat farkı olur bazen 10-15 oluyor piyasanın hareketli zamanlarında ,ona dikkat edebilirsiniz ,1 kaç yere sorup alabilirsiniz

X