bugün bebekler ne yedi?

bütün mayıs annelerine
önemli bir şey sorucam fikri olan lütfen paylaşsın
dün markette süt reyonunda marka verilir mi bilmiyorum ama ben diyeceğim pınar sütün ilk adım sütü diye bir süt gördüm 6 aylık tan 1 yaşına kadar olan bebekler içinmiş.
inek sütü biliyorum ama o sütü bebeğin sindirimine uygun hale getirmişlerdir diye düşündüm.almadım kararsız kaldım önerilerinize göre hareket edeceğim.
şöyle düşündüm o sütten alsam muhallebilerimi tahıl karışımı ya da pirinç unu artık ne olursa o sütle hazırlasam suyla hazırlamaya göre daha besleyici ve doyurucu olmaz mı?
ne düşünüyorsunuz lütfen yardımcı olun...

kızlar be artık kendimi aştım:)
ekmek zeytiğn tahin falana başladım vede bugün sebze çorbasına brüksel lahanasıda ekledim
kuşumun şimdiye kadar tadına baktığy sebzeler şöyle
brüksel lahanası kereviz balkabağı soğan semizotu kabak havuç patates brokoli karnabahar:)

oooo... çok hızlısınkaydirigubbakcemile2 walla ben az az cesaret ediyorum. dedim ya..naniknanik pazartesi doktora gidiyoruz hayırlısıyla. o zaman herşeyi öğrenicem işte, ilaveler falan.. çocuğumun gelişimi.. çookk heyecanlıyım.hihoyyyt

benim denettirdiklerim şöyle: havuç, patates, ıspanak, kabak. bu kadar:))

geçen gün kıymalı, pirinçli ıspanak yaptım oğluşuma. sonra onları blendırdan geçirdim çorba püre arası bir kıvamda yedirdim. ikinci yiyişinde ağzını güzel açtı:içelim:
bu arada ben vejetaryenim. oğluşuma ilk defa et yedirdim:lepi: benim gibi olmasın
diye elimden geleni yapıcam zaten.

sevgilera.s.

anneler bişey daha sorucam
akşam muhallebi veriyoruz ya ne kadar veriyorsunuz kaç cc ve saat kaç gibi veriyorsunuz?

bütün mayıs annelerine
önemli bir şey sorucam fikri olan lütfen paylaşsın
dün markette süt reyonunda marka verilir mi bilmiyorum ama ben diyeceğim pınar sütün ilk adım sütü diye bir süt gördüm 6 aylık tan 1 yaşına kadar olan bebekler içinmiş.
inek sütü biliyorum ama o sütü bebeğin sindirimine uygun hale getirmişlerdir diye düşündüm.almadım kararsız kaldım önerilerinize göre hareket edeceğim.
şöyle düşündüm o sütten alsam muhallebilerimi tahıl karışımı ya da pirinç unu artık ne olursa o sütle hazırlasam suyla hazırlamaya göre daha besleyici ve doyurucu olmaz mı?
ne düşünüyorsunuz lütfen yardımcı olun...
canım ben o sütün içeriğini bilmiyorum ama ben bebeğimin muhallebisine devam maması aptamil 2 katıyorum yada herhangi bir biberon mamasıda olbilir bebe busküvisinide böyle veriyorum çok ta besleyici oluyor bence

kızlar be artık kendimi aştım:)
ekmek zeytiğn tahin falana başladım vede bugün sebze çorbasına brüksel lahanasıda ekledim
kuşumun şimdiye kadar tadına baktığy sebzeler şöyle
brüksel lahanası kereviz balkabağı soğan semizotu kabak havuç patates brokoli karnabahar:)

murgizcim tahin bildiğimiz tahin pekmez ikililsindeki tahinmicokacimcoook

canım ben o sütün içeriğini bilmiyorum ama ben bebeğimin muhallebisine devam maması aptamil 2 katıyorum yada herhangi bir biberon mamasıda olbilir bebe busküvisinide böyle veriyorum çok ta besleyici oluyor bence

anladım canım
ben emzirdiğim için hiç devam maması vermedim
o sütü de incelediğim kadarıyla devam sütü vitaminli mineralli ama inek sütünden içeriği fena değildi yani
kafam karıştı ne yapsam:teselli:

inek sütünü ben sadece yoğurt yapımında kullanıyorum. diğerlerini su ile hazırlıyorum.pirinç ununu da daha önce dediğim gibi eğer pekmezli yapacaksam sade pirinç unu, meyveli yapacakcam hero babynin sütlü pirinç unundan kullanıyorum. pınarın ilk adımlarını almıştım yoğurt yapmak için ama kuzey yemedi yoğurt yapınca.bi daha da almadım.

anladım canım
kimse kullanmamış galiba aslında benim derdim biraz da şu eğer böyle bir sütle hazırlarsam muhalleb
iyi daha mı tok tutar bıktım sık sık uyanmalarından:KK43:

sanmıyorum canım.ama tahıl karışımlarından bi dene istersen.ben hazırladığım muhallebiye 1 tatlı kaşığı ekliyorum.biraz daha faydalı ve doyurucu olsun diye.

sanmıyorum canım.ama tahıl karışımlarından bi dene istersen.ben hazırladığım muhallebiye 1 tatlı kaşığı ekliyorum.biraz daha faydalı ve doyurucu olsun diye.

ne yapacağımı şaşırmış durumdayım herobaby nin 8 tahıllısını kullanıyorum şimdi onunla yapıyorum muhallebiyi ama yok yine uyanıyor yine uyanıyor:KK43:kafamçokkarıştı
googly pirinç unu demiştin ondan da aldım hatta dün hem ondan yaptım içine de 8 tahıllıdan da koydum yine faydasız:KK43::eek:klava:
galiba bu durumuna alışmam gerekecek çarem yok gibibenneyaptımki
iki gece ağrı kesici şurup verdim dişerinden huysuz o zaman güzel uyudu 2 ya da 3 kez kalktı dişlerinden midir nedir çözemedim olayı..:emir_bebek:senağlama

calgel jel var.diş etlerine sürülüyor. onu dene bi de istersen. ben muhallebi verdiğim zaman gayet güzel uyuyor. bazen sadece emip uyuyor ama yine gece 1-2 defa uyanıyor. bazı gecelerde kuduruyor bizimki.aşı yaptırdığım gün çok huysuzdu.

Bence hazır toz muhallebilerdense evde hazırladığımız pirinç unu çok daha iyidir.
Ben balkabağını püre yapıyorum milupanın sadece 7 tahıl karışımı var öğütülmüş tahıl olduğundan içime siniyor o karışımdan 1-2 tatlı kaşığı ekliyorum püreye birazda pekmez ve pirinç ununu suyla hazırlayarak veriyorum.
Bazende armut ve muz püresi yapıyorum karışık bu karışıma pirinç unu muhallebisi ekliyorum.
Yani süt kullanmadanda besleyici muhallebiler yapılabilir bence.
uyanma olayı ise,ne kadar tok olursa olsun bizimki gece kalkıp memede mayışmak istiyor emmesede bi süre ağzında tutuyor öyle yerine yatırıyorum devam ediyor uyumaya.
Artık bide memeyi tanıyor kıyafetimden bile yaklaşınca emmek istiyor.
Ne kadar yerse yesin anne sütünü çok arıyor bizimki.

Birde ben çorba olayında hergün sebze çorbası vermekten sıkıldım çocuk yemekten sıkılmadı:)
Başka çorbalardan ise kendim tarhana yapmıştım bu yaz,bayada gzl oldu hane:) yaptım verdim muhallebi gibi ağzını bir kilitledi ve asla yemedi,ne çorbası yapıp versem şaşırdım bende.
ekşi sevmiyor ne yapabilirim fikri olan varmı çorba hususunda?

tarhanayı kuzey de ilk yediğinde beğenmedi.sonra birkaç kezden sonra yemeye başladı. şimdi severek yiyor. sen yine yap ver.bi süre sonra alışır

Birde ben çorba olayında hergün sebze çorbası vermekten sıkıldım çocuk yemekten sıkılmadı:)
Başka çorbalardan ise kendim tarhana yapmıştım bu yaz,bayada gzl oldu hane:) yaptım verdim muhallebi gibi ağzını bir kilitledi ve asla yemedi,ne çorbası yapıp versem şaşırdım bende.
ekşi sevmiyor ne yapabilirim fikri olan varmı çorba hususunda?

yoğurt çorbası yapabilirsin biraz yağda un kavur yoğurdunu ekle içinede tavuk suyu veya haşlanmış tavuğu didikleyip bırak ben bugün verdim kendimize yapmıştım bebişimede verdim birazda pulbiber vardı içinde valla çokta güzel yedi başka bende balkabağı çorbası yaptım 1 su bardağı kabak 1 patates 1 halka soğn hepsini haşla piştikten sonra birazcık yağ ekle afiyet olsun :1rolleyes:eek:ğlum bunuda severek yiyor belki biliyorsundur ama alternatif olur diye yazdım

tarhanayı kuzey de ilk yediğinde beğenmedi.sonra birkaç kezden sonra yemeye başladı. şimdi severek yiyor. sen yine yap ver.bi süre sonra alışır

evet pes etmemek lazım evde iki farklı tarhana var eşimin tarafı kuru tarhana yapıyor bizim taraf yaş tarhana.
eşimin tarafının tarhanası sade ne biliyim yöre farkı ben pek beğenmiyorum tadını:1no2: ondan yapmıştım sevmedi şimdi geldik bizim tarafın tarhanasınahihoyyyt
bakalım ela hanfendi ne diyecek bunakaydirigubbakcemile

calgel jel var.diş etlerine sürülüyor. onu dene bi de istersen. ben muhallebi verdiğim zaman gayet güzel uyuyor. bazen sadece emip uyuyor ama yine gece 1-2 defa uyanıyor. bazı gecelerde kuduruyor bizimki.aşı yaptırdığım gün çok huysuzdu.

bugün aldım caljeli elayı nasıl etkiliycek merak ediyorum ya uyucak diye her gece ne deneyeceğimi şaşırdım valla hiç bu kadar yaratıcı düşünmemiştim ay hayatımdakaydirigubbakcemile3
meyve suyula da denedim muhallebileri bende milupa nın 7 tahıllısı nı denedim herobaby nin 8 tahıllısını yani ne varsa denedim en son pirinç ununu da denedim yine uyanıyo yine uyanıyo.
bir iki 3 sefer değil bizimki en az 6 7 kere uyanıyor yakafamçokkarıştı

kızlar calgeli arda sürdürmüyor ağzıan ve galiba kuşumun dişi çıkıyor dün farkekttim sağ ön alt dişetinin içinen iki toplu iğne başı kadar yer beyaz olmuş ama daha eti yarmamış dişetinin içinde inş çabuk çkar artık bengece yatmak istiyorum
gece aynen 6-7 defa kalkıyor kalkınca ağlıyor meme istemiyor bazen huysuzlanıyor uykusunda vızldanıyor bu gece 1 çaykaşığı ağrıkesici verdim bakalım nolcak

sabajh yumurta tahin tereyağlı reçel ekmekli mama karışımı ve sade olarak yumurta
öğlen pirinçli sehriyeli yoğurt çorbası yemedi oldu 2 defa yemiyo:KK43:
bende yeşil faulye domates verdim milüpa onu seviyo nerdeyse 1 kavonoz yedi
uyandı azcık meyve
yoğurdunu güzel yedi artık sütle yapıyom pnar çoçukla yapıyoum
akşamda sütlü muzlu gece tahılı verdim

X