bugün bebekler ne yedi?

Birde ben çorba olayında hergün sebze çorbası vermekten sıkıldım çocuk yemekten sıkılmadı:)
Başka çorbalardan ise kendim tarhana yapmıştım bu yaz,bayada gzl oldu hane:) yaptım verdim muhallebi gibi ağzını bir kilitledi ve asla yemedi,ne çorbası yapıp versem şaşırdım bende.
ekşi sevmiyor ne yapabilirim fikri olan varmı çorba hususunda?

yoğurt çorbasını da sevmez o zamanoda ekşi enesin anesinin yaptığı balkabaklı çorba (kabaksz)yaptm onuda sevmedi
tarhanaya alşmak zorunda ama çok faydalı
sebze çorbaşlarını zenginleştir sebze vede tahılla vede et tavukla ben her türlü tahl ve sebzeyi koyuyorum

bütün mayıs annelerine
önemli bir şey sorucam fikri olan lütfen paylaşsın
dün markette süt reyonunda marka verilir mi bilmiyorum ama ben diyeceğim pınar sütün ilk adım sütü diye bir süt gördüm 6 aylık tan 1 yaşına kadar olan bebekler içinmiş.
inek sütü biliyorum ama o sütü bebeğin sindirimine uygun hale getirmişlerdir diye düşündüm.almadım kararsız kaldım önerilerinize göre hareket edeceğim.
şöyle düşündüm o sütten alsam muhallebilerimi tahıl karışımı ya da pirinç unu artık ne olursa o sütle hazırlasam suyla hazırlamaya göre daha besleyici ve doyurucu olmaz mı?
ne düşünüyorsunuz lütfen yardımcı olun...

canım ben o sütü yoğurt yapıyporum bu arada sen yoğurt yapıyonmu?
1 yaşına kaar kullanmamanı öneriirimcokacimcoook

oooo... çok hızlısınkaydirigubbakcemile2 walla ben az az cesaret ediyorum. dedim ya..naniknanik pazartesi doktora gidiyoruz hayırlısıyla. o zaman herşeyi öğrenicem işte, ilaveler falan.. çocuğumun gelişimi.. çookk heyecanlıyım.hihoyyyt

benim denettirdiklerim şöyle: havuç, patates, ıspanak, kabak. bu kadar:))

geçen gün kıymalı, pirinçli ıspanak yaptım oğluşuma. sonra onları blendırdan geçirdim çorba püre arası bir kıvamda yedirdim. ikinci yiyişinde ağzını güzel açtı:içelim:
bu arada ben vejetaryenim. oğluşuma ilk defa et yedirdim:lepi: benim gibi olmasın
diye elimden geleni yapıcam zaten.

sevgilera.s.

canım dr un dedikleirni bizimle paylaşırsan sevinirim

sabajh yumurta tahin tereyağlı reçel ekmekli mama karışımı ve sade olarak yumurta
öğlen pirinçli sehriyeli yoğurt çorbası yemedi oldu 2 defa yemiyo:KK43:
bende yeşil faulye domates verdim milüpa onu seviyo nerdeyse 1 kavonoz yedi
uyandı azcık meyve
yoğurdunu güzel yedi artık sütle yapıyom pnar çoçukla yapıyoum
akşamda sütlü muzlu gece tahılı verdim

hemen sorayım dedim bende o tarz muhallebilerden veriyorum ya ne kadar veriyorsun kaç cc?
ela nın iki dişide belirdi yani uçları çıktı ama halen beni uyutmuyor gece kaç kere kalktığını sayamıyorum bile caljeli sürdüm tadını mı sevdi ne yalayıp yedicokacimcoook aç bu çocuk yafkaydirigubbakcemile3

bir konuda karara vardım ve sizinle de paylaşmak istedim
ela ya bir gün iyice dövülmüş ceviz bir gün kuru kayısı ya da üzüm haşlıyarak muhallebisine ekleyip öyle yediricem diğer bir gün de hurma ıslatıyorum o hemen yumuşuyor zaten minik minik veriyorum bu şekilde her gün arka arkaya vermeye karar verdim. veriyordum zaten düzene sokucam yani.
kuru meyveler yararlı biliyoruz zaten. ceviz de beyin gelişimi için çok faydalı hamileyken bile öneriliyordu. hurmaya gelince google den çok arama yapmıştım hamileykende çok yedim peygamberimizin hamilelere son aylarında yemesini tavsiye ettiğini okumuştum birde asabi ve hırçın çocuklara sabahları 2 tane yedirilmesini okumuştum..
karışık oldu mesajım baya ama sizinde önerilerinizi beklerim bu konuda:)

hemen sorayım dedim bende o tarz muhallebilerden veriyorum ya ne kadar veriyorsun kaç cc?
ela nın iki dişide belirdi yani uçları çıktı ama halen beni uyutmuyor gece kaç kere kalktığını sayamıyorum bile caljeli sürdüm tadını mı sevdi ne yalayıp yedicokacimcoook aç bu çocuk yafkaydirigubbakcemile3

:roflol::roflol:hadi dişiniz hayırlı olsun da derdi ne ozaman ela nın herkes diyoki diş çıknca geçiyo diye:1shok:
canım ben aslında her zaman muhallebi vermiyorum geceleri daha çok tarhana yada sebze çorbası veriyorum bu ara yatmıyo diye vereyim dedim 60-100 cc arası veriyorum bu akşam ölçmeden yaptım vallayerimseniben

canım ben o sütü yoğurt yapıyporum bu arada sen yoğurt yapıyonmu?
1 yaşına kaar kullanmamanı öneriirimcokacimcoook

yoğurtu başka pastörize sütlerden yaptım yedirmeye başladım yoğurtu yanicokacimcoook
sen demek o sütle yapıyorsun bende öyle yapayım mantıklı çünkü o tip sütle yoğurt yapmakkaydirigubbakcemile5
ne bileyim o sütü almıycam galiba hep olumsuz öneriler aldım burdan:CüvCüv:

:roflol::roflol:hadi dişiniz hayırlı olsun da derdi ne ozaman ela nın herkes diyoki diş çıknca geçiyo diye:1shok:
canım ben aslında her zaman muhallebi vermiyorum geceleri daha çok tarhana yada sebze çorbası veriyorum bu ara yatmıyo diye vereyim dedim 60-100 cc arası veriyorum bu akşam ölçmeden yaptım vallayerimseniben

ah bir bilsem derdini hanfendinin:1shok:
ne yapıcağımı şaşırdım :1shok: ama ben 125 cc veriyorum çok mu şimdifisfisfis
ama ben akşamları çorba vermiyorum öğlen ya da işte öğleden sonraya sarkabiliyor çorba öğünü.
genelde akşamları ya meyve püresi ya da meyve suyu veriyorum uyumasına yakında 125 cc muhallebi
çok mu sence ne yapsam?a.s.

ya bu arada sakıncası yoksa adını paylaşsan sevinirim:)
canım tam yağlı süt olsunda çokda önemli değil aslında pastorize olduktan sonra ama benim içime sinsin diye tercih ettim

ah bir bilsem derdini hanfendinin:1shok:
ne yapıcağımı şaşırdım :1shok: ama ben 125 cc veriyorum çok mu şimdifisfisfis
ama ben akşamları çorba vermiyorum öğlen ya da işte öğleden sonraya sarkabiliyor çorba öğünü.
genelde akşamları ya meyve püresi ya da meyve suyu veriyorum uyumasına yakında 125 cc muhallebi
çok mu sence ne yapsam?a.s.

canım ben saat 1.30 -2 de çorba veriyorum yatıyo 4-4.30 gibide bazen o çorbanın devamını veriyorum sonra 5ile 9.30 arası meyve yoğurt da verdiğim için üstüste az muhallebi vereyeim dedmim yoksa 150 cc öneriliyor bende kardeşimin tıp kitabı var orada

ya bu arada sakıncası yoksa adını paylaşsan sevinirim:)
canım tam yağlı süt olsunda çokda önemli değil aslında pastorize olduktan sonra ama benim içime sinsin diye tercih ettim

tabi ki memnuniyetle ben selma
mayıs anneleriyle tanıştığıma memnun oldumkaydirigubbakcemile5

evet pes etmemek lazım evde iki farklı tarhana var eşimin tarafı kuru tarhana yapıyor bizim taraf yaş tarhana.
eşimin tarafının tarhanası sade ne biliyim yöre farkı ben pek beğenmiyorum tadını:1no2: ondan yapmıştım sevmedi şimdi geldik bizim tarafın tarhanasınahihoyyyt
bakalım ela hanfendi ne diyecek bunakaydirigubbakcemile[/QUOTE]

benimminikelam,
canım sen kastamonuluydun değil mi? eğer kastamonunun tarhanasından bahsediyorsan yani yaş tarhanadan ondan verme bence çünkü baharatlı.bbeki zararı olur. bizde de sizdeki gibi 2 çeşit tarhana var.yaş ve kuru.kastamonu tarhanası baharatlı ve değişik bi ot var içinde (tere tohumu galiba). ben toz tarhanadan yapıyorum kuzeye.

Son düzenleme:
evet pes etmemek lazım evde iki farklı tarhana var eşimin tarafı kuru tarhana yapıyor bizim taraf yaş tarhana.
eşimin tarafının tarhanası sade ne biliyim yöre farkı ben pek beğenmiyorum tadını:1no2: ondan yapmıştım sevmedi şimdi geldik bizim tarafın tarhanasınahihoyyyt
bakalım ela hanfendi ne diyecek bunakaydirigubbakcemile

benimminikelam,
canım sen kastamonuluydun değil mi? eğer kastamonunun tarhanasından bahsediyorsan yani yaş tarhanadan ondan verme bence çünkü baharatlı.bbeki zararı olur. bizde de sizdeki gibi 2 çeşit tarhana var.yaş ve kuru.kastamonu tarhanası baharatlı ve değişik bi ot var içinde (tere tohumu galiba). ben toz tarhanadan yapıyorum kuzeye.[/QUOTE]

sın canım genelde baharatlı yapıyorlar.kaydirigubbakcemile3
ama annem baharatsız yapmıştı ela için ona yedirirsin diye de vermişti ona güveniyorum yoksa ki dediğin gibi bizim tarhana lar verilmez bebeğekaydirigubbakcemile
bakalım bugün yapıcam ela napıcaka.s.

kastamonunun tarhanası da çok güzel yani. eşim de başka tarhanadan asla yemez. illa kendilerininki olcak. kastamonunun yemekleri de güzel.şehir de güzel. gidiyor musunuz? tatillerde falan.

kastamonunun tarhanası da çok güzel yani. eşim de başka tarhanadan asla yemez. illa kendilerininki olcak. kastamonunun yemekleri de güzel.şehir de güzel. gidiyor musunuz? tatillerde falan.

tabi canım gidiyoruz sık sık ailem akrabalarım orada
eşim de seviyor kastamonu yu tarhanasını da seviyor yemeklerini decokacimcoookallah tanhihoyyyt
sende seviyorsun demek yemeklerimizi:) şehrimiz güzeldir kışı hiç çekilmez ama yazın daha bir güzel sanki:eek:

arda sabah kahvaltıda zeytin tereyağı peynir ekmek mamalı karışım yedi
öğlende tavuklu sebze çorbas yapcam bol sebzeli

kışın da ılgaz a gitmek lazım.doğa harikası valla.yazın da abana inebolu çatalzeytin tarafına gidilir.. neyse etlekmek pastırmalı ekmek çok güzel. kanlıca mantarını da çok seviyorum ben. kayınvaldemden de birkaç yöresel yemeğinizi öğrendim.mercimekli pilav falan yapıyorum.

kuzey bugün kahvaltıda bisküvi,peynir reçel karışımı yedi. az önce mercimek çorbası içti.saat 4 gibi meyve püresi vercem(muz,elma,armut,mandalina).
akşam muhallebi.

gizem hala tavuk alıp da veremedim kuzeye. ama geçen akşam balık yapmıştım.biz yerken birazda ona verdim.sevdi.tavuk ve eti çorbaya koymak yerine kendimiz yerken de verebiliriz.ezip.abi haşlanmış olursa.

gizem hala tavuk alıp da veremedim kuzeye. ama geçen akşam balık yapmıştım.biz yerken birazda ona verdim.sevdi.tavuk ve eti çorbaya koymak yerine kendimiz yerken de verebiliriz.ezip.abi haşlanmış olursa.

bende balık verdim geçen hafta. aynen tavuk ve et vermedim daha
ela yine tarhana yı yememekte direniyor napıcam ben bu kızla yahu:uhm:
birazdan gene deneyeceğim yoksa aç kalıcak aaa:jeyyar:

X