bugün bebekler ne yedi?

yumurtaya 1/8 kdar başlayıp artır.çünkü alerji olabilir. yoğurda da dikkat et.inek sütü alerjisi olabilir ki kuzey'in ilk zamanlar ağzı yüzü kabarıyordu oyüzden ben dönüşümlü veriyorum meyve ile. balkabağını haşlayıp eziyorum ve pirinç unu ve su ile yaptığım muhallebiye karıştırıyorum.pekmezli muhallebi yaparken sade pirinç unu kullanıyorum.meyveli veya başka türlü muhallebi yaparken hero babynin gogly pirinç unundan kullanıyorum.yoğurdu kendim mayalıyorum. haftada 2 defa.yarım kavanoz(yarım çay bardağına denk geliyor) yediriyorum. minik kavanoz mamalarının kavanozları varya ona mayalıyorum.hazır mama kullanmıyorum.8 tahıllı kaşık maması aldım ama sadece 1 tatlı kaşığı kahvaltısına kullanıyorum.tahıl ihtiyacı için.gerçi çorbasında irmik ve pirinç kullanıyorum ama yine de faydası olur düşüncesiyle 1 tatlı kaşığı ekliyorum.1 kavonoz da meyve püresi bulunduruyorum evde.biyere falan gidersek orda emziremezsm aç kalmasın diye. bendeki kitaplarda 8 aylık olunca tavuk balık et diyor.

hoşgeldin aramıza:içelim:katılımının uzun olmasnı dilerim canım
öncelilkle yoğurda başlaman lazım ilk verilecek olan ek besin yoğurt dur zaten biz kendimiz yapıyoruz ama daninoda olur diyolaR ama zamanın varsa evde yapman öneririz
ben formül mama ile hazırlıyorum başta inek sütüvermek istemedim ama artık pastorize süt ile yapcam tarifi ise çok kolay 100-200 ml sütü sütle yapacaksan kaynat ılınsın biraz kavonoz yada su bardğna koy serçe parmağını daldır içine 7 ye kadar say elin sıcaklığa dayanıyorsa 2-3 çay kaşığı yoğurdu bi çay tabağında çırp biraz o sütten koy ılıt yoğurdu sonra sütüne ekle biraz karıştır çok hareket ettirmeden kaloriferin üzerinde 4 saat beklet buzdolabındada 2 saat beklet yedir ama tabi yeni başlıyon azar azar başla
ya arda ağlıyo onu yatırayım sonra görüşürüz

haklısınız yoğurt konusunda yoğurdu hazır sütlerden mi yapıyorsunuz ben şişe süt bulabileceği sanmıyorum buralarda.
benim kızım ve iyi bir gece uykusu ikisi çok uzak birbirinebenneyaptımkibende o tarz muhallebilerden veriyorum ama çok sık uyanıyor maalesef hep uykusuz kalıyorum diyebilirim gece sürekli emmek istiyor :bbo:

gkcn yumurtayı dediğin gibi başlıyayım bende
birde hep merak ederim veriyorum çorba ama yeterli mi veriyorum ya da az mı ?
ne kadar çorba yediriyorsunuz miktar olarak işte o meyve püresi kavanozları kadar mı?
yoğurta da başlıycam önerileriniz için çoook teşekkür ederim mayıs anneleri:)))

o kavonzlar kadar veriyorum çorbasını ve muhallebisini. 1 çay bardağından biraz fazla da diyebiliriz. ben pastörize sütle yapıyorum yoğurdunu. bazı şeyleri anneme ve anneanneme soruyorum. tecrübe önemli.

teşekkür ederim gkcn
bende pastörize sütle deneyeceğim inşallah tuttururum..ve dilerim ki kızım da yesin:)
bu arada kuzey ela dan 5 gün büyükmüş:)

canım tuturursun merak etme
ayrıca artık sezbe çorbasına yavaş yavaş et ve tavukta ekleyebilirsin
tarhanayada başlayabilirsin ilk yediği için sevmemiş olabilir inş sever tarhana çok faydalı

gizem nasıl ekliyorsun sebze çorbasına tavuk ve eti.ne kadar,dah önce pişiriyormusun veya hepsini aynı anda mı pişiriyorsun gizem.

kuzey 27 mayıs doğumlu.ela 31 di dimi? evet aralrında 4 gün var.bizmkiler mayıs bebeklerinin en küçükleri diyebiliriz. kuzey aslında haziranda doğacaktı.muhtemel doğum 5 haziran görünüyordu ama sezeryan olduğu için erken oldu tabi.

bugün bir çay kaşığı kadar diyeyim yumurta sarısı verdim
hemen peynirin arasında verdim
sevdi mi anlamadım ama ilk verdiğim yiyecekleri niyeyse hemen sevmiyo cadı:)
bisküvi ve pekmezi halen duruyor yemedi
bende merak ettim et geç pişmez mi nasıl pişiriyorsunuz?

kızlar tavuğu sebze çorbasıyla beraber düüdklüde pişirip tel süzgeçten geçiiyom
dana etini ayrıca haşlıyom düdüklüde yaptığım sebze çorbasını süzüyorum içine eti koyuyorum diğer şekil yaparsam kyma tel süzgeçte kalır tavuk kalmıyor aynı havuç gibi falan eziliyor

arda paşam bugün sabah az karışım yedi içine tahinde kattım dr artık katabilirsin demişti 1 ay önce kismet bugüne oldu
öğlen tavuklu sebze çorbasını yedi hele şükür
az meyve yedi
yoğurdunu güzel yedi
akşamda hazır sebze çrbas vercem

sabah 6 da biberon maması yedi sonra öğlen 2 ye kadar ağzına bişey sokmadı zaten 11 de uyanmıştı
2 bebe bisküvisi yedi zorla istemedi bile ama 4 te tavuk suyuna çorba yapmıştım onu içti sonra gece mamasını yedi şimdi uyuyor hiç böyle yapmazdı ama sanırım dişi çıkıcak :))

ela bugün nerdeyse hiç birşey yemedi akşama kadar okudumda verdiklerinizi imrendim vallahi maşşallah kuzularınıza ela diş çıkarıyor ondan mı iştahsızdır ondan deyin de rahatlayım bari
akşam babası yedirdi bizim yemeğimizden ona hayır demiyo hanfendi ama ben yemesini istemiyorum az da olsa tuz var çünkü yemeklerde siz de böyle kaçmak yapıyor musunuz? canım sıkıldı şimdi nasıl yediricem ben bu kıza yaa((

canım valla ardada bu ara pek bişiy yemiyor bazı günler özellikle beni
çıldırtıyor ama yoğurda hiç hayır demiyor
inş diştendir hepimizin sorunu kızlar
ya ben hiç normal yemek vermedim çok ktıyım bu konuda

bugün de acızık yedi hiç yemedi demiyeyim napalım buna da şükür
karışık sebze çorbası yapmıştım biraz yedi.
sabahta peynir pekmez ve bisküvi ama çok az
gelişemeyecek diye korkuyorum ya

benim enesim yiyorda maşallah yedikleri nereye gidiyor hala çözmüş deilim sabah yulaf haşlayıp blendırla çırptım içine biraz reçel peynir mandalina suyu vebisküvi koydum yedi maşallah öğlen mercimek çorbası akşama dogru yoğurt
şimdi de uyuyor mirmirmirmirkalkınca meyve sonra da mama verip tekrar uyutacam inşallah bu benim düşüncem bakalımbana uyacak mılaelaelaelaelae

damla bu saate kadar sadece pekmezli peynirli mama yedi o kadar

kızlar be artık kendimi aştım:)
ekmek zeytiğn tahin falana başladım vede bugün sebze çorbasına brüksel lahanasıda ekledim
kuşumun şimdiye kadar tadına baktığy sebzeler şöyle
brüksel lahanası kereviz balkabağı soğan semizotu kabak havuç patates brokoli karnabahar:)

Son düzenleme:
oh oh yarasın murgizin bebişine:)
ela da bugün sabah peymir ekmek ve bisküvi birazcık ve az pekmez yedi
şimdi de mercimekli sebzeli(kabak soğan karnıbahar havuç patates)li çorbasını yedi biraz:)
bugün düne göre iyi bende kerevizli yapayım kerevizin sapını mı yoksa beyaz kısmını mı kullanıyorsunuz ben pek kerevizden anlamam da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…