bugün bebekler ne yedi?

bugün arda peynnirli mamalı kahvaltı
öğlen kıymalı sebze çorbası
yulaflı meyve
yoğurt vedekayısılı meyveli muhallebi yedi mandalina ve portakal suyu içti

murgizcim normal ekmek dedi doktor,zaten sebze yemeğini koyduğun kaseye bir dilim ekmek içi atıyosun,oda fazla olmuyo.yoğurdu çok seviyo ulaş,annanesi yapıyo geceden.yoğurt makinesi yoğurdu kokutuyomuş,makinelerin üzerindeki plastik ana kapak plastikten olduğu için yoğurda kokusu siniyomuş,annanesi 2 dakikada hazırlıyor.oğluşumda nemmm nemmm diye afiyetle yiyor:dance:ardacığımı çok öpüyom benim oğluşuma çok ama çok benziyor

sağol canım bende başlayacam ekmeğe ama evde yapmayıda istiyorum ya bakcam artık
ya sorma canım bende arzumun yoğurt makinasını aldım yoğurdu beceremem diye ama bir kere bile kullanmadım çünkü ilk yaptğmdan beri yoğurdum maşaallaah çok güzel ttutyor öyle olunca bende daha denemedim ama kavonozları güzel yoğurdu onda yapıyomhihoyyyt
ay ne güzel demek benziyolar arda ile ulaş bir ara resmini koyarsan sevinirim

kuzey kahvaltıda yumurta,reçel,bebe bisküvisi,mandalina suyu,sütlü 8 tahıllı karışımdan yedi.

burak bugün
sabah cicibebe çavdarlı mısırlı tahıl karışımı çok az yumurta labne peyniri ve çok azda tereyağı..
öğlen saat 2 de meyve püresi kayısı ananas
akşam yoğurt ve yatmadan öncede eğerki uyumazsa pirinç unu muzlu

ve bu akşam ilk defa ıhlamur veya rezene vermeyi düşünüyorum bakalım sevecekmi rahat uyusun diye...
kaç gecedir çok huzursuz uyuyo

bide kızlar hani biz bu kahvaltılarını herşeyi karıştırıp veriyoruz ya
deneyimli olan arkadaşlar diyorlarki ilerde peynirin yumurtanın tadını bilmiyo ve yemiyorlar en iyisi tek tek karıştırmadan verin tadları ayırt etsin diyolar
bende bazı günler öle yapmayı düşünüyorum artık hakikatende çok sevdiğim bi ablamın kızı şuan peyniri yemiyo çok fazla mamaları birbirine karıştırma dedi banada
sizin düşünceleriniz neler bu konu hakkında :)

afiyet olsun burağa canm ben yumurta vede peyniri ayrıda veriyorum bi kısmınıda karışıma katıyorum
bu gün arda sabah kahvaltıda bişiy yemediazda hazırlamıştım yumurtalı tereyağlı 8 tahllı ballı 60 cc hazırlamştım yarısın bile yemedi
ğlen az yeşil fasulye domates
az şehriyeli tarhana(ilk yadefa yaptım)
sonra meyve azcık yedi meyve suyu içmedi yoğurtunu yedi az sonrada muhallebi yiycek

kahvaltı karışımı yedi.(yumurta,peynir,8 tahıllı sütlü,bebe bisküvisi,mandalina suyu)
öğlen yoğurt çorbası.
akşam üzeri meyve püresi(muz,elma,armut,portakal)
akşam muhallebi pekmezli.

Son düzenleme:
afiyet olsun kuzeye
umarım tam iyleşmiştir
ya arda bu gün hiç bişiy yemedi çok üzügünüm ya

kuzey çok sevdiği meyve püresini artık yemek istemiyor.elma ,armut ,muz ,portakal(1 diilim) püre hazırladım.yediremedim.
sabah kahvaltısını güzel yiyor.çorba da içiyor.muhallebi ve yoğurt da tamam ama meyve zorla yediriyorum.halbuki çok seviyordu.neyse yoğurt çorbasını da sevmedi zaten.yemedi.

burak bu sabah 8 de uyandı bende huyunu bildiğim için kalkıyo yarım saat sonra tekrar uykusu geliyo bende bu sefer beşikten almadım yarım saat bakındı sonra mızırdanmaya başladı bende aldım emzirdim hemen uyudu saat 10 da uyandı
bende kalkınca emzirmek yerine kahvaltısını verdim bugün kahvaltısına çok az zeytin koydum..
sonra 12de emdi uyudu 1de kalktı ve 2 gibi meyve suyu(havuç elma) verdim ama içmedi herhalde karnı daha toktu çünkü sabahtan beri göğüslerim iiyce dolduğuna çok emdi
yoğurdunuda mayaladım ve şimdide çorbasını pişiricem ilk defa kereviz koyacam bakalım yiyecekmi...

birde artık yoğurdunu gece yatmadan önce vericem annemlerde yoğurt rahat uyutur dediler hakkatende yoğurdun hikmedimidir akşam güzel uyudu saat 10 da vermiştik..
bakalım bu akşamda deniycem :)

afiyet olsun burak vede kuzeye
kardelen yoğurdu yatarken vermeye korkuyom bende midesini eşkitir diye
bende yarın yoğrt çorbası yapcam bakalım yiyecekmi?
buarada arda bu günde yoğurt dışında bişiyyemedi ben çok üzülüyorum kıymalı bol sebzeli çorba yaptım yüzüne bile bakmadı sabah benle babası iki kaşık kahvalt yediremedik sabah çokda aç olmasına rağmen bişiy yemedi ben artık kahvaltıda değişik şeyler deneyecem ekmeğe geçip zeytin peynir reçel vercem:)bunlaıda yemezse eti ciicibebe bile verebilirim valla yesin de azcık drlar ne derse desn

murgizcim cicibebe neden vermiyorsun,doktorum fazla olmamak şartıyla verdi,yani kahvaltı ve gün içerisinde yoğurtla birlikte verebilirsin,cnm bence Arda farklı bir tat arıyor,karışımlar yap.Mesela bizimki pek tavuğu sevmemişti,yemiyordu.Bu gün tavuk göğsünü haşladım,iyice ezdim.karışık sebze püresinin içine ekledim,yanınada yoğut verdim yedi hınzırım.Sabahları yarım yumurta sarısı,peynir,pekmez karışımı veriyorum,severek yiyor.Birde Ulaş yeni birşeye geçtiği zaman tadı farklı geliyor,yemek istemiyor,sonradan damağı alışıyor yiyor.sırnaşık şey

ben yeni katıldım kadınlar kulübünea.s

bebekleriniz için neler hazırladığınızı okudum da kendimi kötü hissettimbenneyaptımki

tavuk kıyma lı çorba felan yazmışsınız ela 7 aylık olucak nerdeyse bende başlamalı mıyım? ben sebze çorbası verip duruyordum
kahvaltı da zeytin veriyor musunuz yumurta sarısına başlamalı mıyım bende?
günde sadece bir defa mı çorba veriyorsunuz?
bugün değişik olsun dedim tarhana yaptım ama yemedi tarhana vermemeli miyim?
çok soru sordum ama deneyimlerinize ihtiyacım var :bbo:
yazarsanız sevinirima.s.

benimminikelam tarhana verebilirsin canım.ben de henüz tavuk ve et vermiyorum.1-2 hafta sonra başlıcam.karışık sebze çorbası,tarhana,mercimek(bazen) veriyorum.yoğurt çorbası yaptım yemedi.pirinç tanelerini yutamadı çünkü.kustu.daha sonra denicem.kahvaltıda bazen zeytin veriyorum.zeytinin içini ezerek karışıma ekliyorum.reçel veya pekmez,yumurta peynir bazen muz ve mandalina suyu vs. veriyorum.sadece 2 tane bebe bisküvisi kullanıyorum okadar. bir kutu da 8 tahıllı kaşık maması aldım.ondan da bazen ekliyorum kahvaltısına veya muhallebisine. sadece 1 tatlı kaşığı kadar, tahıl alsın diye yani.meyve püreleri ve yoğurdu dönüşümlü olarak veriyorum.yani bi gün meyve bi gün yoğurt şekinde. balkabaklı muhallebi dene. çok güzel oluyor.

bugün kahvaltı karışımı (labne peynir,zeytin,pekmez,yumurta,bebe bisküvisi,tahıl karışımı,mandalina suyu) yedi.
birazdan çorba içircem.(patates,havuç,kabak,ıspanak,karnıbahar,pirinç,irmik)
öğleden sonra kivi(ilk defa vercem)
akşam muhallebi (balkabaklı)

gkcn :)
ben neler verdiğimi yazayım sabahları ekmek ve labne peyniri iki tane cici bebe yi pekmez ve birazcık suyla ezip veriyorum ben peyniri pekmezi karıştırmadım neyse böyle de yiyor en azından.
öğlen de karışık sebze çorbası
öğlenden sonra meyve püresi ben yoğurda da başlamadım daha kendiniz mi yapıyorsunuz yoğurdu?
akşamda muhallebi tahıllı olanlardan yaklaşık 125 cc biberonda veriyorum siz akşamalrı muhallebi veriyor musunuz?
bende zeytin ve yumurtaya başlıyayım o zaman değil mi?
birde bazı günler güzel yiyor ama bazı günler felaket:1no2:
dişleri çıkıyor hatta ucu çıkmış alttakilerin ondan olabilir mi iştahsızlığı acaba:çok üzgünüm:

siz akşamları verdiğiniz muhallebiyi kendiniz mi hazırlıyorsunuz?yoksa ben öyle yapıyorum hazır olanlardan mı yapıyorsunuz bak şimdi b una da kafam karıştı ne yapmalıyım?
pirinç unları var bebekler için yapılmış işte vitaminli felan onlardan mı yapsam ama onun içinde şişmanlatır diyolar çok kafam karıştı((

gkcn:)
balkabağını önce pişirip muhallebiye ekliyceksiniz değil mi peki muhallebisini nasıl hazırlıycaksınız ay bende sizi soru yağmuruna tuttum:)
balkabaklı muhallebi hoş fikirmiş

gkcn:)
balkabağını önce pişirip muhallebiye ekliyceksiniz değil mi peki muhallebisini nasıl hazırlıycaksınız ay bende sizi soru yağmuruna tuttum:)
balkabaklı muhallebi hoş fikirmiş

cnm ben muhallebisini hazırlardan veriyorum,sadece akşam veriyorum zaten.Yoğurda başlaman gerekirdi,hemen başlamalısın.Evde kendim yapıyorum,makineleride var(AMA KULLANANLAR PEK TAVSİYE ETMİYOR)Bu arada tavuk ve balığa da başlayabilirsin.Yumurtaya yarım ile başla,sonra arttırısın.İyi bir gece uykusu için tahıllı muhallebi verki tok tutsun,rahat uyusun bebişin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…