BU ZAMANA KADAR AŞKINIZ İÇİN NELERİ AFFETTİNİZ??

canım daha önceki konularından biliyorum evlendikten sonra milletin finansal kölesi olmak istemiyorsan affetme yani.
nişanlıyken yol vermek çok daha kolay zararın neresinden dönsen kardır evlenince işler o kadar kolay olmuyor.
aynı durumda olan kuzeim var evli çocukları var tabi onun eşinin seninki kadar değil ama kızın elinde 3 kuruş parası yok ailesinin gizli gizli verdiği harçlıklarla yaşamaya çalışıyor,çocuklarına kıyafeti abur cubur vs teyzeleri alıyor almazsalar yok yani.Teyzem köyden yiyecek içecek gönderecek öyle.
Sessiz sedasız duruyor kız işte adamın da naptığı belli değil var sen düşün gerisini.
teşekkür ederim.. şu an hep ihtimal üzerine kararlar veriyoruz ya bu konuda, konuyu da biliyorsun zaten.. ya her şey iyi olacaksa ve ben bunu kötü ihtimali düşünerek reddediyorsam.. kafam çok dolu çok karışık

Ben çevremde hiç fedakar olup mutlu olan insan görmedim. Dikkat ederseniz siz de göremezsiniz. Eski nesil anneannelere babaannelere bakın evlatlar için eşler için kendinden vermişler yaşlanınca pişman mutsuz kadınlar olmuşlar. İstisnası da yoktur.
Tek bir hayatınızı birilerine feda edecek misiniz gerçekten? Karşılığında ne bulmayı düşünüyorsunuz?
Eş için fedakarlık ettiniz ömür gitti yaşlanınca oh iyi ki kendimden verdim mi diyeceksiniz sizce?
Yok öyle bir dünya.
Kendi değerini bilip önceliği kendi olan insan olur. Başkaları için kendinden bir şeyler feda eden insan mutlu falan olamaz
peki ya anneannelerimiz anlatırlar ya ben birini sevmiştim ama kavuşamadık diye. bir ömür yaşayıp yaşlanıp birinin aklınızda kalması da çok acı değil mi? bundan çok korkuyorum

lütfen biraz anlayışlı olun.
peki ya bir ömür böyle bir aşk tadamazsak, değer mi?
yasadigin aşk mi allah askina. adam keriz tokatlar gibi sana kredi cektirip durmus geri odememis. yetememis ablana cektirmis geri odememis. hadi ailesi tarla parasini kumarda yiyen serefsizi atamaz satamaz, evladi. ama sen niye kabul ediyorsun yaaa
vallahi dayakliksin
ablan da mi dövmüyor seni 😅

lütfen biraz anlayışlı olun.
peki ya bir ömür böyle bir aşk tadamazsak, değer mi?
Çok yakını kumar bağımlısı olan biri olarak yazıyorum, neyle karşı karşıya olduğunuzu bilmeyecek kadar konunun cahilisiniz. Çok komik şu yazdığınız.
Aşk sizin hayatınızın yanında önemsizdir ve bir daha neden olmasın?
Böyle arabesk yaklaşmanın size hiçbir faydası yok.

Hepimiz ilişkilerimizde bazı şeyleri affettik affetmiş
Gibi yapıp unutmadık vs
Ama hata var hata var. Kumarbazlık affa girmez
ya düzelirse ya yapmazsa olacak olan güzellikleri elimin tersiyle itmek istemiyorum. aslnda söylediğim de çok ütopya farkındayım da, sevgi insanı ne hale sokuyor

yasadigin aşk mi allah askina. adam keriz tokatlar gibi sana kredi cektirip durmus geri odememis. yetememis ablana cektirmis geri odememis. hadi ailesi tarla parasini kumarda yiyen serefsizi atamaz satamaz, evladi. ama sen niye kabul ediyorsun yaaa
vallahi dayakliksin
az kaldı valla :)

vallahi dayakliksin
Bunları da bilmiyordum yorum yaparken ya hâla aşk diyor. 🫢

Unutulmayan bir aşk yok
İçinde biri kalan nine de hiç görmedim
İçinde kalan erkek vardır ama muhtemelen o kadını kaybetmek için o da bin tane b.k yemistir

Sizinki kusura bakmayın aşk değil , umut da değil
Bile bile lades

peki ya anneannelerimiz anlatırlar ya ben birini sevmiştim ama kavuşamadık diye. bir ömür yaşayıp yaşlanıp birinin aklınızda kalması da çok acı değil mi? bundan çok korkuyorum

Yani bu yılışık aşk hikayeleri gerçek hayatta pek tutmuyor. Aşk acısı, kavuşamadık cart curt günlük yaşamında koşuşturan, işi uğraşı düzeni olan insanları pek etkilemiyor çünkü hayat akıp gidiyor. Hayatta ne büyük sıkıntılar acılar dertler var.

Bir ömür yaşadım, gençliğimde kavuşamadığım biri hala aklımda ühü ühü diyen biri varsa herhalde ömrünü mağarada geçirmiştir. Aklı başında birisi bunu demez.

Unutursun. Annenin babanın belki de kardeşlerinin rızkını yiyen batıran dolandıran nişanlıyla olmaz. Olmamalısın. İlerde çoluğunun çocuğunun rızkını da batıracak bir herifle yola çıkılmaz.

O babaanneler gerçekten karakterli adamları sevip kötü insanlarla evlendirilmişler. O yüzden unutamamışlar senin gibi gidipte dolandırıcı bir suçluyu sevmemişler.

Ben çevremde hiç fedakar olup mutlu olan insan görmedim. Dikkat ederseniz siz de göremezsiniz. Eski nesil anneannelere babaannelere bakın evlatlar için eşler için kendinden vermişler yaşlanınca pişman mutsuz kadınlar olmuşlar. İstisnası da yoktur.
Tek bir hayatınızı birilerine feda edecek misiniz gerçekten? Karşılığında ne bulmayı düşünüyorsunuz?
Eş için fedakarlık ettiniz ömür gitti yaşlanınca oh iyi ki kendimden verdim mi diyeceksiniz sizce?
Yok öyle bir dünya.
Kendi değerini bilip önceliği kendi olan insan olur. Başkaları için kendinden bir şeyler feda eden insan mutlu falan olamaz
Hep söylerim talepkar ve bencil kadınlar cok mutlu olurlar. Veren kadının mutlu oldugunu görmedim.

X