Bu vajinismus mu oluyo?

nilasya

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2012
45
2
Ben aylar önce ilk defa birliktelik yaşadım çok acıdı ve kanamam çok oldu üstünden baya zaman geçti ve tekrar birliktelik yaşamak istemiyorum korkuyorum (sevgilim yok şu an) bu yüzden tampon takmayı denedim acaba olcak mı diye ilk seferde sokabildim ama bu şekilde korkmak vajinismus belirtisi mi?

Ben aylar önce ilk defa birliktelik yaşadım çok acıdı ve kanamam çok oldu üstünden baya zaman geçti ve tekrar birliktelik yaşamak istemiyorum korkuyorum (sevgilim yok şu an) bu yüzden tampon takmayı denedim acaba olcak mı diye ilk seferde sokabildim ama bu şekilde korkmak vajinismus belirtisi mi?
hayır ilk ilişkilerde olabilir zamanla vajina esniyor eğer esmemezse vajinismus olabilir. benim de ilk ilişkilerim biraz zor geçmişti. kendini çok sıktıysan o da etki etmiş olabilir bir de uzun önsevişme olmadan hemen birleşme yaşanmamalı çünkü vajina tam ıslanmamış oluyor kuruyken de acılı oluyor. Ben hijyenik bulmadığım için denemedim ama genelde açılmaya yardımı olsun diye afedersin parmağı ile alıştırma yapanlar var etkisini gördüğünü söylüyorlar

X