Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Bebek Nasıl Yapılır? diye miniklere sormuşlar, onlar da bakın ne cevaplar vermiş :)

"Bebek yapmak için anne bir yumurtanın üzerine yatar sonra baba gelip yumurtayı kırar"
(Ahmet, 6 yaşında)

"Ben asla bebek yapmıcam Babam dedi ki bebek beklerken kadınlar her gün biraz daha hasta ve manyak oluyomuş"
(Mert, 9 yaşında)

"Bir kadınla bir erkek yatağa girdikleri zaman, ikisinden birinin bebeği olacak demektir"
(Gizem, 6 yaşında)

"Bebek annemizin içinden çıkar, doktor da onun poposuna vurur çünkü bebek doktoru ısırmıştır"
(Elif, 6 yaşında)

"Bebek yapmak için, bunu önemsemeyen biriyle olmak gerekir"
(Seher, 7 yaşında)

"Karşımızdakı evdeki adamın karnında bebek var ama bi türlü dışarı çıkamıyor"
(Ali, 9 yaşında)

"Bebek yapmak için önce aşık olursun, evlenirsin veya bunlara gerek de yok aslında"
(Murat, 9 yaşında)

"Bebek yapmak için uygun zamanı kollamak lazım, evde misafir olmaması lazım"
(Aykut, 9 yaşında)

"Ben nasıl yapıldığını biliyorum ama hiç yapmadım"
(Fatih, 7 yaşında)

"Kediyseniz bebek yapmanız daha kolaydır"
(Petek, 6 yaşında)

Ben de bunlara kendi kızımın söylediklerini katayım gülün. Ece 3 yaşında;

- Annecim beni senin karnına Allah mı gönderdi.
-Evet tatlım öyle oldu.
-Ben sana beni taşıdığın için anne diyorum. Çünkü sen beni karnında taşıdın,doğurdun ve emzirdin.
-Evet annecim doğru söylüyorsun.
-Annecim pekiyi ben babama neden baba diyorum, babam ne yaptı?
- e e e e öhö öhö kem küm.
- Allah benim babanı ne kadar çok sevdiğimi gördü, dedi ki ben Ece'yi annesinin karnına göndereyim. Eğer baban ve ben birbirimizi sevmeseydik seni göndermezdi. O yaş için yapabileceğim açıklama bu kadarcıktı.

Bugün kötü haberler iğdeçiçeği nolur kendini koyverme, herşeyin hayırlısı, benim de koca bir negatif zaten olmaz diyordum ama o küçücük ümit var ya ama yok bu ay da tutturamadık. Ağlamamalıyım :KK43::KK43: diyorum yok yapmayacağım. Ben Tanrının beni koruduğuna ve sakındığına inanıyorum. Bu bana ceza değil, belli ki hayırlısı bu değilmiş. Hep hayırlısını istiyorum ya demek ki hayırlı değilmiş. Kızlarr yaa bişi deyin, okuldayım ve işe hiç odaklanamadım. Az önce de kızımı gördüm biraz yüzü asıktı. Testin derdine O'na da bakamadım. Offfffff eve gitmek istiyorum.

canım her zaman diyoruz ya hayırlısıysa olsun diye. bak ne güzel düşünmüşsün demekki hayırlı zaman değil bu ay.sen çok güçlü bir ablasın. Rabbim inşallah sana 2. bebeği de nasip edecek yeter kiş sen kendini bırakma.

Bize hemen haber ver olur mu...

bende de yok bebiş ama kan alan hemşire damarımı çok zor buldu ve iğneyle alamadı serum gibi damla damla tüpe damlattı çok azdı kan çıkar mı bilmiyorum dedi sabahten beri ağlıyorum bana 4 yıl oldu ikinci evliliğim ilki beni bırakıp rusyaya gitti onda haliyle olmadı bebek zaten ama şimdi çok üzgünüm çaresiz çarem sensin rabbim diyorum sadece...ne rüyalar gördüm rüyamda 3 haftalık hamilesin ismi de ayşe esma dendi ama bişe çıkmadı

Kızlarr desteğiniz için teşekkürler iyi ki varsınız. Biraz sigaraya çıktım. Gözlerimden süzülen yaşa engel olamadım. İnsanın aklından bir sürü şey geçiyor tabii. Biraz kendime kızdım hani zamanında karar vermedim diye. Biraz eşime kızdım bu işe benim kadar istekli değil diye. Ya da öyle görünüyor. Öbür taraftan sizleri düşünüp kendime kızdım. Daha çok gençsiniz üzülüyorsunuz. En güzel yıllarınızı üzülmeden geçirmeniz için dua ettim. Sonra kedimiz var biz Onu 1 yaşına girmeden kısırlaştırmıştık. Öyle demişti veteriner. Şimdi düşündükçe Allahım diyorum kedi bile olsa bir canlının annelik duygusunu yıktım, Allah da beni cezalandırıyor. Vicdan yaptım anlayacağınız. Zaten bu işe karar verdiğimden beri kedi gözümün önünde hep bunu düşünüyorum. Amann ne bileyimm. Bu gece halay çekeceğim mendilim göz yaşımla ıslandı. Kurutmaya çalışıyorum. :KK43:

Bu arada testimin adı miratech diye bir marka. Arkadaş aldı ya hiç duymamıştım ismini. Bak ya hala bir umut taşıyorum. Sanki amannnn boşverin bu deli ablanızı. :KK37:

Kızlarr desteğiniz için teşekkürler iyi ki varsınız. Biraz sigaraya çıktım. Gözlerimden süzülen yaşa engel olamadım. İnsanın aklından bir sürü şey geçiyor tabii. Biraz kendime kızdım hani zamanında karar vermedim diye. Biraz eşime kızdım bu işe benim kadar istekli değil diye. Ya da öyle görünüyor. Öbür taraftan sizleri düşünüp kendime kızdım. Daha çok gençsiniz üzülüyorsunuz. En güzel yıllarınızı üzülmeden geçirmeniz için dua ettim. Sonra kedimiz var biz Onu 1 yaşına girmeden kısırlaştırmıştık. Öyle demişti veteriner. Şimdi düşündükçe Allahım diyorum kedi bile olsa bir canlının annelik duygusunu yıktım, Allah da beni cezalandırıyor. Vicdan yaptım anlayacağınız. Zaten bu işe karar verdiğimden beri kedi gözümün önünde hep bunu düşünüyorum. Amann ne bileyimm. Bu gece halay çekeceğim mendilim göz yaşımla ıslandı. Kurutmaya çalışıyorum. :KK43:

Bu arada testimin adı miratech diye bir marka. Arkadaş aldı ya hiç duymamıştım ismini. Bak ya hala bir umut taşıyorum. Sanki amannnn boşverin bu deli ablanızı. :KK37:

Allah razı olsun ablam bizler için de dua etmişsin. ben de dün yasin okudum hepimiz adına Rabbim duy sesimizi birimizin yüzü, suyu hürmetine kabul et inşallah dualarımızı :KK14:

kediyi doktor kısırlaştır demiş sonuçta. o demeseydi sen böyle bir şey yapmazdın. kendini suçlama bence. kediciğin iyiliği içindir belki kısırlaştırılması.

dün güldürdünüz beni bugün ağlttınız bende zaten ağlamak istiyorum da bahane ne zormuş yarab biir bebeğe sahip olmak

ben sigaraı bırakalı 3 yıl oldu hep vicdan yapıyodum sigara içtiğim için olmuyo diye, şimdi o kadar çok içmek istiyorum ki napim dertleşecek hiç kimsem yok olsada anlatamam ben bu duyguyu ancak sizler anlarsınız iyki varsınız yazmak bile iyi geldi eşim bile anlamaz ben çünkü onun iki kızı var ona göre hava hoş

kızlar ne oldu sizee yaa bugün herkes ağlıyorr herkse duygusala bağlamışş herşey Allahtan buna hepimiz inanıyoruz inanıyorsak bunu gözyaşlarımızla değil tevekkülle göstermeliyiz...

"Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz."

(Bakara Suresi, 216 )

Son düzenleme:

-Evet tatlım öyle oldu.
-Ben sana beni taşıdığın için anne diyorum. Çünkü sen beni karnında taşıdın,doğurdun ve emzirdin.
- Allah benim babanı ne kadar çok sevdiğimi gördü, dedi ki ben Ece'yi annesinin karnına göndereyim. Eğer baban ve ben birbirimizi sevmeseydik seni göndermezdi. O yaş için yapabileceğim açıklama bu kadarcıktı.

Ayy çok tatlılar yaaa :KK1: ablacım hiç üzülme hayat bir sahne bizde gerektiği gibi oynuyoruz allah sağlığına bir zarar vermesin onun için dua edelim yok öle ağlamak üzülmek yaaa ölmedik daha dimi....

cnm cok üzvldum ben de bazen hayirlisiysa olsun dedigim içinmi olmuyor diye düşünüyorum ama hayirsizsa gercekten olmasin nelerini göruyoruz . hiç üzvlme vaktiyse olur degilsede allahim kizinin acisini göstermesin bemde tek evladim 13 yasinda babami kaybettim annem ve ben baska kardesim olsaydi iyi olurdu ama napalim

iğdeçiçeği ne olur canını sıkma.Belki de testte hata vardır.Ben şeker hastasıyım ve benim için önemli olan bir testi Acıbadem gibi ünlü bir hastane aylarca yanlış yapmış.Onlar yüzünden aylarca bebek çalışmalarına başlayamamıştık.Psikolojimi alt üst etmişlerdi.Belki seninkinde de hata vardır.Her şeyin hayırlısı. Ben de bu aralar zor günler yaşıyorum.Şeker değerlerim kötü gidiyor.Hormonların etkisiyle yükselmeler oluyormuş.İnşallah bebeğime bir şey olmaz.

Aaaa ikizler39 sana yakıştı mı hiç? Ben senin ilacını biliyorum. Haydi bakalım, o mendil gözyaşı silmek için değil; halay çekmek için.Haydi halaya! Oturmak yok!:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64: Ha şöyle!

cnm cok üzvldum ben de bazen hayirlisiysa olsun dedigim içinmi olmuyor diye düşünüyorum ama hayirsizsa gercekten olmasin nelerini göruyoruz . hiç üzvlme vaktiyse olur degilsede allahim kizinin acisini göstermesin bemde tek evladim 13 yasinda babami kaybettim annem ve ben baska kardesim olsaydi iyi olurdu ama napalim

Canım benim hep hayırlısını iste. Biz eşimle 2. çocuğumuzu yetimhaneden almayı düşünmüştük yıllar önce bir çocuğun hayatını kurtarmak istemiştik kendimizce. Ece daha doğmamıştı, ilk çocuğumuz olsun 2.de öyle yapalım demiştik. Ama Türkiye kanunlarında yetimhaneden çocuk alabilmen için daha önce çocuğun olmaması gerekiyormuş. Aldıktan sonra olursa sorun değilmiş. Bunu öğrenince vazgeçmiştik 2.ciyi yapmaktan. Sonra da hayat şartları, iş güç derken unutuverdik bebek yapmayı. Şimdi de olmuyor işte. O zamanlar bana kızmışlardı hiç yetimhaneden çocuk alınır mı başına iş açarsın diye. Sen tek büyümüşsün Allah sana,anneciğine(eğer hayattaysa) eşine ve doğacak evlatlarına uzun ömür versin. Üzülme tekim diye, bak hepimiz burda senin kardeşiniz,ablanız. En azından beni hep ablan bil. Ne zaman istersen mesaj at dertleşelim. :KK16:

Kızlarr ya ben sizi gerçekten çok sevdim. Hepimiz için şimdi güçlü olmak zorundayız. :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK43::KK43::KK43::KK43: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK64: :KK43::KK43::KK43: hem ağlayacağım hem oynayacağım:KK16::KK16::KK16: seviyorum sizi.

Canım benim hep hayırlısını iste. Biz eşimle 2. çocuğumuzu yetimhaneden almayı düşünmüştük yıllar önce bir çocuğun hayatını kurtarmak istemiştik kendimizce. Ece daha doğmamıştı, ilk çocuğumuz olsun 2.de öyle yapalım demiştik. Ama Türkiye kanunlarında yetimhaneden çocuk alabilmen için daha önce çocuğun olmaması gerekiyormuş. Aldıktan sonra olursa sorun değilmiş. Bunu öğrenince vazgeçmiştik 2.ciyi yapmaktan. Sonra da hayat şartları, iş güç derken unutuverdik bebek yapmayı. Şimdi de olmuyor işte. O zamanlar bana kızmışlardı hiç yetimhaneden çocuk alınır mı başına iş açarsın diye. Sen tek büyümüşsün Allah sana,anneciğine(eğer hayattaysa) eşine ve doğacak evlatlarına uzun ömür versin. Üzülme tekim diye, bak hepimiz burda senin kardeşiniz,ablanız. En azından beni hep ablan bil. Ne zaman istersen mesaj at dertleşelim. :KK16:

İşte ya ablaların ablası yaaa :21: :21: :21: Yine de yıkılmadı güçlü benim ablam :21: :21:

Cok teşekkürler ablacım . bende koruyucu aile olarak bir bebek almayı düsünmüstüm ama güvenemedim kendime ben çok vicdan yaparim iyi bakamazsam kendimi yerim o sorumluluk bambaşka ama cok guzel bisey.

güzell cevaplarrr cok hoş yaa yalnız fatih 7 olan cok komik biliyormusss ama yapmamışşş:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ben en çok karşı komşudaki adamın karnında bebek var da koptum yaaa :KK60::KK60::KK60:

-Evet tatlım öyle oldu.

:KK9::KK9: zamane bunlar zamane ne fenalar yaa :KK9: senin cevap ta süpermiş ablamm

bende de yok bebiş ama kan alan hemşire damarımı çok zor buldu ve iğneyle alamadı serum gibi damla damla tüpe damlattı çok azdı kan çıkar mı bilmiyorum dedi sabahten beri ağlıyorum bana 4 yıl oldu ikinci evliliğim ilki beni bırakıp rusyaya gitti onda haliyle olmadı bebek zaten ama şimdi çok üzgünüm çaresiz çarem sensin rabbim diyorum sadece...ne rüyalar gördüm rüyamda 3 haftalık hamilesin ismi de ayşe esma dendi ama bişe çıkmadı

nisanbu da rüyasında bebek görmüştü sanırım ve hamile kaldı :KK52::KK52::KK52:

ben sigaraı bırakalı 3 yıl oldu hep vicdan yapıyodum sigara içtiğim için olmuyo diye, şimdi o kadar çok içmek istiyorum ki napim dertleşecek hiç kimsem yok olsada anlatamam ben bu duyguyu ancak sizler anlarsınız iyki varsınız yazmak bile iyi geldi eşim bile anlamaz ben çünkü onun iki kızı var ona göre hava hoş

:KK20: sakın sakın dokunma o illete. bak ne güzel 3 yıl olmuş bırakalı emeklerine yazık tatlım. sakın bak sakın :KK20:

iğdeçiçeği ne olur canını sıkma.Belki de testte hata vardır.Ben şeker hastasıyım ve benim için önemli olan bir testi Acıbadem gibi ünlü bir hastane aylarca yanlış yapmış.Onlar yüzünden aylarca bebek çalışmalarına başlayamamıştık.Psikolojimi alt üst etmişlerdi.Belki seninkinde de hata vardır.Her şeyin hayırlısı. Ben de bu aralar zor günler yaşıyorum.Şeker değerlerim kötü gidiyor.Hormonların etkisiyle yükselmeler oluyormuş.İnşallah bebeğime bir şey olmaz.

Rabbim seni ve bebeğini korusun bebişini sana bağışlasın sağ salim kucağına al inşallah canım benim.

bazı insanlar anlayamıyor işte yetimhane olayını. biz de aynı şeyi düşünüyorduk eğer bebek nasip olmazsa ben de düşünüyorum bir yavrucağı oradan kurtarmayı. ben de bebek olursa da ileriki yaşlarda almayı düşünüyorum diyordum demek çocuğun olursa vermiyorlar üzüldüm bak şimdi.

canımmmm üzülme allah kolaylık versinn inşallah... doktoruna ulaşımıyorsan bence en yakın saglık kuruluşuna gıt belkı olcum yapılan yerde bı hata vardır umarım oyledırrrr

lavinia1688, teşekkür ederim Allah razı olsun canım. Ağlaya ağlaya uyudum gidemedim, az daha bekleyim bakalım.

dur hemen nolur yapma.doktorunla görüşmeden kendini koyuverme lütfen. Eğer ki bebeğin seninleyse üzme onu da. nolur doktorunu bekle. herşey bitmiş değil.

Anatolyacığım çok üzgünüm yaa.Elimde değil.Kendime engel olamıyorum. Geçen yıl küretaj olduktan sonra tam 3 ay hormon değerlerinin düşmesini bekledim.iki güne bir kan veriyordum ve her defasında hala hamile gözüküyordum, ama aslında hem kürtaj olmuş hem de iğneyle düşük yapmıştım.Sanki herşeyi yeni baştan yaşadım. Desteğin için sağol canım.Rabbim senin yüzünü güldürsün inşaAllah!..

tatlım lütfen üzülme daha kesin değilki hem hayırlısı olsun allahtan hep bunu istemiyormuyuz sağlıklı gelsin diye lütfen üzülme

Teşekkür ederim, tılsım7888, aynen dediğin gibi hayırlısı olsun hayılı olan gelsin inşaAllah!..

Bugün kötü haberler iğdeçiçeği nolur kendini koyverme, herşeyin hayırlısı, benim de koca bir negatif zaten olmaz diyordum ama o küçücük ümit var ya ama yok bu ay da tutturamadık. Ağlamamalıyım :KK43::KK43: diyorum yok yapmayacağım. Ben Tanrının beni koruduğuna ve sakındığına inanıyorum. Bu bana ceza değil, belli ki hayırlısı bu değilmiş. Hep hayırlısını istiyorum ya demek ki hayırlı değilmiş. Kızlarr yaa bişi deyin, okuldayım ve işe hiç odaklanamadım. Az önce de kızımı gördüm biraz yüzü asıktı. Testin derdine O'na da bakamadım. Offfffff eve gitmek istiyorum.

ikizler39 im seni o kadar iyi anlıyorumki, tahmin bile edemezsin. Bugün okullar tatildi.benim için çok iyi oldu.Yoksa bu halde 7 saat ders anlatacaktım.

Canım hemen bozma morelini ne zaman çıkarmış doktorun acil olduğunu söyleseydin,git hemen..İnşaallah bebeğin sesinle kalır tatlım bozma morelini..

nisanbu, gidemedim doktora.Eşimin ilgisiyle ağlaya ağlaya sızıp kaldım. Akşama doğru uyandırdı eşim. Doktorumada bir türlü ulaşamadım.Yarın gideyim dedim yarında benim dr yokmuş.Bakalım beklicem artık. kötü olursam hastaneye giderim.olmazsam pazartesiye kaldım.Hayırlısı inşaAllah!..

iğdeçiçeği allah bebeğine güç versin inşallah bebeğin seninle kalır bizide haberdar ett :nazar::emir_bebek:
laviniacığım, Allah hepimize hayırlı haberler vermeyi nasip etsin inşaAllah!..

kızlar ben bu ay akıntı takıbı yapıyorum yumurtluyom galiba yada 1 kacgun ıcınde galibaa cunku bugun cok ıslandımmm dun pütürlü akıntım oldu bugun su gıbı ama kıvamlı akıntım varrr dogurgan donem denıyormus bu gunlere hadı bakalım bu ay tutturcaz galıba
Hadi hakkında hayırlısı inşaAllah canım...:))

Bırakma kendini lütfen inan çok etkilendim ama herşey yoluna girerecektir ebet allah yardımcın olsun....
berkuncan dualarınıza ihtiyacım var. N'olur esirgemeyin.

Kızlar karnimda feci bir şişlik var gazda var ve kalcama bir yumru oturuyor sanki farklı bir ağrı belim zaten ağrıyor bata son beş gün ve bazen sarı baxen şeffaf akintim var ara ara neler oluyor hamis miyim öyle hissediyorum gerçekten bu ay kızlar benide yalnız bırakmayın
tilsimcığım, hakkında hayırlı olan neyse Rabbim karşına onu çıkarsın .Amin!..

dün güldürdünüz beni bugün ağlttınız bende zaten ağlamak istiyorum da bahane ne zormuş yarab biir bebeğe sahip olmak
Rabbi yessir ve la tuassir, Rabbi temmim bil hayr (Rabbim kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla tamamlat.) Amin!.. deniz5853, inşaAllah daha fazla zorlaştırmaz Rabbimiz!..

kızlar ne oldu sizee yaa bugün herkes ağlıyorr herkse duygusala bağlamışş herşey Allahtan buna hepimiz inanıyoruz inanıyorsak bunu gözyaşlarımızla değil tevekkülle göstermeliyiz...
"Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz."

(Bakara Suresi, 216 )

laviniacığım, sadece ağlıyoruz, isyan etmiyoruz çok şükür. Rasulullah bile evladını kaybedince ağlamıştır. Rabbim isyan ettirmesin hepimize hayırlısını versin inşaAllah!..

Bakara 216. ayeti bende çok severim ve de konuşmalarımda kullanırım. Hatırlattığın iyi oldu canım.

X