Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

kızlar merhaba doğum yapalı 32 gün oldu bebeğime yeni alışıyorum lohusa sendromuna yakalandım . bebeğim emmemek için çok direndi bu da beni yıprattı daha sonra sütüm stresten azaldı . eşimin annesi doğum için geldi eşimle aramı açtı gitti annemle kavga ettiler başıma her iş geldi anlayacağınız . boşanmayı bile düşündüm ve halada düşünüyorum . bebeğimin keyfini sürmemi bile bana çok gördüler gözümden yaş eksik olmadı . lohusalık gerçekten dikkat edilmesi bir süreçmiş bebeğimin doğumunu iple çeken ben bebeğimi kabul edemedim sürekli karnımdaki bebeğimi aradım nasıl bağlandıysam içimdeki bebeğe hep bir hareket bekledim . zaten bilimsel bir açıklaması varmış sonradan okudum içimizde büyüttüğümüz bebeği bağlandığımız bir varlığı kaybetme duygusuymuş.
doğum hikayeme gelecek olursak;
ben hep normal doğum hayalim vardı hayatımda ilk defa yaşayacağım bu deneyimin belki bir daha yaşayamayacağım o süreci doğal yolla acısıyla heyecanıyla yaşamak istiyordum .halada normal doğum sancısını merak etmiyor değilim :)
bayram bitimde ki pazar günü saat 17:00 gibi baş dönmem oldu tansiyonumu ölçtüm normal , şekerimi ölçtüm normal biraz uzanayım dedim biraz yatıştı fakat hareket ettiğimde arttı . doğum doktorumu aradı eşim başı dönüyor sanırım hamile diye :KK70: biz acile gidiyoruz dedi , doktorum bende geliyorum dedi ve acile gittik . orada tüm tahlillerim yapıldı normal nst çekildi bebişimin kalp atışları düzensiz istersen hemen alalım dedi ben şok eşim şok birbirimize bakıyoruz . istersen yarını bekliyelim dedi ama bu arada 2 saat dil döktü ben tüm detayları sordum ve eksiksiz anlattı bana biz karar veremedik yarını bekliyelim dedik ve doktorla vedalaştık. bu arada doktorum kürtaja gitti saat 20:30 civarı tam hastane kapısından çıkarken ben eşime şimdi doğurmak istiyorum dedim annemi ve çantamızı almak için eve gönderdim . doktoru beklemeye başladım gelince niye gitmedin dedi bende doğum yapmak istediğimi söyledim hemen ekibi topladı . ameliyathaneye girerken zangır zangır titriyordum korkudan en çokta belime atılacak iğneden bu arada istediğmde uyutulamayacaktım çünkü karnım tok gitmiştim. ameliyathanede belimden iğnem yapıldı hiçbir şey duymadım (herkesin anlattığı gibi hatırt diye girmiyor iğne ) sinek ısırığı kadar hemen uyuştum 21:17 de başladı 21:21 de bebeğim dünyaya geldi . hemen götürdüler göstermeden ağlamasını duyuyordum dikişlerim atılırken daha sonra yanıma getirdiler boncuk boncuk bakıyordu. ameliyat ağrım tam 10 günde geçti ama hala ağrıyor. bebeğim emmiyor mamayla besliyorum. Hepinize hayırlı doğumlar diliyorum. Allahım bu duyguyu isteyen herkese tattırsın hayırlı sağlıklı ömürlü evlatlar versin .

canımm benim öncelikle tebrik ederim Rabbim analı ve babalı büyütsün inşallah..sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin...

ve canım arkadaşım yaşadıkların çoook normal..heryerde okuyoruz bu sendromu..ve tabiki kolay değildir eminim..doğum şeklinin ani olması ki (hayırlısı buymuş çok şükür sağlıklıkla kavuştun yavruna) sebebiyle bir anda karnındaki bebeğini eksikliğini hissetin..çünki hazır değildin henüz..çünki öyle hayal etmemiştin..ve doğal olarak da hala karnında hissetmeyi özlüyorsun ...ama eminim lavinanın dediği gibi bunlar geçici şeyler..çünki nasıl bebeklerimiz yokken var olup karınlarmızda hissettirdiler kendilerine bizleri( Allahın izniyle) şimdide dünyadaki kıpırtılarıyla kendilerini hemen kabul ettirecekler....yaşadıkların en az sağlıklı yaşadığımız hergün gibi emin ol çook doğal..çokk doğal..hiç üzülme hiç yadırgama..sen toprlayacksınn ve bebeğinle uyumlu döneme gireceksin...

veee asıl mesele eminim hepimizin başına gelebileceği doğum sonrası kv.ve eş gerginliği...maalesef öyle oluyo...doğumdan sonra girdiğimiz psikoloji + bide kv..hal hareketleri üstüste gelince maalesef insan delirecek gibi olur....buna yapacak bişey yok .

en güzeli fevri davranmadan şu fırtıların dinmesi ha...bırak biraz zamana..gelenler gitsin hele bi...bebeğine alış..bak gör ondan sonra nasıl olucak herşey....

canımm coldriver cimm yaşadıklarına çokk üzüldüm canım yaa:26:inşallah herşey yolunaa girer düzelirr ama ben inanıyorumki bu günler gececek ve düzelecektir seninde dediğin gibi sen lohusa sendorumu yaşıyorsun etrafdan cok duyuyoruz dogumdan sonra stresli günler gecirenleri ve bu boşanma düşüncelerin bebeğine baglananamam filan hep bundan dolayı annen ve kayınvalidenle yaşadıkların da cok kötü olmuş ama senin psikolojin hassas oldugu için gözünde herşey daha büyümüş olmalı ondan dolayı daha cok üzülmüşsün...bide bebişin keşke emebilseydi ozamn daha cok baglanırdınn bebişinee .. dua etmeyi ihmal etme Rabbimize sarıl .. üzülme demek çözüm değil biliyorum ama güzel taraflarınıda görmeye çalış.. bak ne güzel bebişini saglıklı bi şekilde kucagına almışssın dünyanın en güzel ve kutsal duygusunu yaşamıssınn artık bir annesin :nazar: bebeğin için iyi görmeye çalış şuanda depresyon yaşadıgını ve bu günlerin geciçi oldugunu asla unutmaa Allahım yar ve yardımcın olsun BEBEĞİN VE SENİN İÇİN SAGLIKLI HUZURLU VE MUTLU GÜNLER diliyorummm

bu arada ben daha dogurmadımm bende heyecanla bebeğimi kucaklayacagım günü bekliyorum benimde annem ve kayın validem gelicek..belkide cok daha fazala gelen giden olcak cunku eşimin bütün yakınları başka şehirde ve dogumu bekliyorlar..kayın validemle aramda bi sorunum yok çok şükür ama biliyorum ki benimde psikolojim hassas olacak ve herşey gözümde cok büyüyecek benide stresli günler bekliyor buna kendimi şimdiden hazırladımm ama güçlü olacagımm dayanmaya çalşıcagımm çünkü bu günler gectiğinde geriye dönüp bakınca nekadarda boşuna üzülmüşüm diyor insann bunu defalarca yaşadımm bu yüzden sanada tavsiyem bu günlerin gececeğini asla unutmaaa banada dua edersen sevinirimmm son günlerimdeyim senin gibi sağ selamet bebişim kucaklamak istiyorumm:KK16:

çok haklısın belki ama dil yarası geçmiyor benim hayatımda sadece annem var onada saygı gösteremeyeceklerse eğer hiç de gereği yok o insanların neyse cnm . dualarım seninle inş kolay doğum olur bebişini sağ salim alırsın kucağına kendini sakın üzme demeyeceğim ama eğer duygusal olarak zayıf hissediyorsan kendini bu hassasiyet bambaşka bir şey çok ağır bir sendrom hafife almamak gerek dikkatli ol sadece öperim .

canımm benim öncelikle tebrik ederim Rabbim analı ve babalı büyütsün inşallah..sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin...

ve canım arkadaşım yaşadıkların çoook normal..heryerde okuyoruz bu sendromu..ve tabiki kolay değildir eminim..doğum şeklinin ani olması ki (hayırlısı buymuş çok şükür sağlıklıkla kavuştun yavruna) sebebiyle bir anda karnındaki bebeğini eksikliğini hissetin..çünki hazır değildin henüz..çünki öyle hayal etmemiştin..ve doğal olarak da hala karnında hissetmeyi özlüyorsun ...ama eminim lavinanın dediği gibi bunlar geçici şeyler..çünki nasıl bebeklerimiz yokken var olup karınlarmızda hissettirdiler kendilerine bizleri( Allahın izniyle) şimdide dünyadaki kıpırtılarıyla kendilerini hemen kabul ettirecekler....yaşadıkların en az sağlıklı yaşadığımız hergün gibi emin ol çook doğal..çokk doğal..hiç üzülme hiç yadırgama..sen toprlayacksınn ve bebeğinle uyumlu döneme gireceksin...

veee asıl mesele eminim hepimizin başına gelebileceği doğum sonrası kv.ve eş gerginliği...maalesef öyle oluyo...doğumdan sonra girdiğimiz psikoloji + bide kv..hal hareketleri üstüste gelince maalesef insan delirecek gibi olur....buna yapacak bişey yok .

en güzeli fevri davranmadan şu fırtıların dinmesi ha...bırak biraz zamana..gelenler gitsin hele bi...bebeğine alış..bak gör ondan sonra nasıl olucak herşey....

Teşekkurler cnm yazdıklarınız ağlattı beni doğru teşhisler ama ben şu anda o kadar büyütüyorum ki nasılsın diyene bile ağlıyorum çocuk doktorumuzun yanında ağladım geçen gün bana yardımcı olmak istedi sağ olsun çok sevdiğim bir insan soru soruyor ağlamaktan cevap veremiyorum . eğer geçmezse psikolog yardımı almamı söyledi eşime birlikte gidin dedi bakalım her şey duygulandırıyor beni ...

Kizlar hepinizi kocaman kocaman opuyorum hepinizi cok ozledim beni sorarsaniz ben hala urfadayim burasi beni yutacak diye korkuyorum artik ama nihayet tayinim cikti bakalim bir iki hafta icinde ayrilisimi verecekler bende evime yuvama kavusacagim.
Sizler nasilsiniz yopragim nasilsinnn bebisin nasil cinsiyeti ogrenmişsinizdir artik neler yapiyorsun anlat bakalim alisverislet basladimi bebisini hissetmee basladinmi ayyy ne heyecanliiiii.....
İgdecicegim sen nasilsin sen artik finale yaklasiyorsundurr senide cok ozledim arkadasim cok opuyorum seni....
Nisanbu sen silsin bebisin ner yapiyor hizla buyuyormu masallahh size opuyorum cokkk....
Kizlar bana gelecek olursa ben bu ay gecikmelerdeyim regl olmam gereken gunun uzerinden 6 gun gecti kan testi negatif cikti ikinci gunde baktirmistim yani iki ihtimal var ya gebeyim yada rahatsizligim nukediyor cok korkuyorum kizlar benim icin dua edin eski sikintili gunleri tekrar yasamaktan korkuyorum sizleri cok ozledim dualarinizi bekliyorum hepinizi kocaman opuyorum...

Kizlar hepinizi kocaman kocaman opuyorum hepinizi cok ozledim beni sorarsaniz ben hala urfadayim burasi beni yutacak diye korkuyorum artik ama nihayet tayinim cikti bakalim bir iki hafta icinde ayrilisimi verecekler bende evime yuvama kavusacagim.
Sizler nasilsiniz yopragim nasilsinnn bebisin nasil cinsiyeti ogrenmişsinizdir artik neler yapiyorsun anlat bakalim alisverislet basladimi bebisini hissetmee basladinmi ayyy ne heyecanliiiii.....
İgdecicegim sen nasilsin sen artik finale yaklasiyorsundurr senide cok ozledim arkadasim cok opuyorum seni....
Nisanbu sen silsin bebisin ner yapiyor hizla buyuyormu masallahh size opuyorum cokkk....
Kizlar bana gelecek olursa ben bu ay gecikmelerdeyim regl olmam gereken gunun uzerinden 6 gun gecti kan testi negatif cikti ikinci gunde baktirmistim yani iki ihtimal var ya gebeyim yada rahatsizligim nukediyor cok korkuyorum kizlar benim icin dua edin eski sikintili gunleri tekrar yasamaktan korkuyorum sizleri cok ozledim dualarinizi bekliyorum hepinizi kocaman opuyorum...

canım dualarımız seninle hadi bakalım hayırlısı :) eşine kavuşuyor olmana sevindim .

canımm tayinine çok sevindim kızz..oh çok şükür biriki hafta sonra yuvaya dönücen haa..ayy çok güzel bir haber gerçekten..herşey yoluna giriyor çok şükür bak..vee gecikme olması daha bir umut verici..İnşallahhh hamilesindir çok çok çok dua edicem sana..inşallhhhh Rabbim utandırmasın seni...ama olmazsada canını sıkma çünkü artık evindesin artık herşey daha bir rahat olur:)..

ben çok şükür iyiyim kızm olucak Allah izin verirse..dün ayrıntılı ultrasonum vardı çok şükür herşey yolunda çok heyecanlı ve mutluyum arkadaşım..ve her hissedşimde bu mutluluğu Rabbim herkese nasip etsin diyorum..inşallah sende benim gibi bir hamilelik geçirirsin canım..çok rahat geçiryorum ve bende hamilelik ektra mutluluk yaptı..:)..

seni çok öpüyorum..yeni hayatında inş.herşey istediğin gibi olur..çok öpüyorum seni

coldiriver cnm rabbim analı babalı büyütsün hiç bişeyi kafana takma bende doğum yapalı 16 gün oldu kızımla ilgileniyorum k.v herşeye burnunu sokmaya çalışıyo falan ama lafını alıyo oturuyo ben bebeğimin sevgisiyle hiç umursamıyorum sende öle yap cnm bebeişinle olmanın mutlulugunu yaşa

ben geldimmmm allahımm tam sekiz ay sürdü bu serüven ama çok şükür evimdeyim artık bakalım bu hafta çalışacağım hastane belli olacak bide benim bulunduğum ilçeye verirlerse çifte kavrulmuş olur sizler nasılsınız baklım bir tembel ben kaldım aranızda zaten hepiniz aldınız göbüşleri yürüdünüz bende bu haftalarda bi hsg çektirmeyi planlıyorum sonrada tevai başlasın bakalım ne yapalım bizim kaderimizde bu konuda zorlanmak varmış sabredeceğiz artık öpüyorum sizleri kocaman kocamannnnn :KK54::KK54::KK54:

belki biraz geç oldu ama urfanın neresindeydin, bende urfalıyım :))

Kızlar merhaba işe başladım evle iş arası koşturmaca geçiyor ara ara gelirim artık şöyle bi geçmişe bakayım neler olmuş

nasılsınız kızlar sanırım ben hamileyimmm az önce test yaptım pozitif çıktı dua edinde hatalı test olmasın

$Snapshot_20140204 (2).jpg :KK53::KK53::KK53:

nasılsınız kızlar sanırım ben hamileyimmm az önce test yaptım pozitif çıktı dua edinde hatalı test olmasın

:) Berkuncanımmmmm, ayy görünce çok mutlu oldum. Nasıl sevindim anlatamam. Hep dualarımdaydın canım.
Hadi gözümüz aydın. Rabbimize sonsuz şükürler olsun.
Teste gelince, Hatalı değildir canım, sen hiç korkma!.. Alemlerin Rabbine güven, gerisi inşallah O'nun izniyle yolunda gidecektir.
Hadi Allah işini her daim rast getirsin, Amin!!! :))))

:) Berkuncanımmmmm, ayy görünce çok mutlu oldum. Nasıl sevindim anlatamam. Hep dualarımdaydın canım.
Teste gelince, Hatalı değildir canım, sen hiç korkma!.. Alemlerin Rabbine güven, gerisi inşallah O'nun izniyle yolunda gidecektir.

Canım arkadaşım salak gibiyim hala sevinemedim çok garip bir haldeyim bir aksilik çıkmasından korkuyorum inşallah yavrum oralarda bir yerlerdedir dualarını eksik etme arkadaşım benden çok öpüyorum seni:KK54:

Toprakk nisann nerelerdesiniz bu gün kandada baktırdım ben 5 haftalık anne adayıyımm gelin arkadaşlarım sizlerle paylaşmak istiyorum çok çok çokkkk :KK16:

Toprakk nisann nerelerdesiniz bu gün kandada baktırdım ben 5 haftalık anne adayıyımm gelin arkadaşlarım sizlerle paylaşmak istiyorum çok çok çokkkk :KK16:

ayyyyyyyy nasıl sevindim nasıl anlatamam berkurcan çok şükür RABBİME DUALARIMIZ KABUL oldu ALLAH tamamına erdirsin gözün aydın olsun HEP DUA EDİYORDUM HERKESE BURDAKİLERE EVLAT HASRETİ ÇEKENLERE ÇOK ŞÜKÜR MAŞAALLAH :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

İĞDEÇİÇEĞİM nasılsın 1 haftan kalmış ALLAH BİR AVAZDA KOLAYCA KURTARSIN GÖNLÜM SİZİNLE SENİNLE,BENM DAHA 1 AYIM VAR NASİPSE İNŞAALLAH:emir_bebek: SEVGİLER

selamm kızlar ben de uzun zamandır giremiyordum.

berkuncan hayırlı olsun çok sevindim Allah tamamına erdirsin.

benim bebişim de 2,5 aylık oldu doğumdan sonraki zaman çok hızlı geçiyor çok güzel ama çok yorucuymuş anne olmak.

toprak ve iğdeçiçeğinin az kalmış doğumlarına Allah yardımcıları olsun..

nisanbu sanada çook kolay gelsin hem iş hem ev hem bebek çok daha yorucudur. benim işe başlamama daha var.

İĞDEÇİÇEĞİM nasılsın 1 haftan kalmış ALLAH BİR AVAZDA KOLAYCA KURTARSIN GÖNLÜM SİZİNLE SENİNLE,BENM DAHA 1 AYIM VAR NASİPSE İNŞAALLAH:emir_bebek: SEVGİLER

Denizcim çok sağol bitanem. Evet biz geriye doğru gün sayıyoruz artık Rabbimizin izniyle. Çok güzel bir süreçti benim için. Her anın tadını çıkardım diyebilirim. Sen de öyle yap canım, sakın şikayet etme. Rabbimizin bize verdiği en güzel nimet bence. Allah hepimize sağlık sıhhatle ve hayırlısı ile yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin inşa Allah!.. Amin!!!
Berkunum beni çok mutlu etti. Darısı diğerlerinin başına inş. Onlar için de dua ediyorum. Doğurana kadar dua etmekten vazgeçmeyeceğim. Rabbim yaptığımız hayırı dualrın hepsini kabul eder inşa Allah!..
Bu arada senin oğlan mıydı, kız mı?
Seni ve bebişi kocaman kocaman öpüyoruz.

selamm kızlar ben de uzun zamandır giremiyordum.

berkuncan hayırlı olsun çok sevindim Allah tamamına erdirsin.

benim bebişim de 2,5 aylık oldu doğumdan sonraki zaman çok hızlı geçiyor çok güzel ama çok yorucuymuş anne olmak.

toprak ve iğdeçiçeğinin az kalmış doğumlarına Allah yardımcıları olsun..

nisanbu sanada çook kolay gelsin hem iş hem ev hem bebek çok daha yorucudur. benim işe başlamama daha var.

Duckling canım yaa... çok sağolasın. Beden olarak bir arada olmasakta, ne kadar çok üzüntüyü, ızdırabı beraber yaşadık, beraber atlattık değil mi? Güzel Rabbim, Kudreti sonsuz Rabbim hiç kimseye yaşatmasın bunları. Hasretle bekleyenleri, tez zamanda cennet kokulularına kavuştursun inşa Allah!.. Dualarımdasınız...

X