Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Tebrikler canım saglıcakla büyüt yavrunu benide aldi bir korku dikişlerden çok korkuyorum. ama çokta heyecanlıyım
sağolasın canım bende öyle çok korkuyordum kesecekler dikecekler diye ama hiç bi şey duymuyorsun rahat ol o konuda doktorla sohbet muhabbet dikti hatta benim yirtigimda var duymuyorsun canım bişey

ayyy kuzuuummmm canımm büyük geçmiş olsun....canım benim tabi müd.yanında ağlaman normal..korkmuşsun belliki..çok şükür bişey olmamış..Allah esirger korur..ama tabi tedbiri bırakmamak gerek..hele bide okulda öğrencilerin bol olduğu yerde..koştururlar, hoplarlar zıplarlar...Aman Allah korusun..merdivenlerden çıkarken muhakkak korkuluğa tutunup öyle çık, kalabalığa fazla girme diyecem ama okul ortamı nasıl olsun.....
canını sıkma geçti çok şükür..kızzz yerim seni anne olmuşda bebeğinimi düşünürmüşşşş:)(bendeki de laf :) tabi düşüncen artık ömür hayatımızda en yoğun düşüncemiz bu olucak ...korumacı tavuk anne moduna merhabaaaaa:)

artık bir uğradın soru yağmuruna tutarız seni:)

bende şey sorucaktım..beşiğinden memnunmusun..yani şimdi yanındamı yatıyo yoksa beşikdemi..

artık bir uğradın soru yağmuruna tutarız seni:)

bende şey sorucaktım..beşiğinden memnunmusun..yani şimdi yanındamı yatıyo yoksa beşikdemi..

canım oda iyi ki yapmamisim beşik yanımda gece oraya yatıriyorum memnunum canım ben soracak siniz tabi :)

sağolasın canım darısı başına olsun inşallah sizin de doğum hikayelerinizi okuru inşallah

Canım arkadaşım sorma valla, aklıma geldikçe ağlayasım geliyor. Rabbim esirgedi çok şükür. Okul çok kalabalık. bir de nöbet olayı var. sorun zaten nöbetlerde oluyor. 4-5 hafta sonra nöbetten düşeceğim ama o zamana kadar epey zorlanacak gibiyim. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşa-Allah!.. Amin!!!

Cnm çok geçmiş olsun beline dikkat et . düşmeyle bisi olmaz dedi bizim dr içi su dolu poşetteki balık gibi dûşün dedi . iyi düşün iyi olsun dikkatli olmakta fayda var ama endişeli olma

iğdeçiçeği çok geçmiş olsun cnm dikkat et kendine aynen bugun dertleşme günüydü ama boşverdik hepimiz derdi tasayı bebişlerimiz için ama allah biliyo ya kaynana çocuguma dokunmasın diye dua ediyorum durum o kadar vahim durumda bende ne yapcm hiç bilmiyorm....

Merhaba arkadaslar.uzun aradan sonra geldim sizlerin yanına.tamamını okuyamaasamda geçmişe bi göz attım.herşe yolunda gözüküyor.nisanbu'cum Allah analı babalı büyütsün evladını saglıklı hayırlı ömrünüz olur inşallah.annelik çok güzel bi duygu.iğdeçiçeği,toprak,coldiver ismini yazamadıgım hamiş arkadaşlar sizler adınada cok sevindim Rabbim bi avazda kurtarsın sizide benide inşallah.biz iyiyiz şukur.bugün kontrolüm vardı.herşey yolunda sadece kafamı karıştıran;normal doğum istiyorum herşey yolunda olduğu için.n.dogumun günü saati belli olmaz kızımıda verilen tarihten 2gün sonra kucagıma almıştım.şimdi sıra oğlumda.13ü verilen tarih,ancak,doktorum ben o zaman ve bayramda yokum, istersen 11inde suni sancıyla alalım bebeği dedi.hiç bir sorun olmaz diyede üstüne basa basa soyledi.şimdi tereddütüm var acaba açılma ve sancı olmadan nasıl olacak.aslında arastırmalarıma göre olabiliyormuş böyle.ama benim korkum o kadar sancıdan sonra bebek gelmemesi ve sezeryan...kesin kararı ayın 2sindeki kontrolümde belirticem doktoruma.sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...Allaha emanet olun..

merhaba canım bence suni sancı olayına hiç girme çünkü normal sancıya benzemiyormuş insanı delirtiyor bile diyorlar neden sezeryanla almıyor ki birde illaki normal istiyorsan o günkü icapçı dr ile de istersen bir tanış yani benim bildiğim bu seni korkutmak istemem ama araştırmadan yanlış karar verme inş kolay doğum olur sağlıkla alırsın bebişini kucağına. bende bayramda olursa diye korkmuyor değilim hani ama kader kısmet bu işler ...

canım sağlıcakla kucağına al inşallah ama şunu da söyliyim erkek çocukları geç geliyor
30 ağustos da doğuracak tim 5 eylülde geldi on günü de dolduruyor yani bilgin olsun bi kere daha düşün derim

nisanbucugumm canım cok duygulandım yaaa kendimi hayal etttım senin yerinde oldugumu düşündümm inşallahh bizde senin gibi güle oynaya dogum yaparızzz maşallahh yaa ne güzell kolay bir dogumunn olmuş tabi dışardann kolay gibi senin için elbette zordurr..ama olsunn sonucu güzell bi şekilde tamamlanmşşş seninn adınaa cokk mutlu oldumm canımmm topragınn yazdıkları o kadar dogruki aynı duygularr içierisindeyim bendeee bize söyleyecek güzel temenniler kalmış gercektennn..canımm Rabbim yavrunun bahtını açık eylesinnn saglıkla huzurluu mutlu bir şekilde büyütmeyii nasip etsinnnnnn ...hayırlıı ugurluu olsunnn
darısı başımızaa inşallahhh

lavinammm canım benim seninde az kaldı pırtlamana:) seninde hikayeni okuyacaazzz ve duygulanıcaz..inşallah kolay olur doğumlarımız.....
anacım iş yerindede hamile bayan arladaşlar pıt pıt izine ayrılıyolar..sonra bir haber geliyo doğum yapmışlar..zaman çabuk mu geçiyo geçmiyo mu anlamadım valla.....

ama zamn geçicek berkun, mrv de katılacak aramıza ve artık burda "kızzzlarr benim bebek çok gazlı çıktı, ayyy yemiyo bişey napabilrim..,uyumuyo ,kızlar işe giderken arkadam ağladı bende iş yerimde ağlıyorummmm:), ateşi çıktı,dişi çıktı..."artıkkk sohbetler böyle olucak.....ama o zaman ben erinmeden milyon sayfanın içinden bulup çıkarıcam her birimizin" kızlar bu ay fosss regl oldum, yumurtlama günüm galiba çalışıyoruz,test günüme üç gün kaldı,gel bebeşim artık ...."yazılarını bulucammmmmm hep birlikte "heeeeeeey gidi günlerrrrr heyyyyyy"diycez bi tarafdan çocukları emziriken bir gögüs her daim dışarada ....bir hayal edin kendinizi ayyy çok komik geldi bana :)

kız dikkatimi çekmedi değil...nirrrrdesiinnn sennnnn nirdeeeeeee :)

1)tayinin eşinin yanına çıktı , eşinden bir sn bile ayrılmak istemiyosunnn internete girmiyosunnn..

2)eşin evdeki interneti "eşim yoksa batsın bu evdeki internet dedi ,interneti kapattı...sende açtırmaya uğraşıyosun..

3)kız hamilemisin yoksa :)( ayyy işallahhh) bulantılardan başını kaldırıp interneti açamıyosun..

4)hala ş.urfa semalarında ve misafirhanede kalıyosun dolayısıyla ineternetiin yokk ve her akşam ev hasretinin yanına topik hasreti de çöktü başına "naapparrr kızlar,nisan doğurdumu,"diyeee eriyip bitiyosun...

evet baybiiiii seni bekliyoruzzz inşallahh hayırlı haberlerle dönüşün muhteşemmm olur..bak biraz daha geç kalırsan topik bebek bezi,bebek ağlamaları,bebek kusmuklarıyla dolucakk benden söylemesiiiiii

kızlar ya her geçen gün k.valideye olan nefretim artıyo bebeğime dogunca dokunack olmasını düşününce çıldırıyorum nefret ettim bu evden taşınıp gitmek istiyorum ne yapacgım ben moral olarak çöküntü haldeyim...

canımm benimm Rabbim yardımcın olsun..bol bol dua et..çok zor bir durum tahmin etmesi zor değil..zaman zaman hepimize oluyor..bazan bir kişiden nem kapınca(ister kv,ister arkadaş) artık herşeyi her hareketi batar ....

ama bak bir yerde okudum...sevmediğin bir kişiye 40 gün dua et,en yakın dostun olur diye..
hiç birimiz 4 4 lük değiliz..değiştirmeyiz karşıdaki insanların davranışlarını ...ve hiç kimseyi sevmek zorunda da değiliz ama saygı duymak zorundayız..sen ne olursa olsun saygını kaybetme...
şöyle düşün kv..sana geldiğindedeki"Alahım senin rızan için dayanıyorum,senin rızan için ....şunu yapıyorum ...vs"inan ban daha kolay gelicek herşey..ben öyle yapıyorum..mesela kv..uzakken yani göürşmediğimiz zaman Şeytan gelir dürtet dürte beni vallahi fastlandırır..niye böyle oldu hııııı bak bak şöyle demek istedi bana diye:) ama nazamn na rızamla tel.açıp sohbet etsem,yada evine gitsem ama başta dediğm gibi"Allah ım rızan için diyorum "ve inan bana bir melek hal,bir sevgi ,bir şefkat yemin ediyorum gidip sarılıp öptüğüm bile oluyor sevgiden eve gelincede eşimde bana"allah razı olsun diyor" ...topluyorum bonusları:)....
biraz yönetminideğiştir..bide siz çok yakın otuyosunuz ya tatlı tatlı eşinebiraz uzak bir yere taşınmayı öner..evi bir şekilde değiştirseniz her şey daha iyi olur gibi...

canımm bebeğini düşün artık yaşama amacın hevesi yoğunluğun o olucak..

nasılsınnnn güzel anne...günün aydın olsun..Utku nasıl..uyku düzeni emmesi nasıl..
günün nasıl geçiyor anlatsana:)

Kızlar biz erkenden uyandık tepişiyoruz. bu anne karnında çok Hareketli bebişler dogunca yaramaz olmuyodur umarım. ben dogum hikayeleri okumaya başladım tırsıyorum ya ) dün hastane çantamızı hazırladım bebişin her şeyi hazır kendime koyacak bisi bulamadım ) yeni çamaşır çorap falan alacaktım unutmuşum birde lcw de her sene gûzel pijamalar geliyordu bu sene gelmedi gören var mı? bende şimdilik bu kadar. dr git gel kankamız oldu yemege çıkıyoruz evlerimize gidip geliyoruz iyi mi oldu kötümü bilmiyorum özel bazı şeyleri soramıyorum :-( kızlar benim atlamış oldugum sizin artı yaptıgınız bişi var mı?

ewt canım çok haklısın bide öyle deneme yapacagım yoksa başaka türlüsü olmuyo ne yapayım su an daha hassas dönemdeyim kafam hiçsorun kaldırmıyo başlıyorum aglamaya evinde herşeyini yaptım ettim gitmem hakkımı yedirmem diyordum ama artık dyanamıyorum alsınlar evde onların olsun kafam rahat olsun yeter

topraaakkkk alemsin valla her daim güldürmeyi başarıyorsun, umarım o günler biran önce gelir :)))

berkun için yazdığın senaryolara bayıldım umarım 3. senaryo geçerlidir, 1. de güzel aslında 1. olunca 3. kendiliğinden olabilir özlemle :)))))

canım toprak çok güzel şeyler söylemiş bende aynı fikirdeyim, nefsine karşı yaptığın her şey sevaptır. Nefsin yap diyorsa sen direnip yapmayacaksın ya da tam tersi. Ben bunu Cemalnur Sarguttan hoca dan duymuştum o günden beri uyguluyorum. İçimden bir şey demek ya da yapmak istiyorum (özellikle kayınvalidemlerde) hayır bunu yapmayacağım ve sevaba gireceğim diyerek kendime engel oluyorum dene bence sonra çok iyi hissediyorsun kendini :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…