Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Baby ben seni tam olarak anlayamadım..bi anlatsana açık açıkk..
adetinle birlikete 20 gün mü geçti
adet+20 günmü oldu
ovulasyon zamanını yakaladın mı...hele bi anlat :)

adeti biteli 20 günse normal bir bayan 28 günde hasta oluyorsa evet evet çalışma zamanı veya bitmiş mi oluyo çalışma zamanı noluyo hakketten :44::KK15::KK15::KK15:

adeti biteli 20 günse normal bir bayan 28 günde hasta oluyorsa evet evet çalışma zamanı veya bitmiş mi oluyo çalışma zamanı noluyo hakketten :44::KK15::KK15::KK15:

evet evet iki seçenek var:)bak şimdi;

1. adeti(7 gün)+20 gün = 27 (ha bgn ha yrn gebelik testi yapmalı ak mı kara mı belli olur.)
2. adet(7)+13 gün = 20 ( adete son bir hafta var-yerleşme dönemi -artıkkk bekleyecek yapcak bişey yok)

SONUÇ: yasemin bekle bebeğim :)

Canım sen Allah izin verirse doğum hangi aya denk geliyor..
Dr nasıl memnun musun bu ara? ne yapıyolar ultrasonda bakıyolar-test filn..bide nasl besleneceğin hakkında bilgimi veriyolar..

Canım sen Allah izin verirse doğum hangi aya denk geliyor..
Dr nasıl memnun musun bu ara? ne yapıyolar ultrasonda bakıyolar-test filn..bide nasl besleneceğin hakkında bilgimi veriyolar..

Canım ağustos ayında doğum yapıcam bebişimde başak olucak inşaallah(var mı tanıdığınız başak örnekleri) doktorumdan memnunun canım elektrik tuttu yani,en başında demişti bana öyle lükse kaçman gerek yok ben nasıl dikkat ediyorsam sende edeceksin öyle iki kişilik yemeyeceksin dedi az az hepsinden tadımlık dedi,ben dedim bana mesela arı sütü dediler dedim hayır ekstra hç birşey yok dedi tabiki sütünü içip yumurtanı yiyeceksin dedi bebek senden bi şekilde ilk 3 ay besleniyo dedi örnek verdi 3 ay hiç bişey yemeyen sürekli istifra eden kadınlarında bebkleri besleniyo dedi,haklı zaten 6. aydan sonra çok alınıyormuş o zaman gerçekten içini biri kemiriyormuş :KK1: test olarak ilk gittiğimde kanıma falan herşeye bakmştı iyi dedi folik asitin faydaları hamile kalmaya karar verdiğimden itibaren başladım o folik asite tam 6 ay kullandım hiç ne kanım eksik çıktı nede birşey oldu çok şükür bi sorunda yaşamadım acaba bu folik asitin faydasımı diyorum sizlerde kullanın canım hamileliğin 3.ayına kadar devam ettirdi doktorum bu ay bıraktım işte vitamin verdi,ikili test yapıldı bu akşam 6 da çıkıyo sonuçlar ayyy ne çok şey yazdım demi :126:

Son düzenleme:
KIzlarr yaaa size bişey anlatcammm biz şimdi eşimle arabayı değiştirmeye karar verdik ama bir türlü ne alcagımızı karar veremiyoruzz araba hep bende oldugu için ben küçük istiyorum ee oda erkek tabi büyük araba istiyorr hani şu raklamlar dönüyor televizyonda izledinizmii hani oyuncak gelin bebek var oyuncak damadı buluyorr saniyelerr içinde bebişlerii oluyorrr reklamda şöyle bi şarkı var
bizzz ikimizzzzz seninleee
ahh kimbilirrr nerelere
bitmesin yolll gitmekle
katılsın bize bebekteee
bekle hayat geliyoruzzzzz bizzzzzzzzz
altımızda aurissss

kocişkomu bu şekilde kandırmaya çalışıyorummm aşkım bak bu araba tam bize göre tamm da bizi anlatıyorr diye :KK1::KK1::KK1:önce bunu alalım arkasından da bebişimiz gelcek inşallah diyee ayyy allahım bizimde öyle saniyelerrr içinde bebişlerimizzz olsunnnn nolurrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK37::KK37:
kızzz oyuncakk bebişlerinn bileee saniyelerr içindeee bebişleriii olduu yahuu:KK37:

Son düzenleme:
Canım ağustos ayında doğum yapıcam bebişimde başak olucak inşaallah(var mı tanıdığınız başak örnekleri) doktorumdan memnunun canım elektrik tuttu yani,en başında demişti bana öyle lükse kaçman gerek yok ben nasıl dikkat ediyorsam sende edeceksin öyle iki kişilik yemeyeceksin dedi az az hepsinden tadımlık dedi,ben dedim bana mesela arı sütü dediler dedim hayır ekstra hç birşey yok dedi tabiki sütünü içip yumurtanı yiyeceksin dedi bebek senden bi şekilde ilk 3 ay besleniyo dedi örnek verdi 3 ay hiç bişey yemeyen sürekli istifra eden
kadınlarında bebkleri besleniyo dedi,haklı zaten 6. aydan sonra çok alınıyormuş o zaman gerçekten içini biri kemiriyormuş :KK1: test olarak ilk gittiğimde kanıma falan herşeye bakmştı iyi dedi folik asitin faydaları hamile kalmaya karar verdiğimden itibaren başladım o folik asite tam 6 ay kullandım hiç ne kanım eksik çıktı nede birşey oldu çok şükür bi sorunda yaşamadım acaba bu folik asitin faydasımı diyorum sizlerde kullanın canım hamileliğin 3.ayına kadar devam ettirdi doktorum bu ay bıraktım işte vitamin verdi,ikili test yapıldı bu akşam 6 da çıkıyo sonuçlar ayyy ne çok şey yazdım demi :126:

ayyy Maşşallah canımmm..
az bile yazmışsın asıl biz burda dertler, sıkıntı derken seni unutyoruz..Senin heyecanıda ortak olalım canımmcımm..
Ağustos ayı haaa vay bee:) hadi ramazandan yırttın:)..başak burcu hiç arkadaşım olmadı ...
Ama evet dr doğru söylemiş..Artık anneler daha bilinçli bir hamilelik geçriyor..eskiden hatırlıyorum teyzemler hamileyken sen iki canlısın yee,şunu iç..resmen hamur işleri yeniliyodu..ne kadar kilo alınırsa bebek için o kadar iyi anlayışı vardı:) gerçi ben hamile kalırsam vallaha annem gelir zorla yediriri içirir bana..
Folik asit gerçekten gerekliymiş..ben de 6 ay kullandım bu en sn dr gittiğimde bırak artık içme dedi..şimdi ne zaman aklıma gelirse içiyorum..eczanede bıktı benden her ay al ,al..birazda çekindiiğimden alamadım son ay folik asit..
İkili testinde Allahın izniyle güzel çıkar inşallahh merak etme..Maşallah kız sana:) öptümm siziii

KIzlarr yaaa size bişey anlatcammm biz şimdi eşimle arabayı değiştirmeye karar verdik ama bir türlü ne alcagımızı karar veremiyoruzz araba hep bende oldugu için ben küçük istiyorum ee oda erkek tabi büyük araba istiyorr hani şu raklamlar dönüyor televizyonda izledinizmii hani oyuncak gelin bebek var oyuncak damadı buluyorr saniyelerr içinde bebişlerii oluyorrr reklamda şöyle bi şarkı var
ahh kimbilirrr nerelere
bitmesin yolll gitmekle
katılsın bize bebekteee
altımızda aurissss

kocişkomu bu şekilde kandırmaya çalışıyorummm aşkım bak bu araba tam bize göre tamm da bizi anlatıyorr diye :KK1::KK1::KK1:önce bunu alalım arkasından da bebişimiz gelcek inşallah diyee ayyy allahım bizimde öyle saniyelerrr içinde bebişlerimizzz olsunnnn nolurrrr:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
kızzz oyuncakk bebişlerinn bileee saniyelerr içindeee bebişleriii olduu yahuu:KK37:

evet ya o reklam çok şeker izledim ilk izlediğimde dedim heralde oyuncak reklamı barby evi filan..:) sonra çaktım köfteyi..
Araba markalarıdan anlamam pek ama hüyük arabayı tercih edin bence..ilerde bebeğin koltuğu -ıvırı-zıvırı rahat olur..

evet ya o reklam çok şeker izledim ilk izlediğimde dedim heralde oyuncak reklamı barby evi filan..:) sonra çaktım köfteyi..
Araba markalarıdan anlamam pek ama hüyük arabayı tercih edin bence..ilerde bebeğin koltuğu -ıvırı-zıvırı rahat olur..

kızz aynenn bende oyle sandımm hatta gülüdüm kendi kendime bebiş olunca hemen okdar kolaydı o iş filan diyee:KK1::KK1::KK1:
neyse ama bende eşime dedimm bak bu arabanın içi büyükmü bebişimin koltugu sıgarmı filann diyee yalnız annelik boyle bişey demekki işte daha bebişimiz olmadan onu düşünüyorumm yavrum rahat etsin :KK1::KK1::KK1::KK1:
kocişkomda dediki ikimizimizz olsa bilee sığarrr...anammmm nerden dedi başladım mı şimdi ben biri bulamadan ikiz hayal etmeyeee:KK37::KK37::KK37::KK37:

evet evet iki seçenek var:)bak şimdi;

1. adeti(7 gün)+20 gün = 27 (ha bgn ha yrn gebelik testi yapmalı ak mı kara mı belli olur.)
2. adet(7)+13 gün = 20 ( adete son bir hafta var-yerleşme dönemi -artıkkk bekleyecek yapcak bişey yok)

SONUÇ: yasemin bekle bebeğim :)

ayyyy toprakkk vallahi cok alemsinn kızzz cok sevdim ben seniii yanımda olsannnn kocamannn öperdimm seniiii ama burdan da yoluyorummm yakala bebeğimmmm:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kızz aynenn bende oyle sandımm hatta gülüdüm kendi kendime bebiş olunca hemen okdar kolaydı o iş filan diyee:KK1::KK1::KK1:
neyse ama bende eşime dedimm bak bu arabanın içi büyükmü bebişimin koltugu sıgarmı filann diyee yalnız annelik boyle bişey demekki işte daha bebişimiz olmadan onu düşünüyorumm yavrum rahat etsin :KK1::KK1::KK1::KK1:
kocişkomda dediki ikimizimizz olsa bilee sığarrr...anammmm nerden dedi başladım mı şimdi ben biri bulamadan ikiz hayal etmeyeee:KK37::KK37::KK37::KK37:

var mı ailede ikizlik..bellimi olur bir taşla iki kuş..sonra tükanı kaparsınız:)

ayyyy toprakkk vallahi cok alemsinn kızzz cok sevdim ben seniii yanımda olsannnn kocamannn öperdimm seniiii ama burdan da yoluyorummm yakala bebeğimmmm:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

ayy kuşum benimmm:) bende çok sevdim burayı herkesi..sanki yüzyüze sohbet ediyoruz dimi:)...

haa yakaladım bu arada:KK66: kucakk dolusu sevgilerrr

Son düzenleme:
var mı ailede ikizlik..bellimi olur bir taşla iki kuş..sonra tükanı kaparsınız:)

canım ikizlik kadın faktörü diye biliyorum benim tarafımdada hiç ikiz yok ama eşimin abisinin ikizleri varr bilmemki nasip artık olsa cok güzell olurduu tabii ama biz önce birini bulalımda rabbim evladı olmayanlara nasip etsinnn

canım ikizlik kadın faktörü diye biliyorum benim tarafımdada hiç ikiz yok ama eşimin abisinin ikizleri varr bilmemki nasip artık olsa cok güzell olurduu tabii ama biz önce birini bulalımda rabbim evladı olmayanlara nasip etsinnn

aminn canım..İkiz diyince face bir arkadaşım vardı..Çocuk geçen bayramda "eşim kızlarımızı dünyaya getirdi" diye yazmış..(Ben hemen vayyy be dedim hayran hayran. demekki ikizi olucak bide kızmış diye düşündüm...)
sonra bir iki hafta sonra resimlerini koydu..Ana bir baktım aynısından 3 tane:) şaka gibi ..başta yiğenidir biri dedim baktım resmi yaklaştırdım hepsi aynı :) ayyy üçüzmüş meğer..Eşide kuş gibi ufak tefek bir deri bir kemik :) tanıyorumda kendisini ...Maşşalhhh helal sana ya dedim..ama nasıl zordur şimdi Allah yardımcıları olsun...Öyle işte paylaşmak istedim..
kısmet işte..

Neyse canlarr hadi ben cıkıyorum artıkk ...kendinizee cokkkk iyi bakınnn herkese iyi tatillerrr iyi akşamlarrrr byeeeeeeeee:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

aminn canım..ikiz diyince face bir arkadaşım vardı..çocuk geçen bayramda "eşim kızlarımızı dünyaya getirdi" diye yazmış..(ben hemen vayyy be dedim hayran hayran. Demekki ikizi olucak bide kızmış diye düşündüm...)
sonra bir iki hafta sonra resimlerini koydu..ana bir baktım aynısından 3 tane:) şaka gibi ..başta yiğenidir biri dedim baktım resmi yaklaştırdım hepsi aynı :) ayyy üçüzmüş meğer..eşide kuş gibi ufak tefek bir deri bir kemik :) tanıyorumda kendisini ...maşşalhhh helal sana ya dedim..ama nasıl zordur şimdi allah yardımcıları olsun...öyle işte paylaşmak istedim..
Kısmet işte..

vayy beee gerçektende maşallah toprakcımm demekki işte.. Bu işler boya posa kalıba bakmıyor herşey nasip kısmet allah alnına yazmışki vermişş..bizimde kaderimizde evladımız olcak yazılıysa elbete bigün gelcek yavrumuzzz...geç olmasın güç olmasın inşallah diyelimmm...

ahh kimbilirrr nerelere
bitmesin yolll gitmekle
katılsın bize bebekteee
altımızda aurissss

Bayılıyorum o reklama hatta eşimde çok seviyo,biz arabayı ev alacağımız için sattık,bende bebek koltuğu falan çok özeniyorum Rabbim inşaallah bebişimiz olunca bizede nasip eder:KK16:

X