Bu sevginin bedeli bize çok ağır...

O değil de, bir erkeğin imkanı varken 8 ay
seksten uzak kalması kimin aklına yatar ki ?
Hastalık yoksa bu ihtiyacını bir şekilde giderdiği kesin.

Celallenmedim.Adamın kafasındaki algı bu diyorsunuzda, bende aldatan adam sevmez olayını doğru bulmuyorum diyorsunuz.Aynı şey.Erkeklerle aynı fikirde oluyorsunuz bu durumda.

Yani yazınızın özeti kocası eşini aldatsada seviyordura çıkıyor.Kirpiciğinde duymak iştediği buydu zaten.

Evet dogru bulmuyorum zira ne kadinlar, ne erkekler tek tip fabrika uretimi degildir.
Sevmedigi icin aldatan oldugu gibi sevipte aldatan da var ve bu son ornekteki adamlarin kafasindan bahsettim.
Zira bunu ben soylemiyorum, cok onceden bir yerde denk geldigim bilgi aklima geldi onu aktardim.
Ve burda konusu olan kisi bir erkek ama dedigim gibi kadinlar da aldatiyor hem de baya baya.
Ha aldatan kadin sevmeyen kadinmidir, evet o konuda katilirim.
Zira erkegin kafasi kadinda yoktur, kadin duygusal bir varliktir ve duyguya bakar duygu beslemedigi insani yatagina almaz ama erkekler nesneye odakli.
Duygu olmasa da alir hayatina 3. 5. kisileri, ve isin icinde duygu olmadigi icin aldatiyorum algisi olusmuyor(mus).
Her insan icin sevgi=sadakat degil iste.
Biz herkesi kendimiz gibi saniyoruz ama degil.

Kendine saygisi olan kadin olsun erkek olsun aldatmayi ilk basta kendine yakistirmamali. O tmm zaten ama iste herkes bir degil.

Ayyy bir de " dul " tabiri var ki öteki kadınla ilgili evlere şenlik. Neyse ki konu sahibinin dengi olmayan diğer kadın " dul " değilmiş bari... Eşini karısına denk olmayan bir kadınla aldatan ve eşinin aldattığı kadınla arkadaş olmasını isteyen ulvi bir koca... Her eve lazım...

Rica ediyorum alın benim konumla yuvarlayın aşağılayın dalga geçin diye açmadım bu konuyu.Konu sizce basit ama anlatmadığım açıkçası dalga geçmenizden dolayı da anlatmayı düşünmeyeceğim kadar derin.Eşimi kabul ettim diye demediğinizi bırakmadınız.Aldatma da takılı kaldınız.Tama sizin başınıza gelmez umarım ama gelirse benden örnek alın ve bırakın eşinizi sevgilinize ibret olayım tamam?

Şaka mı bu adam sizi kadınla arkadaş yapmak istemiş siz hala eşinizin iyi taraflarını anlatıp duruyorsunuz,yok artık...

Ayrıca sürekli çaba çaba demişsiniz ama aldatıldığınız halde çabalayan taraf sizsiniz,eşinizin bir çabası yok,8 aydır ortada...Lütfen biraz kendinize gelin ve gözünüzü açın,dünyadaki son erkek de kocanız değil bu kadar vazgeçilmez değil kimse.

Yani ailesel ciddi sağlık sorunları oldu ebeveynlerimizin.İş sıkıntılarımız maddi sıkıntılarımız da oldu da kimin yok ki? Dün sordum nasıl senin gibi bi erkek durabilr diye benim cinselliğim beynimde diyor.Ben yapmak istesem gül gibi karım var kimsede gözüm yok.Bana ima etmek istediğin şeyi anlıyorum ama aklında geçirme.Heşeyim ortada gizlim saklım yok.Stres sıkıntıdan isteğim kalmadı diyor.

bizde ilk evlendiğimiz yıllarda aynen böyleydik işsizlik ve parasızlık kesinlikle cinselliği bitiriyor.

Rica ediyorum alın benim konumla yuvarlayın aşağılayın dalga geçin diye açmadım bu konuyu.Konu sizce basit ama anlatmadığım açıkçası dalga geçmenizden dolayı da anlatmayı düşünmeyeceğim kadar derin.Eşimi kabul ettim diye demediğinizi bırakmadınız.Aldatma da takılı kaldınız.Tama sizin başınıza gelmez umarım ama gelirse benden örnek alın ve bırakın eşinizi sevgilinize ibret olayım tamam?
Sizin sürekli vurguladığınız şeylere yorum yaptım... Eşim şahane biriydi ama beni aldatmış... Eşim beni çok mutlu ediyor ama sevişmiyor... Eşim o kadar mükemmel ki beni aldattığı kadın dengim değil... Eşim o kadar iyi ki bana karşı, o kadınla tanışmamı bile istedi...
Sizin yazdıklarınıza istinaden yorum yaptım bende... Daha derin meselelerinizi biz buradan bilemeyiz...
Bu arada ben aldatıldığımı öğrenir öğrenmez boşandım.. Maddi manevi bende çok emek vermiştim.. Şu an o günlerden hatırımda kalan ne biliyor musunuz ? Kadını teline xxx abi olarak kaydetmiş olması... Aldatılmış olmakla ilgili hiç bir sancım ve duygum yok... Gereğini yaptığım için müsterihim.... Ama telefona xxx abi olarak kaydedilmiş olması hala benim için travma... O telefon benim yemek masamda çaldı ekranda xxx abi arıyor diye... Yatak odamda çaldı xxx abi arıyor diye...
Öğreninceye kadar geçen süre içerisinde xxx abi aradı durdu.. Bunu unutmak mümkün olmuyor... Aptal yerine konmuş olmayı haz edemiyorsunuz... Aldatılmayı affetmek hazmetmek nasıl olur hiç düşünemiyorum... Zamanı geldiğinde sizde herşeyi unutacaksınız ama kadın ile arkadaş olmanızı istediği hep aklınızda kalacak...

Anlamsiz bir durum siz yine de iyice bir araştırın . Kendinizi degistirin spora gidin sac renginizi farklilastirin esmer olun mesela veya kizil veya tam platin sarı

Boşanmalısın, düzelsin gelsin, istersen o zaman affedersin. Ama bazı hataların bedeli ödenmeyince böyle şımarıyorlar işte. Ne depresyonundan tedavisinden bahsediyorsunuz allasen.

O konuda size katılıyorum.Benim durumumda yaşayan profesyonel destek alan birileri olablr mi diye düşündüm ve yazdım.Ben çevremde bir çok erkek ve kadının cinsel anlamda birlikte olmadıklarını biliyorum.1 yıldır fln olmadıklrını ama hitap şekilleri aşkım canım bi tanem ve gayet iyi giden evlilikleri var.Şaşkınım.Olması gereken bu değilse ne?Şu aralar yeni bi akım erkeklerin isteksizliği mi bilemedim.

lafa değil icraate bakmak lazım
size de eminim öyle sifatlarla sesleniyordu zamanında ama aldatilmissiniz
öyle her canım cicim diyen mutlu evliliğe sahip diye bir kural yok maalesef
destek alsaniz ne değişecek ki adam zaten ben kafamda bana gereken tatmini bir şekilde sağlıyorum
sen kendine haline bak demiş size
yani bir şekilde size cinsel anlamda çekim duymuyor artık ihtiyacı yok

lafa değil icraate bakmak lazım
size de eminim öyle sifatlarla sesleniyordu zamanında ama aldatilmissiniz
öyle her canım cicim diyen mutlu evliliğe sahip diye bir kural yok maalesef
destek alsaniz ne değişecek ki adam zaten ben kafamda bana gereken tatmini bir şekilde sağlıyorum
sen kendine haline bak demiş size
yani bir şekilde size cinsel anlamda çekim duymuyor artık ihtiyacı yok

8 ayda taş olsa çatlardı diyesim geldi

Ortada öyle büyük bi sevgi yokmuş en azından eşinin sana karşı yokmuş .
Sen tek başına sevmişsin. Suan da da sevginin size değil sana ağır bedeli var .
Aldatıyor adam yine bariz belli yani .
8 ay bi erkek nasıl uzak durur karısından imkansız yani .

Nerden başlasam bilemedim.

Eşimle uzun yıllar flört sonunda evlendik. Severek sevişerek yoğun duygularla evlendik. Ben uzakta çalışmak zorunda kaldım kurumsal bir yerde. Öyle bile olsa öyle hasret giderirdik çok çok severdik hayatımın erkeğiydi hem fiziksel hem ruhsal olarak ayaklarım yerden kesiliyordu. Öyle ince öyle eğleniyor ve anlaşıyorduk ki. Keza yine öyleyiz iyi anlaşıyoruz. Fakat 3 yıl önce evlenmeden bir kaç yönce çalıştığı işyerinde bir bayanla beni aldattığını öğrendim. Ortaya da çıkardım. Ve bu kadınla beni arkadaş olmamı isteyende oydu.Aynı şehire tayinim çıkmıştı evlenmek için.Benden vazgeçmedi. Öğrendiğimde tabi evi dar ettim ona.O da bunalıma girdi. Düğünden sonra bu olayları öğrenmştm ve milletin cicim ayı dedği aylarda biz bunları konuşuyorduk. Kendisi içine kapandı. Yaptığının yanlış olduğunu belirtti. Ailesinin evine döndü. Bir hafta sonra özürler dileyerek döndü. Bende onu iyi tanıdığım için affettim. Çok çok güzel gidiyordu. Çocuk istiyordu çok.6-7 ay çocuk olmadı işleri de sıkıntılıydı ve hiç bir şeyi umursamamaya başladı. Çocuk konusunu erteledi.Ben tekrar cinnet geçirip ona kızdım. Bağrdım.Yorulmuştum bu evlilikte sorun çıkarmasından.Sonra sustum. Bayadır iyiyiz iyi anlaşıyoruz.Fakat 8 aydır cinsellik adına hiç bir şey yok. Dün akşam konuştum uzun zamandır erteliyordum. Hayatında biri olmadığını biliyorum. O zaman beni aldattığında bile bir daha asla kendimden bu kadar nefret ettirecek bir şey yapmayacam diyordu. Ki herşeye vakıfım takipteyim öyle bişi yok.Dün akşam ise "Senden kopmak istemiyorum, seni üzmek te istemiyorum sana karşı ilgisiz de değilim fakat yoruldum bıktım herşeyten cinsel anlamda hissedemiyorum isteğim yok diyor."2 ay önce de böyle demişti. Ki eşim ateşli bir adamdı. Ve her gün rüyamda onu görüyorum. Bu beni çileden çıkarıyor. Eşimi istiyorum arzuluyorum ama onu anlamıyorum.Eşim bişi istesem yapar kırmaz ilgi çekici sempatik ve güzel konuşan bence yakışıklı bir adamdır.Bende bakımlı açık tenli ela gözlü kumral kendimce iyi görünmeye çalışan bir bayanım. Doktora gidin diyeceksiniz ama gitmez asla ikna edemiyorum. Onu seviyorum öyle güzel şeyler yaşattı ki bana. Acısını sevinci kabulüm.Ama bi yandan kadınlık gururum isteklerim arzularım rüyalarım çok ağır geliyor. Çocuk konusunu bile açamıyorum Çok üzgün ve yorgunum. Kopamıyorum kopamıyor da..Neden diye çok ağlyorum 5 dk sonra bi güldürüyor yada öyle güzel bakıyor ki unutuyorum...8 ay daha nasıl yapcam bilmiyorum...
Sordunuzmu ona neden isteksizsin diye yani acaba yaptiginis bir davranistan falanmi tiksindiki olabilirni sizce

Yani konu sahibi aldatılıp affetmen senin tercihin , karar vermiş uygulamışsın. Ama parçaları bir araya getirip bütüne bakar mısın bir?

Bu adam evlenmeden seni aldatmış bu bir , çocuk istiyorken birden çocuk işinden de vazgeçmiş bu iki, 8 aydır hiçbir cinsel münasebetiniz olmamış bu üç. Sence gerçekten ortada büyük bir aşk var mı?

Günlük hayatta baskıcı kıskanç biri midir?

Arkadaşım işte erkeği savunuyoruz sanıyorlar ama biz algıdan empatiden söz ediyoruz.Seni anlıyorum.

Yalniz ben esinizle empati yapmiyorum.
Aldatan kadin/erkek ile empati yapabilme "kabiliyeti" bende yok.
Esin seni sevmiyormus ki aldatmis tarzinda arka arkaya bir kac yorum gorunce, yillar once denk geldigim bir bilgiyi aktarayim dedim sadece.
Uzun lafin kisasi insan sevse de aldatabiliyor. Her zaman 2 2 4 etmiyor.

Esinizi siz affettiginiz icin empatiyi anca siz yapabilirsiniz buradaki kimseden bunu beklemeyin.
Bence o empatiyi yapmamaliydiniz, kavgaliydik sanirim bosluktaydi gibi bahaneler uretmissiniz cunku kendinizce.
Esini sevse de mi aldatir, sevmeyince mi aldatir kisiye gore degisir de, net olan tek bir sey varsa o da aldatan tarafin kendine saygisi olmamasidir.

Bence bu sevginin bedeli sana çok ağır. Sadece sinir stres bir erkeği sekiz Ay tutmaz bence aldatmiyorsa başka alışkanlığı var demekki

Olmasi gereken onu birakmamdi.Sanirim bunda hem fikir herkes.Dogru.Bu da bi tercih.parantez icinde sunu da belirteyim evlendikten 15 gun sonra ogrendm basima gelenleri.Bu kadar sakin kalmadim merak etmeyin neler oldugunu tahmin etmek cok zor degil.Onu ovmuyorum savunmuyorum ama adam bunun ezikligini ve pismanligini yasiyor.Yasasin da.Aslinda hem kendiyle kavgasi ben onu sadece izliyorum zaten hersey ayagina dolaniyor..

@Laale @permanganat @darkmore

kendinizden çok birini tanıdınız mı hiç işte ben onu öyle tanıyorum.Aldattığı gün de anladım. Gözbebeklerinden biliyorum.Ama bu başka bişi.Aldatılmıyorum.Onu affetmemi küçüklük olarak görmedi Affettmemin değerini biliyor. Ama tabi ki belki boşanmam gerekirdi bir çok kadına göre. Saygı duyuyorum.Ben yapmadım yapamadım o istek olmadı bende.
Anlamamissiniz iste evlendikten sonra ogrenmissiniz...

Sizi üzmek istemem ama eşiniz inanılmaz uyanık ve soğukkanlı ki bayanla sizi tanıştırmis dikkatli olun derim sevgi bazen en büyük perde oluyor

X