Bu sevginin bedeli bize çok ağır...

Nerden başlasam bilemedim.

Eşimle uzun yıllar flört sonunda evlendik. Severek sevişerek yoğun duygularla evlendik. Ben uzakta çalışmak zorunda kaldım kurumsal bir yerde. Öyle bile olsa öyle hasret giderirdik çok çok severdik hayatımın erkeğiydi hem fiziksel hem ruhsal olarak ayaklarım yerden kesiliyordu. Öyle ince öyle eğleniyor ve anlaşıyorduk ki. Keza yine öyleyiz iyi anlaşıyoruz. Fakat 3 yıl önce evlenmeden bir kaç yönce çalıştığı işyerinde bir bayanla beni aldattığını öğrendim. Ortaya da çıkardım. Ve bu kadınla beni arkadaş olmamı isteyende oydu.Aynı şehire tayinim çıkmıştı evlenmek için.Benden vazgeçmedi. Öğrendiğimde tabi evi dar ettim ona.O da bunalıma girdi. Düğünden sonra bu olayları öğrenmştm ve milletin cicim ayı dedği aylarda biz bunları konuşuyorduk. Kendisi içine kapandı. Yaptığının yanlış olduğunu belirtti. Ailesinin evine döndü. Bir hafta sonra özürler dileyerek döndü. Bende onu iyi tanıdığım için affettim. Çok çok güzel gidiyordu. Çocuk istiyordu çok.6-7 ay çocuk olmadı işleri de sıkıntılıydı ve hiç bir şeyi umursamamaya başladı. Çocuk konusunu erteledi.Ben tekrar cinnet geçirip ona kızdım. Bağrdım.Yorulmuştum bu evlilikte sorun çıkarmasından.Sonra sustum. Bayadır iyiyiz iyi anlaşıyoruz.Fakat 8 aydır cinsellik adına hiç bir şey yok. Dün akşam konuştum uzun zamandır erteliyordum. Hayatında biri olmadığını biliyorum. O zaman beni aldattığında bile bir daha asla kendimden bu kadar nefret ettirecek bir şey yapmayacam diyordu. Ki herşeye vakıfım takipteyim öyle bişi yok.Dün akşam ise "Senden kopmak istemiyorum, seni üzmek te istemiyorum sana karşı ilgisiz de değilim fakat yoruldum bıktım herşeyten cinsel anlamda hissedemiyorum isteğim yok diyor."2 ay önce de böyle demişti. Ki eşim ateşli bir adamdı. Ve her gün rüyamda onu görüyorum. Bu beni çileden çıkarıyor. Eşimi istiyorum arzuluyorum ama onu anlamıyorum.Eşim bişi istesem yapar kırmaz ilgi çekici sempatik ve güzel konuşan bence yakışıklı bir adamdır.Bende bakımlı açık tenli ela gözlü kumral kendimce iyi görünmeye çalışan bir bayanım. Doktora gidin diyeceksiniz ama gitmez asla ikna edemiyorum. Onu seviyorum öyle güzel şeyler yaşattı ki bana. Acısını sevinci kabulüm.Ama bi yandan kadınlık gururum isteklerim arzularım rüyalarım çok ağır geliyor. Çocuk konusunu bile açamıyorum Çok üzgün ve yorgunum. Kopamıyorum kopamıyor da..Neden diye çok ağlyorum 5 dk sonra bi güldürüyor yada öyle güzel bakıyor ki unutuyorum...8 ay daha nasıl yapcam bilmiyorum...
Çok üzücü bir dönem, ama o kadar ateşli bir erkek 8 ay durmaz, hadi sıkıntılı diye 1 ay hadi 2 ay ama daha fazlası mümkün değil, tek akla gelen başka biri vardır, ben onu tanıyorum anlarım deme, diğer aldatmayi 3 yıl sonra ogrenmissin,

Yanliz seviserek evlenmek yazisi bana turk filimlerini hatirlatti :KK45: anladigim kadariyla size gore problem cinsellik bunun disinda esinizin baska sorunu olabilirmi ? Atesli adam nasil bu hale geldi

hep yzıyorum hep sölüyorum eşini arzulamayan erkek aldatıyordur çok az bir kısımın pisikolojik sorunları oluyor belki %10 luk kesiminki pisikolojik.kalan %90 lık kısım domuz gibi sağlıklı aldatma yolundalar.

Insanlar sanıyor ki hep aynı istek ve arzu ile evlilik devam edecek. Kimyaniz birbirine alisiyor ve bazı dönemler istek azalıyor. Bazen hiç olmuyor. Çok normal.

Kimya alışması diye bişey olmasaydı ne şahane kadınlar ne çirkin kadınlarla aldatiliyor bunlar olmazdı. Onemli olan bu durumdayken başkasıyla aldatmaması.sonra yavaş yavaş düzelir. Dönemsel bir durum birbirinizi yormayın

Arkadaslar cok tatlisniz.Konuyu sahiplenmeniz ve yorumlariniz goz ardi edilemez. kitap bile yazmayi dusunuyorum yasananlar hakkinda kadin kimligi ve basimiza gelen isler hakkinda.Maalesef tek bildigim bu ulkede kadinin adi yok.Cinsellikten sogumasi bazen benmde sogumam normal aslinda evlilik inis cikis olayi oluyor.Ama aldatma kismini tabiki kesinlkle eminim %100 aldatmiyor demiyorum.Kimse de dememeli.Umarim hersey yoluna girer.Girmezse de hayirlisi vicdanim rahat.Kalbime gomer gideriz yapcak bisi yok.

Arkadaslar cok tatlisniz.Konuyu sahiplenmeniz ve yorumlariniz goz ardi edilemez. kitap bile yazmayi dusunuyorum yasananlar hakkinda kadin kimligi ve basimiza gelen isler hakkinda.Maalesef tek bildigim bu ulkede kadinin adi yok.Cinsellikten sogumasi bazen benmde sogumam normal aslinda evlilik inis cikis olayi oluyor.Ama aldatma kismini tabiki kesinlkle eminim %100 aldatmiyor demiyorum.Kimse de dememeli.Umarim hersey yoluna girer.Girmezse de hayirlisi vicdanim rahat.Kalbime gomer gideriz yapcak bisi yok.
Bence zaten niyetin öyle bişey , çünkü yazdıkların o kadar tutarsız ki. Kusura bakma ama inandırıcılığın pek kalmadı şu mesajdan sonra. 50 yerde aldatmıyor kesinlikle eminim yazmışsın bu mesajda %100 diyememe dönmüşsün.

Aldattığını gözünden anladım demişsin , başka yerde düğünden 15 gün sonra öğrendim demişsin.

8 aydır adam sana dokunmuyor, sen çılgınlar gibi aşığız modunda yazmaya devam ediyorsun. Hepsi birbirinden saçma.

Bence zaten niyetin öyle bişey , çünkü yazdıkların o kadar tutarsız ki. Kusura bakma ama inandırıcılığın pek kalmadı şu mesajdan sonra. 50 yerde aldatmıyor kesinlikle eminim yazmışsın bu mesajda %100 diyememe dönmüşsün.

Aldattığını gözünden anladım demişsin , başka yerde düğünden 15 gün sonra öğrendim demişsin.

8 aydır adam sana dokunmuyor, sen çılgınlar gibi aşığız modunda yazmaya devam ediyorsun. Hepsi birbirinden saçma.

Tek tek cevap yazmaya vakit bulamiyorum.Simdi yazdigin mail olarak gelince gorup cevap yazmam gerektigini hissettim.
Ben su an aldatmadigina eminim.yuzde yuz diyemem yanilma payi olablr.Ama benim hissettigim bu.İki cumlenin anlamini anlamis olablecegini umuyorum.Tutarsizlik dedigin sey nerde?Bu bir.
İkincisi aldattigini 15 Gun sonra anladim evlendikten.Sezdigim seyler vardi gozunden anladim derken bakislarindan anliyordum sen anlamazmisin arkadasim?uzaklik ve yogun is kosusturmacamin derdinden odaklanamadim konduramadim.Bi yandan hersey hizla ilerliyordu tayinimin cikmasi nedeniyle evlilik hazirliklari fln .Evlendikten sonra bi sekilde durum karsima cikti.
Cilginlar gibi asigiz modu derken? Ben tanidigim ve hissettigim adami kendi gozumden anlattim.Karsiliksiz sacma bir aska dustum de sizde tekmeliorsunuz gibi olmadi mi.Bir daha oku oyle konusalim.Profesyonel yargilamadan bakis acisi lazim bana.Yine de herkesin gorusune saygi duyuyorum.Dikkate de aliyorum.Ama tutarsizlik dedigin sey yok.Sadece emin oldugum bir sey var hislerimde.Onu belirttim.

O kadar severken ki evlenmeden önce en istekli olunan zamanlarda sizi aldatan adamın şimdi aldatmadığını düşünmek fazla polyannacılık. Anlarım falan demişsiniz de ilkini de 3 sene sonra anlamışken bunun da 3 sene sonra ortaya çıkma olasılığı yüksek. Zaten bir falsosu varken bu kadar bağlı olmanız ve sorgulamamanız üstüne çocuk istemeniz bana garip geldi. Şahsi fikrim çocuğu bir süre ertelemeniz zira çok "ateşli" olan eşiniz şu an sizi arzulamıyor ne yazık ki.

Tek tek cevap yazmaya vakit bulamiyorum.Simdi yazdigin mail olarak gelince gorup cevap yazmam gerektigini hissettim.
Ben su an aldatmadigina eminim.yuzde yuz diyemem yanilma payi olablr.Ama benim hissettigim bu.İki cumlenin anlamini anlamis olablecegini umuyorum.Tutarsizlik dedigin sey nerde?Bu bir.
İkincisi aldattigini 15 Gun sonra anladim evlendikten.Sezdigim seyler vardi gozunden anladim derken bakislarindan anliyordum sen anlamazmisin arkadasim?uzaklik ve yogun is kosusturmacamin derdinden odaklanamadim konduramadim.Bi yandan hersey hizla ilerliyordu tayinimin cikmasi nedeniyle evlilik hazirliklari fln .Evlendikten sonra bi sekilde durum karsima cikti.
Cilginlar gibi asigiz modu derken? Ben tanidigim ve hissettigim adami kendi gozumden anlattim.Karsiliksiz sacma bir aska dustum de sizde tekmeliorsunuz gibi olmadi mi.Bir daha oku oyle konusalim.Profesyonel yargilamadan bakis acisi lazim bana.Yine de herkesin gorusune saygi duyuyorum.Dikkate de aliyorum.Ama tutarsizlik dedigin sey yok.Sadece emin oldugum bir sey var hislerimde.Onu belirttim.

Yahu anlamamışsın ki seni aldatan adamı alıp nikah masasına oturmuşsun. Burdan bakınca ben karşılıklı bir aşk göremiyorum, ya aşktan gözün kör olmuş adamın sana yaptıklarını göremiyorsun, yada aldatılma ile psikolojin çok etkilenmiş adamın sana yaptıklarını göremiyorsun. Sonuç her şekilde sen adamın yaptıklarını göremiyorsun.

Sana bir sürü sordum bu adam çocuktan niye vazgeçti? En basiti bu.. delice aşık olduğu için mi? Bu adam 8 aydır sana niye dokunmuyor? Delice aşık olduğu için mi? Bu adam evlilik arefesinde seni niye aldattı? Delice aşık olduğu için mi?

Bana sormuşsun sen anlamaz mısın diye, gözünden anlarım diyecek saflığı(masumiyeti) aldatılıp seneler sonra öğrenerek kaybettim (neyse ki sadece sevgilimdi ve öğrendiğimde çoktan ayrılmıştım bambaşka sebeplerden) Artık öyle büyük laflarım yok yani aldatılma konusunda. Adam seni bir kere aldatmış, hala bu kadar büyük büyük konuşman mantığa aykırı. Gözünden anladım diyorsun hala, gözünden anlıyorsan neden evlendin?

Son düzenleme:
Bu konu sahibine biraz fazla yüklenildi sankio_O Kirpicik kendi gözüyle anlatmaya çalışıyor sonuçta bir zamanlar öyle ya da böyle çok güzel zamanlar geçirmişler ve bunu büyük bir aşk olarak nitelendirmesi çok normal aslında. Ve bilirsiniz hepimizin aşkı kendimize çok büyülü, büyük, bitmeyecek gibi gelir.. Bu hissi çoğumuz yaşamışızdır. Gün gelip de sorunlar baş gösterince, heyecanlar azalınca bu durum insana çok acı verir, kabullenmek kolay değildir. İnsan o aşk dolu günleri hatırlar dönüp bir de bugüne bakar, anlam veremez, birşeyleri çözmek ister. Gerçek her neyse mutlaka ortaya çıkar zaten gizli saklı kalmaz, konu sahibi de zaten gerekli muhasebeyi yapacaktır illaki sonuçta yetişkin bir insan. Hoş istemesek bile hayat gerçekleri bir şekilde ortaya çıkarıp bizi yüzleştirmeye zorluyor zaten. Ortada büyük bir aşk yok vs demenin anlamı yok. Ona göre büyükse büyüktür, herkesin yaşanmışlığına saygı duymak durumundayız. Zamanla bazı şeyler değişebilir, hayat bu hepimizin başına gelen şeyler..

MERHABA ARKADAŞIM ..YAŞADIKLARIN ÇOK ÜZÜCÜ ŞEYLER ,..ALDATMAYI ZATEN AFFEDİP HAYATINIZA ŞANS VERMİŞSİNİZ BUNU ASLA YARGILAMIYORUM,DÜŞÜNMEDEN EVLİLİĞİNE ŞANS VERMEDEN HAREKET EDEN BİR ÇOK İNSANINDA PİŞMAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM O SEBEPLE BURADA BOŞANMAMANIZ YADIRGANIYOR BENCE ...BANA GÖRE PİŞMANLIK VARSA SEVGİ VARSA BİR ŞANSI HAKEDEBİLİR TÜM İNSANLAR...YALNIZ 8 AYDIR CİNSEL İSTEKSİZLİK NORMAL DEĞİL BUNUN ALTINDA BİR ŞEY ARARIM..YA PSİKOLOJİK SORUNLAR YADA ALDATMA İHTİMALİ OLABİLİR HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLMALISINIZ..AYRICA EVLİLERLE BİRLİKTE OLAN AŞİF.TELERİDE NE KADAR AŞAGILASAN HAKEDİYORLAR CANIM...BU ŞEKİLDE EVLİLİK DEVAM ETMEZ BİR ŞEKİLDE ÇÖZMELİSİNİZ..ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN....

ilk mesj da son cmlen bi sekiz ya daha dayanabilimriyim bilmiyorum demisin
sekiz ay sonra bitecegini herseytin eskisine donecegini nerden biliyorsun?

cinsellik evliligin temeli diregi diyor uzmanlar, siz temel olmadan direksiz bir insaat i ayakda tutmaya çalisiyorsunuz dururmu sice ?
istemiyorsan bosanma ama bari blöf yap dr a goturebilmek için

Yahu anlamamışsın ki seni aldatan adamı alıp nikah masasına oturmuşsun. Burdan bakınca ben karşılıklı bir aşk göremiyorum, ya aşktan gözün kör olmuş adamın sana yaptıklarını göremiyorsun, yada aldatılma ile psikolojin çok etkilenmiş adamın sana yaptıklarını göremiyorsun. Sonuç her şekilde sen adamın yaptıklarını göremiyorsun.

Sana bir sürü sordum bu adam çocuktan niye vazgeçti? En basiti bu.. delice aşık olduğu için mi? Bu adam 8 aydır sana niye dokunmuyor? Delice aşık olduğu için mi? Bu adam evlilik arefesinde seni niye aldattı? Delice aşık olduğu için mi?

Bana sormuşsun sen anlamaz mısın diye, gözünden anlarım diyecek saflığı(masumiyeti) aldatılıp seneler sonra öğrenerek kaybettim (neyse ki sadece sevgilimdi ve öğrendiğimde çoktan ayrılmıştım bambaşka sebeplerden) Artık öyle büyük laflarım yok yani aldatılma konusunda. Adam seni bir kere aldatmış, hala bu kadar büyük büyük konuşman mantığa aykırı. Gözünden anladım diyorsun hala, gözünden anlıyorsan neden evlendin?

Aslında anlatsam da anlayamayacağınız düşünüyorum artık.Çocuktan vazgeçmesi bin bir türlü masraf ve tahlillerden yorulmuş olması ki bende yorulmuştum diye yazmıştım.Neyse herşeyin başını aldatmaya dayandırıyorsunuz ve sürekli haklısınız dememi bekliyorsunuz kabullenmediğimi düşünüyorsunuz.Ki kabullenmediğim harika bir insan diye direttiğim tek cümlem olmamasına rağmen.Ben tekrar anlatarak başa dönüyorum açıkçası vallahi yıldım.Teşekkürler saygılar.

Bu konu sahibine biraz fazla yüklenildi sankio_O Kirpicik kendi gözüyle anlatmaya çalışıyor sonuçta bir zamanlar öyle ya da böyle çok güzel zamanlar geçirmişler ve bunu büyük bir aşk olarak nitelendirmesi çok normal aslında. Ve bilirsiniz hepimizin aşkı kendimize çok büyülü, büyük, bitmeyecek gibi gelir.. Bu hissi çoğumuz yaşamışızdır. Gün gelip de sorunlar baş gösterince, heyecanlar azalınca bu durum insana çok acı verir, kabullenmek kolay değildir. İnsan o aşk dolu günleri hatırlar dönüp bir de bugüne bakar, anlam veremez, birşeyleri çözmek ister. Gerçek her neyse mutlaka ortaya çıkar zaten gizli saklı kalmaz, konu sahibi de zaten gerekli muhasebeyi yapacaktır illaki sonuçta yetişkin bir insan. Hoş istemesek bile hayat gerçekleri bir şekilde ortaya çıkarıp bizi yüzleştirmeye zorluyor zaten. Ortada büyük bir aşk yok vs demenin anlamı yok. Ona göre büyükse büyüktür, herkesin yaşanmışlığına saygı duymak durumundayız. Zamanla bazı şeyler değişebilir, hayat bu hepimizin başına gelen şeyler..

Teşekkürler.Hak ver yada verme ama bi bakış açısına saygı duyup sağlam bi yorum yapmışsınız.:KK50:

MERHABA ARKADAŞIM ..YAŞADIKLARIN ÇOK ÜZÜCÜ ŞEYLER ,..ALDATMAYI ZATEN AFFEDİP HAYATINIZA ŞANS VERMİŞSİNİZ BUNU ASLA YARGILAMIYORUM,DÜŞÜNMEDEN EVLİLİĞİNE ŞANS VERMEDEN HAREKET EDEN BİR ÇOK İNSANINDA PİŞMAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM O SEBEPLE BURADA BOŞANMAMANIZ YADIRGANIYOR BENCE ...BANA GÖRE PİŞMANLIK VARSA SEVGİ VARSA BİR ŞANSI HAKEDEBİLİR TÜM İNSANLAR...YALNIZ 8 AYDIR CİNSEL İSTEKSİZLİK NORMAL DEĞİL BUNUN ALTINDA BİR ŞEY ARARIM..YA PSİKOLOJİK SORUNLAR YADA ALDATMA İHTİMALİ OLABİLİR HER ŞEYE HAZIRLIKLI OLMALISINIZ..AYRICA EVLİLERLE BİRLİKTE OLAN AŞİF.TELERİDE NE KADAR AŞAGILASAN HAKEDİYORLAR CANIM...BU ŞEKİLDE EVLİLİK DEVAM ETMEZ BİR ŞEKİLDE ÇÖZMELİSİNİZ..ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN....

Teşekkür ederim.

Aslında anlatsam da anlayamayacağınız düşünüyorum artık.Çocuktan vazgeçmesi bin bir türlü masraf ve tahlillerden yorulmuş olması ki bende yorulmuştum diye yazmıştım.Neyse herşeyin başını aldatmaya dayandırıyorsunuz ve sürekli haklısınız dememi bekliyorsunuz kabullenmediğimi düşünüyorsunuz.Ki kabullenmediğim harika bir insan diye direttiğim tek cümlem olmamasına rağmen.Ben tekrar anlatarak başa dönüyorum açıkçası vallahi yıldım.Teşekkürler saygılar.
Anlamayacağımızı düşünüyorsan yorum yapmaya da pek gerek yok o zaman. Siz anladıysanız 8 aydır size dokunmayan adamı zaten problem yok, mutluluklar

Yani ailesel ciddi sağlık sorunları oldu ebeveynlerimizin.İş sıkıntılarımız maddi sıkıntılarımız da oldu da kimin yok ki? Dün sordum nasıl senin gibi bi erkek durabilr diye benim cinselliğim beynimde diyor.Ben yapmak istesem gül gibi karım var kimsede gözüm yok.Bana ima etmek istediğin şeyi anlıyorum ama aklında geçirme.Heşeyim ortada gizlim saklım yok.Stres sıkıntıdan isteğim kalmadı diyor.
sende bunu yiyomusun bırak allah aşkına 8 ay bir adam durması mümkün değil istediği kadar streste olsun.. Sen kendini ona inandırmak istemişssin inanıyorsun.. deve kuşu gibi kafanı kuma gömüyorsun gerçekleri görmemek için , çok seviyorsun bu durumlara katlanmak istiyosun senin hayatın senin tercihin kimse bişey diyemez , ama bu kadar saf olmayın..

X