Bu sevginin bedeli bize çok ağır...

@Laale @permanganat @darkmore

kendinizden çok birini tanıdınız mı hiç işte ben onu öyle tanıyorum.Aldattığı gün de anladım. Gözbebeklerinden biliyorum.Ama bu başka bişi.Aldatılmıyorum.Onu affetmemi küçüklük olarak görmedi Affettmemin değerini biliyor. Ama tabi ki belki boşanmam gerekirdi bir çok kadına göre. Saygı duyuyorum.Ben yapmadım yapamadım o istek olmadı bende.

o kadar iyi taniyorsunuz ki aldatilmissiniz
kendinizi kandirmayin
yeni sevgilisi vardır
kimse hakkında da bu kadar büyük konusmayin bence

Evet kesinlikle uzaklaştıkça sevgimiz tükeniyor .Ben şu an o kararı veremedim.Verdiğimde işler kopacak.Henüz o noktaya geldiğimi de bilmiyor.Aldatılmak değil sevgisizlik daha ağır bence.
Böyle yaşamanın size bir katkısı var mı peki ? Yine söylüyorum sevginiz tek taraflı. Yapı olarak çok duygusalsınız değil mi? Hiçbir insan bunu yaşamayı haketmez! Bu sevgisizliği. Bakın bu noktaya geldiğimi bilmiyor diyorsunuz. Bu kadar önemli hayati bir mesela var ortada ve eşiniz bilmiyor. Ama siz burda kendinizi yakıyorsunuz bu meseleden. Rolleri değişmişsiniz. Çözümü seven taraf istemeli uğraşmalı. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Madem kendinizden çok taniyorsunuz
bu sorunun nedenini de bilmeniz lazım
adamı tanımayan biz nasıl bilelim size göre

arkadaşım ben 3. şahsı savunmuyorum. hala anlatamadım derdimi. sen 3. şahsı gömerek onu kendine denk bumayarak içini rahatlatıyo olabilirsin ama sonuçta şu an kocan olan kişi o kadını tercih etmiş bi süreliğine. nokta. kaldı ki sen yakalamışsın. yakalamasan daha neler olacaktı, ne kadar devam edecekti km bilir. yoksa kadın ahlaksız zaten ben ona bişey demiyorum ki, evli biriyle birlikte olmuş sonuçta. sadece onun nasıl biri olduğundan bağımsız olarak sonuç bu.

ben zaten on kere düşünmeyi planlıyorum, keşke sen de düşünseydin. yaşadığım zorluklar çıkmazlar vs demişsin ama ne bekliyodun ki sen kabullenmişsin.

bakış açın yanlış. adam aldatmış sonra gelmiş senle evlenmiş. eh ben karısıyım diyosun. sen bu durumu bu kadar kabullenebiliyosan biz ne diyelim. seni aldatan adamla evlenmiş olmak marifet değil ki? sen onu aldatmış olsaydın, hiç düşündün mü bu adam gözünün ucu ile dönüp bakar mıydı sana?

Ben zaten evliydim 15 günlük evli iken öğrenmiştim.Yoksa evlenirmiydm delimiyim ben.?
Ama 15 günlük evli kadın hadi mahkemeye git zaten boşamıyorlar hemen.Keza çok badireler atlatıldı aileler girdi araya fln filan.E tabi yeni evlenmişsin eşin seni mutlu ediyor farklı şehir farklı hayat bir şaşkınlık var.İnan boşanmayı düşünemeden kavga kavga üstüne oldu.

Madem kendinizden çok taniyorsunuz
bu sorunun nedenini de bilmeniz lazım
adamı tanımayan biz nasıl bilelim size göre

O konuda size katılıyorum.Benim durumumda yaşayan profesyonel destek alan birileri olablr mi diye düşündüm ve yazdım.Ben çevremde bir çok erkek ve kadının cinsel anlamda birlikte olmadıklarını biliyorum.1 yıldır fln olmadıklrını ama hitap şekilleri aşkım canım bi tanem ve gayet iyi giden evlilikleri var.Şaşkınım.Olması gereken bu değilse ne?Şu aralar yeni bi akım erkeklerin isteksizliği mi bilemedim.

Ben zaten evliydim 15 günlük evli iken öğrenmiştim.Yoksa evlenirmiydm delimiyim ben.?
Ama 15 günlük evli kadın hadi mahkemeye git zaten boşamıyorlar hemen.Keza çok badireler atlatıldı aileler girdi araya fln filan.E tabi yeni evlenmişsin eşin seni mutlu ediyor farklı şehir farklı hayat bir şaşkınlık var.İnan boşanmayı düşünemeden kavga kavga üstüne oldu.

bence siz öncesinde öğrenseniz de evlenebilirdiniz. neyse. hakkınızda hayırlısı. adam belki aldatmıyo. ama ortada normal olmayan bişeyler var.

Tüm yapılan yorumları ve yaptığınız yorumları tekrar tekrar okudum,,bizim sizi anlamadigimizi düşünüyorsunuz,kendinizi sorununuzu anlatamadiginizi..
Sevgili konu sahibi sizi anlıyoruz..
Derdimiz boşanmanız değil
Bakın aldatilan kişinin kendini suçlu hissetmesi ya da karşı tarafın ne derece sizin seviyeniz olup olmadığı değil mesele..
Ne sebeple kiminle aldatildiginiz önemli de değil ..
Sadece bu fitratta bir erkek için hala çözüm arıyor olmanız bizi üzen..
Sizin bazı şeyleri aşmak unutmak için çaba görmeniz gerekirken hala onu kazanmak için çırpınışınız bizi düsündürüyor..
Fazla iyi niyetlisiniz,,Sizdeki problem malesef sadece sizin çabanizla cözülebilecek bir sorun değil geçmiş geçmemiş..
Ve sizin çabalarınız değil Eşinizin çaba göstermesi lazım bunlar için..
Siz bunları görmüyorsunuz malesef..
Herşey için insan bir yere kadar savaşır,sizin affetmeniz yeterince büyük bir savaş vermeniz demek zaten..
Artık çözüm bulma,insan kazanma,bu kadar iyi niyetli olmak farklı algılanır..
Kendinizden bu kadar vermeyin..

Bakın nikahın sizde olması birşey ifade etmiyor kocanız şartları oluşturunca gözünüze baka baka gidicek ki zaten adam manen çoktan gitmiş.:eek:
Evliliğini düzene oturtmak istemeyen,yol almayan adama sadece yol verilir.
Evet çok büyük emekler verdin ama evliliğin hakkında kocanla değil bizlerle konuşuyorsun daha ne bekliyorsun yazık etme kendine:KK34:

Kova erkeği mi bu adam? Benim cinsellik beyinde falan,tam kova laflari bunlar...
Bence siz problemin cozumune odaklanmadan bebek falan dusunmeyin. Adamdan da bu kadar 'emin' olmayin
Zamaninda sevgilisini aldatmis biri olarak söylüyorum,güvendiğiniz dağlara kar yağiyor olabilir

Aynısını eşleride yapsın o zaman.Kocacığım kalbim sende ama ne yapayım dayanamadım desinler.Nasılmış görsünler.Sadakatse erkekte sadık olacak.Başkasına dokunduğu teniyle karısının tenine değmeyecek.

Aldatan adam sevmiyordur.

Bana niye celallendiniz, gidin bunu yapan erkeklere soyleyin.
Ben erkeklerin sadakatsizligine kilif uydurmuyorum kafalarindaki algidan bahsettim.
Kaldi ki bu bahsettigimi kadinlar da yapiyor. Aldatan kadin hic yok mu sanki ooo say say bitmez.
"Erkek de sadik olacak." demeye gerek yok zira her kadin da sadik degildir.

Ben erkeklerin sadakatsizligine kilif uydurmuyorum kafalarindaki algidan bahsettim.
Kaldi ki bu bahsettigimi kadinlar da yapiyor. Aldatan kadin hic yok mu sanki ooo say say bitmez.

Arkadaşım işte erkeği savunuyoruz sanıyorlar ama biz algıdan empatiden söz ediyoruz.Seni anlıyorum.

Nerden başlasam bilemedim.

Eşimle uzun yıllar flört sonunda evlendik. Severek sevişerek yoğun duygularla evlendik. Ben uzakta çalışmak zorunda kaldım kurumsal bir yerde. Öyle bile olsa öyle hasret giderirdik çok çok severdik hayatımın erkeğiydi hem fiziksel hem ruhsal olarak ayaklarım yerden kesiliyordu. Öyle ince öyle eğleniyor ve anlaşıyorduk ki. Keza yine öyleyiz iyi anlaşıyoruz. Fakat 3 yıl önce evlenmeden bir kaç yönce çalıştığı işyerinde bir bayanla beni aldattığını öğrendim. Ortaya da çıkardım. Ve bu kadınla beni arkadaş olmamı isteyende oydu.Aynı şehire tayinim çıkmıştı evlenmek için.Benden vazgeçmedi. Öğrendiğimde tabi evi dar ettim ona.O da bunalıma girdi. Düğünden sonra bu olayları öğrenmştm ve milletin cicim ayı dedği aylarda biz bunları konuşuyorduk. Kendisi içine kapandı. Yaptığının yanlış olduğunu belirtti. Ailesinin evine döndü. Bir hafta sonra özürler dileyerek döndü. Bende onu iyi tanıdığım için affettim. Çok çok güzel gidiyordu. Çocuk istiyordu çok.6-7 ay çocuk olmadı işleri de sıkıntılıydı ve hiç bir şeyi umursamamaya başladı. Çocuk konusunu erteledi.Ben tekrar cinnet geçirip ona kızdım. Bağrdım.Yorulmuştum bu evlilikte sorun çıkarmasından.Sonra sustum. Bayadır iyiyiz iyi anlaşıyoruz.Fakat 8 aydır cinsellik adına hiç bir şey yok. Dün akşam konuştum uzun zamandır erteliyordum. Hayatında biri olmadığını biliyorum. O zaman beni aldattığında bile bir daha asla kendimden bu kadar nefret ettirecek bir şey yapmayacam diyordu. Ki herşeye vakıfım takipteyim öyle bişi yok.Dün akşam ise "Senden kopmak istemiyorum, seni üzmek te istemiyorum sana karşı ilgisiz de değilim fakat yoruldum bıktım herşeyten cinsel anlamda hissedemiyorum isteğim yok diyor."2 ay önce de böyle demişti. Ki eşim ateşli bir adamdı. Ve her gün rüyamda onu görüyorum. Bu beni çileden çıkarıyor. Eşimi istiyorum arzuluyorum ama onu anlamıyorum.Eşim bişi istesem yapar kırmaz ilgi çekici sempatik ve güzel konuşan bence yakışıklı bir adamdır.Bende bakımlı açık tenli ela gözlü kumral kendimce iyi görünmeye çalışan bir bayanım. Doktora gidin diyeceksiniz ama gitmez asla ikna edemiyorum. Onu seviyorum öyle güzel şeyler yaşattı ki bana. Acısını sevinci kabulüm.Ama bi yandan kadınlık gururum isteklerim arzularım rüyalarım çok ağır geliyor. Çocuk konusunu bile açamıyorum Çok üzgün ve yorgunum. Kopamıyorum kopamıyor da..Neden diye çok ağlyorum 5 dk sonra bi güldürüyor yada öyle güzel bakıyor ki unutuyorum...8 ay daha nasıl yapcam bilmiyorum...
KARDEŞ bi övüyosun bi gömüyosun anlamadım ki

Yani ailesel ciddi sağlık sorunları oldu ebeveynlerimizin.İş sıkıntılarımız maddi sıkıntılarımız da oldu da kimin yok ki? Dün sordum nasıl senin gibi bi erkek durabilr diye benim cinselliğim beynimde diyor.Ben yapmak istesem gül gibi karım var kimsede gözüm yok.Bana ima etmek istediğin şeyi anlıyorum ama aklında geçirme.Heşeyim ortada gizlim saklım yok.Stres sıkıntıdan isteğim kalmadı diyor.

Doğru söylemiş, cinsellik beyindedir, eşimden bilirim bu lafı, beyni hazır değilse ilahe olsanız gözü görmez
Yaşadıklarından bunalmış olabilir, bir desteğe ihtiyacı olabilir, aldatmakla ilgisi olduğunu düşünmüyorum açıkçası

Sizinle nişanlıyken işe yeni başlayan kıza aşık olan.
Aşık olduğu yeni çalışana gidemeyip bi şekilde aldattığı kadına yani size nikah yapmak zorunda kalan adamcağız için empati yapmak istedim.
Tebrikler nikah sizde:KK51:

Celallenmedim.Adamın kafasındaki algı bu diyorsunuzda, bende aldatan adam sevmez olayını doğru bulmuyorum diyorsunuz.Aynı şey.Erkeklerle aynı fikirde oluyorsunuz bu durumda.

Yani yazınızın özeti kocası eşini aldatsada seviyordura çıkıyor.Kirpiciğinde duymak iştediği buydu zaten.

Nerden başlasam bilemedim.

Eşimle uzun yıllar flört sonunda evlendik. Severek sevişerek yoğun duygularla evlendik. Ben uzakta çalışmak zorunda kaldım kurumsal bir yerde. Öyle bile olsa öyle hasret giderirdik çok çok severdik hayatımın erkeğiydi hem fiziksel hem ruhsal olarak ayaklarım yerden kesiliyordu. Öyle ince öyle eğleniyor ve anlaşıyorduk ki. Keza yine öyleyiz iyi anlaşıyoruz. Fakat 3 yıl önce evlenmeden bir kaç yönce çalıştığı işyerinde bir bayanla beni aldattığını öğrendim. Ortaya da çıkardım. Ve bu kadınla beni arkadaş olmamı isteyende oydu.Aynı şehire tayinim çıkmıştı evlenmek için.Benden vazgeçmedi. Öğrendiğimde tabi evi dar ettim ona.O da bunalıma girdi. Düğünden sonra bu olayları öğrenmştm ve milletin cicim ayı dedği aylarda biz bunları konuşuyorduk. Kendisi içine kapandı. Yaptığının yanlış olduğunu belirtti. Ailesinin evine döndü. Bir hafta sonra özürler dileyerek döndü. Bende onu iyi tanıdığım için affettim. Çok çok güzel gidiyordu. Çocuk istiyordu çok.6-7 ay çocuk olmadı işleri de sıkıntılıydı ve hiç bir şeyi umursamamaya başladı. Çocuk konusunu erteledi.Ben tekrar cinnet geçirip ona kızdım. Bağrdım.Yorulmuştum bu evlilikte sorun çıkarmasından.Sonra sustum. Bayadır iyiyiz iyi anlaşıyoruz.Fakat 8 aydır cinsellik adına hiç bir şey yok. Dün akşam konuştum uzun zamandır erteliyordum. Hayatında biri olmadığını biliyorum. O zaman beni aldattığında bile bir daha asla kendimden bu kadar nefret ettirecek bir şey yapmayacam diyordu. Ki herşeye vakıfım takipteyim öyle bişi yok.Dün akşam ise "Senden kopmak istemiyorum, seni üzmek te istemiyorum sana karşı ilgisiz de değilim fakat yoruldum bıktım herşeyten cinsel anlamda hissedemiyorum isteğim yok diyor."2 ay önce de böyle demişti. Ki eşim ateşli bir adamdı. Ve her gün rüyamda onu görüyorum. Bu beni çileden çıkarıyor. Eşimi istiyorum arzuluyorum ama onu anlamıyorum.Eşim bişi istesem yapar kırmaz ilgi çekici sempatik ve güzel konuşan bence yakışıklı bir adamdır.Bende bakımlı açık tenli ela gözlü kumral kendimce iyi görünmeye çalışan bir bayanım. Doktora gidin diyeceksiniz ama gitmez asla ikna edemiyorum. Onu seviyorum öyle güzel şeyler yaşattı ki bana. Acısını sevinci kabulüm.Ama bi yandan kadınlık gururum isteklerim arzularım rüyalarım çok ağır geliyor. Çocuk konusunu bile açamıyorum Çok üzgün ve yorgunum. Kopamıyorum kopamıyor da..Neden diye çok ağlyorum 5 dk sonra bi güldürüyor yada öyle güzel bakıyor ki unutuyorum...8 ay daha nasıl yapcam bilmiyorum...
Yaşadıklarını okudum ve şaşırdım bence sen çok anlayışlı ve sabırlı birisin ama kendimi senin yerine koyamadım ne yapacağımı şaşırırdım herhalde bi de bence bütün erkeklerin cinselliğe bakış açısı farklıdır bazıları hayatının merkezine koyarken bazıları için çok daha önemli olgular vardır hayatta. Eşin seninle ateşli geceler geçiyor diye bu onun cinselliğe çok önem verdiğini tam olarak göstermez seninle cinselliği çok seviyordu belki ve şimdi sorunları ve yıpranmış duyguları onu cinsellikten soğutmuş olabilir. Sekiz ay gerçekten çok uzun bi süre peki bu süre içerisinde sen ona yaklaşmayı denemedin mi

çok yazık ya. bi kadın olarak, başka bi kadından şu cümleyi duymak beni inanılmaz rahatsız ediyor. burda bekarlığımdan vurmaya çalışıyolar beni. böyle birilerinin karısı olacağıma bekar olurum daha iyi.
Ayyy bir de " dul " tabiri var ki öteki kadınla ilgili evlere şenlik. Neyse ki konu sahibinin dengi olmayan diğer kadın " dul " değilmiş bari... Eşini karısına denk olmayan bir kadınla aldatan ve eşinin aldattığı kadınla arkadaş olmasını isteyen ulvi bir koca... Her eve lazım...

X