bu nasıl misafirperverlik????????

işte ben de bundan bahsedıyorum.düşüncelerime tercüman oldum çok sağol.

Yazik yaa..bende sinirlenirdim
Ne yani ya, kimsecik davet edemedi mi babayi ??
hayret birsey...
Otelde dolu oyle mi ? keske onceden ayarlansaydi ya
uzuldum gerçekten..

tgby
egitimci oldugun yazıyor ama o kadar kopuk kopuk anlatmıssın ki olayı. Kimse son ana kadar bi şey anlamamıs.

oyle eğitimciyim.o anda cok sınırlıydım anneme aramak ıstemedım sızınle paylasayım dedım.yenı geldım kendıme.uzuluyor ınsan.kusura bakmayın.

Yazik yaa..bende sinirlenirdim
Ne yani ya, kimsecik davet edemedi mi babayi ??
hayret birsey...
Otelde dolu oyle mi ? keske onceden ayarlansaydi ya
uzuldum gerçekten..

otelı onceden aradk tabı ama onceden rezervasyon yapmıyorlarmış canım.
cümlelerim için de kusura bakmayın.arkadaşlara son ana kadar anlatamadım...

kardesınde yenıyse babanın orda oldugunu soylemedıyse kardesın dıger ogretmen arkadasları bılmıyor olabılırmı acaba dıye ıyı nıyetle dusunmek ıstıyorum

tamam canlarım il milli eğitim şube müdürünü devreye soktuk.otelde boş yer ayarladılar.sabahtan berı yer yok dedıler mıllı egıtım muduru arayınca otelde yer ayarladılar.

kendi düşüncende haklı olabirsin ama günümüz o kadar kötüleştiki
insan kimden zarar geleceğini bilemiyor
görüyorsunuz haberlerde vs.sapıklar,birbirini gözünü kırpmadan öldürenler
insan tanımadığı bir insana nasıl güvenebilirki
onlarada hak verin kardeşinizi tanısalar neyse ama onu bile tanımıyorlarki
kaldi gitti şemdinliden bahsediyoruz haberlere bir bakın terör olaylarından dolayı
insanlar kendilerini o kadar korumaya aldılarki
bunca olayları duydukdan sonra
doğruyu söylemek gerekirse bende ilk defa gördüğüm birini evime alamam

Devir kötü kimse kimseyi evine almak istemiyor, evine alanlarda çoğu zaman pişman oluyor.. Herkesin dili yanmış yani, yanmayanlarda duyduklarından korkmuş...
Bir diğer yandan yaşlı ve hasta bir adam çaresiz yatacak yer bulamıyor. elinden bişey gelmiyor yer yok çünkü.

Devir böyle bir devir yani yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal.
Kimseye kızamıyorsun.

biz ilk defa gördüğümüz öğretmen arkadaşları ve aılelerını mısafır ettık evimizde.o yuzden bana garıp geldı.nezaketen de olsa davet edılmemek.neyse kı araya kıdemlı bırılerını sokunca tüm kapılar açıldı.

Çok zor hiç tanımadığın bir insana güvenip evine almak.Ama orayı iyi bilen insanlar vardır,onlar yardımcı olabilirdi.Zor gidip bilmediğin yerlede tutunmak.Allah kolaylık versin.Bir an urfa da ilk göreve başladığım zaman aklıma geldi.

keşke kardeşin yerine baban geçseydi otele, neyse dediğiniz gibi buna da şükür ama yazık ben de çok üzüldüm şimdi...

Okuldaki öğretmenler otelde ve ya öğretmen evinde kalıyorsa kimden misafirperverlik beklediğini anlayamadım.

keşke kardeşin yerine baban geçseydi otele, neyse dediğiniz gibi buna da şükür ama yazık ben de çok üzüldüm şimdi...
Kardeşi yalnız kalmıyormuş otelde,bir kaç bayanla aynı odayı paylaşıyormuş.

canım hallettik sonunda.milli eğitim müdürü arayınca oteli yer ayarladılar.

Çok sevindim sorunun çözülmesine,kardeşin de bir an önce oradaki görevini tamamlar da döner ailenize.

Babanızı orada kimse tanımıyorsa nasıl misafir edecek kimse yok diyip sinirlendiniz ben anlamadım
İnsan tanımadığı birisini nasıl evine gece kalmaya hemde misafir edebilir ki
Otelde veya öğretmen evinde yer vardı da kasıtlı olarak mı verilmedi anlamadım ben

sen bunları dert etme canım...
bak kardeşine yer bulunmuş...
küçük ilçelerde böyle sorunlar olur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…