bu nasıl misafirperverlik????????

tgby

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
50
0
kardeşim hakkari şemdinliye atandı.kalması ıcın zar zor bır yer buldu.babama kalacak yer yok.öğretmenevınde sabaha kadar oturacak.bu nasıl misafirperverlik bizde olsa yere bir minder atarlar yine yatıracak yer bulurlar.hiç mi misafir edecek bir aile yok.ne diyeyim çok sinirliyim.buna da şükür gerçi bir sandalyede oturacak ya onu da vermeseler.

kardeşiniz kendine kalacak zar zor yer buldu
babanıza da öğretmenevinde mi yer buldu
doğru mu anladım,pekiş ne var bunda
öğretmenevleri kötü mi ki

ANLADIĞIM KADARIYLA KARDEŞİNİZ ÖĞRETMENEVİNDE KALACAK ve TEK YATAK VAR.
DOĞRU MU ANLADIM.
BİRAZ AÇARSANIZ YORUM YAZABiLİRİZ.

bir akrabanız yada eş dost yapmış olmalı bunu size ki bu kadar sinirlenmişsiniz ama insanlar gittikleri yerde rahat etmeyi sever bazıları ise gelene git demezler ama otur kal demeyi bile ağızlarından eksik ederler...
olsun be güzelim öğretmen evide olsa baban sokakta değil en yinede buna sevin.....
babacığını merak etme çocuk değil ya iyi bakabilir kendine nasıl olsa....

hayır canlarım .olay soyle kalacak hıcbır yer yok.kardesıme bır otelde ıdareten yer bulmuslar.babama kalacak yer bulamamıslar.kımse de 1 gecelık mısafır etmıyor.

olsun be güzelim öğretmen evide olsa baban sokakta değil sen yinede buna sevin.....
babacığını merak etme çocuk değil ya iyi bakabilir kendine nasıl olsa....

kaç gündür yollarda.hastada .ne bılım babam işte.sabaha kadar sandalyede oturmasına içim razı gelmedi.tabiki buna da şükür.

ben bişey anlamadım kafamçokkarıştı

Kardeşin gençtir, daha dayanıklıdır, bi gece koltukta sandalyede uyumakla çok zorlanmaz. Baban kalsa otelde de kardeşin kalsa öğretmenevinde daha mantıklı değil mi?

sabaha kadar neden sandalyede oturuyo
öğretmenevinde yatak yok mu

kardeşim şemdinliye öğretmen olarak atandı.babamla bırlıkte semdınlıdeler.kardesıme kalması ıcın bır otelde bırkac bayanın kaldıgı odada bır yatak buldular.ama babamın kalması ıcın hıcbır yer yok.babam sabaha kadar otracak.umarım sımdı anlatabılmısımdır.

bence emniyete falan gitsin yardimci olurlar orda.Karakoldakiler bulur ona bir yer

maalesef yokmus ogretmenevınde yer.canım kardesım otel odasında tek kalmıyor bırkac bayanla bırlıkte .

Haaa kardeşin kız, anladım şimdi. O zaman dışarıda kalamaz tabii.
Neyse üzülme öğretmenevlerinde koltuk falan oluyor, onlara kıvrılıp dinlenebilir biraz da olsa. Keşke gitmeden ayarlasaydınız diyeceğim ama neyse artık bir gece idare edecekler mecburen ne yapacaksın. Sokakta kalmaktan iyidir.

ozaman baban geri dönsün tatlım
bizzde hakkaride görev yapıyoruzz ama halkı allah için cok iidir buyur eder herkes evine
ama sen ne kadar güvenebilirsinn

bbam gerı donemıyor bu saatden sonra arba yokmus maalesef.bız de dusunduk ama.

kim misafir edebilir ki
orada akrabalarınız mı var.
kardeşinde kaç bayanla otelde kalacağına
bana na yer ayarlasaydı o otelde
koca otel yer olmaz olur mu

Okulda çalışan öğretmenlerden birisi evine davet edebilirdi aslında.Yani insan nezaketen de olsa davet etmeli,sonuçta iş arkadaşı olacaklar,hatta olmuşlar.Ama bu devirde de kimse kimseye güvenemiyor,çok kötü bir toplum olduk malesef.

orada ogretmenlerın hepsı otelde ve ogretmen evınde kalıyor.1 otel var bırde ogretmen evı.buyuk sehırlerdekı gıbı onceden rezervasyon olayıda yok.koca oteller yok anlayacagınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…