Bu nasil bir imtihandir boyle?

Evet esinin kötü olmasi, babanin sucu...

Karakter denilen sey var hanimefendi. Bir adam karisini sevdigi icin ona iyi davranir, kayinpederiniz azar isitmesin korkusundan degil.

Yüzde yüz haklısın ama ne baban ne kocan adam olmaz. Annene, sana ve evlatlarına yazık. eğer kendini düşünmüyorsan o yavruları düşün ve onlarin bilmediği bir yere git. Yoksa evlatlarına senin gibi olur.

Ya kadinin derdi zaten ona yetiyor birde neden 2. Cocuk neden diyerek sorgulamanin alemi yok, dogmus iste yawrucak.
Ailenden hayir yok belli
Anneni yanina alip yeni bir duzen kurabilirsen ne âlâ yoksa tek basina maddi imkanlarin yoksa cok zor.
Allah yardimcin olsun, sabredip birikim yapmaya calis, ayrilmis varsay kocandan bebeginde biraz daha buyumus olur.

Karakter denilen sey var hanimefendi. Bir adam karisini sevdigi icin ona iyi davranir, kayinpederiniz azar isitmesin korkusundan degil.
Teoride çok doğru ama pratikte maalesef öyle değil. Düşene el atıp kaldırmak varken tekme atmak daha kolaydır. Uyumlu olanın tepesine çökülür ama edepsiz olanın önünde elpence divan durulur. Anne baba kızına değer vermezse kocasının işine gelir istediği muameleyi yapar. Hiç denk gelmediniz mi?

Evet doğru söylüyorsunuz. Insan korkudan değil sevgiden Esine iyi davranır.
Hatta babasının bile sevmediği insanı eşi niye sevsin ki. Ailesinin saygı duymadığı birine eşi niye saygı duysun ki. Sağ olun gercekleri gösterdiğiniz için ben zaten bunları bilmiyordum

Bırakın söylesinler . Insanın kendi ailesi ona acimazsa söylediği lafı esirgemezse burda hiç tanimadigin insan mi esirgeyecek

Kocanı idare et görme duyma bi süre
2.5 aylık bebekle ne bi yere gidebilirsin ne çalışabilirsin
Biraz sık dişini bence, bebek biraz büyüyünce sen de işe gir, sonra boşan. Şu halde ailen de arkanda değil e kocayla da kötü olunca olmuyo işte.

Küçük bebeği olması elini kolunu baglıyor, zaten hep olan kadınlara oluyor cocukları dusunmek zorunda oldukları için. Erkeklere hava hoş. Bebeği için çalısamıcak olan kişiler erkekler olsa böyle olmazdı dünya.

Allah yardımcınız olsun . Eğer anneniz şizinle olursa o çocuklarınıza bakar sizde çalışırsnz .Erkeklerden hayır yok

2 çocukla, belli bir meslek ve birikmiş para olmadan sıfırdan bir hayat kurmak öyle kolay değil malesef, gerçekçi olmak lazım.

Biraz zaman geçsin bayramdan sonra evinize dönüp bebeğiniz büyüyüp bir işe girecek yaşa gelinceye kadar idare edin.

Eşinizi,görmeyin duymayın mümkünse. Gerginlik oluşturacak şeylerden uzak durun, telefonu, cebini hiçbirseyini karıştırmayın,yok sayın eşinizi.

Bebeğim olmadan önce aman bıraksın bakıcıya çalışsın falan derdim ama annesi zaten başka şehirdeymiş, küçücük bebek hadi bakıcıya bıraktı diyelim alacağı para zaten ona gidecek. Birikim yapmayı geç ayrıldığında ev kirası çocuk masrafı vs derken yetmez ki. Adamların işi kolay ver ayda 200 tl nafaka kurtul.

Aynen de öyle. Bazı zaman boğulup öleceğim zannediyorum.
Bu seferde eve dönersem o pislik hayatı bana zindan edecek bu baba bendeyken. Kendi kızını unuttu. Elin oğluyla kanka oldu
Baban başına kalacaksın diye korkuyor. Birde eşinle hayata bakışları da aynı, o yüzden ondan taraf. Sen duygularını bir kenara bırakıp politik ol, insan idare etmek önemli şuan başka seçenek yok gibi. Duygularını, doğrularını şimdilik biraz rafa kaldır, hoş geçin zor olsada. Bunu kendin ve çocukların için yap. Uygun şartlar oluştuğunda yol haritanı çizersin

Bırakın söylesinler . Insanın kendi ailesi ona acimazsa söylediği lafı esirgemezse burda hiç tanimadigin insan mi esirgeyecek

Kim soylerse soylesin.
Yasadiklarin cok agir ve lohusalikla beraber tuz biber olmus.
Evlatlarin icin dik durmalisin, kendini hirpalama ne es kisisi nede ailen degismeyecek.
Evine don ve o hoduk naparsa yapsin umursama cocuklarin biraz buyusunler, sende birikim yapmaya calis az azda olsa.
Allah sabrini selamete cikarsin, bugunlerde gececek ve birgun herkes yaptigindan utanacak inan bana.

ALlah yardımcınız olsun çok üzüldüm
Anneni de alıp kendinize yeni bi hayat kursanız olmaz mı
Gelir mi annen seninle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…