Bu konuyu lütfen okuyun ! Aramızda çıkan tartışma

Gereksiz yere uzatmissiniz tartismayi. cok biliyorsa kanuna koysun aldatmanin cezasi olum diye soyleseydiniz

Bunu cidden soruyor musunuz; aldatan insan öldürülmeli mi diye? Eşiniz psikolojinizi fena bozmuş. Hayal kırıklığınızı da anlıyorum, korkunç bir şey bence insanın hayat arkadaşının böyle ruhsuz bir psikopat gibi konuşması. Belki gerçek düşünceleri değildir, anlık parlamayla saçmalamıştır. Bu bile kabul edilebilir bir şey değil ya neyse... Eşinizin yapısını en iyi siz bilirsiniz. Ama gerçekten bu karakterde bir adamsa, birinin canını almayı kendine hak görebiliyorsa... Yani bilemedim. Bir insanı öldürmenin ne kadar korkunç olduğunu geçtim, çocuklu bir kadını öldürmeyi insan nasıl ağzına alır? Yani sırf sen aldatıldın diye, çocuklara annesizliği reva görebilmen için egoistliğin, bencilliğin nirvanasına ulaşmış olmak gerekiyor. Kadını kendi malı zanneden acayip bir zihniyet bu. Eşinizin gerçek fikirleriyse eğer bunlar, ciddi bir tedavi görmesi gerekiyor.

Tabii oda var babası annesini inanılmaz derecede akla hayale sigmicak hayretler içinde kalacağımız şekilde defalarca öldürmeye teşebbüs etmiş +çocuklarınıda hep beraber çocukluğu bu şekilde geçmiş eşimin
Çok haklısınız. .aman eşinize dikkat edin kafa yapısı çok farklı size zarar vermesin.

Babasınin ruhsal bir rahatsızlığı var mıydı acaba?
Bizim bir tanıdığımız şizofrendi ve her gece eşini öldürmeye teşebbüs ediyormuş o aklıma geldi :KK43:

Bolca yobazlik, biraz anlama kıtlığı, tüm bunlara rağmen kendi sagliksiz fikirlerine bu kadar bağlı olup tutup size de dikte etmesi... Bence aldatmanın karşılığı ne olmalidan ziyade bu adam neden böyle bagnaz ve ben çocuklarımı nasıl bundan etki almadan büyütürümu sorgulayın. Eşinizin fikrine karşı hayır öyle olmamali diyip açıklama yapacak kadar bile muhattap alamadım.(onu ve dusuncelerini)
Keşke insanlar evlenmeden önce çeyiz, altın, kimin mahallesinde oturulacak gibi ıvır sıfırdan ziyade dünya görüşlerini, hayata bakış acılarını konuşsa birini aceleye getirmeden düzgünce tanısak. Siz aksini yaptınız demiyorum genel konuşuyorum ama görünen o ki siz de fazla tanıyamamışsınız.
Bir erkek herkesten bağımsız fikir üretebiliyor mu?, insan ve hayvan haklarına saygili mi, cinsiyet eşitliği hakkında ne düşünüyor ah ne kadar önemli konular.

Tabi ki hayır. Kimse öldürülmeyi hak etmiyor. Böyle sığ bir düşünce olamaz. Kadınlardan da böyle düşünenler var ya asıl ona üzülüyorum. Bir gün bir akrabam da bir kadın cinayetini konuşurken yanımda aynen şunu dedi
“Kadın kim bilir ne yaptı da adam öldürdü.”
Böyle bir zihniyet var mı ya?
Bunu diyen görmüş geçirmiş yaşını başını almış kadın. İnanamıyorum gerçekten.

düşünce yanlış

ve gereksiz bir tartışma olmuş keşke birbirinizi kırmasaydınız

Evet çok yanlış ama benim çocuğum var ben bir insan bir insanin canını hiç bir şekilde alamaz nolursa olsun yapisindayim benim çocuklarım var bir insan hayatı bir insanin tek sefer şansı var bu dünyaya gelmek için ben çocuklarımı el bebek gül bebek büyütürken aman bişey olur çocuklarım keşke hayatımın sonuna kadar evlenmese hep böyle aynı evde kalsak hiç ayrilmasak diye hayallerdeysem dışarda sapkın insanlardan nasıl korucam onları diye kafamda hep kendime sorarak düşünürken bu düşünce anlayışı beni çok üzdü

Islami toplumların cinselliğe bakış açısı sakat olduğu için bu konuda da ne yazık ki medeniyetten uzak bir yaklaşım var.

Belki de eşiniz çok insancıl biridir lakin toplum öyle bir dayatma kültürüyle yoğrulmuş ki mesela adam aldatildi ayrilacak yoluna bakacak ama mumkun degil izin vermiyor toplum.

Erkeği erkekliginden(!) vuruyor. Bir zamanlar sevdiği kadınla ilgili iğrenç cümleler kurarak adamı tahrik ediyor. Asla mantikli bakmıyor olaya.

Çünkü islam coğrafyası erkeğinin genel yapisinda erkeklik cinsellikle bagdastiriliyor

biz kadınlar aldatılmayı -olması gereken gibi- kandırılmak olarak görüyoruz.
üzülüyoruz, demek ki yeterince sevmemiş diye düşünüp, sevilmediğimizi hissediyoruz.

bu tarz erkeklerse bence asıl kadını hiç umursamıyor. oradaki tek düşünce EGO.
Ben namusumdur tarzı düşüncelerin bile zerresinin olmadığını düşünüyorumç
yurt genelinde erkeklerde öyle büyük bir EGO var ki beni nasıl aldatır, ELALEME REZİL EDER düşüncesi var.
Çeker vururum.
şimdi konu sahibine bunun için boşan desek yani bu da ne bileyim o kadar kolay mı?
çoğu insan bırak on yıllık eşini bırakmayı, 5 aylık sevgilisinden bile ayrılmıyor.

bari sen ne düşünürsen düşün ama çocuklarıma bu kafa yapısını öğretme, onların sağlıklı insanlar olmasını istiyorum deyin.

Dün Tv'de haber izlerken artık savaştan çok birbirini öldüren insan ölümü çok oluyor ne bu tahammülsüzlük filan diye haber konuşması yapıldı.

Ardından eşim habere karşı yanımda yorum yaptı kadın ölümleri çok oluyor haklı sebep le aldatma ile dedi
Ben lafa girdim ne alakası var kadın aldattı diye öldürülmesi mi lazım dedim eşimde bir anda öfkelendi sinirlendi.
Demezmi birde bana yapta aldatta görüyüm bakim neler oluyor diye tehdit ediyor.
Tabiki aldatan kadın öldürülmesi lazım erkeğin kendini savunma mekanizması dedi ben ozaman karısını aldatan erkeklerin de öldürülmesi lazım dedim evet kadında kocasını aldattı diye öldürülmesi doğru dedi.

Ben tarafsız olarak düşünüyorum erkek için de kadın içinde bir insan aldattı diye öldürülmemeli kimse kimsenin canıni almaya hakkı yoktur ben bir anneyim benim çocuklarım var.
Eşim çocuklarımızda aldatmanin ölüm olduğunu soylücem ileride dedi duyduklarıma şok oldum tartışma büyüdü eşim masaya yumrukla vurdu sesini yükseltti sen nasıl aldatan , orspu insanları bana savunursun onların yaptığını dogrumu buluyorsun hakkımı dedi.

Ben hayır asla dedim benim için aldatan insan dünyanın en büyük kötülüğünü yapmıştır ben beni aldatan insanı asla birlikte olmam direk ayrılırım hiç bir şekilde affetmem
Yada boyun eğmem dedim karşımdaki insan beni aldattı diye o karaktersizin seviyesine düşemem hemde onu öldürüp hapiste sürünmem hemde birinin canını alıyorsun bu yanlış dedim
Eşim yine bana sen nasıl savunursun aldatanları onların cezası ölüm dedi ben hayır nolursa olsun bir insan aldattı diye öldürülmemeli dedim eşimle böyle tartışıp durduk
Eşim Bana eğer bidaha böyle aldatma ile konu geçerse savunma olayına geçersen seni kapıya koyarım dedi.
Bakarmisiniz olayi nerelere getirdi 10 yıllık eşim
Bende onun gibi aldatan insanın öldürülmesi gerektiğini düşünücekmişim o kafada düşüncede olucakmışım.
Sonra ikimizde sustuk cevap vermedik ben çok ağladım yalnız üzerime çok geldi çok öfkelendi ben senin böyle düşünüldüğünü bilmiyordum böyle bir kadınla birlikte olmam dedi bana böyle düşünüyorsan git bu evden lafı bile çıktı ağzından o kadarki gözü döndü ben seninle evlenirken böyle bir anlaşma mi yaptım böyle mi konuştuk dedim 10 yillik 2 çocuklu evliliğimimi bitiriyim dedim sustu birdaha açmadı bu konuyu.

Benim düşünce yapım ben eşimi aldatmam ne olursa olsun bu karaktersizlige basvurmam benim karakterimde yok içim rahat Ama gel gelelim eşimin bu düşünce oluşu beni çok üzdü.

Takdir sizin ben yanlış mı düşünüyorum aldatan insan eşime göre cezası ölüm mü olmalı ?
Iste 3. Sayfa haberine cikma kapasitesi olan bi kazma ne demek oldurmek ne demek karisini aldatan kocalari karilari oldurseydi memlekette erkek kalmazdi
Cocuklarinizi siz egitin babanin durumu acik ortada zayif karakterli birisii hatta karaktersiz kendini hakkini savunmayi karsi tarafi oldurmekte buluyor aynisi o iki maganda baklavacilar bellerine silah sokmuslar erkekleniyorlar Adam olsalar konusma diye daha medeni bir yolu secerlerdi o kadinin kocasi arabadan ciksaydi belki cocugu bugun yetimdi erkeklerin bu bakis acisi hic degismicek ama biz erkek anneleri kendi cocuklarimizi Adam gibi yetistirecez affetmeyi sans vermeyi dinlemeyi hatta bazen alttan almayi enayilik olarak degil insanlik olarak ogretmeliyiz topluma kazandirdigimiz her iyi huylu cocuk iyi bir evlat iyi bir baba olacaktir Ali Kiran bas kesen yetirtirilmez o çok bilediginiz bicak ilk sahibinin elini keser

Dün Tv'de haber izlerken artık savaştan çok birbirini öldüren insan ölümü çok oluyor ne bu tahammülsüzlük filan diye haber konuşması yapıldı.

Ardından eşim habere karşı yanımda yorum yaptı kadın ölümleri çok oluyor haklı sebep le aldatma ile dedi
Ben lafa girdim ne alakası var kadın aldattı diye öldürülmesi mi lazım dedim eşimde bir anda öfkelendi sinirlendi.
Demezmi birde bana yapta aldatta görüyüm bakim neler oluyor diye tehdit ediyor.
Tabiki aldatan kadın öldürülmesi lazım erkeğin kendini savunma mekanizması dedi ben ozaman karısını aldatan erkeklerin de öldürülmesi lazım dedim evet kadında kocasını aldattı diye öldürülmesi doğru dedi.

Ben tarafsız olarak düşünüyorum erkek için de kadın içinde bir insan aldattı diye öldürülmemeli kimse kimsenin canıni almaya hakkı yoktur ben bir anneyim benim çocuklarım var.
Eşim çocuklarımızda aldatmanin ölüm olduğunu soylücem ileride dedi duyduklarıma şok oldum tartışma büyüdü eşim masaya yumrukla vurdu sesini yükseltti sen nasıl aldatan , orspu insanları bana savunursun onların yaptığını dogrumu buluyorsun hakkımı dedi.

Ben hayır asla dedim benim için aldatan insan dünyanın en büyük kötülüğünü yapmıştır ben beni aldatan insanı asla birlikte olmam direk ayrılırım hiç bir şekilde affetmem
Yada boyun eğmem dedim karşımdaki insan beni aldattı diye o karaktersizin seviyesine düşemem hemde onu öldürüp hapiste sürünmem hemde birinin canını alıyorsun bu yanlış dedim
Eşim yine bana sen nasıl savunursun aldatanları onların cezası ölüm dedi ben hayır nolursa olsun bir insan aldattı diye öldürülmemeli dedim eşimle böyle tartışıp durduk
Eşim Bana eğer bidaha böyle aldatma ile konu geçerse savunma olayına geçersen seni kapıya koyarım dedi.
Bakarmisiniz olayi nerelere getirdi 10 yıllık eşim
Bende onun gibi aldatan insanın öldürülmesi gerektiğini düşünücekmişim o kafada düşüncede olucakmışım.
Sonra ikimizde sustuk cevap vermedik ben çok ağladım yalnız üzerime çok geldi çok öfkelendi ben senin böyle düşünüldüğünü bilmiyordum böyle bir kadınla birlikte olmam dedi bana böyle düşünüyorsan git bu evden lafı bile çıktı ağzından o kadarki gözü döndü ben seninle evlenirken böyle bir anlaşma mi yaptım böyle mi konuştuk dedim 10 yillik 2 çocuklu evliliğimimi bitiriyim dedim sustu birdaha açmadı bu konuyu.

Benim düşünce yapım ben eşimi aldatmam ne olursa olsun bu karaktersizlige basvurmam benim karakterimde yok içim rahat Ama gel gelelim eşimin bu düşünce oluşu beni çok üzdü.

Takdir sizin ben yanlış mı düşünüyorum aldatan insan eşime göre cezası ölüm mü olmalı ?
Adam kin kusmus resmen
Bi haber yüzünden evden git ne demek?
Tabiki hic birsey insan hayatından önemli değil.
Ayrılırsın olur biter.
Ben korktum sahsen esinizin bakış acısından.
Yanlıslıkla bi yabancı görse yanınızda ceker vurur bu kafayla:KK43:
Dinlemez bile:KK43:

Ne kadar tuhaf biri boyle biriyle ayni evde yasamak cok zor olmali kapiya koyarim ne demek umarim cocuklariniza bunlari asilamaz gelecekte onlarla karsilasanlara acirim yoksa..cocuklarina yapan kendine yapar o kaybeder siz onunuze bakicaksiniz diye ogretecegine öldürmeleri gerektigini soyleyecekmis asil sizin evden gitmeniz lazim boyle biriyle yasamak istemezdim

Gittim defalarca gittim ama çocuklarım için geri
Bunu cidden soruyor musunuz; aldatan insan öldürülmeli mi diye? Eşiniz psikolojinizi fena bozmuş. Hayal kırıklığınızı da anlıyorum, korkunç bir şey bence insanın hayat arkadaşının böyle ruhsuz bir psikopat gibi konuşması. Belki gerçek düşünceleri değildir, anlık parlamayla saçmalamıştır. Bu bile kabul edilebilir bir şey değil ya neyse... Eşinizin yapısını en iyi siz bilirsiniz. Ama gerçekten bu karakterde bir adamsa, birinin canını almayı kendine hak görebiliyorsa... Yani bilemedim. Bir insanı öldürmenin ne kadar korkunç olduğunu geçtim, çocuklu bir kadını öldürmeyi insan nasıl ağzına alır? Yani sırf sen aldatıldın diye, çocuklara annesizliği reva görebilmen için egoistliğin, bencilliğin nirvanasına ulaşmış olmak gerekiyor. Kadını kendi malı zanneden acayip bir zihniyet bu. Eşinizin gerçek fikirleriyse eğer bunlar, ciddi bir tedavi görmesi gerekiyor.

Evet onun hayata bakış açısı bu gerçekten anlık parlama filan değil bana dikte etmeye bana da empoze etmeye çalışması beni ayrıca sinirlendiriyor birde adam bana karşı dünden beri ayrı düşman gibi oldu

Gittim defalarca gittim ama çocuklarım için geri
...
Evet onun hayata bakış açısı bu gerçekten anlık parlama filan değil bana dikte etmeye bana da empoze etmeye çalışması beni ayrıca sinirlendiriyor birde adam bana karşı dünden beri ayrı düşman gibi oldu
Gerçek kafa yapısı buysa, çocuklarınız için geri dönülmez, tam tersi çocuklarınız için kaçılır bu adamdan. Çok ürkütücü.

Tabii oda var babası annesini inanılmaz derecede akla hayale sigmicak hayretler içinde kalacağımız şekilde defalarca öldürmeye teşebbüs etmiş +çocuklarınıda hep beraber çocukluğu bu şekilde geçmiş eşimin
Böyle bir adamla niye evleniyorsun ki.. evlendikten sonra mı öğrendin bunlar.. ya anaya ya babaya çekecek tabi

Eşiniz iranda falan mı yetişmiş bu neyin kafasıdır böyle
Allahın verdigi canı Allahtan baska kimse alamaz almamalı
Size yükselmesine de anlam veremedim bu kadar kolay mı fikir ayrılıgı yasıyorsunuz diye cek git demek

Bu düşünce bazı erkeklerde mevcut malesef.
Abimle haber izlerdim, 10 yıllık eşini 20 yerinde yaralayarak öldürdü haberine "kim bilir kadın naptı da adamı bu kadar delirtti" derdi
Yani benim görüşüm erkekler namus için yaşar ve o namusa leke gelince cezası kan olmalı kafasındalar. Tabii ki yanlış , ama kimsenin kafasının içini açıpta temizleyemezsin.
Eşinizin de konuyu bu kadar büyütme sebebi budur, fevri konuşup kırıcı konuşabilir çünkü bazı insanların çizgisi vardır demekki eşinizin çizgisi de buymuş ve 10 yıl sonra yeni anlamışınız...Tatlıya bağlanmasını temenni ederim, görüş ayrılığının sonucu boşanma olmamalı. (boşanmayı dile getiren eşiniz dahi olsa )

X