Bu kıza karşı nasıl davranmalıyız, ne yapmalıyız ?

bence 15 yasındaki bir ergen kızı bu hale getiren ailesi ve aile içindeki düzensizlikler! hepsinin terapiye ihtiyacı var aslında...

Kişilik bozukluğuyla ilgili bir durum bu.
Abisi döveceğine,annesi nasıl bir evlatsın diye yargılayacağına bir psikiyatr'a götürselerdi belkide bu durum büyük boyuta gelmeyecekti.
Ergenlik dönemindeki gençlerin gelişimi çok önemlidir.
Ailenin yaklaşım tarzı yanlış ilk önce bu yanlışı düzeltsinler,en yakın zamanda da bir uzmana götürsünler.

Bu bir hastalık Mavruş. Konuşmayla filan sorunun giderileceğini sanmıyorum. Bu sorunu ancak ve ancak doktor halledebilir. BU hastalığı hafife almamak gerekir, ciddi bir psikolojik rahatsızlık. Kişi naptığını bilir ama kendine engel olamaz. Büyük bir istek vardır engel olamadığı. Yaptığından pişmandır ama yine yapar, yine yapar. Ule ordinaryus prof gibi konuştum he-tatlicadiarzu-

Kızlar herkes sizin kadar duyarlı değil malesef...
Ben elimden geleni yapacağım...
Bu akşam gidip konuşacağım , bakalım ne diyecekler...
Babasından nefret ediyor bunu her zaman dile getiriyor..
Kız kendi başına buyruk, sinirli kendini ezdirmeyen biri...
Ailesinin pek birşey yapacağını zannetmiyorum...
Kızla konuşsak hiç işe yaramaz mı sizce ?

hirsizlik bence tedavi edilmesi gereken bir hasta´lik ailesinin bu durumda duyarli olmasi gerekir
mutlaka bir psikologla konusmalari gerekir bence

Kızın sigortası varmı acaba ikna edebilirseniz konuşup sizler yardımcı olabilirsiniz belki doktora gitmesi için....
Tabi bu sorumluluk zaman ve çaba isteyen bişi akrabaları falan yokmu ilgilenen belki onlar yardımcı olurlar...

bence kızla konusmak işe yaramaz...
hasta bu kız dinler gidi görünür sona bildigini okur
zor bir durum ya kolay gelsin mavrusum anne babasıyla konus bakalım nolcak

Daha önce konuşmuşsunuz zaten,birdaha yapmayacağını söylemiş ama kendine engel olamadığı için bu durum devam etmiş.
Ergenlik dönemindeki bir kız ve sinirli biri olduğunu söylüyorsunuz,sizin iyi niyetle söylediğiniz şeyleri yanlış anlayabilir.
Konuşmanız da bir işe yaramaz,psikiyatr'ın çözebileceği bir durum bu.
Ailesiyle konuşun ve bir psikiyatr'a götürmelerini söyleyin.

şansını dene konuşmakla bişey kaybetmezsin

canım kleptomani herhalde-istemese de çalar,alakalı alakasız ihtiyacı olan olmayan bir şeyi çalar...

canım kleptomani diye bir rahatsızlık var ihtiyacı olmasa bile bu tür hastalar birşeyleri almadan çalmadan rahat hissetmiyorlar kendilerini bence bu kızda da böyle bir hastalık var tabiki en doğrusu bir uzmanın görmesi en kısa zamanda ailesine doktor götürmesi konusunda baskı yapın bence.

canım ben senın yerinde olsam. kıza şöyle derdim
birdaha bunu tekrarlarsan seni polise şikayet edicem. bu konu hakkındada bir sürü şahidimiz olduğunu sen benden iyi biliyorsun de.
belki gozu korkar.(tabi şikayet etme yazık)
umarım gözü korkar,allah islah etsin.

annesinin haberi olmadan bence karsınıza alıp acıkça anlatmalısınız kaybolan esyalarınızı onun aldığını bildiğinizi bir daha aynı sekilde davranırsa polise bile ğidiceğinizi anlatmanız gerekli bence bu da bir hastalık tedavi edilmesi ğerekiyor eğer ailesi biliyorsa tedavi ettirmeli ileirde basına cok iş açabilir ben olsam acıkça karsıma alıp konusurdum

sanırım komşunuzun kızında kleptomani var.bunun için psikolojik tedavi olması gerekiyor.ailesi ne kadar konuşursa konuşsun hatta dayaktan öldürse bile o çalmaya devam edicektir.değerli değersiz farketmez çalma dürtüsüne hakim olamaz.üstelik bu hastalık zengin insanlarda da görülüyor.ne sosyetik zenginler mağazalarda hırsızlık yaparken yakalanıyor bir bilsen.
umarım uzman kişilerden yardım alarak tedavi yoluna giderler.

onun doktora ihtiyaci var pisikolojik olmus artik ailesine yine söyleyin ama annesi hastaymis kadini üzmeden söylemeye bakin doktora gitsin diyin

Kız içinde,ailesi içinde çok zor bir durum.
Bence ailesi ile görüşülmeli ve kız mutlaka ama mutlaka psikolojik destek almalı..
Başka türlü düzelebileceğini sanmıyorum...
:1no2:

piskoloğa götürmek şart ya daha yaşı küçük şimdiden önlem alınması gerekiyor hani bir iki kere yapsa gözyumarsın küçük dersinde kaç kere olmuş yani gerçi bu ailenin ilgisizliğinden de kaynaklanıyor olabilir ilgi çekmeye çalışıyorda olabilir ama her ne nedenlede olsa bir yardım almalı...

yanlis olmasin ama sanirim kliptomani hastaligi var yani tedavi edilmesi lazim..bunu ihtiyaci olmayan bircok kiside yapabiliyor sadece psikolojik bir sorun ona yapma etme demekle bu olmaz iyi bir tedaviye ihtiyaci var--sonucta bilinc altinda bir sebep yatiyordur..simdi unuttum ismini ama yabanci bir ünlüde böyle hiriszlik yaparken güvenlik kemarasina yakalanmisti sonucta bu hastalik ve ailesinin elinden geleni yapmasi sizinde anlayisli olmasi lazim

Benimde böle bi tanıdığım var canım kız hasta olmuş çalmadan duramıyo annesi dışarı çıkmaya birinin evine götürmeye korkuyordu
bence bu hastalık olabilir :1closedeyes:
çünkü insan eğer rahatsızlığı yoksa insanlık dışı böle şeyler yapamaz
bahsettiğim kişiyide doktora götürüyorlardı sanırım annesi götürcem diyordu
teyzemin pırlantasını çalmış bi kere teyzem görmüş ve demişti pırlantam kayıp canım ikimiz arayalım evde demiş o yüzden kız vermiş yatak odandaymış demiş
teyzem sölemesem pırlantam gidiyordu diyo
kesinlikle doktorluk biri bu kız ve acilen doktora görünmesi lazım
Allah yardımcı olsun........ :Saruboceq:

kleptomani yani çalma hastalığı olabilir.ihityacı olmasa da çalan insanlar bunlar.hatta çok ünlü ve çok zengin insanlar da var kleptoman olan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…