Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Anlatamıyorum galiba. Bak kese ortak. Az kazanan da çok kazanan da ordan pay alıyor. Çoğu zaman eşit de olmuyor bu pay. Kimin ne ihtiyacı varsa demek çok ucu açık bir kaide. Şimdi abiler çoluk çocuğum var deyip daha fazla alıyor adamdan ve ana babasından. Arada neler kaynatıyorlardır bi bilsen. Bak mesela bizim üst katımızdaki kadının kocası 9 erkek kardeşi ile bir fırın işletiyordu, karısı her yıl halı değiştiriyordu, kayınların yarısı bekar daha çünkü. Kayınlar evlenmeye başlayınca bulamayacak bu lüksü. Şimdiden sıkılıyor.

Kız çalışsa kazandığı bakıcı parasına anca gelecek, ne gerek var deyip işten geri alınacak. İki ev duble masraf ne gerek var deyip kaynana kayınbaba evine yerleşilecek. Sadece ihtiyarlar baksa iyi, aile büyükleri onlarda diye kardeş akraba hep oraya gelecek. Şimdi bakma eşikte geçmediklerine, hizmetçi yok ondan geleni olmuyor garibanların.
Pek ailesine gelen giden yok dıye bılıyorum. Babası huysuz.Aynı eve sokmaz çünkü babasının yanında kendı kuzeni 3gun duramadı, çocuk dukkanda yatmaya başladı o derece. Diger eltiyi ben tanımıyorum. Abisinin çocugu var. Anne baba yaşlı. Hıc cocugu falan göstermek ıcın anne babanın yanına gelmıyorlar. Hıc ne geldiklerini duydum ne bırsey. En fazla goruntulu konusuyorlar.

Pek ailesine gelen giden yok dıye bılıyorum. Babası huysuz.Aynı eve sokmaz çünkü babasının yanında kendı kuzeni 3gun duramadı, çocuk dukkanda yatmaya başladı o derece. Diger eltiyi ben tanımıyorum. Abisinin çocugu var. Anne baba yaşlı. Hıc cocugu falan göstermek ıcın anne babanın yanına gelmıyorlar. Hıc ne geldiklerini duydum ne bırsey. En fazla goruntulu konusuyorlar.
Bu dediklerim olacak canım, keşke sizin dediğiniz gibi olsa.

Velhasıl ben bu evliliği gün gelir haberlerde okurum hissiyle görüyorum.. kız dayanamaz ailesine dönemez sonrası malum...😔😔😔😔
Ben kıza dedım. Evını yakın tutma ve sorumluluk alma görevin olur dedım. Aklına yattı. Ama gene gıderım ben eşimle sürekli dıyor. Yeterki gönlü hos olsun dıyor. Ben dedım böyle olursan hıc kıymetin olmaz senın

Ben kıza dedım. Evını yakın tutma ve sorumluluk alma görevin olur dedım. Aklına yattı. Ama gene gıderım ben eşimle sürekli dıyor. Yeterki gönlü hos olsun dıyor. Ben dedım böyle olursan hıc kıymetin olmaz senın
Hem kıza böyle saçma bir insanı öneriyorsunuz hemde akıl veriyorsunuz sizde çok normal davranmıyorsunuz, yani beni ateşe atacak birde yanmama yöntemlerini anlatacak biri , çok tuhaf ..

Ben uyardım. İleride bana beddua etme dedım. Kesınlıkle bakıcı tutacağını söylemış.İlgi konusunda kafası doluymuş ve yogunmus
Alakası yok ne alaka , benim eşim hem tez yazıyordu hem çalışıyordu çok doluydu ama bir gün bile ilgisiz davranmadı hep üstüme titredi bence normal değil..

Hem kıza böyle saçma bir insanı öneriyorsunuz hemde akıl veriyorsunuz sizde çok normal davranmıyorsunuz, yani beni ateşe atacak birde yanmama yöntemlerini anlatacak biri , çok tuhaf ..
Evette aile durumunu bılmıyordum. Çocuk garantı veriyor aıle konusunda beklentisi yokmus. Tek sıkıntıları ilgisizlik suan. Baslarda mutlulardı. Şuan da konusmus lar ılgısızlıgı çözduk dedı

Evette aile durumunu bılmıyordum. Çocuk garantı veriyor aıle konusunda beklentisi yokmus. Tek sıkıntıları ilgisizlik suan. Baslarda mutlulardı. Şuan da konusmus lar ılgısızlıgı çözduk dedı
Ben asla bu ilişkinin dürüstlüğüne inanmıyorum herkes herşeyin farkında aslında, neyse ben susayım 😆😅

Bakıcı tutacakmış cocuk öyle demıs kıza. Kıza dedım ki sen pek gıdıp gelmezsin. Hayır gıderım dıyor. Gidersem gönlünü hos ederım benı daha cok sever dıyor
Kıza saf falan dendi de şu bakış açısına bak.
Kocası sevsin diye ilgilenecek.
Sevap diyor bir de, nerde kaldı sevabı.

Bir kişinin dinini kalbini sadece Allah bilir.Dindar görünümlü bir insanın.da aldatma , dövme ihtimali var.en kötüsü de psikolojik şiddet.şimdiden ilgisizlikle psikolojik şiddet uygulamaya başlamış adam.

Yani dini konulara önem vermesi tabi iyi bir şey ama dindar oldugu icin diger ayrıntıları umursamadan evlenmesi yanlıs.
Dünyadaki tek dindar adam o ilgisiz adam mı kalmıs? Daha şimdiden ilgisiz.evlendiğinde de ilgi göstermediginde eşinin dindarlıgıyla mı mutlu olacak. Diyeceklerim bu kadar.gerisi arkadaşınızın kendi seçimi
En buyuk din vicdandir, insan namaz kilip, oruc tutup, hee turlu sarti yerine getirip kötü kalpli olduktan sonra ne oldu o dindarlik?

X