Bu kişiyle evlenmek hata mı?

Ben aıle durumunu bılmıyordum ki. Kız bunla konusma ya basladı. Hatta cok ıyı falan dıyordu. Bana kız hep tanıstırdıgım ıcın tesekkur ediyordu. Aıleyı gene sorun yapmıyor. Sadece ılgısız dıyor. Mesela eve gelıyor ama benle konusuyor, aılemle sohbet edecegım dıyormuş. Ciddi sekılde tüm olasılıkları anlatacağım ona. Gercı bugun hasta anneye bakmanın, aynı evde zorlugundan bahsettim. Onlar büyüğümüz nolacak, Allah rızası ıcın bakarım. Sevabı cok buyuk dıyor. Yanı bakmaktan gocunmuyor
İlgi dışındaki konuları anladığım kadarıyla sadece biz sorun ediyoruz arkadaşıniz da müthiş bir sevgi açlığı var takıldığı tek yer ilgi çünkü sevilmek istiyor. Hiç tanımadığı biri olacağına arkadaşınin önerdiği birinde bunu ısrarla istiyor. Güven problemi de var bu kadar eksiye rağmen bu çocuğu isteme nedeni arada sen varsın korkmuyor. Hiç tanımadığı biriyle cesaret edemez. Aslında problem ne çocukta ne ailesinde problem arkadaşınızin sevgi açlığı ve güven probleminde .

Ben aıle durumunu bılmıyordum ki. Kız bunla konusma ya basladı. Hatta cok ıyı falan dıyordu. Bana kız hep tanıstırdıgım ıcın tesekkur ediyordu. Aıleyı gene sorun yapmıyor. Sadece ılgısız dıyor. Mesela eve gelıyor ama benle konusuyor, aılemle sohbet edecegım dıyormuş. Ciddi sekılde tüm olasılıkları anlatacağım ona. Gercı bugun hasta anneye bakmanın, aynı evde zorlugundan bahsettim. Onlar büyüğümüz nolacak, Allah rızası ıcın bakarım. Sevabı cok buyuk dıyor. Yanı bakmaktan gocunmuyor
Siz "ayri ev tutarsiniz, ortak iş sıkıntı olmaz' vs demeyin arkadaşınıza lütfen.
Şu anlattıklarınızda hiç olur bir durum yok kız göre göre mutsuz olacak. Neymis cocuk efendiymis peh. Sadece efendi diye böyle biriyle evlenilir mi. Çikarsın arkadaşınız pembe gözlüklerini gerçek dünya öyle bir yer değil. Ayrıca cocuk ilgisizmiş daha şimdiden. Anne hasta, baba felç bu cocuk niye evlenmek istiyor bi duşunsün o anne babaya bakıcı lazım çünkü.

Ben aıle durumunu bılmıyordum ki. Benım tanıdığım konustugum kadarıyla ıyı ve duzgun bırı. Cocugun karsısına duzgun kız cıkmıyor du. Cok kızla konusu ve hıc olmadı. Ilk kez bu kızla olumlu oldu

çünkü çocuğun bu koşullarında aklı başında hiçbir kız onunla ilişkisini ilerletmez. tamam hastaya aileye bakmak sevap, güzel de arkadaşınız ölmeyi bayılmak sanıyor ve atıp tutuyor.

İlgi dışındaki konuları anladığım kadarıyla sadece biz sorun ediyoruz arkadaşıniz da müthiş bir sevgi açlığı var takıldığı tek yer ilgi çünkü sevilmek istiyor. Hiç tanımadığı biri olacağına arkadaşınin önerdiği birinde bunu ısrarla istiyor. Güven problemi de var bu kadar eksiye rağmen bu çocuğu isteme nedeni arada sen varsın korkmuyor. Hiç tanımadığı biriyle cesaret edemez. Aslında problem ne çocukta ne ailesinde problem arkadaşınızin sevgi açlığı ve güven probleminde .

bence kız görüşünce evlilik olmalı kafasında olduğu için eğer görüşüp evlenmezse rezil olacağını falan sanıyor.
kız kesinlikle çok mantıksız ve çocuk. değil 24 yaş olgunluğu 14 yaşındaki bir kız gibi bile düşünemiyor.
4 yaşında kız çocukları gibi sevgi de sevgi ilgi de ilgi diye tutturmuş.

Hayatında duzgun bırı olmamis. Sevmek sevilmek ıstıyor o da.Mesela evlenince calısmak ıstıyor. Ama cocuk ihtiyacı yoksa calısmasın, otursun cocuklarına baksın dıyor. Ki bana böyle dıyor. Ama arkadaşıma ıstersen calıs demıs. Mesela arkadaşım kendı meslegımde dükkan acmak hayalim demıs ve cocuk olumlu konusmus. Ama bana dıyor ki ben onu bozmadım ama o kadar parası varsa açsın,nasıl açacak açamaz dedi.Arkadasımın kafasına aıle konusu takılıyor, ilgiye takılmış. Ama aıle konusu benı aşırı rahatsız ettı açıkcası.

Siz "ayri ev tutarsiniz, ortak iş sıkıntı olmaz' vs demeyin arkadaşınıza lütfen.
Şu anlattıklarınızda hiç olur bir durum yok kız göre göre mutsuz olacak. Neymis cocuk efendiymis peh. Sadece efendi diye böyle biriyle evlenilir mi. Çikarsın arkadaşınız pembe gözlüklerini gerçek dünya öyle bir yer değil. Ayrıca cocuk ilgisizmiş daha şimdiden. Anne hasta, baba felç bu cocuk niye evlenmek istiyor bi duşunsün o anne babaya bakıcı lazım çünkü.

bakıcı tutmaya paraları yok. bedava hizmetçi arıyorlar.
eminim evlendikten sonra o ana baba düşkünü adam her fırsatta evden kaçıp bütün işleri kıza yükler.

bence kız görüşünce evlilik olmalı kafasında olduğu için eğer görüşüp evlenmezse rezil olacağını falan sanıyor.
kız kesinlikle çok mantıksız ve çocuk. değil 24 yaş olgunluğu 14 yaşındaki bir kız gibi bile düşünemiyor.
4 yaşında kız çocukları gibi sevgi de sevgi ilgi de ilgi diye tutturmuş.
Çok üzerler onu ne diyim inşallah oğlan istemez dua edeceğim artık başka türlü kız bırakmaz bunu.

Öyle öyle dogru. Bır erkek olarak cocuk basa cıkamıyor ayrıca. O kadar cok kızla konustu ki. Bitme sebeplerini bılmıyorum ama duzgun kız yok dıyordu hep

Çok üzerler onu ne diyim inşallah oğlan istemez dua edeceğim artık başka türlü kız bırakmaz bunu.
Bana da kız bırakmaz gıbı gelıyor. Cevresındekıler bırak sımdıden ılgısız se beter olur demıs. O da tabıkı hemen kestirip atmayacağım, onunla konusacagım dıyor

Herkesin hayata bakış açısı bir değil. Arkadaşınız evlenmek istemiş ve siz de aracı olmuşsunuz . Ancak muhabbet olmadan sevgi karşılıklı ilgi olmadan aynı evde bir adamla yaşamak ne kadar manevi olarak tatmin edici olur? Tabi ki işte yoruluyordur evde sorumluluğu çoktur damat adayının ama asgari düzeyde dahi ilgi gösteremiyorsa , muhabbeti yoksa , karşı tarafin zorlamasıyla ne kadar olur? Ne kadar sürer? Arkadaşınız bence bunu düşünmeli . Çünkü o zaman dediği gibi evde biri olsun anneme babama baksın, benim ihtiyaçlarımı karşılasın arada iki muhabbet edelim yeter kafasindaysa damat adayı bu arkadaşınız için manevi olarak ne kadar tatmin edici olur ? Ha benim için bu yeterli diyorsa o zaman tamam ama bunu bir düşünsün,çünkü hayat hep ayanı seyirde gitmiyor malum . Ayrı ev vs denmiş ama anladığım kadarıyla arkadaşınız ayrı ev dahi istemez belki dubleks olur ama beraber yaşamak isteyecektir ki zaten damat adayının da ayrı eve çıkmak isteyeceğini ev yakın da olsa ayrılmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum. Arkadaşınız da bu noktada şikayetçi değil bence. İnsanların imtihanı çeşit çeşit ve kayınvalidenin rahatsızlığı özel ilgi istiyor. Arkadaşınız bunu yerine getirebileceğini ifade ediyor ama bunu bunalmadan kırmadan yapması önemli sevabı giricem diye günaha girmesin . Bunaldığı zamanlar olacak ,zorlandığı ve bu noktada eşinin desteğini arayacak gerekli desteği görebilecek mi? Görse bile sadece ailesi noktasında ılımlı olursa bu duruma arkadaşınız kırılmayacak mı? Kendini kullanılmış hissetmeyecek mi?

Bi de tamam kadının aklı gıdıp geliyorda.Dün kadın bizdeydi. Eşim kadına dedı ki x i ne zaman everıyoruz dedı. Kadında onu evlendirmeyecegım o bekar kalacak falan dedı. Annesı de ıstemıyor evlenmesini bence.

Bana da kız bırakmaz gıbı gelıyor. Cevresındekıler bırak sımdıden ılgısız se beter olur demıs. O da tabıkı hemen kestirip atmayacağım, onunla konusacagım dıyor
Yemin ederim iyiki kardeşim değil tövbe tövbe yahu 2.5 sene sevdim de aldım yine yeri geldi kavga gürültü bir sürü şey yaşadık neyine yandım dedim bu kız Deli mı ya önce bence sen onu bir doktora götür hayrına ilaç içerse düzelir başka mantıklı bir çözüm önerim kalmadı.

Bı de annesıne falan söylemıs arkadaşım konustugunu
Söylesin ne olacak ki. Sonuçta bu kız nikah kıymadı ya. Çocuk ilgisizmiş zaten. Bir insan ilgisiz soğuk birisinin hayatında neden yer almak istesin ki. Yani bir insan beni istemiyorsa veyahut bana soğuk davranıyorsa bu önceden veya sonradan olsun hiç fark etmez. O insanın benim hayatımda yeri olmaz. Ben kendimi kimseye kabul ettirmek zorunda değilim ki arkadaşında aynı şekilde düşünmeli ve evliliğin düşüncede hesaplanamayacağı kadar çok sorumluluğu olduğunu da bilmeli

bakıcı tutmaya paraları yok. bedava hizmetçi arıyorlar.
eminim evlendikten sonra o ana baba düşkünü adam her fırsatta evden kaçıp bütün işleri kıza yükler.
zaten mecburen birlikte yaşayacaklar çunku abisi ailesine karşı ilgisizmiş. Bu adamda annemi babamı yalnız birakamam diyecek o kadar belliki bu. Kızda ben bakarım diyor 🤦‍♀️ adam zaten üstündeki yükü atmak için evleniyor orası kesin

Herkesin hayata bakış açısı bir değil. Arkadaşınız evlenmek istemiş ve siz de aracı olmuşsunuz . Ancak muhabbet olmadan sevgi karşılıklı ilgi olmadan aynı evde bir adamla yaşamak ne kadar manevi olarak tatmin edici olur? Tabi ki işte yoruluyordur evde sorumluluğu çoktur damat adayının ama asgari düzeyde dahi ilgi gösteremiyorsa , muhabbeti yoksa , karşı tarafin zorlamasıyla ne kadar olur? Ne kadar sürer? Arkadaşınız bence bunu düşünmeli . Çünkü o zaman dediği gibi evde biri olsun anneme babama baksın, benim ihtiyaçlarımı karşılasın arada iki muhabbet edelim yeter kafasindaysa damat adayı bu arkadaşınız için manevi olarak ne kadar tatmin edici olur ? Ha benim için bu yeterli diyorsa o zaman tamam ama bunu bir düşünsün,çünkü hayat hep ayanı seyirde gitmiyor malum . Ayrı ev vs denmiş ama anladığım kadarıyla arkadaşınız ayrı ev dahi istemez belki dubleks olur ama beraber yaşamak isteyecektir ki zaten damat adayının da ayrı eve çıkmak isteyeceğini ev yakın da olsa ayrılmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum. Arkadaşınız da bu noktada şikayetçi değil bence. İnsanların imtihanı çeşit çeşit ve kayınvalidenin rahatsızlığı özel ilgi istiyor. Arkadaşınız bunu yerine getirebileceğini ifade ediyor ama bunu bunalmadan kırmadan yapması önemli sevabı giricem diye günaha girmesin . Bunaldığı zamanlar olacak ,zorlandığı ve bu noktada eşinin desteğini arayacak gerekli desteği görebilecek mi? Görse bile sadece ailesi noktasında ılımlı olursa bu duruma arkadaşınız kırılmayacak mı? Kendini kullanılmış hissetmeyecek mi?
Arkadaşım dıyor ki o benı eş olarak degıl hizmetci olarak mı ıstıyor dıyor zaten. İlgi yok bana sevgisi yok bence dıyor. Kız ona mesaj atıyor, çocuk kısa kesıyor. Kendi işi çocugun, istese mesaj atar. Başlarda nasıl atıyordu. Evlenırse mutsuz olacak. Ve çocuk uzatmayalım dıyor.Kız dügün istıyor, çocuk kredi cekecek, şuan borc ları var. Pandemıden dükkan iş yapmıyor zaten. Diger abi anne babayla hıc ılgılenmıyor, umrunda degıl yanı. Hep bu cocuk yükü omzuna almıs. Aynı evde otur diyen yok ona dıyor çocuk. Ama bu kadına kocası bakamaz. Kocası huysuz ki adamın bır tarafı felclı, tansiyon hastası. Mecbur aynı ev olacak

Arkadaşım dıyor ki abısı nıye bakmıyor falan. Ama bakmasa da mecbur bakarız bız dıyor. Abisi evlı ve cocugu var. Açıkcası kendı evıyle ılgılenıyor. Hastahane yemek temızlık herseye bu cocuk ılgılenıyor
Sorun : bu oğlanların sıkı ceplerinde ve tembelliklerinde tatlım.

Anne-babalarının maaşı vardır en kötü 2 bin lira olsa emekli maaşın bin tl'sini ordan artırsalar

İki kardeşte 500tl ortaya koysa

2bin tl'ye yardımcı bulurlar çok faydası dokunur.

Fakat işin kötüsü 1 dükkan ile 2 hatta 3 aile geçinmez zaten geçinememişler ki borçları var diyorsunuz.

Yani bu kardeşler tembel bir tanesi kurnazlık yapmış kurtarmış kendini ve eşini

İhale sizin önerdiğiniz adamda kalmış.

İşin açığı o adamın bu şartlarda evlenmeye hakkı yok ; kimse yaşlı bakımı istemez zaten anne babalarından kaçmak için evleniyor belli iq düzeydekiler

Sözü geçen adamın tekil olarak işe girmesi gerek.

Ama belli bu zamana kadar girmediyse bu yaştan sonrada bir işte tutunması zaman alır.

Ve arkadaşınıza söyleyin :

1- Alzeimer yeri geliyor altı bezlenme aşamasına geliyor ve bezlerini yoldukları üzerine zorluklar var.

2- Bebek gibi bakım gerektirir saygı duyulmasıda şart öyle söve söve bakamaz asla.

3- Aynı evde yaşamak zorunda yada aynı mevkide.

4-Ev temizliği, yemeği, çamaşırı hep onda olacak çünkü eşi özerk değil.

5-Eve ne kadar para girecek belli değil, ailesiyle yaşayan çoğu erkek sigara ve kontor parası çıkarak 30 yaşına kadar alışıyor yani eve sadece sigara ve kontor parası kendine yeten bir adamla evlenecek olabilir. ( benim partner öyle çıkmıştı)

6-Arkadaşınız kendini erkeğe sunacağı bir hediye paketi gibi beklemesin.

7-Gitsin çalışsın hayatı öğrensin bu siteye üye olsunda neymiş aşk, meşk evlilik görsün.

zaten mecburen birlikte yaşayacaklar çunku abisi ailesine karşı ilgisizmiş. Bu adamda annemi babamı yalnız birakamam diyecek o kadar belliki bu. Kızda ben bakarım diyor 🤦‍♀️ adam zaten üstündeki yükü atmak için evleniyor orası kesin
Çocuk başta dedı kı aynı ev olmaz, aynı evde yaşa diyen mı var dıyor. Ben problem olmaz dıye dusundum. Ama bu kadar her ısı onun yaptıgını bılmıyordum.

Bi de tamam kadının aklı gıdıp geliyorda.Dün kadın bizdeydi. Eşim kadına dedı ki x i ne zaman everıyoruz dedı. Kadında onu evlendirmeyecegım o bekar kalacak falan dedı. Annesı de ıstemıyor evlenmesini bence.
Kızdan haberi yokmu kadının? E tabi oğlunu evlendirirse kim bakacak onlara kadın haklı, bakıcı lazım. Aklı basinda olan bi kiz kabul etmez cunku boyle birseyi. Kadın bildigi icin oğlum evlenemez diyor.

X