Bu kişiyle evlenmek hata mı?

İkiz bebek canım hiç zorluk görmedim okumakla geçti ömrüm 10 aydır sıfır sosyal hayat kendimi unuttum. Çok Zor yani iki aydır tek bakıyorum direncim yerlerde korona oldum direnç yok hastanede atlattım pazartesi kavuşuyorum yaramazlara çok özledim. Ama zor yani
Off cok uzuldum gecmıs olsun. Bende uzun süre cocuk ıstemıyorum
Önce evlılık otursun, eşimden emin olmak ıstıyorum. Öncelıgım iş benım açıkcası. İkiz olması gercekten zordur

Şimdi ailesi ayrı evde olsa bıle kadın yemek yapamıyor. Babası huysuz. Bırının bu aılenın evını temızlemesı gerek. Dıger abı yapmıyor. Hepsını bu cocuk yapıyor. Kız gönullu yapmaya Temızlıgı. Evlenınce kızın görevi olacak bu. Arkadaşımı dindar bırı olması cok etkıledı. Ve hep aılesıne cok duskun cok duzgun bırı dıyor. Evet duzgun bırı. Ama ilgi yok.
Sizde niye ön ayak oluyorsunuz yani kötülügünü mü istiyorsunuz kızın anlamadım. Sizde sanki yaparsın evlen diyormuşsunuz gibi bi izlenim aldım. Düzgün biri olması yetmiyor ki evlilik için. Hizmetçi olacak arkadaşınız

Çok sevdigim bir kız arkadaşım var. Konuyu onun için açıyorum.Tüm önerileri okuyacak.Bu kız arkadaşımla eşimin bir arkadaşını tanıştırdık. Arkadaşım 24 yaşında çocuk 33 yaşında.Kızın hayatında neredeyse hiç sevgilisi olmadı. Karşısındaki kişiyi direk evlilik amacıyla tanımak istiyor, bu çocukta öyle. Çocuk muhafazakar, dindar, işinde gücünde. Çocuk abisi ile ortak iş yapıyor. Kasadan kimin ne ihtiyacı varsa o kadarını Alıyor.Çocugun anne babası 67 yaşlarında. Annesi alzheimer hastası,kadın herşeyi unutuyor. Evin tüm işi yemek kahvaltı herşey bu çocukta. Diger abisi evli ve o pek ilgilenmiyor. Bugün arkadaşımla konustum ve telefonda agladı. Onun için gercekten uzuldum, keske tanıştırmasaydım dıyorum. Sorun şu ki başlarda ilgili olan beyimiz adam gibi ne arıyormuş ne mesaj atıyormuş. Arkadaşım diyor ki o bana ilgisi olsa kalbini açsa ben bakarım ailesine bile diyor. İleride ailesi ile bile yaşarım nolacak yaşlı insanlar diyor. Ama ben o evde hizmetçi mi olacagım diyor. Evdeyken fırsatı olsa da kızla ılgılenmelı yerıne annemlerle sohbet edecegım, şunu yapacagım dıyormuş. Hep aılesını ön planda tutuyormuş. Bu kız dogulu. Evlenince aldatma hariç kesınlıkle boşanmak yok diyor. Eşimde çocugun kafası dolu. Hem evle hem işle ilgileniyor yoruluyor diyor. Ama başlarda hep arar sorardı. Arkadaşım konuşmayı düşünüyor çocukla. Sizce bu kişiyle evlılık kötü mü olur. Kız gercekten kötü ve cok üzülüyor.
Ahh ahhhh benim yazdigimi okusun. Derdimki ne kotu gelinler var insan sevdiginjn ailesine bakmazmi. Onun annesi annemmmmmm babasiii babammmm. Omur boyu beraber otrurum. Bu laafimdan mitevellit es kisine bu guveni verdim aileyede haber uctu tum kislari bende gecirdiler. Birak omur boyu olmayi 3 gun bile gozume karatti. Hic uc gun kalamdilar en az 4 ay. Defalarca intihar esigine geldim. En sonunda kendimi kanser ettim. Laf gelisi degil ama ciddi kanser oldum burda kizlar biliyor. Asla kabul etmesin asla... madem durumlari var bakici tutsunlar

Arkadasiniza baya kotuluk olsun diye tanistirmis gibisiniz. Boyle bir adami birisiyle evlendirme cabasi neden? Otursun baksin ailesine. Ha arkadasinizla hakkiyla ilgilense falan her seyin ustesinden gelinir ama bu durumda kiza yazik. Hem daha 24 yasinda. Sahi, siz bunlari tanistirirken aklinizdan tam olarak ne geciyordu?
Lutfen bana da cevap verir misiniz konu sahibi. Bir insanin annesinin hasta, kendisinin ilgisiz,islerinin kotu, borcu harci oldugunu bile bile neden arkadasinizla tanistirdiniz?
Ha bunlari bilmiyorduysaniz, tam olarak tanimadiginiz adami neden arkadasinizla tanistirdiniz?

abisi hayatını yaşıyorsa böyle olmaz oğlan demekki evde şamar oğlanı gibi aileci

2 kardeş bir olup, yarım gün bile olsa anneye bakıcı yada temizlikçi tutabilirdi

yük olmazdı ozman ev işi falan

işin açığı : bu erkeğin bu kafa yapısıyla hiç evlenmemesi lazım kimle evlenirse evlensin yardımcı tutmayıp rezil eder eşini
Arkadaşım dıyor ki abısı nıye bakmıyor falan. Ama bakmasa da mecbur bakarız bız dıyor. Abisi evlı ve cocugu var. Açıkcası kendı evıyle ılgılenıyor. Hastahane yemek temızlık herseye bu cocuk ılgılenıyor

Off cok uzuldum gecmıs olsun. Bende uzun süre cocuk ıstemıyorum
Önce evlılık otursun, eşimden emin olmak ıstıyorum. Öncelıgım iş benım açıkcası. İkiz olması gercekten zordur
Hamama giren terliyor tedavi ile oldum birde napalim canları sağ olsun büyüdüler epeyce 🤗🤗 darısı istediğin zaman senin için olsun 💐

eğer böyleyse ''ya adam bulmuş peşinden koşturacak birini evlenmek ister tabi ki'' şeklinde bir izlenim oluştu bende.

sevgi noktasında daha şimdiden erkek eksik kalıyorsa, birbirlerini doyuramıyorlarsa, bir taraf fedakarlık yapmak durumundaysa olmamalı bu iş. mutlu değilse ayrılsın. bir de bahsedilen sorumluluklar çok ağır şeyler. etraflıca ve mantıklıca düşünülmesi gereken şeyler.

Ahh ahhhh benim yazdigimi okusun. Derdimki ne kotu gelinler var insan sevdiginjn ailesine bakmazmi. Onun annesi annemmmmmm babasiii babammmm. Omur boyu beraber otrurum. Bu laafimdan mitevellit es kisine bu guveni verdim aileyede haber uctu tum kislari bende gecirdiler. Birak omur boyu olmayi 3 gun bile gozume karatti. Hic uc gun kalamdilar en az 4 ay. Defalarca intihar esigine geldim. En sonunda kendimi kanser ettim. Laf gelisi degil ama ciddi kanser oldum burda kizlar biliyor. Asla kabul etmesin asla... madem durumlari var bakici tutsunlar
Yaa çok üzüldüm gecmıs olsun gercekten. Aynı evde ınanın olmuyor. Dün 4 saat falan bu cocugun annesı bızdeydı. İnanın hıc rahat edemedım. Uykum vardı eşim ayıp olur uyuma dedı . Cocuk annesını almaya gec geldı. E sahura kalkıyorum. Ben 6 aydır evlıyım. Eşimle net sınır çizgi aynı evde yaşamam ve uzun süre kalamam dıyorum. Hatta sitem ediyor, sen olsan aynı evde kalmazsın dıye. Ama sınırların bellı

Ben anlamadim bu kızla bu adamı niye tanistirmişlar. Kiz karşımda olsa tutup sarsıcam vala kendine gel diye o kadar sinirlendim. Göz göre göre saçma sapan bi evlilik yapacak, evlendikten sonra hersey değişir sandım daha kötü oldu diye ağlayacak adım gibi eminim, hiç şaşmaz.
Bende yanımda olsa derdin ne en kötü baba evi bile şu adamdan iyidir yani başkasının anne babasını çekeceğime gaddar da olsa kendi ailemle kalırım

daha 4 aylık bir ilişkide 24 yaşında bir kızın aileye de ben bakarım, temizliği de ben yaparım moduna girip ağlaması ve koşa koşa bu şartlarda evlenmeye çalışması bana hiç mantıklı gelmiyor. ortak hesap bir sorun, adamın ilgi göstermemesi bir sorun, aileyle yaşayacak olması ve babanın huysuz olması bir sorun. yani sorun da sorun. 4 aylık ilişkide ilgi göstermeyen adam evlenince ilgi mi gösterecek zannediyor? tüm bunları es geçip ama çok dindar demek.. ne bileyim.

Aileyle oturmak herkesin harcı değil bence kp ozellike bizle oturmak istemedi çünkü eşini tanıyor hasta psikolojik sorunları var vs vs anlatsam bir ton sıkıntı beraber oturmaya gelince duş olmak bile büyük bı problem oluyor tatillerde onlara gider orda kalırız ordan bilirim normalde yemekti ev işi kp yapıyor tatilde ona yaptırmam ben yaparım ama o sorumluluğu almak çok zor oluyor 1 hafta 10gun olsa bile. Eşim 2kardesler evin büyüğü eşim diğer daha lise okuyor olurda bizimle yaşayacak olsalar büyük eve çıkarım ayrı banyo wc si olan . Hala da düşünürum bigun beraber oturacak olsak çok zorlanacagimi kendi anne baban gibi olmuyor neticede annenle bugün kavga etsen yarın can ciğer olursun ama kv öyle olmaz sanırım bide evladına düşkün bı anne ee çocukta ona düşkün o daha çok anne tarafında olur yani neresinden tutarsan elinde kalıyor konu

eğer böyleyse ''ya adam bulmuş peşinden koşturacak birini evlenmek ister tabi ki'' şeklinde bir izlenim oluştu bende.

sevgi noktasında daha şimdiden erkek eksik kalıyorsa, birbirlerini doyuramıyorlarsa, bir taraf fedakarlık yapmak durumundaysa olmamalı bu iş. mutlu değilse ayrılsın. bir de bahsedilen sorumluluklar çok ağır şeyler. etraflıca ve mantıklıca düşünülmesi gereken şeyler.
Şuan temızlık ve yemek işi kolay gelıyor. Ben tek evın altından zor kalkıyorum. O nasıl yapacak bılmıyorum. Kayınbaba sının ıc camasırlarını yıkayarak, wc yıkayacak. Ve bunları sürekli yapacak

Söyledım ama bır kez daha konusacagım.Arkadasımda onlar bızım buyugumuz ne guzel aılesıne baglı sahıp cıkıyor dıyor ıste
Arkadaşınız hayal dünyasında yaşıyor ve mantıklı düşünemiyor. Evlilik şakaya gelmez. Karısına değer vermesi, sevmesi, ilgi göstermesi, ilk planda eşini ve çocuklarını gözetmesi ve aile huzuru için bağımsız işi olan biri olması; önemli olan. Dindarlıkla evlilik yürümez. Bu kriterlere baksın: beni ne kadar mutlu eder, bana ne kadar değer verir, isteklerimi önemser mi, vs. Arkadaşınız doğru düşünemiyor. Net. Anlar da çok geç olur.

Aileyle oturmak herkesin harcı değil bence kp ozellike bizle oturmak istemedi çünkü eşini tanıyor hasta psikolojik sorunları var vs vs anlatsam bir ton sıkıntı beraber oturmaya gelince duş olmak bile büyük bı problem oluyor tatillerde onlara gider orda kalırız ordan bilirim normalde yemekti ev işi kp yapıyor tatilde ona yaptırmam ben yaparım ama o sorumluluğu almak çok zor oluyor 1 hafta 10gun olsa bile. Eşim 2kardesler evin büyüğü eşim diğer daha lise okuyor olurda bizimle yaşayacak olsalar büyük eve çıkarım ayrı banyo wc si olan . Hala da düşünürum bigun beraber oturacak olsak çok zorlanacagimi kendi anne baban gibi olmuyor neticede annenle bugün kavga etsen yarın can ciğer olursun ama kv öyle olmaz sanırım bide evladına düşkün bı anne ee çocukta ona düşkün o daha çok anne tarafında olur yani neresinden tutarsan elinde kalıyor konu
Aynı evde olmaz kesınlıkle. En ıyısı evı yakın tutmak sanırım. Insan rahat edemez yabancı bırı sonucta onlar

Arkadaşınız hayal dünyasında yaşıyor ve mantıklı düşünemiyor. Evlilik şakaya gelmez. Karısına değer vermesi, sevmesi, ilgi göstermesi, ilk planda eşini ve çocuklarını gözetmesi ve aile huzuru için bağımsız işi olan biri olması; önemli olan. Dindarlıkla evlilik yürümez. Bu kriterlere baksın: beni ne kadar mutlu eder, bana ne kadar değer verir, isteklerimi önemser mi, vs. Arkadaşınız doğru düşünemiyor. Net. Anlar da çok geç olur.
Boşanmakta yok dıyor. Ki kızın aılesı de damadından ılgı bekler. Cocugun öyle gıdıp gelecegını sanmıyorum

X