Bu Kadincagiz ne yapsinnnn???

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
43
Kizlar senelerden beri burda komsumuz olan bir teyzemiz var bizim kücüklügmüzü bilir artik akaraba gibi olduk onunla, bu kadincagiz cok caresiz ne yapacagni sasirmis, bugün görüstük ve inaninki cok üzüldüm, ne yapiyim gülsüm bir akil ver bana dedi bende bilmiyorumki Seyran teyze dedim ama dur akil akildan üstündür KK dan bahsettim ve buraya konu acicam dedim..

Bu teyzemizin malesef madde bagimlisi bir oglu var aslinda cocuk kötü bir insan degil ama iste bu pis aliskanligi herseyi mahfediyor....calismiyor, bütün gün evde yada arkadaslarinda, annesinden harclik aliyor hemen gidip yine kokain aliyor annesi para vermedimi ya evden caliyor yada kadinin evdeki degerli esyalarini alip satiyor...tedavi olmak istemiyor kac defa dil döktü annesi her imkan var burda oglum gel tedavi ol dedi, bir defa tamam dedi ama yarida birakip yine eski aliskanligna döndü...:çok üzgünüm:

Sürekli orda burda borc yapiyor sonra millet gelip parasini istiyor cogunluklada annesine veya diger kardesine gidiyorlar, yani öyle kötü bir durumki arkadaslar allah düsman basina vermesin... annesi babasi ayri adam burda yasamiyor türkiyede ama oda yildi bikti onunla ugrasmaktan onun borclarini ödemekten, hic unutmam seyran teyze bir defa gülsüm kizim bu cocuga harcanan paralarla almanyada dört katli bina alirdik dedi, sürekli söz veriyor tamam yapmicam diyor ve her seferindede ayni bilanco....

Gülsüm ne yapiyim sokagami atayim babasinami postalayim ne olur söyle diyor??:çok üzgünüm: (Buarada oglu 26 yasinda)

Ne yapsin kizlar bu kadin :enbuyukkk:

ablacım çok üzüldüm inşallah iyi olur...
ama bence bırazda babası ilgilense daha iyi olmaz mı?

ayyy cok kötü biolayyyy ama ne yapabilirki kadın elinden geleni yapmış seydese sen tedavi olmassan kendimi öldürürüm falan üzülmezmiki ozaman annesine acaba böleleride üzülmüoki yaaaa düşünelim ya yazık kadıncağıza

Vallaha kizlar bende cok üzüldüm onunla beraber oturup agladim!!:çok üzgünüm:

Babasina gitsin gitmesine ama adamda istemiyor artik bikti gerci bir babanin öyle bir lüksü yok kanimca ama zorlada olmuyorki!!

Nacidecim bende söyledim Seyran teyze kendimi öldürücem falan de dedim, ah be kizim o bana deger verse beni böyle üzermi dedi:çok üzgünüm:

yapılacak tek şey emniyet güçlerinden yardım almak.sadece bunun faydası olabilir.insan canına,evladına kıyamaz yabancı insanlar doğruyu daha rahat yapabilir.bu tarz kullanıcılar için bir süreliğine acımasız olup devlet güçlerinden yardım istemeli bence

tedaviden başka cözüm yok..atsan atılma zsatsan satılmaz evlat bu işte..kadının durumu zor ilerde canını bile alır oğlu para için.ikna edin bence çocugu tedavi olsun.

Çok üzüldüm Gülsümcüm...
Acaba yetkililere haber verilse bir şey yapılamaz mı?
Yani inan bu konuda bir bilgim yok da hani Almanya'dasınız ya belki daha duyarlıdır hükümet bu acı konulara..
Tedavi merkezlerine yatırılır,iyileşir inşallah..:Saruboceq:

tedaviden başka cözüm yok..atsan atılma zsatsan satılmaz evlat bu işte..kadının durumu zor ilerde canını bile alır oğlu para için.ikna edin bence çocugu tedavi olsun.

Ah keske be güzelim keske....Tedavi lafini duydugu zaman daha cok fitiriyormus, istemiyor kendini bagimli görmüyor diyor annesi, istedigim zaman birakabilirim diyormus...

Malesef laalecim, burda kisi kendi istemedikten sonra ellin kolun bagli hicbirsey yapamazsin...

Cok güzel tedavi merkezleri falan var hükümet yardimci oluyor hemde 5 kurus cebinden cikmadan lakin kendisi istemiyor bagimli oldugnu kabul etmiyor...:1no2:

Çok kötü bi olay gülsümcm canım benim ya

Bi annenin en çaresiz olduğu anlardan biridir bu şekilde eli kolu bağlı olmak...

Bi psikologtan yardım alınsa,böyle böyle durum,nası ikna edebilirim diye sorsa annesi

Olmaz mı acaba...

Olabilir tabiki güzelim ama ne biliyim cocuk cok inantci hasta oldugnu kabul etmiyor sorunda orda iste...

Benim aklima bir fikir geldi ama bilmiyorum olurmu??:uhm:

Bence türkiyeye babasina yollasin babasida madem bas edemiyor askere yollasinlar orda adam ederler onu sizce olurmu??benneyaptımki

ALLAH bütün gençleri bu illetden korusun anne baba ne yapsın evlat olunca çaresiz kalıyosun. bunun yaptırımı yokmu orda kullanan insana cezası felan belki böyle denilse ikna olurmu tadavi için

ya böyle gençleri gördükçe insanin içi parçalaniyor aklima gelen ilk şey bir doktorla konuşmak..ne gibi tedavi yollari var bunlari ayrintilariyla ögrenmeli..ayni şekilde arkadaslarin dedigi gibi emniyet güçlerinden de bilgi alinmali..ben netten tedavi yollarina biraz baktim..bilmem yardimci olurmu :S

Tedavi

* Kokainmanların kendiliğinden tedaviye başvurması seyrektir.

* Kokain bağımlılarının en önemli problemi kokain için “aş erme”dir.

* Negatif pekiştirme için sosyal, psikolojik, biyolojik stratejiler tedaviye katılmalıdır.

* Dopaminerjik agonistler (Amantadin, Bromokriptin) aş ermeyi azaltabilir.

* Trisiklik antidepresanlardan Bupropion ve antiepileptiklerden Karbamezapin’in de etkili olduğuna işaret eden çalışmalar varsa da bu husus kesin değildir.

* Immünoterapi (kokain antikoru oluşturan aşı) ile ilgili çalışmalar vardır.

* Psikostimülanlar (Ritalin vb.) kokain bağımlılığının altında yatan bir dikkat eksikliği sendromunun olduğu vakalarda yararlı olabilir, ancak bu ilaçlar da bağımlılık yapabildiği için dikkatli olunmalıdır.

ayrica birde tedaviye nasil ikna edilir ile ilgili bir video buldum..

tedaviye nasil ikna edilir?

inşaAllah tez zamanda kurtulur

Allah yardımcısı olur komşu teyzenin:çok üzgünüm: benim de ilka aklıma gelen belki oralarda bu konuda daha çok yaptırım olabileceğiydi ama cevabı yazmışsın, yokmuş.

çok zor bir durum... aslında ailelerimizde yaşanan bazı sorunların ne kadar da önemsiz olduklarını anladım bir kez daha.:1no2:

Cok sagolun kizlar ilginiz icin, mutahhara sagol canim benim!!Şeniz

Kadincagizi bir görseniz gözleri kan canagi gibi olmus aglamaktan, öyle bitkin yorgun ve caresizki!! Allah düsmanimin basina böyle birsey vermesin rabbim kimseyi evladinla kardesinle anasiyla babasiyla sinamasi cok kötü bir durum!!:çok üzgünüm:

Gülsüm kizim ne yapiyim bir akil ver dedigi zaman icim burkuluyor resmen, keske elimden birsey gelse keske!!!:çok üzgünüm:

Askerlik fikri nasil sizce kizlar??

rica ederim ne demek..inşaAllah azcikta olsa faydasi olur..

askerlik süper bir fikir..askerlige alinmadan muayne olunuyor bildigim kadariyla..orda madde bagimliligi ortaya cikarsa ne yaparlar acaba?eve yollarlarlarsa cocuk hepten perişan olabilir..hani ben erkek degilmiyim psikolojisiyle dahada beter olurmu acaba?yoksa direk tedaviyemi yollarlar?bir bilene sormali bunu..

evet banada cok mantikli geldi!!

1. Burdaki cevresinden uzaklasmasi lazim
2. Orda bulup icemez
3. Onun burda almanyada hayati bitti, türkiyede askerligni yaptiktan sonra babasinla yasasa hem onun icin hemde o kadincagiz icin daha iyi olur

askere gitmeden önce ve sonra muayene oluyo ...kanında felan bulunursa sorun çıkar ama :uhm:

babası madem türkiye de göndersin oraya...türkiyede kişi istemese de yatırıyorlar hastaneye zorla da olsa tedaviye başlanılıyo...

Sagol arkadasim, bunu bir söyleyim Seyran teyzeye!!a.s

Kocasinla ayrilar ama yinede konsuyorlar birde babasina acsinlar bu mevzuyu bakalim insallah allah yardimcisi olur!!:sm_confused:

Cocuga üzülüyorum gencligni cürütüyor resmen ama annesine ailesine daha cok üzülüyorum kücük kardesinede kötü örnek oluyor offf offf allah cocuklarimizi bu illetden korusun..:Saruboceq:

ben en çok şu cümleye takıldım : ' bu çocuğa harcanan paralarla almanya'da dört katlı bina alırdık..' kendisi çaresizlikten böyle saçma sapan bir cümle kurdu herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…