bu kadarda arsızlık olmaz yaa.

incisu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2007
1.283
5
kızlar yaa valla bıktım,
kısmetse c.tesı aksamına ıftara teyzemleri davet ettım.dugunumden bu yana ilk kez bana gelecekler 2 yıl sonra.dolayısı ıle ablası gelıo dıe annemlerıde davet ettım o aksam ıftar ıcın.
bu aksamda kayınvalıdemler kayınpederım bende ıftardaydı.
c.tesı napıcaksınız dedıler dedım mısafırım var ıftara teyzemler ve annemler gelecek
demezler mı bız agvaya gıdıcez bi iki işimiz var.abınız evde yanlız kalacak iftrara mısafırlerının yanına onuda cagırın.
yaaa ne alaka yaa teyzem kırkta bır bana gelecek yanına bıde bonus yalcın gelecek.
sınır oldum kızlar.sesımıde cıkarmadım ama bız belkı aılece konusacaklarımız var. bune saygısızlık yaa.
ben esmın abısını cagırsam bıle o aksam gelmemesı lazım yaa..
ayıp denen bısı var haksızmıyımmm.
o evlendıgınde bakalım onun esı bole bı drumda benım esımı istermıydı.
koca yaz kaynanam sılede kaldı hep aksamları yemege bana geldı.
kocamla bı bas basa yemek yıyemedık.
h.sonları kahvaltı için saat 10 da arar gelıom uyandınız mı der.
esımle bazen ekmek ıcın onu dısarı cıkar yerız.
arar bızı nerdesınız sıze gelıcem dıe
derız bı dısarda hallettık o ısı der cok acım gelırken banada bısıler getırın.
nerden kacsakk bı sekılde yakalıolar.
esımde bıktı artıkk
oda ıstemıoo ama kalp kırmakta istemıooo
iiilikle soledı anlamıoolarr. geniş ınsanlar.
bıktık artık.kızlar sızce ben cok mu abartıyorum.
ne olur bı fıkır verın.sımdı h.sonuna kadar yer bıtırırım ben kendımı??kafamçokkarıştı

Canım eğer sizinle yemesini istemiyorsan.Evleri size yakınsa yemeğini evine bırak.Benim kaynım bize gelmek istese ben rahatsız olmazdım.Kayınvalidem memlekete gittiğinde.Kaynımda pazar günleri kahvaltıya geliyordu.Akşamları iki günde birde yemeğe geliyordu.Ben rahatsız olmadım.Tam tersine memnun oldum.Demekki beni yakın hissediyor diye düşündüm.Senin düşüncen daha farklı olabilir.Saygı duyarım.

dün gece sistem çok yavaştı yalışlıla 2 kez açılmıs konu modlardan bitanesinin a.s.silinmesını rıca edıyorum.teşekkurler

arkadaşım bence abartıyorsun o senin kaynın ve eşininde kardeşi
bende evlilik arifesindeyim ve kaynımdan hiç rahatsız deilim çünkü erkekdir yemek gibi ihtiyaçlarını kendi karşılayamaz sende bu mubarek günlerde ona yangelik yapmalısın diye düşünüyorum
kendi ailenin gelecegi gün onunda gelmesi evet rahat olmazsınız ama belki anlar ve yemekden kalkınca gider yada o oturma odasında oturur siz de salonda ne bileyim orda hak veriyorum

eyhayat arkadaşa kalıtıyorum en garatili iş evine yemegini bırakmak

evine gelen kişi el değil canım
eşinin abisi
sadece bi tabak fazla koyacaksın
yemeğini yer gider sende teyzenlerle özelini konusursun
bu m,barek ramazan gününde bir kap yemeği esirgeme bence yerimseniben

Arkadaşim seni anliyorum bu iş bir tabak yemek işi değil.
Karşidan düşünce bekliyorusn.
Nail yemeğini yer gider diyen arkdaşim konuda adamina rsiz olduğu her gün akşma yemeğine geldiği halde bir tek pazar günü olan bu eşlerin pazar kahvaltisina sabahiun 10da aradiğini yaziyor.
Ben mesela saat 11 de falan kalkarim.
Bir iki defa tama da bir yaz boyunca her haftasonun da böyle bir mecburiyetle kaynima yemek hazirlamak zorunda değilim.nihayeinde iyi günüm avr kötü günüm var .
Erkek adam , prasida var bir hafta diaşrda yesin.
Senin de misafirin varmiş demeyi bilsin.
Yada düşünsene pazar günü eşin bile bikmiş kardeşinden evin dişina kahvaltiya gidiyor.
Sen el kizi oalrka daha bir bikarsin.
Ben olaya yemek oalrak bakmiyorum.
Hayatim boyunca ekmeğimi esirgemedim, ama emri vaki yapildiğinda durum değişir ,bütün şalterle atar.
Arkadaşiminizn da ayni şekildi düşündüğü varsayiyorum.
Kenimi onuj yerine koyuyorum.
çözüm artik yok , ok yaydan çikmiş.
Sadece c.tesi günü için abinizi arayip abi bende misafir var rahatsiz olursan sna yemeği eve göndereyim ,yoksa buyur gel demek oalcak.
Artik başka çare kalmamiş.
üzgünüm ama artik kizmamaya ve rahatlamay çaliş,mübarek günde kendi psikolojine dikkat et.

cnm abartıyosun gibi geldi,tmm sürekli sana yemeğe gelmesi abes ama,teyzenlerin geliceği akşam gelmesinde ne sakınca olabilrki..ki kimse kimseden yüz bulmadan böyle çat kapı yapmaz.bence mesafenizi korumalısnız.eğer o gece onu istemiyosan,onu kırmadan durumu izah edebilrsin,ne bilim teyzemin benle konuşacak özeş şeyleri varmış diyip durumu izah edebilrsin,bence bu kadar sorun etme canım belliki sizle vakit geçirmeyi seviyor..

tatlım yaptığın yemeklerden birer parça koy saklama kabına götür eve kaynına hazırla masayı
de ki abi yada ne diyosan x masayı hazırladım benim ev çok kalabalık misafirlerim var rahat olmazsın diye sana da yemeği buraya getirdim de çık git
oldu bitti işte

Arkadaşlara katılıyorum, bende olsam rahatsız olmazdım. Sonuçta eşimin kardeşi.
Ama benim takıldığım yer başka bir nokta, yani bu adam evde yalnız kalamıyormu ki kayınvaliden size gelmesini istedi anlamadım. Koskoca adam, bir akşamda yalnız kalabilir gibime geliyor. Herhangi bir sorunu varsa bilemem tabi.
Ama genede şu mübarek günde sofraya bir tabak daha koymak sana ancak sevap kazandırır. Tamam ailenle birlikte olmak isteyebilirsin ama bence fazlada takma.

Yav ne akıl seninkide he:mymeka:

Ondan sonra artık vay efendim beni istemiyorlar diye tuttururlar belkide.
Yapacak birşey yok kanımca, mecbur çağıracaksınbenneyaptımki

Yani ne var ki bi kişi sizinle yemek yemiş. ALLAH rızası için der insan. Bana bu kadar tepki fazla geldi. Belki de adam durmayacak bile. Neyse siz bilirsiniz. Ama mübarek ramazan ayındayız elimizden geldiğince herkese, her zaman ikram etmeliyiz ve bundan da rahatsızlık duymamalıyız. Yani kusura bakmayın ama içinizdekini bilmeyenler arsızlığı size yakıştırabilirler şu durumda...

Yav ne akıl seninkide he:mymeka:

Ondan sonra artık vay efendim beni istemiyorlar diye tuttururlar belkide.
Yapacak birşey yok kanımca, mecbur çağıracaksınbenneyaptımki

öyle mi derler ayyy(tecrübene güvenirim vardır bildiğin)
vazgeçtim paşa paşa çağır sen en iyisi
sizinle yiyecek başka seçenek yok

Aranızdaki diğer mevzuları bilemem ama kendi anne ve teyzenizin olduğu bir ortamda, eşinizin abisinin olmasının neden bu kadar rahatsız edici olduğunu anlayamadım..

Siz orda toplu halde iftar yemeği yerken, eşinizin abisinin yalnız yemesi size göre normalse, yapacak birşey yok..

Bunları eşiniz abisi ile aranızda kötü giden hiçbirşey olmadığını düşünerek yazıyorum yani küslük, konuşmamazlık falan yok diye düşünerek yazıyorum.

Aynı şekilde ben olsam, asla yalnız yemesine izin vermezdim, kolundan tutar zorla oturturdum masaya..Neyse fikirler farklı işte.

Ne kadar ayıp birşey..Aman Allahım..

Eşimin abisine ''sana yer yok masada'' diycem..Ne diyim sana kömür..?

yaa ne olacak ki arkadaşım yaa..
sen annenle teyzenle mutfaktan çıkmıycan zaten eşinin kardeşi de sizle oturmıycak heralde eşinle oturacak.. hadi görümce olsa anlarım da -tatlicadiarzu-
abartma bence bu kadar..

eğer aranızda daha önceden bi tatsızlık olmadıysa
gelmesinde bi sakınca göremedim ben
sonuçta bir ailesiniz siz
ha ama dersenki bilmediğin şeyler var
beni zamanında çok üzdüler o zaman anlarım seni
sen sanırım bir de kayınvalidenin emrivaki yapmasına sinir olmuşsun

kızlar bencede yani yeni evli bir çift hafta sonu kalkar kalkmaz yapacak öle cok aktivitesi olurki hiç bşi yapmasa belkide içamaşırı ile gezecekler dimi ama sana hak veriyorum cnm zor durum haklısın
hr hafta sonu ve her akşam yemek vs işi olunca kızcağız bunalmıs napsın yoksa 1 kap yemek değil olay hangimiz esirgeriz eşlerimizin ailelelrinden

işte budur harikasın denizim güneşim Şeniz
Siz teklif edin belki adam kendisi düşünecek ben gelmeyim diye
ya da yemeğe gelse bile belki sonra kalkıp gidecek

Canım eğer sizinle yemesini istemiyorsan.Evleri size yakınsa yemeğini evine bırak.

bak canım en mantıklısı bu abi sen rahat edemezsin de ama yemek elinde olsunki geri çeviremesin
çok kalabalık olcaz de vs uydur bişiyler anlarsada kendi sorunu valdeninde biraz
anlayışlı olması lazım eğer rahatsızsan bunu belli edeceksina.sa.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…