bu kadarda arsızlık olmaz yaa.

ya abi diyorsun yani kocaman adam eşinden büyük bide..:sm_confused:.
hani çoçuk olsa,kadın olsa rahatsızlık olur belki anlamadım ama bence bu sana verilen değerdir.
seni önemsiyo ,güveniyo,:teselli:ben aranızdaki sorunu bilemem tabi belkide çok rahatsız edici biri ama topikte yazdıklarını okudum yaa eminim her okuyan öle düşünür.yorumlarada bakılırsa,siz ailenizini ve eşiniizin ailesinden birini nasıl ayırırsınız kii
sadece bi yemek belki o yemek ne kaza belanın önüne geçecek bir tabak yemek bugünlerde..
belkide hiç gelmez belkide aileniz gelemez şimdiden böle sorunlu düşünürseniz bırakın herşey olacağına varır...hayırlısıyla o gün gelsinde
ama annem hep bana derki eşinin ailesini kendi ailenden üstün tut ayırma değer ver tabi onlarda sana verirlersekaydirigubbakcemile5

Kızlarrr herkes ıyı hoş demıs.herkesın agzına saglık ama sorun bır kap yemek meselesı degıl.ınsanların ozel gunlerınde ınsanlara huzur verılmemesı sorun.ya ben teyzem gelecek dıyorum bana pesınden tutuşmuşlar gıbı günler öncesının pazarlıgını yapıyorlar.ve emri vaki..
hıc sevmem emrı vakılerı ve aynı zamanda teyzemın kızıyla kaynım zamanında aralarında bişi olmuştu duygusal anlamda sonra bitti.sımdı kuzenım rahatsız olacak ve teyzem cok cekıngen bı ınsandır.misafırlıge gıderde çay bardagıın ııcıne kaşık konmasa isteyemez.dusunun onun yanında nasıl yemek yer.artı bılmedıgınız daha bır suru sey.
ınsanlar yemek yerken bulundugu ortama dıkkat eder dımı.etrafına bakar once nasıl yemek yıyyolar dıye.kahvaltıda herkese ayrı servıs acılır.ortaya kahvaltılıkları dıler hazırlarsın.herkes çatalıyla alır tabagına koyar yıyecegını.bunu bıle bıle bu tabagı kaldırsana deyıp catalını peynırın ortasına batırıp yıyen,zeytını yıyıp cekırdegını masanın ortasına atan bırı bılıyorum o aksam salatanın ııcıne çatalını daldırıp kasede gezdırır catalını.yanı sorun 2 kap yemek vermek degıl.eşim benım dıkkatlıdır bu konularda ama kendısı maalesef görgüden yoksun.kendısını gorsenı saç baş gıyım kusam yerınde bı havalar bı havalar.ama görgüden yoksun işteeekötükedihüso:eek:klava:
ve sorun şu her gelen mısafırımın yanına ıllakı gelmek ıstıyorlar.muhabbete bayılıyorlar.
ordu dan dıger teyzem geldı.yemege kaynanamlarda düştüler.hiç izin vermıolar akrabalarıımla yanlız vakıt gecırmeme.
annemle babam artık bana gelmıolar hep benı cagırıyolar.dıolar ne zaman gelsek kaynaanlarda gelıoo.
sende bı rahatla oturup kalkamıoruz.rahat edemıoruz.anladınız mı sorun bu yani.
benım aılem bana gelıp rahat edemıo...onların yuzunden kapımı acan olmuyor.
yanı ekmedıgınız yerde bıtıyorlar

Son düzenleme:
ne yani şimdi kaynananlardamı sana annenlerin yemege geldigi zaman yemege gelicekler :1shok::1shok: bu ne yüzsüzlük kardesim yaa.bence eşiniz desin.misafirler rahatsız olurlar falan diye ya.herkesin anlayışlı olması lazım bu konularda ya.ne anlıyorlar burnunun dibinde bitmekten anlamıyorum dogrusu :eek:klava:

arkadaşlar birçoğunuzun anlamadığı mesele olan birtabak iki tabak yemek değil..mesele karşı tarafın düşüncesizliği....2 senede bir tezem gelicek diyo arkadaş..annesiyle beraber mutlaka ve mutlaka özel konuşmak isteyecekleri bişeyleri vardır....onada yemek indir dese bi derecede abini de çağır...bu ne ya..olur emredersin deseydin...hem çoçukmu bu ya..kaç yaşında adam.kendi kendini doyurmaktan acizmi...

senin yerinde bende olsam çok kızardım...saygısızlığa hiç tahammülüm yok çünkü...ben nasıl davranıyorsam banada öyle davranılmasını isterim....bence ya yemeğini götür bırak yada hiçbişey yapma..ben öyle yapardım.....

aman canım rahat insalar istemiyorum bende etrafımda millette biraz düşünce olmalı yani onların sana demesi sinir bozucu zaten sen gerekirse ararsın çağırırsın gerekmezse de o da bilir yerini oturur evinde vallahi benimkiler gayet rahatlardır sinir bozucu ama değiştiremezsinki bu saatten sonra allah yardımcımız olsun.

Bence tamamen haklısın.Bir iki kez olan şey değil ki sürekli oluyor diyorsun ve dışarda yediğinizde sipariş vermesi tamamen sizi kullandığını gösterir.Yemeği bedavaya getiriyor.Kendisi çıkıp alamıyor mu koskoca adam.Eve sipariş veremiyor mu?Ben de istemezdim

misafir misafiri sevmez ev sahibi hiç birini sevmez :lepi:

bence kaynını ara cuma günü abi yarın misafirim var istersen iftara buyur gel eğer istemezsen rahatsız olursan da ben sana yemek getireyim de. kocaman adam bundan anlar heralde. bencede iş sofraya bir tabak fazla konulmasının lafı değil tabi ki ama dediği gibi o gün onlara ayrılmış bir gün ne gereği var ki. kayın validene de kızdım madem işin var gidiyosun evine iki kap yemek bırak oğlum yesin diye. ondan sonra gelinine söyle abin evde yalnız ama yemeğini bırakıcam ben sizde biraz ilgilenin de. öyle dese ya.

Kaynanı bulsam boğarım heralde :mymeka: ne uyuz bişe ya çok sinir oldum. İki sene sonunda yakınlarını çağırcaksın yaptığı şeye bak kasıtlımı yoksa düşünemiyomu anlamadım. Canım en iyisi eşine söle, sen bişe desen suçlu olursun adın çıkar 9a inmez 8e. Eşin güzel bi dille anlatsın ne bilim ay geldiler soldan soldan

ya canim zaten senin teyze esiyle gelecek istesen de konusamayacaksin. yemekte zaten birsey konuslmaz. yemekten sonra da sen alirsin anne teyze arka odaya ne bileyim oturma odasina otuirur dertlesirsin. erkekler de erkek erkege sohbet eder. eniste varken zaten rahat konusamazsin.......

amaaaaaaaa

duygusal bir sey oldu ise teyze kizi ve abi arasinda abiye bence kivirtmadan soyle 'abi teyzemler gelecek cumartesi' sen de yalnizmissin. teyze kizim gelmeyecek olsa seni de buyur edecektim ama su durumda uygun olmaz. ben sana yemekleri esimle gonderirirm dersin.

sana katılıyorum canım bende olsam istemezdim
hem ne işi var canım benim teyzemler varken kaynımın benim evimde
hiçte uygun değil ben senin yerine olsam bunu açık açık kayın valideme bile söylerdim olurmu anne tezemler geliyo kızları var abimin ne işi var bizde derdim bi adap var sonuçta akraba değil hısım olunuyor kaynım bana yakınsa tezeme teze kızımada yakın değilya ne saçma şey ya
zaten bizde olamaz öyle bişi bunu ne eşim ne ben nede gelen misafirim kabul eder herkez yerini bilmeli diye düşünüyorum

mrb bence tek ctsi eşinin abisi yalnız geleceği iççin pek sorun olmaz diye düşünüyorum evet arkadaşların dediği gibi masada 1 tabak fazla olacak bence yalnız olacağı için erken kalkar.Bence sorun olan hafta sonları kahvaltı bence ona bir çözüm bul ama belkide kötu bir niyetleri y9okdur sadece ailece vakit geçirmek istiyorlardır.

Kuzeninle Aralarında Birşeyler Oldu Diyosun..Oldu Ve Bitti..:nazar:
Kayınvalidenin Bu Durumdan Haberi Yokmu kii:sm_confused:
Kuzenin Rahatsız Olur Diye Düşünemiyor mu:uhm:
Yoksa Önemsemiyor mu??Gerçekten Çekinebilir Eskiden Birşeyler Yaşadığım Birinle
Ailemle Aynı Ortamda Bulunmak İstemezdim..şakkıdı
Yerden Göğe Kadar Haklısın İnsan Kendi Ailesiyle Başbaşa Kalmak İster..:1closedeyes:
İşin Zor Canım Yaa Eşini Araya Soksan Da Abisine Durumu Açıklasa..Nasıl Olur??
Kaynını Çağırsan Teyzene Kuzenine Ayıp Olacak..Kaynını Çağırmasan Kaynıvalidenler
Yanlış Anlayacak:kızgın:
Zooorr!!!:teselli:

bence en dogrusu abinizi karsınıza alın konusun
onun gelmesinden rahatsız olmadıgınızı ama bunun sürekli olmasından rahatsz oldugunuzu acık acık söleyin
ancak sebebleri acıklamayın sadece rahatszı oldugunuzu söleyin o kadr
(peynirdi vs derseniz ben dikkat ederim der yine gelir ve sonuçta koskoca adam evinde kursun sofrasını yesin)
ve teyzenizin gelecegi aksam onu cagıramıcagını teyzenlerle konuşmak istedigini yanlız kalmak sadece onlarla ilgilenmek istedigini acıkca söle

parlayan yıldız yazdıklarını okuyunca sana hak vermemek elde değil, ne bu yaa sürekli dibinizde bitiyorlarmış:mymeka: tamam aile ilişkileri, gidip gelmeler falan güzel ama herzaman herzaman da sıkar arkadaşım haklısın:teselli:
bence hiç sesini çıkarma, kayınvalidenin öyle söylediğini unut ve duymamış gibi davran:jeyyar: çağırma hiç...sonra mevzusu olursa da aaaa öyle mi demiştiniz anne hay allah falan filan dersinlülülülülülü
bence her seferinde değişik bahaneler bulup yavaş yavaş ayaklarını kesmelisin.hiç çekinme.özel hayat diye birşey var canım.ailemi bile evimde rahat ettirmeme izin vermiyorlarsa onlara herşeyi yapmak mübahtırkötükedihüso

Arkadaşım bence haklısın. Koskoca adam bakabilir başının çaresine Anladığım kadarıyla arada sırada değil annesi her gittiğinde sizde . Çocuk değil sonuçta Erkek olması karnını doyuramamasını mazur göstermez. Onlarında iki eli iki ayağı var. Misafirin başımızın üzerinde yeri var ama sürekli sürekli olunca tadı kaçar.

valla canım bende diğer arkadaşlar gibi kaynımın gelmesinden huzursuz olmam şahsen ama sen bilmediğiniz başka olaylar var demişsin sen cahil bi bayan değilsin bu kadar sinir olduğuna göre mutlaka bişeyler vardır ki bu kadar tepki veriyorsun en iyisini yine sen bilirsin arkadaşım iyi düşün aklına yatanı yap biz ne desek boş yapacağın her hareketin karşılığını yine sen tepki olarak alacaksın olan sana olacak yine o yüzden huzurun için iyi düşünerek davran derim a.s.

belki yemegi yer hemen gider hiç otur çaya kahveyede kal falan deme o da anlar herhalde.şu ramazan günü o da sizde kırılmayın.

ne bu bu kadar içiiçe dışdışa.evet senin de özelin var ve bu hayat senin.davet edeceğin insanları sen belirlersin.emrivakiyle değil.tabiki ailecek oturup konuşacağınız şeyler vardır,başkalarının duymasını istemesiğiniz şeyler.bence abartmıyosun.işin zor.bu saatten sonra yapabileceğin bişi yok.sana kolay gelsin

ben asla kaynımın gelmesinden rahatsız olmazdım
aynı şeyi kendim için düşünürdüm
eşimin ailesi teyzesi bize yemeğe gelse benimde kardeşim evde yalnız olsa onu orda aç yemeksiz bırakırmıydım?
tabiki asla bırakmaz onuda çağırırdım sonuçta kardeş bu can yani
üstelik eşim istemezsede çok bozulur huzursuz olurdum
o yüzden bu durumu eşime yaşatmamak için hemen kendim arar davet ederdim
ne demişler sana yapılmasını istemediğini sende başkasına yapma

X