Bu kadar erken şişmek normal mi? 😩

İçin rahat edecekse git ya ne zaman verdin en son kan
en son ben gebeliğin 6.haftasında vermiştim, lekelenmem olduğu için acilde aldılar. sonra bir daha 8.haftada kontrole gittim ama doktor gerek görmedi 2 hafta önce kan verdiğim için. ben tsh bakmasını istedim diye sadece tsh baktı ve o da yükselmis zaten iyi ki istemisim. ondan sonra daha kontrole de gitmedim zaten 😩

Gittiğinde doğuma denk geliyor musun ben nelere denk geldim ya😵‍💫 psikolojim bozuldu dış gebelik düşüren inim inim inleyip kusan çok zor bu işler
benden önce 3 tane kürtaj vardı. dedim ya bana da kürtaj derlerse falan geri dönmeyi bile düsündüm😂 Allahtan ebe sorun yok dedi de rahatladım 😂

Sen daha yeni başlıyorsun dur🤣🤣 daha çok soru sorarsın🤣 ben iki ay sonra Abbas yolcu
ayy valla gözün aydıınnn 😂😂 inşallah sağlıkla alırsın kucağına. benim de düsüncem bebeğin hareketlerini hissetmeye basladıktan sonra biraz daha rahatlarım bence. su an var mı yok mu hissedemiyorum. o yüzden başım ağırsa süpheleniyorum 😂

ayy valla gözün aydıınnn 😂😂 inşallah sağlıkla alırsın kucağına. benim de düsüncem bebeğin hareketlerini hissetmeye basladıktan sonra biraz daha rahatlarım bence. su an var mı yok mu hissedemiyorum. o yüzden başım ağırsa süpheleniyorum 😂
Aminnn inşallah kuzum…

İnan 27den sonra resmen tekmeleri karnının şeklinin değiştiğini alenen görüyorsun bende senin gibiydim şimdi gecenin 5inde neden uyandı derdi ne diyorum o kadar belli oluyor ki uyuduğu uyandığı 🤣🥹

Aminnn inşallah kuzum…

İnan 27den sonra resmen tekmeleri karnının şeklinin değiştiğini alenen görüyorsun bende senin gibiydim şimdi gecenin 5inde neden uyandı derdi ne diyorum o kadar belli oluyor ki uyuduğu uyandığı 🤣🥹
ayy inşallah ben de sağlıkla gelirim o günlere 🥲🥲 su an sanki günler gecmiyor

Aramızda 2 gün var ben de 10+4teyim benim şikayetim de karnım neden dümdüz 😂😂 bende de hiç karın yok. Öğlene doğru ufak şişiyor o da bir şeyler yediğim için. İçin rahat edecekse kan değerlerine baktır tekrar belki hormonal bir şişkinliktir

Aramızda 2 gün var ben de 10+4teyim benim şikayetim de karnım neden dümdüz 😂😂 bende de hiç karın yok. Öğlene doğru ufak şişiyor o da bir şeyler yediğim için. İçin rahat edecekse kan değerlerine baktır tekrar belki hormonal bir şişkinliktir
yarın aile hekimine gidicem ama ne dicem bilmiyorum 😂 belki kendi doktorumu arayıp gerekli testleri isterim. ama sanki “kafayı yemissin sen” diye düsünecwkler diye cekiniyorum 😂

sağlıkla gelsin inşallah senin de bebeğin 🥲🥲🥰

Kızlar 6 haftalıkken de aynı konuyu açmiştim ama artık farklı. Bağırsaklarımın çalışmasında bir sorun yok, eski düzene döndüm ve her gün tuvalete çıkıyorum, Gaz sorunum yok. Ama göbeğim son bir haftadır böyle. Sabah kalktığımda daha kücük gün içinde şişiyor. Doktor randevum da 2 hafta sonra sorucam ona da. Anneme fotoğraf attım normal değil bu kadar sismesi bu kadar erken dedi. Kaynanam 4 erkek doğurdu ve bende de erken göbek çıktı dedi. Erkek kıza takıldığımdan değil de sağlıksız bir sey yoktur değil mi?
Beni bilen biliyor paranoyak olduğum için acaba bebek içerde öldü (Allahım sen koru) o yüzden mi şişiyorum falan diyorum. Son 2 haftadır iştahım da yok. Günde 2 öğün yiyorum. Başka yaşayan var mı kızlaaar? Normal mi bu?
Bu arada su an 10+2deyim.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Hiç vesvese yapmayın.
45 kilo ile hamile kalmıştım, ilk ay 3 kilo alıp göbeğim de çıkmıştı, herkes farklı farklı yorum yapıyordu.
Her hamilelik kendine özeldir, olumlu düşünün💝 Sağlıkla su gibi geçsin inşallah

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Hiç vesvese yapmayın.
45 kilo ile hamile kalmıştım, ilk ay 3 kilo alıp göbeğim de çıkmıştı, herkes farklı farklı yorum yapıyordu.
Her hamilelik kendine özeldir, olumlu düşünün💝 Sağlıkla su gibi geçsin inşallah
hepimizinki insallah. bende de bir sorun yoktur ünsallah. su an kilo artışım yok aksine bir kilo verdim. elim ayağımda da bir şişkinlik yok yani ödem olduğunu da sanmıyorum. insallah sadece göbeğim hızlı büyüyordur 😂 ilk basta aslında hosuma bile gitmisti ama herkes normal değil bu kadar erken diyince korktum.

hepimizinki insallah. bende de bir sorun yoktur ünsallah. su an kilo artışım yok aksine bir kilo verdim. elim ayağımda da bir şişkinlik yok yani ödem olduğunu da sanmıyorum. insallah sadece göbeğim hızlı büyüyordur 😂 ilk basta aslında hosuma bile gitmisti ama herkes normal değil bu kadar erken diyince korktum.
Gayet normal güldürdünüz beni ☺️ hayırlı doğumlarınız olsun. Hafta ilerledikce normalleşecek şimdiden şişiyor dev olacak gibi düşünmeyin, şuan şişlik sadece gaz kaynaklı değil hızla artan betanın vucuda yansıması herkeste farklı olur, kiminin 6ayda karnı çıkmaz kimi test yapar şak diye ayva göbeği çıkar. Böyle şeylere hiç takılmayın.

Gayet normal güldürdünüz beni ☺️ hayırlı doğumlarınız olsun. Hafta ilerledikce normalleşecek şimdiden şişiyor dev olacak gibi düşünmeyin, şuan şişlik sadece gaz kaynaklı değil hızla artan betanın vucuda yansıması herkeste farklı olur, kiminin 6ayda karnı çıkmaz kimi test yapar şak diye ayva göbeği çıkar. Böyle şeylere hiç takılmayın.
doğru diyorsunuz valla. bir sorun olsa illa ki bir sancı bir sey olurdu. kafada kuruyorum hep 😩

Torba değil ki büzesin😄 bana da " her ay 3 kilodan 3*9, son ay daha da fazla, sen 30 kilo alırsın, o kadar kilo ile catlamadık yerin kalmaz" diyen çıkmıştı. +16 kilo ile catlaksız tamamladım.
Hele ilk hamilelik; hurafelerin, kaygıların, kuruntuların peşpeşe dans ettiği dönem. Sadece Allah'a ve doktoruna güven 😊 Sağlıkla gelsin, çok kurmayın.😘

Torba değil ki büzesin😄 bana da " her ay 3 kilodan 3*9, son ay daha da fazla, sen 30 kilo alırsın, o kadar kilo ile catlamadık yerin kalmaz" diyen çıkmıştı. +16 kilo ile catlaksız tamamladım.
Hele ilk hamilelik; hurafelerin, kaygıların, kuruntuların peşpeşe dans ettiği dönem. Sadece Allah'a ve doktoruna güven 😊 Sağlıkla gelsin, çok kurmayın.😘
valla doğru da iste ister istemez etkileniyoruz. insallah sağlıkla tamamlarım bu dönemi de tüm endişelerim boşa çıkar 🙄🥰

ay ne bilim. su içmekten anam ağladı. yok gitmiyor bu. esim bile sasiriyor artık tosun doğurcan herhalde falan diyor 😂 kontrole de çok var öff. kendi kendimi korkutuyorum. bu levotirona basladım ya acaba diyorum o mu yaptı? ya da progestan?
gün içersinde yiyip içtiğimiz için şişiyor sabah uykudan kalkınca daha küçük oluyor normal yani bu bende de durumlar aynı merak edilecek hiçbir şey yok zaten sürekli kontrol tahliller yapılıyor olsa derdi zaten dr sormadım bile ben bu durumu dr herşeyi de kafaya takıp soramam .akşamları zor yatıyorum bu şişlikten sabah minicik oluyor 😀

gün içersinde yiyip içtiğimiz için şişiyor sabah uykudan kalkınca daha küçük oluyor normal yani bu bende de durumlar aynı merak edilecek hiçbir şey yok zaten sürekli kontrol tahliller yapılıyor olsa derdi zaten dr sormadım bile ben bu durumu dr herşeyi de kafaya takıp soramam .akşamları zor yatıyorum bu şişlikten sabah minicik oluyor 😀
benim sabahları da minicik değil ama evet biraz daha kücük. gün içinde de bir sey yediğim yok. bu fotoğraftaki hali sadece domates, salatalık ve yumurta yemis halim 😂 ayy inşallah bir sorun olmasın da şişmek falan cok umrumda değil

12-13 normal ama. benim daha 10 🙄😂korkuttu beni vallaha. yarın sağlık ocağına gidip kan değerlerime baktırsam mı? sebep sorarlarsa karnım çıktı mı dicem 🙄🙄 öff 😂
Benim de öyle ben şu an aile yanında olduğum için sürekli ağır yemekler hamur işleri vs yeniyor dikkat ediyorum ama şişkinlik yapıyor bazen çok azalıyor bazen top gibi kalıyor göbeğim benim de

X