Bu ismi koymasına izin vermeli miyim?

Zeynep çok güzel bir isim tek basına da kullanılır.Eşinize söz vermişsiniz bırakın kşm ne derse desin eşinizi kırmaya değer mi?Eşiniz için yapıyorsunuz bunu bencillik yapmayın bence.

Abisi "Zeynep" adını kızına vermişken eşinizin ısrarını çok sağlıklı bulmadım. Abisiyle arasında bir rekabet mi var , neden bu ısrar anlamadım.

Şu an farklı şehirlerde yaşıyorsunuz , hayat ne getirir bilinmez. Çocuklar büyüyecek ; belki aynı okullara aynı sosyal çevrelere girecekler. İsim kıtlığı varmış gibi aynı adı 2 kardeşin koyması çok mantıksız.

Yeri gelecek yasal işlemler olacak. Çocukların adı soyadı aynı. Soyadı kanunu öncesi dönemde yaşıyormuş gibi ana baba adı beyanıyla yasal kurumlar karşısında birbirlerinden ayrılmaya çalışacaklar.

Eşinize durumu bir de bu açıdan anlatın , ayrıca aynı ismi koyarak abisi ve yeğenine de saygısızlık etmiş olacağını hatırlatın.

Ya çocuk sonuçta sizin oldugu kadar eşinizin de ve ilk çocukta zaten anlaşmışsınız onu kızmanızı gerektirecek bir durum yok bence ya eş ailesine de söylersin dedigin gibi
Evet öyle yapacağım iyice bir tersleyeceğim olmazsa ki arkamdan laf edemesinler bu konu üzerinden

Zaten karıştırmıyorum bir şeyime. Ne söylerlerse ya he deyip geçiyorum ya da güzel bir dille açıklıyordum önceden ama şimdilerde güzel dil de kullanmıyorum direkt söylüyorum

Zeynep çok güzel bir isim tek basına da kullanılır.Eşinize söz vermişsiniz bırakın kşm ne derse desin eşinizi kırmaya değer mi?Eşiniz için yapıyorsunuz bunu bencillik yapmayın bence.
Zaten kızımın kuzenin de ismi Zeynep bu yüzden sadece Zeynep koymam. İkinci bir isim koyarım yanına. Başka bir isim söylese belki olurdu ama bu isimde olmaz zaten tavırlardan pek içime sinmiyor ama eşimi kırmamak için kabul ediyorum yoksa sırf çocuğuma istediğim ismi verdiğim için eşimin kardeşlerininden birine eşimin eski nişanlısının adını verdireceğini söyleyen kadının istediğini yapmamak için diretirdim ama eşimi seviyorum ve onu da haklı buluyorum sadece bu konuya ikna etmeye çalışsam mı diye sordum

Bana önce ben söyledim ama o benden önce davrandı beni ilgilendirmiyor diyor. Kavgalılar zaten pek konuşmuyorlar. Karışıklık konusunda da sen ikinci ismi koyacaksın ya karışmaz diyor. Valla değişikler düşünce konusunda abisi karşı çıkmamış sanırım ama konuşmadıkları için tam emin değilim öyle dediler bize ailesi

KayınvaLidenize kinlenip eşinizi kırmayın bence ..
O size ilk cocukta karışmamış sizde bu sefer ona müsaade edin zaten 1 isim daha koyacakmışsınız; siz dilediğiniz gibi seslenirsiniz evladınıza.
Ayrıca Zeynep ismi çok güzel çok eski ama modası hiç geçmiyor
Benim de kızımın adı canım zeynoşum

İsmim arya alin olacağına zeynep olsun zeynep çok güzel bir isim

Sağlıkla büyütün evet isim çok güzel zaten başta kabul etmemin sebebi güzel bir isim olmasıydı. Fakat işte sonra yaşananlar hoş değil. Yine de bir yandan bu konuda eşimin suçu yok dediğiniz gibi

İsmim arya alin olacağına zeynep olsun zeynep çok güzel bir isim
Evet Zeynep güzel bir isim ama söylenenler ve yiğenin adının da Zeynep olması yüzünden istemiyorum. Fakat koyarsak da tek Zeynep olmaz hem kuzeninin adı ki o da sadece 3 aylık falan aynı yıl doğdular soyisimleri de aynı. Bir de Zeynep yaygın ve klâsik bir isim yanına güzel ve farklı bir isim koymak istiyorum eşim de kabul etti bunu zaten sadece onu başka isim seçmesi için ikna etsem mi diye düşündüm ama o da kendince haklı her ne kadar ailesi canımı çok sıkmış da olsa

Sağlıkla büyütün evet isim çok güzel zaten başta kabul etmemin sebebi güzel bir isim olmasıydı. Fakat işte sonra yaşananlar hoş değil. Yine de bir yandan bu konuda eşimin suçu yok dediğiniz gibi
Aynen öyle Eşinizin ne kabahati var ki her fırsatta dile getirirsnz sırf eşiniz istediği için içinde kalmasın diye kabul ettiğinizi, siz kendi koyduğunuz isim ile seslenirsnz. Bebeğiniz de ileride hangisini kullanmak ister ise onu kullanır :)

Baştan kabul etmişsiniz şimdi caymak olmaz racona ters
Bizde eşimle cinsiyeti daha öğrenmeden kız olursa benim koyacağımı erkek olursa eşimin koyacağına anlaşmıştık Allahtan kız oldu

Öfff biri koymus zaten ikinciye ne gerek var. Zeynep ismi cok guzel ama asla koymazdim su durumda
Evet isim güzel ama yaşananlar kötü. Ki ben başta tamam dedim. Sırf oğluma onların dediği adı vermediğim için oldu bunlar. Ki iyi ki de vermemişim. Bu ismi verirsek de sırf eşimi kırmamak için tamam diyeceğim

Baştan konuşmak sıkıntı yaratıyor sonrasında ya şimdiki aklım olsa ikimizde koyalım ama aileden olmasın derdim sanırım şart olarak da ben nereden bileyim böyle olduklarını. Neyse güzel isim en azından deyip kabul edeceğim sanırım

Cidden iyiki vermemissin cemalcan ne yahu herkes kendi cocuguna istediği ismi versin niye karisiyorlar anlamıyorum. Cok isterseler bi çocuk daha yapip istedikleri ismi verebilirler

İlk duyduğumda ben de şok olmuştum. Benim yanımda da dedi yani yalan söylemiyorlar. Kadın herkese ben gelin sevmiyorum hepsi yalancı, riyakar diyormuş sağda solda
Kendi çanağına kendi pisletiyo resmen bu sözleriyle.
İnşallah yakın zamanda vazgeçer bu söylemlerinden, tavırlarından başka bi şey diyemedim.

Cidden iyiki vermemissin cemalcan ne yahu herkes kendi cocuguna istediği ismi versin niye karisiyorlar anlamıyorum. Cok isterseler bi çocuk daha yapip istedikleri ismi verebilirler
Zaten en sonunda onu da dedim kuzenine (eşimin teyzesinin kızı) Cemal ya da Zeynep koyacaksınız bu sefer dedi haddi gibi ben de doğur kendin koy dedim benden geçti. Ben çocuklarıma kendi ve eşimin adını verdireceğim bizde böyle sen de bu ailedensin yapmak zorundasın dedi. Ben de hayır ben sizin gelininizim sadece ve benim ailemde yok öyle bir şey kendi çocuklarınız da beni ilgilendirmez. Benim çocuğumun sizi ilgilendirmediği gibi dedim. Oh iyi ki de dedim

Gun yuzu gormemis hödük ailesi iyi halt ediyorlarmis aferin isim kıtlığı var cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…