Bu hallere geldiğimiz için çok üzgünüm

canım ağzına sağlık ohh iyi olmuş

Ozru kabahatinden de buyuk:mymeka:
Spor salonunda yapmi$mi$ peki ya di$ardaki ogrenciler, bu mudur yani, YAZIKLAR OLSUN!

bende sabah işe gelirken evin ordaki okulda sirenler çaldı tören yapılıyodu
herkez E-5 in ortasında arabasını durdurdu arabadan indi ve ve saygı duruşuna durdu inanılmaz duygulandım senağlama

canım seni alkışlıyorum tebrik ederim canı gönülden bu kadar duyarsız insanların içinde bu kadar duyarlı olduğun için a.s.a.s.a.s.

ağzına sağlık canım..:hooray:
görevlerini yerine getirmeyen zatlara itinayla bildirilir...:dilcikar:

helal olsun sana, senin gibi düsünen Atatürk aşıklarına...:içelim:

"Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır..."

çok teşekkür ederim arkadaşlarım bende size destek olduğunuz için aslında söyleyeceklerimi aklımda toparlamıştım ama o an gözlerim doldu yani neden bu konuyla ben okula gidiyorumki bana düşer müdür varken ama işte sorumsuzlar çok iyi bir ders oldu eminim öğrenmenlerine veya başkalarına iletecektir

helal olsun sana sevocan...

çok iyi yapmışsın... haddini bilmeyene haddini bildireceksin ki bir daha hiç kimseye helede Ata'sına saygısızlık yapamasın..

Alkışlıyorum seni arkadaşım...

Tebrik ederim canim, keske herkez böyle duyarli olsa....Şeniz

Iste demekki degerlerimize korumamiz, sahip cikmamiz gerekiyormus, aman banane deyip gecmemek gerekiyormus, simdi senin bu davranisin o okul müdürünü düsündürmedimi?? Mutlaka, kücük adimlarda olsa tepkimizi koymamiz lazim...a.s

Sevgiylea.s.

Ozur dilemesi ve soyledikleri hic inandirici degil bence senin ve baskalarininda tepki gostermesinden korkmus olmali yoksa eminim umrunda bile olmaz o mudurun. Ne demek kargasa oldu ya boyle bir gunde o cocuklari toplayip Atamiza saygi gostermeleri gerektigini ogretemiyecekse o adamin mudur makaminda isi ne? Mudurlugu gectim ogretmenlikle isi ne. Senide tebrik ederim sevocan yuregine saglik keske herkes senin gibi tepkisini gosterebilse a.s.

Kızlar işte bunu çok seviyorum. Bakın ne güzel hepimiz birbirimizden farklı olsakta çok büyük bir ortak noktamız var Atam ve Türkiye...senağlama

Hepinize teşekkür ediyorum. Konuyu açan arkadaşa minnettarım.senağlama

Bugün ikinci babamı kaybettim , hüzünlüyüm ama bir o kadarda mutluyum yinede..senağlama

Çok şükür hala Atatürkün ışığı yanıyor ve sonsuza dek yanacak...a.s.

ben almanyada yasamama ragmen,etrafimda bir tane Türk olmamasina ragmen,esim sabah 8 de kalkip beni uyandirip-hayatim türkiye saati tam 9.00,hadi giyinde salona gel-dedi
kalktim giyindim,salonumun bas kösesindeki ATATÜRK portremizin önünde tam saatinde 1 dakika saygi durusumuzu yaptik..
o okul idaresinide,böylesi bir günde bu saygisizligi yapan herkeside kiniyorum...
simdi Allah kabul ederse ATAMIZA yasin okuyacagim,her 10 kasimdaki gibi...
anneannemde yapardi,annemde yapardi,bende yapiyorum,benim evladimda yapmak zorunda....

ayaklarına agzına saglık...afferın...senı candan kutlarım...eger gercekten mudurun sıratında bır utanma yada hata yaptık ıfadesı gordunse ....buyuk ders olsun ama gecıstırıcı bır cevap gordunsede....gereklı yerlere gıdıp sıkayetını yap canım...
ınsanlar tepkılerını gostermelıler...sessız kaldılca duyarlı ınsan olmaktan uzaklasıyoruz...

helekı bu vatan ıcın omrunu harcamış ve bıze emenet etmış...ATATURK ıcın ..hersey yapılır..yeterkı sagduyulu olalım...

tekrar tesekkurler......a.s.

yasal suctur..

anma törenını yapmak mudurun ınsıyatıfıne kalmış bırsey kesınlıkle değildir...

evet dısarıda belkı ses sıstemı ya da hava kosulları uygun olmadıgı iin salonda yapılmıstır.. anma programına ait yapılan tum etkınlıkler arsıvlenır ve denetlenır...

sanırım okulda tören kusursuz olması babında duzenlı ögrencıler alınmış....bu konuyu okurken hurrıyette de bı haber gözume carptı paylasayım istedım..

''ULU önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 70'inci yıldönümünde Adana'da da anıldı. Saat 09.05'te siren çaldığında kentte hayat durdu, sürücüler araçlarını durdururken, esnaf işyerleri önünde, evdekiler ise balkonlarda ve pencere önünde saygı duruşunda bulundu. Bir cenaze nedeniyle sala veren cami imamı da sirenlerin çalmaya başlaması üzerine salayı yarıda kesti

mesleğini istemeden bırakmış bir eğitimci olarak bu duyarlı davranışın karşısında seni tebrik ederim arkadaşım.
ilk öğretmen olduğum yıl eğitim verdiğim sınıfların bir çoğunda Atatürk resmi,Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı yoktu.müdüre söylediğim zaman çokda oralı olmamıştı.bu ve bunun gibi birçok konuda sıkıntılarımı kendisine iletttiğimde (özellikle cuma günleri erkek çocukların habersiz namaza gitmeleri konusunda) aldığım cevap hep şu oldu"hocanım daha stajersiniz,herşeye burnunuzu sokmayın".
ilk müfettiş geldiği zaman bu konuyu dile getirdim ve ertesi günü bütün sınıflardaki eksikler giderildi.bütün şimşekleri üzerime çeksemde bunu iyiki yapmışım.sessiz kalmakla,tepki vermemekle bir sonuca ulaşamıyorsunuz.
hepinize duyarlılığınız için bir kez daha teşekkür ediyorum.
sevgiyle kalın:1hug:

Sonuçta Vatanımın ve Türk gencinin böyle insanlara ihtiyacı olmadığını düşünüyorum ki hakketiğini yaşamalı..Kimsenin ekmeğiyle oynamayız ama bir yere kadar görevini layıkıyla yapanların başımızın üzerinde yeri var!

Kendi adıma bu konuda içimde fırtınalar koparken çok sessiz olduğumu farkettim bu sessizlik artık bozulacak! bozulmalı.. Herkez herşeyi bilmek zorunda değil herkez HADDİNİ bilsin yeter!Bu lafı çok seviyorum çok...:hooray:

Sabah sirenler çaldığında bir kez daha bir kez daha ölmediğini tüm küçük yürekler ve büyük yüreklerde yaşadığını gördüm..Kimseninde öldürebileceğini de sanmıyorum biz daha ölmedik ki!süprizzzzz

vallahi işyerimde ayağa kalktım
zaten tam askeri binanın karşısındayım sirenler bas bas çaldı bende saygı duruşunda durdum atamla bir kez daha gurur duyarak,onu özleyerek,tüylerim ayaktaydı o 1 dk boyunca
bence kesinlikle şikayet edin
onun sayesinde yaşadıklarını, herşeyi ona borçlu olduklarını unutmasınlar adiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…