Bu hallere geldiğimiz için çok üzgünüm

Okudukça tüylerim diken diken oldu bu nasıl bir zihniyetki müdür spor salonunda tören yaptırıyor o kadar çocuk nasıl sığarki oraya .
Tabi özrü kabahatinden büyük olduğu için böyle bir şey söylemiş.
Ben arkadaşımızı canı yürekten kutlıyorum .
Benim ayağım şu an alçı içinde ve koltuk değnekleriyle kalkarak saat 9.05 geçe atama saygı duruşunda durdum çok gurulandım ve göz yaşlarımı tutamadım.

Bir eğitimci bunu yapıyorsa gerisini sizler düşünün artık.
Söylenecek çok şey var ama susuyorum burada

gerçekten inanamıyorum, bir eğitim öğretim yuvasında nasıl olurda bir tören düzenlenmez
daha ne günler göreceğiz bakalım
kitaplardan adını,eserlerini sildiler, ölüm yıldönümünü de anmaz oldular atam
utanç duyuyorum, utanç

bu arada bizim okulda en az bu olay kadar bir iğrençlik yaşandı
okul müdürümüz törenin onuncu dakikasından sonra törenden ayrıldı
niçin mi herhangi bir zaruri sebepten dolayı değil

ne mi yaptı, odasına gidip ayaklarını sehpaya uzatıp tv izledi, çayını içti
nefret ediyorum kendisinden

Bir eğitim yuvasında ATATÜRK ün kendisine ve gençliğine yapılan büyük bir saygısızlıktır bu.ne demek öğrenciler sığmadı bu nasıl bir savunmadır ya.hangi topraklarda yaşıyorsun sen.bu vatan için kaç can şehit oldu kanlar oluk oluk aktı.yazıklar olsun böyle düşüncesiz ve saygısızca eğitim veren görüş öne süren sözde türküm diyen insanlara.Ayrıca arkadaşım seni tebrik ediyorum ellerine ayaklarına sağlık.senin gibi türk gençlerinin hala olması çok gurur verici.helal olsun sana.HEY vatan düşmanları, bölücüler durum ne olursa olsun görünki türk genci asla sizin ahmak düşünce ve hain planlarınıza göz yummayacak.nerde olursak olalım heryerde ATA mıza ve cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

ben sanırım farklı bır boyutta yaşıyorum....... özür dileyerek ya da göremıyorum bazı şeyleri....

ya da fazlasıyla kuralcıyım.. kendi kurallarımdan dışarıyı göremıyorum...

kanunlar vardır.. bunu ne ögretmen, ne müdür, ne de bakan hickimse degısemez...

bugun bızım okuldada anma törenı vardı.. Ata'mı yakısır şekılde andık..

ama ağzında sakızıyla gelen veli vardı..

tören sırasında oğluna tokat atan velide vardı...

hatta ben ögrencı degılım ögrencılere karısın dıyen cep telefonuyla konusan velıde vardı...

Arkadaşım biz de işyerimde saat tam 9:05 de gözlerimiz dola dola saygı duruşunda bulunduk, Bir eğitimci bunu yapmazsa,uygulamazsa o çocuklar bunu nereden öğrenecek çok ayıp. O okulun adını burada lanse edersen bir taslak hazırlayıp gerekli yerlere fax ve mail yoluyla ulaşalım derim. Caydırıcı cezalar olmadıkça bizler sesimizi çıkarmadıkça bu insanlar böyle devam edecek.

CNM OKULUN ADINI ALMADIM AMA GERKİRSE HEMEN GİDER ALIRIM. SONUÇTA DIŞARIDA DURAN ÇOCUKLARADA BİR ÖĞRETMEN ATANMALIYDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM:nazar:

Sireni çaldırmayan müdür görevden alındıBüyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 70. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende, saat 09.05'te siren çalınmadığı gerekçesiyle İlçe Sivil Savunma Müdürü , Kaymakam tarafından görevden alındı.10 Kasım 2008 14:10

Nazilli Kaymakamı Caner Yıldızyaptığı açıklamada, Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 70. yılı nedeniyle İstasyon Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendiğini söyledi.

Yıldız, törende çelenklerin koyulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından saat 09.05'te siren çalınması gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

“Ancak siren çalınmadı. Bu görev, Nazilli ilçesi Atatürk'ü anma programının B Genel Hazırlıklar ve Görevliler Bölümünün 8. maddesinde yer aldığı gibi, İlçe Sivil Savunma Müdürü Ahmet Yürüç'e aitti. Bu çok önemli görev yerine getirilmediği için, ilgili müdürümüz, tarafımdan görevinden alınmıştır ve hakkında da konu ile ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır.”

Nazilli İstasyon Meydanı'nda düzenlenen törene, Ak Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Ulukaraağaç, Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Darısı bu mudurun başınaakötükedihüso

canım once spor salonunda yapıldı denilmiş sonrada özur dıleriz kargasa yaşandı vs... denilmiş. tek şikayet edense siz değilsiniz demiş. anlayamadım ben. eger yapılmamışşa milli eğitime bildirmende buyuk fayda var.

ahh ahh bugünleri de mi görecektik.. 10 kasım da 1 dk lık anmayı da mı çok görmeye başladılar artık..

kızlar akşam GURBA PRENSESİN STAR TV DE dediği programa katılmayı düşünüyorum eğer canlı yayına tlf alıyorlarsa

Canım böyle bir saygısıık asla affedilmemeli ...Arkadaşlara katılıyorum okulun ismini ver bizde gereken mercilere söyleyelim ve herkese ibret olsun bir daha böyle bir saygısızlık yapılmasın...

üniversitede de tören vardı bugün bizim, bir okulda bu çok büyük bir saygısızlıktır, hay allah ya, ne hallere geldik.

Çok hüzünleniyorum sinirden Ata'mızın ardından böyle şeyler yapılınca.Ne nankör o insanlar ve benzerleri.Bu kadar da olmaz ki.Ama onlar yapadursunlar hiç bir şey O'nun büyüklüğüne leke süremez.

bunları yapa yapa ödün vere vere bu hale geldik zaten ah daha başımıza neler gelecek acaba?şikayet etmelisin hatta özelden atarsan ben de şikaet ederim okulun adını verip...ordaki tüm idareciler kimin kurtardığı ülkede ekmek yiyorlar acaba?

her on kasımda boğazıma bir yumruk takılır.siren sesleri araba kornaları tüylerim diken diken olur. evde yada dışarda hiç farketmez olduğum yerde saygı duruşuna geçerim. tüm ömrünü şimdiki özgür yaşamımıza adamış olan büyük önder atatürküm için bir dakikalık saygı duruşunu çok görenleri vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.o bize hakkını helal etti inşallah.biz ne kadar layığız ona ve aynı ruhu taşıyan askerlerine tartışılır.çok daha iyisini hakediyor benim ATAM.ben hiç memnun değilim şimdiki Türkiyeden.ama karamsar değilim asla.Atamın çizdiği yoldan giderken yaşanan kaymalar.elbet birgün rayına oturacak.elbet birgün Türkiye Cumhuriyeti o eşsiz kimliğinin farkına varacak

Bugün Tv de "Atatürk benim canım"diyip ağlayan 8 yaşlarındaki çocukları gördüm.Anladım Atatürk Türk Milleti nin kalbinden asla silinemez.Hangi lider yıllar sonra bu deni sevgiyle anılıyor?

bu ne demek ya lütfen şikayet edin
nasıl yapmıyorlar hiçbir şey
onların o okulda olmasını saglayan kim acaba bu nasıl nankörlük
bu günlerde gercekten cok hassasım bu konularda
bugün haber bülteninde aglayan askerleri yaşlı teyzeleri küçük cocukları izlerken evimde 9 aylık kızıma gösterdim ATATÜRK ü
ve onun için yine gözyaşı döktüm
bu kez herzman ki gibi degildi daha acıydı oyunlar oynanıyor üzerinde karaya boyanmaya çalışılıyor çelik mavisi gözleri
ama kimse başaramayacak
lütfen şikayetedin ne gerekiyorsa yapın

Kameraya almışlar mı töreni ? bildiğim kadarıyla törenler kameraya alınıyor burdan doğru mu söylüyo anlayabilirdik

ilginç bi durum ne gibi bi sebepten dolayı olmamış ki
cnm burası devlet okulmu özelmi
hıı devlet yada özel olmasınn hiiç bi önmi yook
sebebi olmaz ama merak ettim

Şundan bir 5 yıl önce olsa bu yazdığına inan çok şaşırırdım.
Ama şimdi şu zaman diliminde inan şaşıramıyorum bile.
Çok yazık..

X