"Bu gelin çok yaşamaz"

Böyle yemek yemekten utanan s1k1lan insanlar var anlamasi biraz güc. Ortada alinacak birseyde yok. Bu kadar citkirim olmayin.

kızlar merhaba,

Aslında ben kayınvalidemi kayınpederimi çok seviyorum. Ama yeni evliyim ve yanlarında yemek yerken utanıyorum. Onlarda ben yemiyorum diye üzülüyorlar biliyorum. Fakat gecen gün benim biraz keyfim kaçınca kayınvalidem arayıp yemem konusunda söylenmeye başladı. İlgisinden sevgisinden söylüyor ama en sonunda "baban bu gelin çok yaşamaz diyor" demesi beni çok üzdü.

Sonra eşime neden böyle dediğini soydurduğumda ben demedim diyormuş.

Siz olsanız üzülmezmişsiniz?
neden eşinize sordunuz, kv deye sorsaydınız
eşiniz mi söylemiş bu sözü

kötü nıyetle soylememıs ayrıca
tek sizi üzecek davranısı bu olsun bunda hıcbırsey yok

ya gözümde öyle ezilmiş büzülmiş bişey canlandı ki konunuzu okuyunca. nickiniz bile uslu-gelin. gerçekten araştırma görevlisi misiniz? ufuk diyorum iki katına çıksa diyorun. şşu gelinlik vasfının tüm bedeninizi ve ruhunuzu ele geçirmesine engel olsanız diyorum. diyorum ama. neyse.

Kıyamam :)
kötü niyet yok aklından bir kere sil bunu. yani yaramaz söz dinlemiyor demek istemiştir :KK66: hani ye diyorlar sen de yemiyorsun ya :KK66:
utanma lütfen, ne mutlu sana ki düşünüyorlar seni, endişeleniyorlar senin için
maaşallah allah daim etsin

Aman arkadaşım üzülmeye yer aramışsın biraz. Ne güzel önmsiyolarki söylüyolar. Onud espri amaçlı söylemişte olabilir. Ayrıca yemek buldun ye dayak buldun kaç demişler :)

hakkaten profiline baktım ben de :)
konuyu okuyunca 18-21 yaşlarında ailesinin rızasıyla evlenmiş cici kızlar olur ya hani, işte anne baba madem okumuyor evlensin yuvasını kursun der hani
o kızçelerimizden sandım, utanma lütfen hatta şakalaş tatlı espriler yap sevgini saygını belli et aranızda iyi bağlar kurun
uslu- gelin olmayın yahuuu sosyal-gelin olun :KK66:
yine allah daim etsin :KK66:

Yanlarında yemek yerken niye utanıyorsunuz ben daha çok ona takıldım. Kayınbabanız sanırım "Az yiyor, bu gidişle açlıktan ölür" gibisinden kendince espri yapmış. Sizin tavrınız garip geldi bana daha çok. Aşağılanacağınızı falan mı düşünüyorsunuz?

kızlar merhaba,

Aslında ben kayınvalidemi kayınpederimi çok seviyorum. Ama yeni evliyim ve yanlarında yemek yerken utanıyorum. Onlarda ben yemiyorum diye üzülüyorlar biliyorum. Fakat gecen gün benim biraz keyfim kaçınca kayınvalidem arayıp yemem konusunda söylenmeye başladı. İlgisinden sevgisinden söylüyor ama en sonunda "baban bu gelin çok yaşamaz diyor" demesi beni çok üzdü.

üzülecek şey bulamamıssın

Yemek yerken utanicak bi durum yok yediklerini saydiklarinimi dusunuyosun acaba ama artik onlar senin ailen cekincek birsey yok sevdikleri icin cozum aradiklarini düşünüyorum rahat ol

kızlar merhaba,

ayy canım boşver niye utanıyorsun, güzel güzel ye yemeğini. biz kayınvalideme gidince ha bire oğluna sürekli " yesene, biraz daha koyayım mı, bak börekte yaptım" diyor kadın, banaa hiç söylemez ben yine de ohhh doyduğum kadar yerim :dondurma:

Yemek yemekten utanılır mı ? Adabıyla yedikten sonra utanılacak bişey yok.. sevdiğim bişey varda dibini görene kadar yerim hiçte utanmam :)

X