Bu evlilik devam eder mi sizce?

keşke ailesine bağırma saydınız. Bundan sonra eşinizle ve ailesiyle konuşurken kendi huzurunuz ve çocuğunuz için daha sakin kalın. boşanma olayına ailenizin tutumu nasıl bu konuda çok önemli
Boşanırsam ailem arkamda ancak boşanma durumunda şuan yaşadığım şehirde bebeğimle yalnız olacağım ailem başka şehirde tayin imkanım yok

Eşiniz çok çiğ bir adam. Ancak onun ailesine köle gibi davranıp süpürge olursanız memnun olur. Sizin aileniz gittikten sonra nasıl o evde kalabildiniz? Ağlatarak göndermiş ve sessiz kalmışsınız. İnanılır gibi değil. Dar ederim dünyayı ona. Ne kadar seviyesiz, ne kadar aşağılık bir adam. Saygı sıfır, sevgi desen şüpheli. Bu konuları kendi küçük beyniyle çözemiyorsa, katlanmayı düşünüyorsanız hastalık Sahibi olacağınız kesin.

2 aylık bir bebekle nereye nasıl giderim ki. Aiemle gitsem uzak yol nasıl dönerim

Lohusalığa inanmıyor ki. Onun düşüncesine göre lohusalık kadınların ilgi görmek için erkekler kadınların yaptıklarına sesini çıkarmasın diye uydurdukları bir şey öyle dedi

Madem o kadar basite indirgiyor, sizin yerinize kendisi doğursaydı.
Verin bebeğinizi 1 günlüğüne tüm işiyle ilgilensin bakalım o kadar kolay mı.
Kendileri bir sünnet oluyor, senelerce duyuyoruz şöyle acıdı böyle bilmem ne.
Onların ki can, bizimkisi de kadınlık tribi.

Düzelir mi düzelir?
Eşinde yanlışlarını görür telafi etmeye kalkar, düzelirsiniz.
Ama aynı kafada devam ederse, evlilik sürer fakat sevgi saygı hiç bir şey kalmadan.
En kötüsü de çoook yıpranırsınız. Alıp karşınıza sakin sakin sevgi ile bir konuşma yapın.
İstediğiniz hayatı onu sevdiğini falan anlatın. Hatalı olduğunu kabul ettirin.

Lohusalığa inanmıyor ki. Onun düşüncesine göre lohusalık kadınların ilgi görmek için erkekler kadınların yaptıklarına sesini çıkarmasın diye uydurdukları bir şey öyle dedi

Birde cahil desenize.sahsen çocuğun hatırına aile terapisi alın diye öneririm. Ama bende bu evliliğin geleceğini görmüyorum. Sevgi saygi seviye kalmamış. Biri babamla annemle öyle konuşsa sanırım gömerim oracıkta ve ailemle çıkar giderdim.

Ben konunuzu hatirladim o zamanda şuan içinde bulunduğunuz süreç boşanma kararı almak için doğru bir zaman değil demiştim . O pipi mevzusunda hakliyken verdiğiniz tepki yüzünden haksız duruma düşmüştünüz. Aslında olaylara verilecek tepkiler o kadar netki ama her seferinde yanlış tepki verdiğiniz için çözüm bulamıyorsunuz. Eşinizin tepkisi de sizinkinden farklı olmamış tek fark siz boşanma durumu dile gelince ailesinden özür dilediniz o aglatarak gönderdi .
Sağlıklı karar alacağınız zamanı bekleyin sakinlesin ve ben böyle yaşamaya devam edebilir miyim diye bir düşünün

boşandınız diyelim ailenizin sizin olduğunuz şehre gelme imkanı var mı? bebeğe bakmak için en azından kreşe başlayıncaya kadar. ya da sadece annenizin bir süreliğine sizinle yaşama imkanı var mı?

Ortada büyük bir problem , geçimsizlik görünmüyor
Ailelerin fazla önemsenmesi çok müdahil olmaları erkek olarak eşinizin ortayı bulmaması, sizin de onun ailesine karşı yaptıklarınız
Şu anlattıklarınıza bakıldığında , herkes kendi yerini ve haddini bilir, azıcık da çenesini tutarsa , işler rayına girer gibi görünüyor
Tabii bu yaşananlar esnasında Gönüller’de kopma yaşanmadıysa
Allah yardımcınız olsun , bebeğiniz için en hayırlısı olsun

Bebeğiniz daha çok küçük eşinizden bir süre ayrı kalsa da anlamaz zaten. Ben de doğum yaptıktan 1-2 ay sonra sanırım çok bunalmistim. Babamlar beni götürdüler biraz değişiklik oldu. Evet baba ozler ama şuan senin ruh sagligin daha önemli.

Ailene yazık bebeğine yazık.ben ailem için dünyayı yakarım yaptımda zaten.bana yapıllan yapılsın ama aileme yapılanı kaldıramam.karşılıklı konuşup halletmeye çalışın ailelerinizi bir araya getirp bi yemek organize edin tatlıya bağlayın olmuyosada yolnuna bakarsın.

Annen baban seni
Orda alıp birlikte gitseydiniz keşke
Ailesi kadar taş düşsün kafasına

Evlenince karın ve çocuğun ailen olmuyor sanki
Sanki yemeklerini anaları yapıyor
Kirli çamaşırlarını Anneleri
Ütülüyor
Hasta olsalar anneleri ilgileniyor

Bıktım bu anacı ablacı sümsük erkeklerden

evlenmeye karar vermiş ve kendini bu olgunlukta düşünebilmiş yaşam formlarımız neden hala evliliklerine analarını babalarını dahil ederler ben anlayamıyorum ya. anne baba evlendikten sonra artık saygı, sevgi ve ilgiden başka bir şey gösterilmesine gerek kalmayan, evliliğin içine/kararlarına asla ve asla katılmaması gereken ebeveynler olarak hayatımızda kalması gerekirken resmen yatağımıza kadar soktuğumuz yapışık ikizlerimiz haline geliyor ve bu şekilde devam eden evlilikler de ya hep sorunlu ve zaruretten mutsuz devam ediyor ya da son buluyor.

başlığa cevabım: bu evlilik devam etmemeli. böyle evlilikler hiçbir şekilde devam etmemeli.

Yaşınızı bilmiyorum ama size de bebeğe de yazık bu adamdan koca falan olmaz evlenmek nasıl doğalsa boşanmak ta dogal bende oğlum icin 6 sene cektim ama kötü ye gitmekten baska bir sey olmuyor kötü bir aile içerisinde yasamaktansa cocugumu babasız büyütüp mutlu olmayı tercih ettim sizde öyle yapın yarın bir gün babasının kötü oldugunu görmesinden se iyi bir baba olarak kalsın aklında o Çocuğun psikolojisi her senden önemli o evde iyi bir birey yetistirilemez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…