bu evde durmak agirima gidiyor:(

iki aylık evliysen sevsen çooook sevsen bile bırak bence sen o adamdan çocuk yapma aşk acısı altı ay derler evli olanın sende bir yıl ama o evde kaldığın sürece bir ömür acı çekiceksin kim için bir ömür feda etmeye değerki insanoğlu kendisini doğurup büyütenannesi için bile hayatını feda etmiyor kaldıki hayırsız koca için hiç değmez o adam seni sevseydi senin kilolarına bu kadar takmazdı iki ay sonramı gödü kilolarını o kilo alsaydı sen ona böylemi davranmalıydın hadi birde hamile kalsaydın diyelim dahada kilo alıcaktın o zaman nolucaktı o çocuğunla birlikte suratına bile bakmıycaktı evlat onun sen kapı dışarı ama o evlat aynı zamanda senin sende bırakmayacaktın o adamın kahrını çekicektin çekicektin çekicektin böyle adamlar sadece kilo değil takıcak çok şey bulur bencede fazla muhattap olma zoruna gidiyorsa o evde hiiiiiç durma yine seversin emin ol

cok uzun sure tartismistik,sinirli bir aniydi evet...once soylemek istemedi...`beni oyle bir hale getirdin ki,oyle seyler hissediyorum ki,duysan kaldiramazsin`dedi..ben de soyle zaten cok sey soyledin dedim...israr edince soyledi...
zaman... biraz zaman veriyorum ona da kendime de artik...

oznurum,
beni sevdigini biliyorum ve ben de seni cok seviyorum...uzun yazmissin hakkini helal et..benim icin yorulmussun...
yazdiklarina katiliyorum oznurcugum...insan zamanla ogreniyor..evliliginde mutluyum diyenler,senin bu soylediklerini yaparak mutlu oluyorlar...sabirlilar..
bende sabir yok..cok konustum cok kaybettim,saygisizlik yapmaya hakki yok ama bu saygiyi biraz da ben kaybettirdim ona...
dedim ya zaman lazim bize...tavrimi degistirdim artik,ne eskisi gibi cok ilgiliyim ne de tavir almis gibi davranmiyorum...olculu ve dogal...o da bana saygili,aramizda tabii ki bir sogukluk var ama kendimi cektikce onun ilgi duydugunu farkettim...
cok yuz vermisim ki,agzina ne geldiyse soyledi zorda kalinca...bunu gordum..
sabir gosterip bir sure olculu davranmayi susmayi deneyecegim ve 2 gundur boyle yapiyorum...huzurluyum ama icimdeki bu acinin hesabini soracagim ona...zamanla..yavas yavas...ona intikam duygulari beslememin sorumlusu o..halbuki ben sadece kocami sevmek istedim...anlamadi..anlatacagim

cnm ya gerçekten zor bir dönem yaşıyorsun.dönem diyorum çünkü benim fikrim sabredersen kazanırsın.kesinlikle evinden giden kadın olma.kendine başka uğraşlar bul.onun istemediklerini yapma mesala suratın asık karsılama.saygından kusur etme.bilmiyorum çalışıyomusun ama çalışmıyosan kurslara git işe gir yani tartışmaya konu olsa bile senin hem zamanın olmasın.hem meyil vermesin.tartışırken mutlaka ses tonunu ayarla.biliyorum o yapmıyo diyeceksin bence evliliğini devam ettirmek istiyorsan ve esini seviyorsan sabırlı olmalısın onun değişmesi için.ben neler yaşadım 2 senellik evliyim halada yaşıyorum.evllik böyle bişey tartışma olur ama orda unutulmalıdır yoksa yürümez ben böyle yaptım ve kazandığımada inanıyorum.eşim çok farklı artık bana karşı.birde ayrılmak için sebebin yok seni aldatır evine bakmaz bunlar büyük sorunlar bence.yani sana saygı duymasını bekliyorsan eğer bu senin elinde derim ben.kendini sakın üzme düzelir.bolşanslar

cnm ya gerçekten zor bir dönem yaşıyorsun.dönem diyorum çünkü benim fikrim sabredersen kazanırsın.kesinlikle evinden giden kadın olma.kendine başka uğraşlar bul.onun istemediklerini yapma mesala suratın asık karsılama.saygından kusur etme.bilmiyorum çalışıyomusun ama çalışmıyosan kurslara git işe gir yani tartışmaya konu olsa bile senin hem zamanın olmasın.hem meyil vermesin.tartışırken mutlaka ses tonunu ayarla.biliyorum o yapmıyo diyeceksin bence evliliğini devam ettirmek istiyorsan ve esini seviyorsan sabırlı olmalısın onun değişmesi için.ben neler yaşadım 2 senellik evliyim halada yaşıyorum.evllik böyle bişey tartışma olur ama orda unutulmalıdır yoksa yürümez ben böyle yaptım ve kazandığımada inanıyorum.eşim çok farklı artık bana karşı.birde ayrılmak için sebebin yok seni aldatır evine bakmaz bunlar büyük sorunlar bence.yani sana saygı duymasını bekliyorsan eğer bu senin elinde derim ben.kendini sakın üzme düzelir.bolşanslar

Ne desem bilemiyorum yaşadığın durum tabiki kötü kimsenin başına gelmesin böyle şeyler ama oluyor işte...
Yaptıkları söyledikleri kötü şeyler tabiki...Öncelikle onunla konuşmayı deme yok buda olmazsa bunlara birde kulak asmamayı dene umursamamayı dene tamam bu zor bişey ama yaptıklarından dolayı üzülen kırılan tek taraf oluyorr yani sen.Geniş ol umursamaz ol dediklerini yoksa bu zor günleri aşman senin için dahada zorlaşır ve bi uzmandan yardım alırsan senin için dahada iyi olur.

sevdiğini söylemişsin,eşin de seviyor ki seni okadar sıkıntıya,ailesine rağmen evlenmiş seninle.
bazen insanlar değişikliklere kolay adapte olamıyabiliyorlar.belki senin eşin de evliliğe, ne bileyim önceden gülücükler atıyorken şimdi surat asmana alışamamış olabilir.
bak, bir de bazı erkeklerin gerçekten en sevmediği şey ağlayan ve surat asan kadındır..o sana ne hakaret ederse etsin,laf söylerse söylesin surat asmadan-ağlamadan incindiğini anlat..ha ben bunları zaten yaptım diyorsan bir süre uzaklaş eşinden, biraz kaç ondan ki kovalasın seni

canım uzun uzadıya yazmama gerek yok arkadaşlar yazılması gerekenleri yazmış verilmesi gereken tavsiyeleri vermişler... ama doğru yoldasın devam et sende onun yaptığı gibi onu umursamamakla en iyisin yapıyor onu kendi silahıyla vuruyorsun aferim yerimseniben bundan sonraki günlerin bu günlerini aratmayacak güzellikte geçer inşallah hakkınızda hayırlısı olsun...a.s.

ne güzel düşünüyorsun bak sakın ayrılmayı şimdi düşünme en son çaredir oo..dedigin gibi ölçülü mesafeli sabırlı ol arada belli bir mesafe olsun..zaten sen geri durdukça o gelir ki öyle olmaya başlamış unutma kaçan kovalanır tabii her zaman olmayabilir ama sende onun telinde oynamaya çalış iyi gözlemle ama belli etme ama dize getirecegine inanıyorum ben sen güçlü istedigi elde eden bir kadınsın..en önemlisi degerlisin bırak onun için olmasada degerli oldugun birileri vardır hayatta ve bunun ona hissettir..sakin ama kararlı ol..sen başaracaksın inanıyorum..ama zaman biraz. hakkım arsa eger helal olsun..sen benim arkadaşımsın iyi olmanı çok istiyorum sana yardımcı olmak isterim..olursamda ne mutlu bana.hemen bir yuvanın yıkılmasını istemem..onu en iyi sen tanıyorsun ona göre davran belli bir çizgin olsun taviz verme kendinden..zaten bebek işi erken dglmi önce yuva yerine otursun temeli saglam olmazsa yıkılması an meselesi olur..bak ben ilk gün den adım gibi emin oldugum adamdan istemedim hemen çocuk oysaki olsa bile bir sorun olmazdı eminin ailem bile 1 sene bitmeden sormaya başlamıştı (normalde onlarda kesinlikle istemezdi hemen helede ablamın olayından sonra)şimd ise heran bizden gelecek haberi bekliyorlar dört gözle sürekli dua eden var çevremde bi bebegimiz olması için artık bizde istiyoruz bu aileyi büyütmeye karar verdik..rabbim inş sizede zamanla nasip eder..bizimde 2 senemiz bitti normaldede ben öyle düşünüyorduk 2 sene olsun bakalım anlaşabilecekmiyim evlilik yerine oturacakmı diye..şimdilik şükür diyorum rabbim bozmasın bunu hiç..hayırlısı olsun..sende hayırlısını iste herşeyden önce..kendine iyi bak.

ah canım benimmm.. o kadar üzüldüm ve de korktum kii..
benim de 4,5 yıllık bi ilişkim var ve 2 seneye kadar evlenmeyi düşünüyoruz..
ama korkar oldum gerçekten.. bu kadar severken aynı evin içine girince ne oluyo bu erkelere??
bazı şeylere mecbur olmak acaba psikolojilerini mi bozuyor anlamıyorum...
o kadar çaresiz bir durum ki inan ben de olsam ne yapacağımı bilemezdim,ne diyeceğimi bilemiyorum da...
Sane "şöyle yap,böyle yap" demek isterdim ama inan ne yapabileceğin konusunda hiç bi fikrim yok..
Tecrübeli arkadaşlar sana tavsiyelerde bulunmuş...
Ben sana sadece sabırlar dileyebiliyorum.. Üzüntünü çok derinden paylaşıyorum...
Yanındayız, biz yanında olduğumuz sürece inan çok kolay atlatacaksın bu zamanları..
Eşinin demediğini ben demek isterim" seni seviyorum ve içten kucaklıyorum canım..."

Buna benzer yazıları okudukça elimde olmadan kızıyorum. Canım arkadaşım naçizane fikrimi sorarsan ben ailelerin onayının olmadığı bir evliliğe karşıyım. Bu durumun ileride bir gün mutlaka sorun olacağı ve evliliğe yansıyacağını düşünüyorum. Mutlaka istisnaları da vardır ancak benim genel düşüncem bu yönde..Sen evli olduğun için aynı şeyleri sana söyleyemeyeceğim arkadaşım ama senin gibi aynı sorunları yaşayan bir arkadaşım var,6 yıldır üzülerek söyleyeyim ki maalesef çekiyor.Sabırla dayanıyor onca hakarete,eziyete, kocasına o kadar aşık ki.. Vazgeçmiyor.2 tane de çocuğu var… Sana asla boşan yada ayrıl demem canım bir yuva kolay kurulmuyor kaldı ki kimse de boşanmak için evlenmiyor. Ama sana yazık değil mi..Gencecik kızsın,evliliğinin en güzel olduğu zamanlarda yaşananlar güzel değil..Ben eşinle konuşmanı tavsiye ederim,bilmiyorum anlayabilir mi ama insanların konuşarak anlaşabileceğine inanıyorum..Bu adam senin sevgilin değil ki trip yapsan,çekip gitsen..Bu senin eşin..Akşam aynı eve geliyorsunuz,aynı yatağı paylaşıyorsunuz..Konuşamazsan mektup yaz..Bazen yazı iyi bir iletişim aracı olabilir..Bence her şeyi açık açık konuş yada yaz..aynı şekilde onunda seninle konuşmasını veya yazmasını iste..Bakın bakalım eksik nerde,bence eksiği bulun ve o parçayı tamamlamaya uğraşın..Belki o zaman evliliğinizi oturtabilirsiniz.Allah yardımcınız olsun..

canim cok üzüldüm inan ayni seyleri bende yasadim.esime bu tisört iyi diil digerini giy dedigimde bile begenmiyosan kapi orda gidebilirsin diyodu zirt birt kapiyi gösteriyodu bende bi gün bi gittim aramadim sormadim kuzu kuzu geldi yalvardi yakardi simdi bana karsi agzini bile acmiyo.bence biraz ayri kalin ve degerini anlasin derim ben yinede sen bilirsin insllh hersey yoluna girer.bol sans...

Çikolatam; nasıl anlatıcam içimdekileri bilmiyorum. Sen beni biliyosun.

En başından beri biliyorum , çok şey paylaştık seninle , yanında oldum hep , hala yanındayım. Neler yaşadığını , nelere katlandığını , ne kadar ağladığını.. Seni , içini çok iyi biliyorum. İçinin temizliği yüzünde senin. En başından beri sana yaşattıklarının hiç birini haketmedin sen! Ne O'nun , ne ailesinin. Ama biliyorum O'nu ne kadar çok sevdiğini. Biliyomusun evlendim yazdığında içim kıpır kıpır oldu. İşte başardı dedim , aşkları güçlü geldi bütün yaşananlardan. Hiç aklımın ucundan geçmedi eski O'nun geri geliceği. Çok üzüldüm gerçekten. Ama ben seni , sizi biliyorum. Siz nelerin üstesinden geldiniz sevginizle. Sakın inancını yitirme , bugüne kadar yitirmediğin gibi. Zamanın iyi gelmediği hiç birşey yok. Belli ki gene zaman lazım. Sabret birtanem. Sakın yılma. Sen çok güçlüsün biliyorum ben. İçine atarsın herşeyi , atma , yaz , mutlaka yaz. O'na vermesende yaz , içine atma sakın. Sevgine sarıl , vazgeçme ne sevginden ne O'ndan. Temiz yüreğin mutlaka hakettiğin güzellikleri yaşatıcak sana birtanem.

Kilolarını sakın dert etme. Daha önce başardın , gene başarırsın. Engeller yıldırmasın seni , pes etme sakın!

Ve sakın üzülme , kendine ve sevgine inan. Ben biliyorum ki nasıl bana yazdın evlendim diye , ben dedim ki başardı , gene yazıcaksın mutluyum , yoluna girdi herşey diye.

Şimdi dik durma zamanı , yanındayım unutma :1hug:

Son olarak aynanın karşısına geçip bir sırıt bakiim sırnaşık şey Başarıcaksınız inan Şeniz

söylediklerimi duymak bile istemiceksin belki kötü biri oldugumu düsünüceksin cünkü ben seni asla avutmaya bos laflarla kandirmaya calismicam sadece gercekleri söylicem
bu iliskinin kurtulusu yok unut bunu kurtaramazsin 5 sene 10 sene sonra yapman gerekeni simdi yap kurtul bence hayatin okadar kiymetliki bosa vakit harcama

hersey hayirlisi meyse öyle olsun yinede :)))

hayir canim hic de oyle biri oldugunu dusunmuyorum...dusunceni ilettigin ellerini benim icin yordugun icin cok tesekkur ederim...seninki de senin fikrin saygi duyuyorum canim.

merhaba arkadaslar...belki merak ediyorsunuzdur evimdeki son durumu...

suan esimle aram iyi... birkac gun uzak davrandim,tabii ki icimden gelen buydu zaten oynamadim...ozur dilemedi ama ne kadar kirdigini sanirim anladi,hareketlerinden bunu cikariyorum... soylediklerini unutmadim,bence hicbir kadin da unutmuyor...ama dedim ya benim de hatalarim var.muhakkak ki soyledigi seyler ne olursa olsun bir kadinin duymayi hakettigi seyler degil. fakat derler ya igneyi baskasina cuvaldizi kendine batiracaksin,ben kendi adima ders cikarmaya calisiyorum.
tabi bazi gelismeler var :

bana laf arasinda soyledigi bazi seylerden anliyorum ki,onlari kizginlikla soylemis...mesela dun biseyler konusuyoduk oyle esprili esprili,dedi ki,kizim olursa onu benyetistiricem sana birakmicam senin kadar saf niyetli olmasin biraz babasi gibi cin olsun dedi...
bunu diyen erkek benden cocuk istemiyor olabilir mi gercekten?
ve bana seni bilerek isteyerek uzmuyorum..surekli herseye aglarsan,herseyi sorun edersen bir zaman sonra seni gercekten uzmus olabilecegimi dusunemiyorum dedi...

evet... unutmadim,hala icimde yara bana soyledikleri... ama dedim ya,bana olan sevgisine guvenim var ve bunu bu son 2 gunde gordum arkadaslar... onun da yasi kucuk,benim gibi sinirlendiginde cok sey soyleyebiliyor..keske bu duruma engel olabilseydik...
dil yarasi en aci yaraymis... bunu ogrendim...
dilerim buraya birdaha boyle bir konu acmak zorunda kalmam... hepinize destekleriniz icin cok tesekkur ederim,sizler hepiniz cok degerlisiniz..birilerinin derdini dinlediginiz,belki kiminin kocasindan gormedigi ilgiyi sevgiyi verdiginiz icin... Hepinizden Allah razi olsun

İnşallah canım inşallah bu adamın aklı başına gelmiştir...
Bir daha seni hiç üzmez..
Bir ömür boyu mutlu olursunuz..:Saruboceq:
Seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun di mi?:lepi:

İnşallah canım inşallah bu adamın aklı başına gelmiştir...
Bir daha seni hiç üzmez..
Bir ömür boyu mutlu olursunuz..:Saruboceq:
Seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun di mi?:lepi:

biliyorum lalem Şeniz
ben de seni cok seviyorum...
insallah hepimiz omur boyu mutlu oluruz..bunu hakediyoruz

bir derdim var a hiç yazmadım ;cünkü gerek yok bakıyorum da gönül sızılarımız üç asagı beş yukarı aynı sana sabırla ham helva olurmuş derim arkadaşım kurban oldugum Allah'ım herkese bir yerden çektirir sınarmış sakın vazgeçme bu ilişkiye bu aşka çok emek harcamışsın sonucunu almadan bırakma ki artık bu sadece bir birliktelik degil bir yuva bu bir yuva ama zamana bırak ama umursama sen seni üzme (enb azından ben de öylr yapıyorum)

aileler arasında sorun varsa evliliğin ilk ayları çok zordur.
her harekete bir yorum getirme bence.
zamanla herşey rayına oturur yıllarca çıkmış olsan da aynı çatı altında yaşamadıkça eşini tanıyamıyorsun malesef.
bence zamanla herşey düzelir birbirinizi daha iyi anlarsınız ama saygı sınırını aşmasına da izin verme. söylenenler, yapılanlar unutulur ama herşeyden önemlisi saygıyı yitirmemek..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…