bu evde durmak agirima gidiyor:(

Kro'cuğuma katılmamak elde değil. Öncelikle 2 ayda bu hale gelen bir evlilikten fazla bir şey bekleme derim ben. Yol çok yakın senin için. Arkanda bırakacağın, düşüneceğin kimsen yok.
Aşkım bitmedi diyorsun ama inan bir gün bitiveriyor, işte o zaman kusurlarını affettiğin bu insanın sana merhaba demesi bile batacaktır sana. Ayrıca aşkın her şey olmadığınıda söylemek istiyorum.
Kendini değiştirmekle, karşındakini yok saymakla inan bir yere varamazsın. Kro'cuğumun dediği gibi bir erkek sana "senden çocuğum olsun istemiyorum" diyorsa kusura bakma güzelim ama malesef bu iş bitmiş demektir. Çünkü hiçbir erkek bu lafı kolay kolay söylemez.
2 ayda sana bu lafları söyleyen, senin tipinle dalga geçen bir adamın 2 yıl sonunda sana neler yapabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum.
Bir arkadaşım aynen senin gibi kocasının her hatasını "ben ona aşığım aşık olan affeder" diyerek evliliğine devam ettirdi. Hala evliler ama öyle pişmanki, ayrılamıyorda çünkü 2 çocuk var geride. Adamın yaptığı hakaretlerin bini bir para.
İyice düşün taşın güzelim, bence yol yakın hemen geri dön.

Senden çocuğum olmaz cümlesini, İlişkimiz rayına oturmadan, sorunlarımızı çözmeden çocuk istemiyorum anlamında söylemiştir.
Bu da sağlıklı bir düşünce değilmi?

eger oyleyse ben de aynisini dusunuyorum zaten...sagliksiz bir ortama cocuk dogurmayi dusunuyor degilim...ben de boyle algiladim.tabii ki yine de cok kirildim,bu bir kadinin kaldirabilecegi bir cumle degil...sonucta bana sadece o cumleyi kurdu,devamini getirmedi..ben de sormadim...
bir gunu bekliyorum ben...
birgun gelip bana cocugumuz olsun desin ve ben o gun ~senden cocuk yapmaya emin degilim~diyeyim...
oyle cok seviyorum...ama oyle de kirdi ki beni...

ha bir de naçizane tavsiyem içindeki sevgiyi bitirmeden ayrılma.çok aşk acısı çekersin.kalbine söz geçiremezsin.

dusunuyorum canim...ayrilmayi da herseyi de dusunuyorum ben... durumum herseyi dusunmeye musait zaten...sadece en dogru olan hangisidir,sizlere danismak istedim... yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Canım bu yazını sonradan gördüm. Eklemeden geçemeyeceğim. Seni anlıyorum gerçekten eşini seviyorsun. Beni bir abla olarak bil. Gerçekler acıdır güzelim, bir erkek bir parça bile seviyorsa karşısındaki kadına asla ve aslaaaaa "senden çocuğum olsun istemiyorum" lafını söylemez.
Mücadele etmeye değmezmi demişsin, canımcım kusura bakma ama bana bu lafı söyleyen erkek için değil mücadele etmek kılımı kıpırdatmam.
Genede biz burada sana sadece fikirlerimizi söyleyebiliriz, en iyisini sen bilirsin. Ama lütfen düşünürken, aşkını bir kenara bırak ve mantıklı düşün canım.

canim benhep sunu derim.bazende basimiza gelenlerde bizimde payimiz var.yannis anlama sakin seni yargilamak deyil amacim.bende senin gibi evlendim.sandimki evlenince hersey duzelecek esimin ailesi beni hos tutacak.ama aksine
ben nisanlilikla beraber sekiz senedir evliyim.inan ayni seylere maruz kaldim.esim surekli horladi en kucuk seye hakaret etti.anladimki meyerse bunlarin tek sebebi aile baskisiymis.beni esime elistirmeleri aramizi acti.ne bi oldu artik ailesi aramizda deyil ama benimde yüreyimde birsey kalmadi...

sana tek sözüm güzelim.sakin nedenlere dalma aramada inan bosa vakit gecirirsin.

bak benim iki cocugum var iyikide olmuslar onlardan asla pisman deyilim.ama onlar olmasaydi bugun burdami olurdum diyede cok dusundum..
canim esine biraz zaman tani.ne olur kendini yipratma hersey gecicek inan ama bukadar zayif yönlerini esine gösterme..

erkekler zayif kadinlardan hoslanmiyorlar..aslinda onlar bizden daha zayifta neyse,,,,

önce sen ben cok deyerliyim diyerek aynaya bak kendini topla ..kendini topladikca guvenin arttikca inan esininde tavirlari deyisir..

dualarim seninle guzelim:Saruboceq:

birsey daha soylemek istiyorum sizlere...SENDEN COCUGUM OLMASINI ISTEMIYORUM dedigi gun baska bir laf daha etti... ayrilma bosanma laflari geciyordu ve bana soyle dedi... (cok afedersiniz) bu agir lafi sanirim beni inandirmak icin dedi... ~ANNEM OR... OLSUN KI BEN BU ILISKININ BITMESINI ISTEMIYORUM,SADECE DUZELMESINI ISTIYORUM~ dedi....tabii davranislari hic de bu yonde degil...

canim ya..zayiflama bölümünde görüyordum seni..hayirli olsun evlenmişsin..gerçekten cok üzüldüm anlattiklarina..ama dur hele..hemen pes etme..

eşin gerçekten agir bir laf etmiş..ama böyle bir laf etmesi bana ilk olarak ilişkinizin cok saygisizlaştigi fikrini verdi..ki cok zor bir ilişkiden geldiginizide belirtmişsin..ama kimse degişemez diye birşey yok..sen 1 sene önceki senmisin? muhakkak birşeyler değişmiştir..cok kritik noktalar haricinde herşey herkes değişir inan..değişmeyen tek şey değişimdir derler bunu unutma..

ama öncelikle kendine gelmelisin..bi kere şu kilo probleminden kurtul..ama bunu kendin için yap..kendi mutlulugun için,kendine güvenini perçinlemesi için yap..diyet psikolojisini gayet iyi biliyorum..herkes bahsedilen güvensizliğin sadece cirkinlik oldugunu sanar..ama asil sorun basladigin işi bitirememenin verdigi güvensizlik..bunu asabilirsin..hele burda cok kolay..suan hamileyim..verdigim kilolari 2şer 3er aliyorum..ama umrumda degil..çünkü artik verebilcegimi biliyorum burdaki gruplarla cok güzel verirsin..muhakkak birine üye ol..belkide üyesindir bilmiyorum..

sonra gelelim asil konuya..eşinle konuşma bir süre..yüzünü asma demekle olmayacagini bilmesi lazim..eger bunu istemiyorsa buna uygun davranmali..o kadar agir bir laftan sonra yüzünü asmamani beklemek kirimiz kar yagmasini beklemek kadar komik ve sacma..

bunu herkese tavsiye ediyorum..eşine mektup yaz..ben bunu seneler önce bir radyo programinda cok meshur bir aile terapisti psikiyatristten dinlemiştim..işe yaradigina da defalarca şahit oldum..hem kendimde hem cevremde..tüm içini dök..ama suclamadan..sadece içini dök..ümitlerini,hayallerini anlat..erkekler düz cümlelerden anlar.."ali gözün var,bu da at" demekten degil "ali ata bak" demekten anliyorlar ona söyledigi sözlerinin agirliginin sende olan etkilerini anlat..nasil mutsuz oldugunu anlat..ama bunlarla birlikte ümitli oldugunuda anlat..değişmesini istedigin şeyleri anlat..objektif ol..kendi kabahatlerin varsa onlarida anlat..empati kurmasini sagla..

inşaAllah işe yarayacaktir..ama bundan sonra ne olursa olsun o sinirliyken sen sus..sakinleşince agzina geleni sayarsin uslubu ile..zamanla o da sen sinirliyken susmasini ögrenir..senin sakinleşmeni bekler..ama ögrencek bunlari..zamanla aşicaksiniz bunlari..eski ilişkinizi unutun her ikinizde..artik evlisiniz..yep yeni bir defter actiniz..güzel şeyler yazmak elinizde..yeterki bunu eşine fark ettir..o özendigin kadinlarda emin ol ki daha fazla yada daha az ama belli bir ölçüde bu yollardan geçmiştir..

inşaAllah herşey düzelicek..ama önce bir silkelen..hayallerin okadar uzak degildir..yeterki onlara gercekten ulaşmak iste

ne kadar uzun bir ilişki süreci yaşanmış olsada evlilik başka birşey...ve erkekler buna zor adapte oluyor. Evliliğin ilk zamanları böyle şeyler oluyor ister istemez. Onaylamıyorum tabi eşinin yaptığını ama onunda kendince maddi manevi sorunları olabilir, ve o cümleler ağzından bir anda çıkmış olabilir. Bir de böyle düşün, iki aylık bi evlilik biraz daha şansı hak ediyor. Bende ilk evlendiğimde çok sorun yaşadım, hakaret falan yoktu öyle şeyler ama bi türlü adapte olamamıştık, şu an 7 yıllık evliyim maşallah çok da mutluyuz. Umarım bu sorunları aşarsınız, dediğim gibi ilk bir yıl birazda adapte olma sürecidir. Çocuk olayına gelince daha 2 aylık evlilikte bence en son gündeme gelmesi gereken konu olmalıydı. Senin böyle bi talebin olduda ona karşılık mı etti bu lafı?

Allah razi olsun ikinizden de ve hepinizden de... gercekten yazdiklariniz cok iyi geldi...kimi boyle dusunur,bekle sabret der,kimi ayril der..hepinize saygim var arkadaslar...Allah hakkimda hayirlisi neyse onu versin...
iyi anlarimiz cok iyi geciyor...ama her turlu farkliyiz esimle..beraber biseyler yapmakta zorlaniyoruz mesela.eve geldiginde ya mac izlemek istiyor ya da uyumak. gercekten cok bencil.sohbet edemiyoruz mesela.sorun edip surat astigim zamanlarda kavga cikiyor,ben de artik susuyor kendi haline birakiyorum.bu sefer vicdan azabi hissediyor sanirim ki beni yaninda istiyor mutlaka...baska odada tv izlememi istemez,ben onunla ilgileneyim o baska seylerle ilgilensin ister...boyle boyle hasta oldum iste ben...
onunla tanismadan once arkadaslarim vardi,daha 20 yasinda ders veriyor para kazaniyordum,sosyaldim,neseliydim...simdi hicbiri kalmadi..hayattan zevk alamiyorum...daha ne olsun

hayir arkadasim,hic de oyle bir talebim olmadi...aksine cocugm olmasin diye 3 aydir duzenli hap kullaniyorum.ve ben zaten uzun bir sure cocuk istemedigimi soylemistim(tabii onun soyledigi sekilde degil) 24 yasimdayim ve 28 imden once dogurmak istemiyorum.tabii ki nasip kismet meselesi ama...

yine sosyal ol diyorum işte canım, yine arkadaşların olsun. hayatında sadece eşin var şu an, bundan güç alıyor erkekler.

canım ya durumuna cok üzüldüm.ama bak bencede küsme küsersen kendinden daha fazla uzaklastırırsın sogutursun.hele hele kızıpda dısarı cıkmasına asla izin verme.sonra geri dönüsü olmayan hatalar yapabilir esin.biraz suyuna gitmeye bak.surat asma,masum dur.o sonunda sana karsı mahcup hissedecek kendisini.evet insanın cok agrına gidiyor hakaret duydugu zaman ama inan yuva cok zor kurulur ama cok kolay yıkılır.allaha cokca dua et.bazı konuların üstüne gitme .özellikle ailesiyle alakalı olanların,cünkü genelde erkekler ailesinden birsey duymaya tahammül edemezler.sen haklıysanda zamnla haksız duruma düsersin esinin gözünde.bende evliligimin ilk yıllarında cok zorlandım ama pes etmedim 5 yıl sonra rayına oturmaya basladı allahın izniyle.sabret canım

ah be güzelim..sende amma taviz vermişsin..sizin ciddi bir konuşmaya ihtiyaciniz var..gerçekten sen ne istiyorsun? eşin ne istiyor? mutlu olmayi sadece senmi istiyorsun? o da istiyorsa bunun tek tarafli olabilcegini nasil düşünebilir? bu kadar saf olamaz herhalde..olaylara girmeden,sakince konuşun..asla gec degildir hiçbirşey için..

evliligin ilk 2 senesi gerçekten zor geciyor..muhakkak istisnalar vardir..ama bir şekilde zor geciyor..bu evliligi yürütmek istiyormusunuz istemiyormusunuz önce bunda bir anlaşin..cevap hayir ise zaten konuşmaya dvam etmessiniz..yok evet ise biraz ceki düzen zamani geldi demektir..makul olarak,mantikli olarak,acik olarak birbirinizden beklentilerinizi söyleyin..konuşun..olmadi bir aile terapistine gidin..ama bugunleri gereksiz yere kendinize eziyetle gecirmeyin..devam edicekseniz toplanin,etmeyecekseniz helalleşin bitsin..

ya canım yeni evlisin,evlilik hayatına alışmanız hem senin için hemde eşin için zor olabilir..biraz zamana bırak..bayanlar evlenmeden önce naz yaparlar erkeklerse evlendikten sonra naz yapar..öle düşün..sevmese senle evlenbirmiydi hiçç..sevmiyo beni die sakın düşünme..kendinide ne evinden nede eşinden sogut..düzelir inş..bi ömür mutlu olursunuz...

Doğru yapıyorsun canım evliliğini iyice oturtmadan yapma çocuk. Sonra etrafta görüyoruz çocuk için o evliliğe mahkum oluyorlar. İnşallah herşey yoluna girer. Biraz zamana bırak. tv falan demişsin, maç seyretsede otur yanına izlemesen de eline bi kitap al onu oku, ama yanında otur, hem ilgisiz bırakma hemde fazla ilgilenme...evlilik bilmece gibi bişey kim çözebilmişki, herkezinki türlü türlü, ve kimseninki de dört dörtlük değil

mutahhara cgm dedim ya bu iliskinin bitmesini istemedigini soyledi zaten,hem de cok buyuk yemin bile etti sirf inanayim diye...
bitmesini degil duzelmesini istiyorum dedi ama davranislari o yonde degil .. istiyor ki o ne yaparsa yapsin ben sessizlik ve saygiyla karsilayayim,parazit cikarmayayim...daha yeni evliyiz haftanin 2 gunu baglama kursuna kaydettirmis kendisini.ben hevesinden olmasin diyorum ama yeni evliyken de bunu yapmasi ne derece dogru kizlar...madem kendi zevklerine dusecektin ne diye evlendin... ha su da var,keske tek sorunumuz bu olsaydi..inanin ses bile cikarmazdim...

çok ince düşünüyosun cnm. baglama kursuna gitsin boşver,kötü bi alışkanlık deil sonucta..sen bunalıma girmişsin ve fazla ince düşünmeye başlamışsın..evlendi die zevklerini bi kenara bırakamaz öyle düşün bi..ilerde haftanın hergün baglama kursuna gitsin die dua edersin bakta gör:)yeni evlisin die ilgi istiosun sanırım.sürekli yanında olmasını istiyosun.sıkma canını düzelir inş..

o ne yaparsa yapsin ot gibi durcak birisi bulursa klonlasin..eminim bircok erkek bunu ister..ama böyle bir insan bulamaz..yok..karşidakindn saygi,sevgi istiyorsa bunu kendide göstermeli..bunlari ona anlatmalisin..

sürekli senin cabalamani istedigimin farkindayim..ama durup dururken kafasi basan erkek cok az..sen cabalarsan o da cabalamayida ögrenir senden..konuş..anlat..acikla..anlamasini sagla..bir tarafindan basla..devami gelir..

ama herseyden once sende kendine don biraz..evlilik demek siyam ikizi olmak degil..sende git bi kursa..seninde ayri zevklerin,ugraslarin olsun..birak o da hobilerinle ugrassin..birbirinizi sıkmayin..zamanla hersey oturcaktir..

inşaAllah herşey düzelicektir canim..yeterki ümitsiz olma..dualarim seninle a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…