bu evde durmak agirima gidiyor:(

Canım sakın sıkma canını.Biz senin yerinde değiliz ne kadar anlayabiliriz bilemem ama bende çok şeyler yaşadım,canımı çok yaktılar.En azından bunlara dayanarak bir şeyler söyleyebilirim sana.
Mutlaka annesinin etkisinde kalıyordur eşin ve eminim annesi de boş durmuyor konuşuyordur.
Üzme kendini yaşadıkların çok ağır ama bana ''Sabır'' dediler her şeyin ilacıdır.İlk iki sene evliliklerde böyle anlar yaşanıyor dediler.İki sene mi dedim? Asla dayanamam....Dayandım,ben de senin gibi düşündüm.Ne olacaktı ki gidecektim sadece.Ben kalp kırıklarımla baş başayken o başka bir kadınla baş başa olacaktı onca emek boşa gidecekti.Gitmedim.SABIR dedim Rabbime dayadım sırtımı O'na güvendim.Ve yolda bırakmadı beni Allahım.Herşey bitti eşim bana yöneldi.Vefanın bende olduğunu bildi ve bana vefa gösterdi.Bende sana diyorum ki konuşsun bağırsın çağırsın sakın ağzını açma.Bırak kendi kendini yesin ve sakın ağlama onun dediği gibi trip de yapma.Arkanı dön ve dinliyormuş gibi yap bırak o kudursun dursun.Beş dakika sonra hiç birşey olmamış gibi yanına gelmesse adım Sibel değil benim
Kilolarını da dert etme gözü yokmuymuş seni alırken Sen kendine güven çaktırmadan ez onu.Kilolu olabilirsin ama kilolu kadında güzeldir.Hemde onu aşağılayan ince eşinden çooookkk daha güzeldir.Sen omuzlarını dik tut bi bakiim başını kaldır yerden.Herşey düzelecek görürsün.Dualarım seninle

hepinize yorumlariniz icin cok tesekkur ederim... esinle konusmayi dene diyen arkadaslara cevabim su ; konusmayi o kadar cok denedim ki... artik soyleyecek soz kalmadi. bilmiyorum belki de bitirmek gerekiyor cunku beni istedigini gosteren en ufak bir belirti yok...soylediklerinden ve yaptiklarindan pismanlik duymuyor,duysa bile ben bisey gormuyorum...gayet magrur,sanki ben ona hakaretler etmisim gibi davraniyor... gercekten bu evde durmak agir geliyor artik:KK43:(

Yapma güselim o ev senin evin seni anlıyorum diyorsun ki hani nerde benim için dağları delen adam nereye gitti ne olduda bu şeye dönüştü birden -ki en çok koyanda bu insana ben tam tersini söylüyorum eşinle konuşma bırak o konuşsun sen sus ama çok yeni bir evliliğin var bitirme derim ben

Canım sakın sıkma canını.Biz senin yerinde değiliz ne kadar anlayabiliriz bilemem ama bende çok şeyler yaşadım,canımı çok yaktılar.En azından bunlara dayanarak bir şeyler söyleyebilirim sana.
Mutlaka annesinin etkisinde kalıyordur eşin ve eminim annesi de boş durmuyor konuşuyordur.
Üzme kendini yaşadıkların çok ağır ama bana ''Sabır'' dediler her şeyin ilacıdır.İlk iki sene evliliklerde böyle anlar yaşanıyor dediler.İki sene mi dedim? Asla dayanamam....Dayandım,ben de senin gibi düşündüm.Ne olacaktı ki gidecektim sadece.Ben kalp kırıklarımla baş başayken o başka bir kadınla baş başa olacaktı onca emek boşa gidecekti.Gitmedim.SABIR dedim Rabbime dayadım sırtımı O'na güvendim.Ve yolda bırakmadı beni Allahım.Herşey bitti eşim bana yöneldi.Vefanın bende olduğunu bildi ve bana vefa gösterdi.Bende sana diyorum ki konuşsun bağırsın çağırsın sakın ağzını açma.Bırak kendi kendini yesin ve sakın ağlama onun dediği gibi trip de yapma.Arkanı dön ve dinliyormuş gibi yap bırak o kudursun dursun.Beş dakika sonra hiç birşey olmamış gibi yanına gelmesse adım Sibel değil benim
Kilolarını da dert etme gözü yokmuymuş seni alırken Sen kendine güven çaktırmadan ez onu.Kilolu olabilirsin ama kilolu kadında güzeldir.Hemde onu aşağılayan ince eşinden çooookkk daha güzeldir.Sen omuzlarını dik tut bi bakiim başını kaldır yerden.Herşey düzelecek görürsün.Dualarım seninle

cok tesekkur ederim... simdilik bahsettiginiz sekilde davraniyorum ama dedigim gibi,onun pisman olmak yerine aldirmamasi cok kiriyor,hergun tekrar kiriyor...
bilmiyor...
biter veya devam eder... ama ya icimdeki sevgi biterse..o zaman ne yapar..hic korkmuyor.oysa ben onun sevgisini kaybetmemek icin ne ugraslar verdim,ama onun hic boyle bir kaygisi yok...
cok rahatlatti yaziniz...tam da hungur hungur agladigim bir anda...Allah razi olsun

Caniimm.. Rabbim sana Eyyub Aleyhisselamin sabrini versin....yuva kurmak cok güzel bisey...yasadiklarini belki ben anlayamam, ama Rabbim yardimcin olsun diye dua edebilirim.... insallah senin kiymetini anlar ve o zaman sen hala onun biraktigi yerde biraktigi gibi olursun.... ve bir ömür sevgiyle yasarsiniz... icindeki sevginden Allahim ona da versin....Allah yaar ve yardimcin olsun canim...
a.s.

İlişkinizi çok zor bir şekilde evliliğe taşımışınız beraberce.

Ama bu beraberlik evlilikte devam etmemiş ne yazık ki arkadaşım.

Durumun gerçekten çok zor.

Bir kadının düşmemesi gereken durumlardan biri bu ve bunun gibi durumlar bence.

Hakaret,aşağılanma,gurur kırıcılık bir kadını yıkan en kötü davranışlardandır.

Ne yazık ki kıymetini bilememiş bu adamcağız senin gülüm.

Bilse,içinde en ufacık bir anlayış,sevgi,bağlılık olsa bunları yapmazdı,yapamazdı.İnsan sevdiğine bunları der mi,diyebilir mi hiç ?Nası bir vicdandır,nasıl bir harekettir bu yaptıkları.

Seven insan karısının,biricik eşinin kilolarını dert eder mi,o kırılınca rahat uyku uyuyabilir mi,hakaret edip onun minicik yüreğini ezip geçebilir mi :çok üzgünüm:

Ben anlayamıyorum ...biri bana anlatsın şu erkekleri Allah aşkına...:çok üzgünüm:

Seni evden atmaya bile kalkmış ...Bu nasıl bir iştir yahu ?

Bir kere arkadaşım ben sana bişey diyim mi,sen hala o evde mi sin ?

Benim gururum bu denli çiğnencek ben o evde yaşamaya devam edeceğim hiç birşey yokmuş gibi.

Ailesi istemeye bile gelmemiş,sizin sorunlar ta en başından belliymiş arkadaşım.Bunları göre göre neden evlenmekte ısrar edip kendinizi bu denli yıprattınız ve onun sizi yıpratmasına müsade ettiniz ...

Değer mi ve değdi mi?

Zavallı kalbiniz bu kadar üzüntüyü kaldırmayı hak ediyor mu ?

Bence değer,saygı,sevgi,tutku,aşk evliliğin yürümesi için tek taraflı olmaması gereken duygular...

Şuan yaşadığınız duygular tek taraflı arkadaşım..

Kararınızı verin...Ortada çocuk yok sanırım...

Daha fazla nereye kadar böyle gideceksiniz .Yazık değil mi size?

Korkarım ki ayrılma kararı en doğrusu ve en akıllıcası :çok üzgünüm:

Allah sabır ihsan eylesin..

İlişkinizi çok zor bir şekilde evliliğe taşımışınız beraberce.

Ama bu beraberlik evlilikte devam etmemiş ne yazık ki arkadaşım.

Durumun gerçekten çok zor.

Bir kadının düşmemesi gereken durumlardan biri bu ve bunun gibi durumlar bence.

Hakaret,aşağılanma,gurur kırıcılık bir kadını yıkan en kötü davranışlardandır.

Ne yazık ki kıymetini bilememiş bu adamcağız senin gülüm.

Bilse,içinde en ufacık bir anlayış,sevgi,bağlılık olsa bunları yapmazdı,yapamazdı.İnsan sevdiğine bunları der mi,diyebilir mi hiç ?Nası bir vicdandır,nasıl bir harekettir bu yaptıkları.

Seven insan karısının,biricik eşinin kilolarını dert eder mi,o kırılınca rahat uyku uyuyabilir mi,hakaret edip onun minicik yüreğini ezip geçebilir mi :çok üzgünüm:

Ben anlayamıyorum ...biri bana anlatsın şu erkekleri Allah aşkına...:çok üzgünüm:

Seni evden atmaya bile kalkmış ...Bu nasıl bir iştir yahu ?

Bir kere arkadaşım ben sana bişey diyim mi,sen hala o evde mi sin ?

Benim gururum bu denli çiğnencek ben o evde yaşamaya devam edeceğim hiç birşey yokmuş gibi.

Ailesi istemeye bile gelmemiş,sizin sorunlar ta en başından belliymiş arkadaşım.Bunları göre göre neden evlenmekte ısrar edip kendinizi bu denli yıprattınız ve onun sizi yıpratmasına müsade ettiniz ...

Değer mi ve değdi mi?

Zavallı kalbiniz bu kadar üzüntüyü kaldırmayı hak ediyor mu ?

Bence değer,saygı,sevgi,tutku,aşk evliliğin yürümesi için tek taraflı olmaması gereken duygular...

Şuan yaşadığınız duygular tek taraflı arkadaşım..

Kararınızı verin...Ortada çocuk yok sanırım...

Daha fazla nereye kadar böyle gideceksiniz .Yazık değil mi size?

Korkarım ki ayrılma kararı en doğrusu ve en akıllıcası :çok üzgünüm:

Allah sabır ihsan eylesin..

yaşadıkların ne olursa olsun hiçbir bayanın haketmeyecegi şeyler.senin eşinde kaybetme korkusu yok canım bana göre. seni hiç kaybetmek gibi bir endişesi yok. ona bu rahatlıgı verende sensin anlaşılan. ne olursa olsun ona surat asmayacan aglamyacan. kusura bakmada küfür edebilirsin galiba buna sınır koymamış. bu adamı terketmen gerektiğini düşünüyorum ben en azından 1ay sensizliği bir yaşamalı ki bu rahatlıktan kurtulsun. ben yazdıklarından seni sevmediğini deilde kaybetmek gibi bir endişesi olmadıgını düşündüm ailenin yanına gitsen bu arada da kendinizi sınasanız bu ikinizede iyi gelecektir. bu yaşadıkların seni hayata küstürmesin unutma dışarda bir dünya halen var tek eşinle sınırlı deil.

cok tesekkur ederim... simdilik bahsettiginiz sekilde davraniyorum ama dedigim gibi,onun pisman olmak yerine aldirmamasi cok kiriyor,hergun tekrar kiriyor...
bilmiyor...
biter veya devam eder... ama ya icimdeki sevgi biterse..o zaman ne yapar..hic korkmuyor.oysa ben onun sevgisini kaybetmemek icin ne ugraslar verdim,ama onun hic boyle bir kaygisi yok...
cok rahatlatti yaziniz...tam da hungur hungur agladigim bir anda...Allah razi olsun

Dediğim gibi sen elinden geleni yap,Gerisini Allah'a bırak.
Bir gün bir şey olur bir bakarsın ki eşin ne kadar büyük hata yaptığını anlamış başını taşlara vuruyor olur.Elbetteki canın yanıyor,kırılan kalbi onun gözyaşları da düzeltmez,kalbinde açılan yara sızlar ,bazen ağlatır ama yaşadığın gün öyle güzel gündür ki herşeyi es geçer eşini aklına alır canım benim dersin(dilerim)
Ayrıca bu fotodaki sensen senin neren kilolu yaaa
Birde hemşeriymişiz biz senle ben de Malatyalıyım hele şimdi sakın üzülme ben daha çok üzülürüm a.s.a.s.

Dediğim gibi sen elinden geleni yap,Gerisini Allah'a bırak.
Bir gün bir şey olur bir bakarsın ki eşin ne kadar büyük hata yaptığını anlamış başını taşlara vuruyor olur.Elbetteki canın yanıyor,kırılan kalbi onun gözyaşları da düzeltmez,kalbinde açılan yara sızlar ,bazen ağlatır ama yaşadığın gün öyle güzel gündür ki herşeyi es geçer eşini aklına alır canım benim dersin(dilerim)
Ayrıca bu fotodaki sensen senin neren kilolu yaaa
Birde hemşeriymişiz biz senle ben de Malatyalıyım hele şimdi sakın üzülme ben daha çok üzülürüm a.s.a.s.

evet canim resim deki benim. fazla kilolarim var ama gercekten cirkin durmuyor. yakisiyor gibi sacmasapan bir laf etmeyecegim ama baktigin zaman oyle cok da kotu degilim...ikimizin resmine bakanlar benim kilolarimi degil,onun zayifligini konu ederler...gercekten cok zayif oda bir erkege yakismayacak kadar..neyse..
malatyali olmana cok sevindim.ben ist da dogdum buyudum ama malatyami cok severim ve gurur duyarim...
oyle iste sevgili arkadasim...zor gunler geciriyorum amasen ve senin gibi arkadaslarim sayesinde gunlerim biraz daha iyi geciyor..inanin bu yaptiginiz muthis birsey,ben bunun kiymetini biliyorum.orda oturmus ve hic tanimadiginiz insanlarin dertlerine ortak oluyorsunuz...Allah hepinizden razi olsun...
nolur okuyan herkes bana dua etsin :çok üzgünüm:

Sadece bişey söylüyeceğim uygulayıp uygulamamak size kalmış....
Eşiniz size bağırıp çağırdığında hakaret ettiğinde bi köşeye geçip ağlamayın ağlıyorsanızda eşyalarınızı toparlamaya başlayarak ağlayın... durdurmaya çalışacaktır eğer sizi seviyorsa.. ve ona açık açık söyleyin. sevdin bittiyse kimseyi zorla tutamam... vs vs....

Bu tür durumlarda kadını oturup ağlaması, çaresizce kalması hiç bir işe yaramıyor. biraz tatktik yapmak lazım.

Sadece bişey söylüyeceğim uygulayıp uygulamamak size kalmış....
Eşiniz size bağırıp çağırdığında hakaret ettiğinde bi köşeye geçip ağlamayın ağlıyorsanızda eşyalarınızı toparlamaya başlayarak ağlayın... durdurmaya çalışacaktır eğer sizi seviyorsa.. ve ona açık açık söyleyin. sevdin bittiyse kimseyi zorla tutamam... vs vs....

Bu tür durumlarda kadını oturup ağlaması, çaresizce kalması hiç bir işe yaramıyor. biraz taktik yapmak lazım.

Offf offff!!!senağlama
chocolategirl arkadaşım..
Yazmıcam hiç bir şey sana..:nazar:
Nedenini çok iyi biliyorsun sen..
Sadece dualarım hakkında hayırlı olması dileğimle bunu bil bana yeter..
Dikkat et kendine nolur..benneyaptımki

Offf offff!!!senağlama
chocolategirl arkadaşım..
Yazmıcam hiç bir şey sana..:nazar:
Nedenini çok iyi biliyorsun sen..
Sadece dualarım hakkında hayırlı olması dileğimle bunu bil bana yeter..
Dikkat et kendine nolur..benneyaptımki

biliyorum lalecigim biliyorum...konuma en son senin yazdigini gorunce ~eyvah~ dedim zaten...yazma bitanem hicbisey yazma :çok üzgünüm: sen zamaninda yazacaklarini yazdin zatensenağlama

biliyorum lalecigim biliyorum...konuma en son senin yazdigini gorunce ~eyvah~ dedim zaten...yazma bitanem hicbisey yazma :çok üzgünüm: sen zamaninda yazacaklarini yazdin zatensenağlama

O kadar küçüksün o kadar güzelsin ki kıyamıyorum sana inan..senağlama
Sadece mutlu olmanı diliyorum canı gönülden..
Onunla ya da onsuz...........:nazar:
Yeter ki yüzün gülsün inşallah..:Saruboceq:

O kadar küçüksün o kadar güzelsin ki kıyamıyorum sana inan..senağlama
Sadece mutlu olmanı diliyorum canı gönülden..
Onunla ya da onsuz...........:nazar:
Yeter ki yüzün gülsün inşallah..:Saruboceq:

iyi dileklerin icin cok sagol lalem...
ben de aglamaktan yoruldum,sustum ve sadece dua ediyorum...kendime ve benim gibi evinde mutsuz olan herkese... sevgiler canim

canim kelin ilaci olsa basina surer derler. ben de 1.5 yillik evliyim ama gel de bana sor ilk sene nasil gecti. hep kavga gurultu. ben de asla alttan almadim. sonra anlasamadigimiz halde bebek yapalim dedik. ne alaka diyeceksin. ama hayir bundaymis iste. o zmandan beri Allah'a sukur pek bir sorunumuz yok ama gene de bazen oluyor.
canim simdi esin ailesi ile senin aranda kalmis ve seni tercih etmis. aileye yuz cevirmek ne kadar zro farkindasin degil mi?
ve yeni evlilik yeni sorumluluklar bunaltmis.baglama kursuna yazilmasi da belki evlendigi icin artik ozgur hissedememesi, bir daha asla bekarliktaki gibi olamayacagini dusunmesi ve biraz kendine zaman ayirmak istemesini gosteriyor.
seni cok iyi anliyorum yenilir yutulur laflar degil onlar. ama yedireceksen o laflari zamanini bekle. intikam soguk yenilen bir yemektir.
esinle fazla ilgilenme. yani hani gene yemegini vs hazirla ama bir sure tek basina yesin. tv yi tek basina izlesin. sen neden yemiyorsun vs derse ben yedim, seni beklemiyorum yemek yemek icin falan de.
hemen okulunu bitir. ise girmissin bak ne guzel. simdi sen evdeyken gun boyu kendin sardiriyorsundur birseye. acalismak en azindan insani baska seylere yonlendiriyor. hobiler bul kendine. aksam bu gun benden afdileyecek mi diye gozunun icine bakma. o lafi oyle guzel yedireceksin ki. ben 28 inde cocuk istemiyorum falan da deme. cocuk istemiyoruz de. ortak kararimiz. soran olursa. mutlaka etraf bastirip neden istemiyorsunuz olur mu oyle sey vs diyecektir. kendo de saan bir sekilde acacaktir. o zaman dersin senden cocuk dusunmuyorum diye. (cocugum olmasini istemiyorumdan bile daha kotu)

hic aglama. inan aglaman birseyi degiostirmiyorsa akilli bir kadin olarak dusuneceksin. plan kuracaksin. hobilerine zaman ayir. zaten para kazaninca ister istemez evden uzaklasirsin. havalar guzelken trekking dag yuruyusu vs bul. esine de teklif et, ben gidecem gelmek istersen haber ver diye. cildiracaktir.

bu arada simdi degil de ilerde laf sok. kas yok. cop gibisin. uflesem ucarsin. kurdan vs diye. yani benim kalbimi nasil aciitsa aynisinin intikamini almak isterim ben.

bence sevgim biterse ne yapar demissin ya asil sen onu sevgisinin bitmesinden korkuyorsun.

bitanem yazdıklarını sıkılmadan okudum öyle tatlı bir üslubun varki sana hayran kaldım... böylesine üzgünken ve kırılmışken bile özenle seçebiliyorsun cümlelerini valla helal olsun...

durumuna gelince inşallah düzelir diyorum senin için dua edeceğim....
iyi geceler canım

tatlım okurken şaşırdım ve öylesine üzüldüm ki anlatamam okudum ve bir şeyler bogazımda dügümlendi bunlar yaşanmasaydı keşke..ama sabırlı ol..önceden az çok biliyordum sorun oldugunun anlatmıştın ve birden bana evleniyorum dediginde şaşırmıştım..ya sorunlar diye sordugumda seviyorum demiştin iyi aramız demiştin..ve hep öyle sürmesini diledim sana...bu kadar erken sorun çıkacagını düşünmedim hiç..evlilikler eskisi gibi insanlar tahammül edemez oldu birbirlerine ve alışkanlıklar hep aynı kalacak herşey hayatımızda zannediyoruz..
cocukken büyümek sonra sevdiginle evlenmek derken bebek ve yaş ilerledikçe geri en başa çocuk halimize dönmek isteriz..biliyorum zırvaladım biraz ama topigini okuyunca ister istemez aklıma gelenleri aktardım buraya engel olamadım affet..
tatlım henüz yeni evlisiniz 2 ay olmuş hemen bir şeylerin yerine oturması kolay dgl.alışmak zor biliyorum sonuçta alışmışsınız bazı şeylere bence eşin evliligin sorumlulugunu alamamış henüz üstüne ve bunu tek başına senin yüklenmeni istiyor..baksana senin onunla ilgilenmeni istemiş ama o istedigi gibi davranıp yan gelip oturacak evlilik bu dgl tabii ki karşılıklı sevgi saygı güven anlayış ve daha neler.belki bu laflarım bazılarının hoşuna gitmeyebilir ama bende düşüncelerimi söylemek istiyorum evlilik basit bir şey dgl hemen bitmemeli tabii ki kendini ezdirmeyeceksin ama birazcık dişini sıkarak bazen alttan alarak bazen susarak bazen söyleyerek bir orta yol bulunur.aynı anda 2 kişi öfkeli olursa savaş çıkar orada birinin susup alttan alması gerekir saonra sakinleşince diger kişi söylemeli inan bazen sakinken daha net düşünüyorsun bazı şeyleri anlayabiliyorum kalpler kırılıyor ama bazı şeyleri yoluna koymanın ki özellikle evliligi düzene sokmak o kadar kolay dgl..ama yeterince mücadele etmeden sakın ha ayrılma..henüz çok başındasınız 2 ay eşin hala kendini bekar sanıyor farkında olmalısın baksana gidip tek başına kursa yazılmalar eve gelince istedigi gibi hareket etmeler senin onunla sadece ilgilenmesini istemesi bana bu hareketler daha çok bakar iki kişinin hareketleri gibi geldi..hakaretlere gelince eşinin yapısının bilmiyorum ama sinirli olunca bazı insanlar inan ne söyledigini bilmezler evet söylememesi gerekir gerçektende bu laf için kınıyorum onu ama bu lafı bence şimdilik rafa kaldır ve onun umursamadıgı göster eve gelince yine yemegini koy soguk ol ama sürekli suratını asma bu sefer suratın astıgın için konuşr.sakin oldugunda eşin sıkıntını onu mutsuz ettigini anlat bunaldıgı anlat hakaretlerini haketmedigini anlat sakın ha aglama karşısında bu zayıf oldugunu gösterir...ama kendini ezdirme lütfen gerçektende çaresizsen ayrılırsın ama hemen pes etme nice insanlar kaç yıl sonra düzeliyorlar kocaları kuzu gibi oluyor eşlerinin yanında..ben bu tür sorunlar yaşamadım ama yinede evliligin kolay olmadıgını biliyorum üstelik ailemde yanımda dgldi ben başka şehre geldim..ablam 6 ay evli kaldı ve boşandı sonra sorunların neler oldugu ve çözülemeyecek durumda oldugunu gördük hepimiz..ve daha neler..insanın başına gelince anlayabiliyor..çok uzun yazdıgımın farkındayım ama seni çok seviyorum birazda olsa sana fikirlerimi ve sana güç vermek istedim..kendini üsme sabırlı ol..namaza başlama fikri çok güzel emin ol rabbim karşılıgının verecektir ama sen karşılıksız iste rabbimden..sen rahtlarsın bu şekilde..öptm.

Kavga sirasinda mi dedi senden çocuğum olsun itemiyorum diye? Eğer öyleyse ciddiye alma çünkü bazi sözler maalesef kavgada sarfedilir ama gerçeği yansitmaktan çok karşidakinin canini yakmak için söylenmiştir..sonra unutlur(pek unutulmaz yangini kalir ama neyse işte biz kadinlar unutmuş gibi yapariz işte napalim:..)

sadece biraz zamana ihtiyacınız var...daha evliliğiniz oturmadı..çok yenisiniz...
acele kararlar verip evliliğini tehlikeye atma..
kolay değil çok zorluklarla evlenmişsiniz..sorunlşar olacaktır elbet ama bunu iki tarafın fedakarlıklarıyla yeneceksiniz..
şuda bir gerçekki tek taraflı hiçbir şey olmaz...

inşallah en kısa zamanda mutluluğu yakalaman dileğiyle...

X