bu evde durmak agirima gidiyor:(

[Bence baştan yol yakinken ayrilman yarin bi gün bide cocuk olur hepten baglanir ayagin zaten bastan yanlis bi datgin bi barisik aileler istemeye gelmemiiş garip basi boyle başlayan bişeyin sonuda çok güllük gülüstanlik olmaz nacizane düşüncem bu. Hakkinda hayirlisi ne ise oyle olsuna.s.[/B]

2 aylık evli olupta ayrılan insana sadece gülerim ben..hemen niye ayrılsın ya yuvasını dagıtsın.herşeyin zor bi yanı vardırrr..çocuk yapmasın o açıdan hemfikiriz ama ayrılacak kadar ortada kötü bşy yok ortada..

canim benim cok uzuldum yazdiklarini okuyunca...demek ki evlilik iliskideki sorunlari cozmuyor sadece uzerini ortuyor bazen...ama esinin sana yaptigi yenilir yutulur seyler degil."senden cocugum olmasini istemiyorum " demek ne demek...bir kadini ne kadar incitir bu söz...bence sen de bi silkin kendine gel,kilolarini falan da dert etme,senden iyisini mi bulacak....biraz da kendine baksin...kusura bakma ama yaptigi cok yanlis esinin....
Allah yardimcin olsun canim,hakkinizda hayirlisi olsun.insallah zamanla duzelir esin ve senin degerini anlar...

kizlar bazilariniz onunla konus anlat bazi seyleri demissiniz...bu mumkun degil artik. o kadar cok konustum o kadar cok anlattim ki isteklerimi,nasil mutlu olabilecegimizi dusundugumu... ama hep kafasinin dikine gitti,kendi bildigini okuyor..ben de biraktim.bakin onceki geceki olayin ustune ne bir ozur diledi ne de kirginligima tatli bir davranisla karsilik verdi.sanki ben ona kotu seyler soylemisim gibi davraniyor,o kadar rahat yani...ya da kendini suclamak zor geliyor bilemem...ben daha ne diyebilirim bu insana ~kalbimi kirdin,nolur gonlumu al~ mi diyeyim arkadaslar? insan olup onun bunu dusunmesi lzm... dun gece sordu soyledim spora gidecegimi,bu sabah ne zaman basliosun dedi,ben de param oldugu zaman dedim.ne kadar oldugunu sordu ve soyledigim parayi birakti gitti...surat nemrut! nefret ediyorum onun parasini su sekilde aldim ya yaziklar olsun bana....yani anlayacaginiz dun ilk kiez evimizde suratlar asik,mecbur oldugumz zaman konustuk ve o da buna uydu...ilk kez... cok uzuldum kizlar..belli etmedim ama cok uzuldum.ama sonra dusundum,her zaman alttan alan,olay cikmasin diye ugrasan ve soylenen sozleri yutan biri olursam da bu hep boyle devam eder..mecburdum.isteseydim ortami guzellestirebilirdim ama o zman da onursuzlasirdim ve bu benim psikolojimi altust ederdi...cunku bunu 3 kere yaptim...
bilmiyorum ne yapacagimi...kotu hissediyorum..kocamdan sogumaktan ve onun benden sogumasindan korkuyorum iyice...ama bisey yokmus gibi de yapamam

canimsin ya kiyamam sana bizde didsle nerelere kayboldu bu kiz diyorduk :teselli:

canim benim kesinlikle hemen pes etme sarimsak bile oldugu yerde alti ayda kokarmis derler

sabret hemen pes etmekte ne demek kimisi cek git kimisi savas demis

savasicaksin tabi var mi öyle kolay yem olmak

oncelikle o konussun sen sus yeri gelince sende konusursun

git spora yazil etkinlikler yarat kendine 20 yasinda para kazaniyordum diyosun git is bul

hayatini sosyallestir kendine bir guven ya kendine gel :mymeka:

biz böylemi ögrettik sana ortamimizda kaydirigubbakcemile

sen kendine guvenini sagla guzelligine guzellik kat sonra bak sen kocacigina bebisimŞeniz

o zaman maratona o cikicak sen degil

ve su durumda aci gercek ortaya cikiyor

Evlenmeden once ailesiyle anlasamayan erkek evlendikten sonra anaci babaci kesiliyor basimiza kesin ailesininde rolü var bu iste :kızgın:

sakın pes etme canım
ayrılmayı sakın düşünme daha cok yenisiniz
bu evliliğe alısma süreci
şimdi sana evin reisi modunda kendini işi zannediyor galiba
ama gecektir canım allahın izniyle yerimseniben

dusunuyorum canim...ayrilmayi da herseyi de dusunuyorum ben... durumum herseyi dusunmeye musait zaten...sadece en dogru olan hangisidir,sizlere danismak istedim... yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

canım benım ne ayrılıgı ya dıyorum ya bende aynı seylerı hatta daha kotusunu yasadım ama mucadele ettım ve kazandım lutfen sımdılık su ayrılık dusuncesını kafandan at bır yuva kolay kurulmuyor unutma sen daha yenı evlısın tabıkı sımdılık cocuk yapma herseyı bı duzene sok ondan sonra cocuk dusun benım esımde bana aynı kelımeyı soylemıstı ama ısteyerek soylemedıgı soyledı sonradan erkekler sınırlenınce agızlarından ne cıktıgını bılmıyorlar emınım esınde pışman olmustur soyledıklerıne tabıkı cok kırıcı bı laf ama sabret canım sabreden her zaman kazanmıstır

Canım benim durumun gerçekten çok zor,ne diyecegimi bilemiyorum inan,umarım en kısa sürede düzelir.Allah yardımcın olsun...

Konfüçyus'un eşlerin birlikte mutlu bir hayat sürmeleri için 14 öğüdü

--------------------------------------------------------------------------------

Konfüçyus'un eşlerin birlikte mutlu bir hayat sürmeleri için 14 öğüdü var. Yüzyıllardır kulaktan kulağa yayılmaya devam ettiğine göre pek de yabana atılır öğütler olmasa gerek.

1- Tedavi edilemez derecede romantik olun.

2- Birlikte kitap okuyun, elele tutuşun ve birlikte düzenli yürüyüşlere çıkın.

3- Gülümsemeler bulaşıcıdır. Ona da bulaştırın.

4- Güvenilir bir sırdaş olun ve onu hiç kimseye şikayet etmeyin.

5- Onun en sevdiği çiçeği, rengi, müziği, şiiri ve yazarı bilin.

6- Ona, beklemediği hoş sürprizler yapın. Hiçbir neden yokken de kart ya da küçük aşk notları yollayın.

7- Birbiriniz için özel ve gizli takma adlar bulun.

8- Aşk, birlikte saçmalamaktır. Arada bir, birlikte sonuna kadar saçmalayın.

9- Kimin haklı olduğunu tartışmayın, neyin doğru olduğuna karar verin. Her tartışma sonunda barış anlaşmasını bir öpücükle imzalayın.

10- Sevdiğinizi yalnızca onun duyabileceği biçimde eleştirin. Övgünüzü ise bütün dünyaya duyurun.

11- Bedeninize iyi bakın. Daima sağlıklı ve dinç olmayı hem kendinize hem de ona borç bilin.

12- Bir kucaklaşmadan ilk ayrılan siz olmayın.

13- Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir. İceriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur.

14- Aşk için evlenin. Hem eşinizin hem de kendinizin en iyi arkadaşı olun.

bunları konfiçyüs mü cosmopolitan mı yazmış sengözlerimebaksanab

Herşeyden önce Allah yardımcın olsun İnşallah bu bir geçiş dönemidirde biter sorunlarınız.Arkadaşlarının söylediği çok doğru evet senin sevginden ilginden şımarmış olablir surat yapma üzülüyo gibide yapma üzülsende soğukkanlı ol senin bişeylerden bezdiğini onu umursamadığını sansın belki biraz hareketlerine dikkat eder ayrıca bazı erkekler evlilik piskolojisini çok ağır geçiriyorlar belkide evliliğe alışamadı zaman birz daha zaman ama biraz çek kendini umarım herşey daha güzel olur.

Yazdıklarına üzülmemek elde değil canım.
3,5 yıl mücadele edip, evli olarak 2 ayda yazdıklarını yaşamak normal değil.
Problemle başlayan evliliklerin problemli başlangıç yaşadıkları hep görülmüştür ama eşin baya bir abartmış. hakaret etmek oldukça yanlış. ayrıca diğer sözüne diyecek birşey bulamıyorum. demekki terbiyesini sokakta bırakıp giriyor eve bu adam.

Düzelirmi bu durum bilmiyorum görünen öyleki düzelmez.
Ayrılman en iyisi ama seviyorum diyorsun. tabii bu kadar yaşananlar sevgini nasıl azaltmadı o da ilginç. biraz mantıklı ve sakin düşün. kendini ve hayatını bir adam için heder etme. umarım herşey gönlünce olur.

canım benim
evliliğin ilk zamanları sanılanın aksine sancılıdır
yine ilişkini kurtarma yoluna git
çok yazık olur o kadar yıllık sevdana

bende arkadasım sdece sunu dıyebılırım düzelmeden asla çocuk yapma...zaten eşinde istemiyorda...iyi düşün....bana kızacaksın belki ama senden çocuk istemiyorum diyen biriyle duramazdım heralde...ama yaptıgın dogru sonuna kadar mücadele et ...önce sabır inşallah düzelir....

:uhm::uhm::uhm:
ne yazacağımı bilemedim hakkaten
çok üzüldüm yeni evlisiniz daha ama genelde yeni evlilerde sorun yasanıyor evliliğe alışamamıştır daha
sorumluluk ağır gelmiştir..hem mücadele ettiniz onca yıl artık gücünüz kalmamıştır..
evliliği ayakta tutmaya çalış çok üztüne gitme hatasını bi gün anlayıp senden özür dileyecektir
ama sende kendi basına kalıp strese girme uğraslarda bulun vaktini gereksiz seylere harcama
aileside 360 derece döndüler diyorsun aman iyi olsunlar..boşver hiç bişey yapmadılarsa şu an sizin iyi olmanız daha önemli
ayrılmayı düşünme daha 2 ay ya benneyaptımki 2 yıla kadar sorunlar yasanırmış
ben neler yasadım evliliğin ilk zamanlarında ama hepsi gectı unutuldu bile
ve yeni evlenen arkadaslarım yasıyor sımdı kapımda kuyruk oldular napıcam diye
gecer arkadasım sadece üstüne gitme sabır ve kendine uğraslar bul
düzelecek inşallah..

canim yanlis hatirlamiyorsam esinin ailenlede sorunlari vardi demi yani babanla bir para mevzusu sonra sanirim sen konservatuar okuyordun ve bazi yerlerde program aliyordun sanirim ve sana bu kisi cok kötü birsey demisti yani hakaret ve onur zedeleyci birsey demisti eger yanlis hatirlamiyorsam...eger bu hatirladigim kisi sensen gercekten yazidgin o kadar cok konu vardi ki bu kisi hakkinda herseyi sen görerek kabul etmissin..sevmek ever cok güzel ama bu kadar skinti cekmek icin ben kabul edemezdim suandada ayni seyleri yapiyor evden kovmaya kalkiyor,senin onurunu zedeleyecek seyler yapiyor...simdi ne diyelim bilmiyorum bazen insanlar bile bile lades yapiyor sanirim sizdede böyle olmus...Allah kolayliklar versin

tüm yorumları okumadım ama şöyle söyleyeyim tersden başlayarak...
eşinizi yok saymayın bu doğru bir çözüm değil çünkü o sizin eşiniz...
eğer yok sayacaksanız zaten aynı evde durmanın bir anlamı yok...
birlikte devam etmek istiyorsanız alın karşınıza oturun konuşun...
size onu demiş bunu demiş bırakın bunları...
öyle dedi böyle dedi derseniz sorununuzu hiç çözemezsiniz...
ben bu şekilde bir evlilik yürütmek istemiyorum, ikimizde mutlu olmayı hakediyoruz ama ben mutlu değilim seninle sende değilsin ama nerelerden geldik buraya ilişkimizi düzeltmek elimizde gibi bir giriş yaparak sizden neler beklediğini sorun, beklentlerinizi çok net dile getirin saklamadan, beni istemiyorsan gitmeye hazırım da diyebilin...
ağlayıp sızlarsanız her durumda size saygısı kalmaz...
sürekli ağlayıp şikayet eden biriyle kimse uğraşmaz çünkü...
biraz güçlü durun...
kilolarınızdan mı şikayetçi...
siz istiyormusunuz peki kilolu olmayı, kilo verin, spor salonuna gidin ne biliyim...
sizi hep aynı görmekten sıkılmıştır belki...

canımm yaaa şunu yap bunu yapp diyemem
ama dua edecem senin için....
ve kendim için yüce rabbim banada yaşatmasın diye inş. çok korkuyorum evlilikten ve üstelik sözlüyüm

allah yardımcın olsun ama sen bazı şeylere bile bile lades demişsin..sorunlu bi ilişki evliliğe gitmiş ve doğal olarak daha çok sorunlar başlamışşanlaşamdan evlenmenin bi anlamı yokki

cok...cok guzel bir tavsiye canim...Allah razi olsuna.s. ben namaza bile baslamak istiyorum.cunku o kadar yalnizim ki senağlama beni bu yalnizliktan bir tek rabbim kurtarabilir gibi geliyor... bana dua et nolursun...

canım , Allah senden de razı olsun, başla canım benımm, yanı sıkıntı anında bolbol tevbe etmemız gerekıyormus, bende ruhı sıkıntılarımdan dertlerımden, hem dua ederek, hemde kendımı mesgul ederek kurtuldum, dun gece Allah yardım etsın dıye dua ettım canım sana, ınsallah kabul olur :1hug:

hepinize yorumlariniz icin cok tesekkur ederim... esinle konusmayi dene diyen arkadaslara cevabim su ; konusmayi o kadar cok denedim ki... artik soyleyecek soz kalmadi. bilmiyorum belki de bitirmek gerekiyor cunku beni istedigini gosteren en ufak bir belirti yok...soylediklerinden ve yaptiklarindan pismanlik duymuyor,duysa bile ben bisey gormuyorum...gayet magrur,sanki ben ona hakaretler etmisim gibi davraniyor... gercekten bu evde durmak agir geliyor artik:KK43:(

X