Bu da Bizim Geyik Topiğimiz Olsun.. Haydi Muhabbete..

Duru Merhaba çok uzun zaman olmuştu görüşmeyeli..
Ben 28 yaşındayım ve hayatımın en büyük hatasını 22 yaşında üniversiteyi bitirir bitirmez kpss ye odaklanmayarak yaptım.
Aylaklık boş gereksiz işler zaman kaybı tembellik hepsi sebep oldu.
Ne zaman ki evlendim çalışmak için delirmeye başladım adeta
Fakat ne var ki yine keyfime düşkünüm şans mıdır şanssızlık mıdır maddi olarak beni karşılayan,ihtiyaçlarımı sorun yapmayan beni rahat ettiren bir eşe sahibim.
Bu durumda beni özel sektörün çarkından korudu,evlendiğimden beri kpss'ye hazırlanıyorum diyebilirim.
Açıktan merkezden hiçbir atamayı kaçırmıyorum. Bir kadın kendisine en uygun şartlarda mutlaka çalışmalı.
Belki bir ara verilebilir o da çocuk arasıdır ki çocuk için sana bu hakkı devletten başka kimse vermez yine kapıya koyar.
Evleneceğim evimin kadını olacağım hadiseleri 80lerde kaldı canım 2012 yılındayız erkekler ve kadınlar parayı artık daha çok seviyor.
Çocuklar marka ayakkabılar giymek gitar kursuna gitmek istiyor.
Kadınlar yılda birden fazla tatile gitmek istiyor.
Evde kendini yetersiz eksik pasif hissediyorsun işe yarar faydalı bir karakter olmana rağmen yetersiz hissediyorsun.
Parayı da geçtim erkek dediğimiz tür insan güçlü kadına sahip olmak istiyor ,kadın ne zaman ki zayıfladı en vicdanlısı bile az biraz ezici tavrını gösteriyor.
Kadın çalışmak zorunda bu devirde karakterini,çocuğunu evliliğini korumak için çalışmak durumunda.
İsterse aylık 10000 lira harçlık alsın yine de o evden çıkmak,sosyalleşmek kendini iyi hissetmek birşeyler öğrenmek zorunda.
Aslında kadın erkek hepimiz için geçerli bu..
Çalışan kadın çöker kocam beni ezdirmek istemiyor yok incinmemi istemiyor yok ben ayda 1000 lira kazanıcam ona ihtiyacımız yok vs gibi laflara asla inanma.
Kocan ölebilir,sana ihanet edebilir,felç geçirebilir vs vs.. Ne olacak o zaman ?
Başka bir ülkede başka şartlarda bana bu soruyu sorsaydın belki %5 oranında sana istemiyorsan paranızda varsa çalışma derdim belki ama bu ülkede evlilik yapan sürdürmek isteyen bir kadın muhakkak çalışmalı.
Kpss'De aile hayatına uygun işi sağlayan en önemli kapı,kolay gelsin canım..

Canım çok teşekkür ederim
Ben duygusal olduğum için bu tarz gerçekleri görememiştim.
Şuanıma güvenerek bi çok şeyde geleceği düşünmeden hareket ediyorum
Tembelim bende ama en önemliside ruhsal boşluklarım var.
Küçüklüğümden kalma sebepler bunlarda..
Yani hayatla savaşmak yerine oturup camdan onu izlemek bana daha az zarar verir gibi düşündüğüm içindi tüm tereddütlerim.
Bu ruhsal anlamda içimde olanlar sanki tüm fiziksel hayatımı etkiliyor gibi.
Kendi ellerimle kendime yapıyorum tüm kötülükleri
Devletin verdiği haklar aslında kpss ye girmek istememin büyük çoğunluğunu oluşturuyo.
Çok güzel hakları var gerçekten
2012 yılı mevzusu da şöyle benim evlilik konusunda ki kafa yapım aslında 80 ler öncesine bile dayanıyo olabilir :KK9:
Çünkü ben sevdiğimle ilgili herhangi bi hayal kurduğumda iş güç para pul hep arkada kalıyo ve ona iyi bi eş olabilme ideali meydana çıkıyo.
Ama bu tamamıyle benim görüşüm dediğin gibi insanlar artık 2012 yılında bu benim için değil diye herkes içinde aynı değil
Aslında bu dediklerimin hepside geleceği düşünmeden kurulan hayaller farkındayım.
Ve en önemlisi de senin o dediğin hayatın gerçek olabilicek kısımları Allah korusun aldatma veya buna benzer bişi
İşte bunlar hayatın gerçekleri
Ayakların üzerinde durmak sanırım burda başlıyo.
Sonuç olarak Allahın izniyle devam ediyorum
Çok teşekkür ederim :KK16:

Son düzenleme:
hepınızı kocaman kocaman opuyorummmm
bu gece askerımız gelıoooooooooooo onu bekloıyoruz annemdeyımmmmmm,cok mutluyuz
darısı tum asker yolu bekleyenlere olsun

derıns cok tesekkur ederım
doktor kalp atısına gore kız dedı ama daha cok erken sadece bı tahmın dedı
ya herkeste erkek dıo bende erkek ruyası gordum bakalım ne cıkıcak
bız ıkız beklıyoduk aslında:)

hepınızı ozledım opuyrummmmm

hepınızı kocaman kocaman opuyorummmm
bu gece askerımız gelıoooooooooooo onu bekloıyoruz annemdeyımmmmmm,cok mutluyuz
darısı tum asker yolu bekleyenlere olsun

derıns cok tesekkur ederım
doktor kalp atısına gore kız dedı ama daha cok erken sadece bı tahmın dedı
ya herkeste erkek dıo bende erkek ruyası gordum bakalım ne cıkıcak
bız ıkız beklıyoduk aslında:)

hepınızı ozledım opuyrummmmm

insan dülmanına beddua ederken ıkız ıstermıs bacı napuyosun yaaaaa
allah hayırlısını versın ınsaallah darısı basıma hayırlı zamanda

selammm...
derinss ne oldu gene yaff banlanmışsın ,

pathem gözünüz aydın darısı başıma kardeşim de mayısta gelecek inş...bizimki kısa dönemdi gerçi ama askerlik hep aynı ,

ben de geldımmmmm yıne kımse yokk

sumakcım saol canım
13 haftamnız bıtıcek:nazar:

ruzgar adında oglumuz olucak nasıpse ıns kızlarr:emir_bebek::nazar:

sizleri çok seviyorum kızlar hakkınızı helal edın ısten ayrılıorum baska ıslerle ugrasıyorum terzılık gıbı :)
işten cıkacagım ıcın netım de olmayacak
patım allah analı babalı buyutsun darısı basıma benım halen yok aktifiz ama ::KK70:
derins laylay sumak kahvem jean ve dıger arkadaslarım hepinizi çok öpüyorum
not eger leylege bısı olmadısysa ve hıc nedensız topiğe gelmedıyse kırgınım ona bızı kendınden mahrum bıraktıgı ıcın

Ben çok özledim hepinizi ya,yani bir ara gerildiklerimi bile özledim o kadar diyeyim :/
Herkesi herkesi özledim ne sohbetlerimiz oldu ne günlerimiz oldu

selam..

prenses,dogum ne zaman :)

piji guzel haberını alırısız ınsallah

laylay,derıns sızde ıyısınızdır ınsallah ara ara bakıyorum ama kımse yok

sarıssa yok marjınal yok..

bız ıyıyız buyuyoruz ıste..

Sumak,Masal kocaman olmuştur ya, dilerim hayatında darayına oturmuştur anneliğin tadını çıkartmaya başlamışsındır.
Ben de herkes nasıl neler yapıyorlar merak ediyorum çok.
Bende iyiyim ders ders ders..
Sarişi merak ediyorum mesela ne yapıyor ki?

dimi,leylek,sariş,reyyan,sumak,amanci,kahve ve anne adayı pathem hepinizi çok özledim anneler gününüz kutlu olsun...
pici,derinss,marji sizden de mutlu haberler alırım umarım ,

Sumak,Masal kocaman olmuştur ya, dilerim hayatında darayına oturmuştur anneliğin tadını çıkartmaya başlamışsındır.
Ben de herkes nasıl neler yapıyorlar merak ediyorum çok.
Bende iyiyim ders ders ders..
Sarişi merak ediyorum mesela ne yapıyor ki?

kocaman oldu ıste 6ay bıttı 7den gun aldık bıle rüya gıbı :)

dimi,leylek,sariş,reyyan,sumak,amanci,kahve ve anne adayı pathem hepinizi çok özledim anneler gününüz kutlu olsun...
pici,derinss,marji sizden de mutlu haberler alırım umarım ,

bende herkesın anneler gununu kutlarım ..

anne olanların anne adaylarının..

X