Bu ay aşılama yaptiracak olan arkadaslar gelin birlikte bekleyelim

Merhaba bende aranıza yeni katıldım pazartesi benimde aşılamam olacak 9 günde. 18 mm yumurta çok mu büyük ve nelere dikkat ettiniz aşılamadan önce ve sonra yardımcı olursanız çok sevineceğim
Merhaba yumurtanız Şuan 18 mm mi? 18 ile 22 arası aşılama yapılıyor . Pazartesiye kadar gonal f iğne mı kullanacaksınız daha

Merhaba yumurtanız Şuan 18 mm mi? 18 ile 22 arası aşılama yapılıyor . Pazartesiye kadar gonal f iğne mı kullanacaksınız daha
Evet 18 mm dedi bir kaç tane daha var dedi bizim için ideal olan 18 olan olan dedi bugün gonal f verdi 3 gün kullan dedi cumartesi ovitrelle verdi 22 30 da vurul dedi cumartesi ilişki dedi pazartesi aşılama saat 8 30 burda ol dedi

İşte bende gayet ideal olduğunu düşündüm ama yine gonal f verdi cumaya kadar vur dedi cumartesi ovitrelle verdi pazartesi aşıla verdi folik asit içiyorum diofol diye bı folik vermişti daha öncelerden hamile kalana kadar kullan demişti

Sizinde hayırlı olsun ne zmandır burayı takip ediyordum bende heyecanla bekledim sonuçlarınızı inşallah benimle bu yolda bekleyenlere de nasip eder dua edin bize de

Evet tüp bebek doktoruda aynısını söyledi özellikle problem erkek faktörü ise bizim için çok kolay bi sperm alıp döllüyosun zaten ama sebepsiz infertilitelerde ne ile karşılaşacağımızı bilmediğimiz için yüksek başarı oranı da veremiyoruz demişti

İyice geliştirmek istemiştir belki ben son aşılamamda farklı bir doktora gitmiştim o da 20 mm olmasına rağmen 1 gün daha gonal f kullan demişti 21-22 yapabilmek için ondan sonra çatlatma iğnesini kullandırdı. Hayırlısı olsun inşallah güzel sonuçlanır

İnşallah yaa 2 sene oldu hani desem ki 1 kere oldu duştü ya da kimyasal ama hiç olmadı. Eşime biraz problem var dedi ama o dert değil dedi geçen ay bana pcos demişti ama bu ay gayet güzel dedi bir sorun yok dedi mayıs ayında hsg çektirmiştim o ndan sonra 2 ay regl olamadım lekeli oldu S2 ay boyunca ondan mı pcos dedi anlamadım gitti

Eylûl 18 de evlilik yıl dönümüm 2 sene bitecek inşallah bu ay bize hediye belir bebeğim hepimizin dua ya ihtiyacı var ne olur beni de dualarınız da unutmayın

Siz şimdi tüp bebek mi düşünüyorsunuz? Bu arada ben de bugün kan verdim 14.günümdü olmamış. Ankarada bir doktor var ozon tedavisi falan uyguluyor başka takviyeler de yapıyor tabi. Ona mı gitsem diye düşündüm tüp bebeğe hemen geçmek istemiyorum yine de ama bilmiyorum. İlk aşılamamdı bu benim

Eşim sperm örneğini verdi yıkama vs yapıldı aradan 2 saat geçti ve beni aldılar. Normal jinekolojik muayenin aynısı. Tek fark bunda spekulum kullanıyor. Onu takarken de çok ufak hissediliyor o kadar. Ardından pipet gibi bir şeyle girip sperm içerikli sıvıyı içeri rahme bırakıyor bu kadarcık. Sıvıyı verirken ultrason cihazıylada verişini ve yumurtanın durumunu falan gösterdi yani o an anlatmadan hızlı yapsa 1 dakikalık işlem. Asla endişelenmeyin

Şöyle söyliyim bizim 3. Aşılamamızdı bu en sonki, bikaç sayfa öncesindeki yazımı belki görmüşsünüzdür tüp bebek doktoruyla görüştüm bizim sebepsiz infertilite ve hem benim hem eşimin değerleri çok iyi. Biz 2 kadın doğum 1 üroloji 1 dahiliye doktoru ile görüştük hepsi de bu şekilde doğal yolla olur demişlerdi yine de aşılama yaptırdık. Tüp bebek doktoruda bizim açımızdan değerler çok iyi olduğu için aşılama ve doğal yolla olma durumunun eşit olduğunu ve aşılamayı açıkçası boş yere yaptırdığımızı söyledi. Ya nasip acelemiz yok diyip normal yolla denemeye devam edin ya da tüp bebek dedi. Zaten benim en baştan beri aşılamaya hiç olumlu bakışım yoktu hem başarı yüzdesi çok düşük hem de sperm sıkıntımız yok zaten diye sadece hani belki tüp bebeğe gerek kalmaz hem maddi hem manevi olarak daha az yıpranırız diye düşündük ama işe yaramadığı için tam tersi oldu daha çok yordu ve yoracak. Ozon tedavisini felan bilmiyorum yani duydum benim doktorumda yapıyordu ama ben hiç yaptırmadım sadece doktorumun önerisiyle rahime prp yaptırdım ,bana boş geliyor öyle şeylerde hadi denemedik olmasın dedim. İşin özü bana kalırsa ( ki tüp bebek doktorunun düşüncesi de öyle ) sperm sıkıntınız yoksa aşılamanın bir mantığı yok hali hazırda giden spermler var zaten rahimde ileriye koymanın bir anlamı kalmıyor. Biz de son aşılamadan sonra bu ay ara verip 1 kez daha kendimiz deneyelim dedik olmazsa yine diğer ay tüp bebeğe başlayacağız

Aynen bizim durum da böyle ayynen ve bence de iki tarafta da bi sıkıntı yoksa aşılama gereksiz bir işlem oluyor. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah ben de tekrar aşılama düşünmüyorum denemiş oldum

Amiin Rabbim isteyen herkesin kucağını en kısa sürede kolaylıkla doldursun inşallah

İnşallah benimki de kolay geçer hsg de çok yıprandım onun gibi olur diye korkuyorum inşallah sizde güzel haberler alırsınız

Yok hiç endişe etmeyin çünkü bende hgs çektirdim biliyorum. Onunla hiç benzer değil çok teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel haberler alırız
İnşallah benimki de kolay geçer hsg de çok yıprandım onun gibi olur diye korkuyorum inşallah sizde güzel haberler alırsınız

Merhaba kizlar bende bugün aşılama oldum ilk aşılamam deneyimsizim bu konuda sizin de kanamaniz oldu mu korkmalimiyim

Bu arada 3 yıllık evliyim bir düşük yaptım 2 senedir de olmadı hiç gebelik amh düşünce direk aşılama yapmaya karar verdik bugün ilk asilamami oldum inşallah guzellikler bizimle olur

Merhaba kizlar bende bugün aşılama oldum ilk aşılamam deneyimsizim bu konuda sizin de kanamaniz oldu mu korkmalimiyim
Merhabalar bende dün oldum. Güzel haberlerle sonuçlanır inşallah Hafif lekelenme tarzında kahverengi akıntı ile karışık geldi bende . Sizde de as miktarda ise zorlamaya bağlı olur. Ama yoğun geliyorsa danışmanızda fayda var bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…