Bu adamdan bıktım :(

Ay noluyo ya ne kaoslar kaçırmışım 😂 Bu konuda haklısın fakat üst üste eski eş konuları açınca malum herkes noluyoruz oluyor. Hak verdiğim yerler de oldu eleştirdiğim yerler de oldu. Hayırlısı artıkın. 🧿
Kız ne açayım dertsiz başım tek derdim çocuğum,ve çocuğumu kullanan eski koca 😅 hayatımda mutlu ve huzurluyum çok güzel giden bir ilişkim de var. Napiym eski kocamı ne aşkı aşk mı kaldı. Benim ona karşı evliyken tüm duygularım bitmişti

Ya hanımlar tutup eski kocasını özlemiş gibi şeyler nasıl yazıyosunuz bu nasıl hadsizlik böyle. 6 yaşında bi çocuk varsa ortada, baba denen adam 1 senedir çocuktan bi haberse paşa paşa arayacak raporda verecek annesine şurda keyfi yerinde diye kimse kusura bakmasın. Ne demek 2 gün kızıyla konuşamaması konu sahibi iyi bile durmuş ortalığı yıkardım ben olsam. Bu adamla zaten normal yoldan ilerleyemezsin konu sahibi, kızın büyüdükçe hatta seneye bile bu iş daha kolay olacak, umarım kızını manipüle etmiyodur. Burada yazanlara sakin takılma babasıyla neden merak ediyosun bilmem ne diyenlere sen kızınla iletişim konusunda ısrarcı ol, arka planda annen seni bıraktı bak aramıyo sormuyo lafları dönebilir kızının güven duygusu zedelenir.

kızlar yaz geldi ve okullar kapanıyor. kızımı her gün dükkana getirmek istemediğimden okullar açılıncaya kadar babasına göndermek istiyorum ama bu konuda da vicdan yapıyorum. bu zamana kadar hiç o kadar süre kalmadı, adam gelip almıyor yada vakit geçirmiyor senede 3 gün filan anca alıp zaman geçiriyor. bende kızım büyüdü 6 yaşına geldi, diyorum ki sorumluluk alıp yazları onunla zaman geçirmesi için göndermek istiyorum. bir yandan da vicdan yapıyorum ya kızım üzülürse diye :KK43: hergün iş yerine getirsem burada çok sıkılıyor annem de çalışıyor, ona da bırakamıyorum. ne yapacağımı bilmiyorum babasının da açıkçası artık biraz sorumluluk almasını istiyorum. ben tüm hayatımı kızıma adadım onu yalnız bırakmamak için bir yere bile çıkmıyorum. haliyle bana karşı da biraz fazla bağlı bensiz uyumuyor. ben yataktan kalktığım zaman uyanıp beni çağırıyor. biraz babayla vakit geçirirse bu huyundan vazgeçer belki diye düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum?

Ya hanımlar tutup eski kocasını özlemiş gibi şeyler nasıl yazıyosunuz bu nasıl hadsizlik böyle. 6 yaşında bi çocuk varsa ortada, baba denen adam 1 senedir çocuktan bi haberse paşa paşa arayacak raporda verecek annesine şurda keyfi yerinde diye kimse kusura bakmasın. Ne demek 2 gün kızıyla konuşamaması konu sahibi iyi bile durmuş ortalığı yıkardım ben olsam. Bu adamla zaten normal yoldan ilerleyemezsin konu sahibi, kızın büyüdükçe hatta seneye bile bu iş daha kolay olacak, umarım kızını manipüle etmiyodur. Burada yazanlara sakin takılma babasıyla neden merak ediyosun bilmem ne diyenlere sen kızınla iletişim konusunda ısrarcı ol, arka planda annen seni bıraktı bak aramıyo sormuyo lafları dönebilir kızının güven duygusu zedelenir.

Bir insanın her konusu eski eşi olursa sürekli onu takip ettiğini söylerse, benim hikayelerime bakıyor derse ( istese engel atar) ne denir?

Aynısını erkeklerin baya üye olduğu forumda birinin eski kocası yazsa takık kadına derdik.

Üsteki konuyu da okuyun çocuğu sırf rahat edemesin diye ilgisiz olduğunu bildiği kocasına 3 ay gönderecekti.

Cocuğum var ben de yaşıyorum benzer sorunlar.Hatta benimki babalık yapmak istemiyor mümkün olduğu kadar az alıyor hemen getiriyor, birlikte hic vakit gecirmiyorlar tatile matile zaten imkansız.Yani her defasında bunları yapıyorsun diye kavga etsem sinir hastası olurum zaten olmamak icin bosadim.Sen sürekli bir kavga icindesin mesela ben hicbir üyenin adını bilmem ama seninkini biliyorum eski koca konusu açmış diyorum😄Bir kerede yeni biriyle tanıştım de, birak şunu.Yani bu durumun bana iki seyi düşündürüyor ya adamı unutamıyorsun ya da kinin geçmiyor ikisi de sana zarar verir sal biraz çocuğuna odaklan ya da varsa hayatindaki yeni kisiye cehennem olsun o da sen kavga ettikce g.tü kalkıyor

Bencede bu adama takılsın konuların sadece eski kocan madem bu kadar özleyecektin neden gönderdin gönderdiysen rahat bırak sen annesiysen o da babası

Aşırı takık her konusu eski kocası üzerine. Aynısını erkek yapsa takıntılı derdik yine.

Adam bunu sallamadıkça burda bana takık aslında diye konu açıyor

Ben bazılarının yorumlarını görüyorum sizin gibi düşünmüyorum o zaman her beğenmediğimiz yoruma kışkırtıcı diyip ağzımıza geleni ver edelim.
Mune hanımda zaten heryere yazmak zorunda olmadığımızı söylüyor. Size uymuyorsa yazmak zorunda değilsiniz diyor. İnsanlar akil almaj için konu açıyorlar. Akil veren kimse yok kışkırtmaktan baska. Konu sahibini suclamaktan başka. Ben şahsen faydalı olmayacağımı düşündüğüm kimseye yorum yapmiyorum. Burası tartişma yeri degil ki. Insanlarin anlatamadiklari seyler hakkinda yorum istiyorlar akıl istiyorlar. Sizce burdaki hangi uye tam anlamiyla bunun için burda?

Mune hanımda zaten heryere yazmak zorunda olmadığımızı söylüyor. Size uymuyorsa yazmak zorunda değilsiniz diyor. İnsanlar akil almaj için konu açıyorlar. Akil veren kimse yok kışkırtmaktan baska. Konu sahibini suclamaktan başka. Ben şahsen faydalı olmayacağımı düşündüğüm kimseye yorum yapmiyorum. Burası tartişma yeri degil ki. Insanlarin anlatamadiklari seyler hakkinda yorum istiyorlar akıl istiyorlar. Sizce burdaki hangi uye tam anlamiyla bunun için burda?
Jameyayı severim önceki konularını da biliyorum. Buradaki bazı yorum yapanlar haksız sayılmazlar. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Ayriyeten ilk tepki gösteren yine kendisi olmuş. Kendini açıklamak diye bir şey var bence. Ters cevap insanı haksız çıkarıyor. Hoşumuza gitmese de bazı gerçekler gerçektir. Ve bunu söyleyenlere de sataşmamak gerekir.

T
Jameyayı severim önceki konularını da biliyorum. Buradaki bazı yorum yapanlar haksız sayılmazlar. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Ayriyeten ilk tepki gösteren yine kendisi olmuş. Kendini açıklamak diye bir şey var bence. Ters cevap insanı haksız çıkarıyor. Hoşumuza gitmese de bazı gerçekler gerçektir. Ve bunu söyleyenlere de sataşmamak gerekir.
Tabi bu da sizin bakış açınız. Saygı duyarım.

Bir insanın her konusu eski eşi olursa sürekli onu takip ettiğini söylerse, benim hikayelerime bakıyor derse ( istese engel atar) ne denir?

Aynısını erkeklerin baya üye olduğu forumda birinin eski kocası yazsa takık kadına derdik.

Üsteki konuyu da okuyun çocuğu sırf rahat edemesin diye ilgisiz olduğunu bildiği kocasına 3 ay gönderecekti.
Eski konusunu biliyorum ben konu sahibine orda tepki vermiştim zaten, insanın hayatında negatif ne varsa onu dert edinip yazabilir başlık bile bir derdim var, tutup mutlu olduğu yolunda giden şeyleri yazsa asıl abes olur. Burada ilgili bir baba olsa bende bir nebze rahat bırakın diyebilirdim ama adamın babacılık oynayası tutucak diye anneyi habersiz bırakamaz, kaza bela olur bi şey olur 2 gün ne demek yani. Ayrıca çocuğa saçma şeyler diyorda olabilirler ne konu sahibini nede eski kocayı önemsiz burada önemli olan tek kişi çocuk, çocuk birden anneden ayrı kalıp kaygı yaşayabilir ki eminim yaşıyorda. Çok eğlenmesi bunu değiştirmiyor gün sonunda annesiyle konuşup güvende hissetmesi gerekiyor.
Ayrıca diyelim ki konu sahibi eski eşine aşık takık onun yolunu gözlüyor bu neyi değiştirir? Bir anne olarak günde 1 kez kızıyla konuşma talebini karşılamak zorunda. Karşılamıyorsa hakkını hukuk yoluyla aramalı.

Kışkırtmak olarak yorumladığınız bazı yorumlar belki insanlarda farkındalık yaratıyordur

Evet çook haklısınız hanımefendi. Muthiş bir farkındalık oldu. Herkes farkında zaten.
Bazen farkında olmadığımız şeyleri başkasından duyduğumuzda aydınlanma gelir ve davranışlarımızın alt metnini okumaya başlarız. Terapide de böyledir mesela. Konu sahibinde tutar tutmaz bilemem. Ama bu bir gerçek. Dışardan gözler genelde daha aydınlık görür

Ablacım, bu topikte bir kabahat varsa bu karşılıklı.
Konu sahiplerinin konudan üye yasaklama seçeneği, yorum yazanların da konuya yazmama seçeneği var ama ne konu sahibi yasaklama yapmış ne de yorum yazan konu sahibinin üzerine gitmekten vazgeçmiş.

Ben hep şunu da söylüyorum birinin konuları hep aynı minvaldeyse ve okuyanlara gına geliyorsa topiği hiç okumadan pas geçilebilir, konu açan veya yorum yazanlar aralarındaki yazışmalar tatsızlaşmaya başladıysa ısrarla yazmak zorunda değil.

İyi bayramlar bayramınız mübarek olsun bu konuyu kizinizla çözün hergun belli bir saatde arasın sizi yada aramalarınıza cevap versin eski eşin birşeyin peşinde olduğunu sanmıyorum ekserisi böyle ex eşlerin az sabir kızınız belli bir yaşa gelince bu sorun ortadan kalkacak

Çocuğum benden ayrılmaz diyorsunuz da babasına gitmiş ve bence gayet keyfi yerinde. Çocuğunuzun keyfi yerinde ki sizi aramıyor. Ama çocuk değil mi? İyi işte. Adam yazmış yazmamış ne anlamı var. Sizin için önemli olan çocuksa annenizden yazarsınız annenizden ararsınız öğrenirsiniz bilgileri. Sonuçta annenize açıyor.

Bazen farkında olmadığımız şeyleri başkasından duyduğumuzda aydınlanma gelir ve davranışlarımızın alt metnini okumaya başlarız. Terapide de böyledir mesela. Konu sahibinde tutar tutmaz bilemem. Ama bu bir gerçek. Dışardan gözler genelde daha aydınlık görür
Ablacım, bu topikte bir kabahat varsa bu karşılıklı.
Konu sahiplerinin konudan üye yasaklama seçeneği, yorum yazanların da konuya yazmama seçeneği var ama ne konu sahibi yasaklama yapmış ne de yorum yazan konu sahibinin üzerine gitmekten vazgeçmiş.

Ben hep şunu da söylüyorum birinin konuları hep aynı minvaldeyse ve okuyanlara gına geliyorsa topiği hiç okumadan pas geçilebilir, konu açan veya yorum yazanlar aralarındaki yazışmalar tatsızlaşmaya başladıysa ısrarla yazmak zorunda değil.
Kesinlikle baştan sona haklisiniz. Üye yasaklama nerden yapiliyor acaba

X