Bu adamdan bıktım :(

Velayet bende evet,kızım en son babasına 1 sene önce gitti. Haliyle onu merak etmem normal günde 3 defa aramıyorum tabletinden ulaşamayınca 2 gün sonra ona yazdım. Bayramda bile görüştürmedi. Hatlı tableti var akıllı saat almak aklıma gelmedi hiç benden ayrılmadığı için.
Bence çok sakin bile davranmışsınız ben eşek kadar kardeşimlere bile 1-2 saat ulaşamayınca ortalığı birbirine katıyorum 😂 Boşverin neden arıyorsunuz babasındayken falan diyenleri birincisi annelik ve babalık asla aynı olmuyor. Baba aramayabiliyor ama anne yüreği başka. Kadın olmak bile başka. Ben bir günümü bile geçiremem kardeşimin ablamın sesini duymadan, şu an hamileyim daha şimdiden aynı bağı duyuyorum. Gayet saygı çerçevesi içinde ulaşmaya çalışmışsınız ama karşınızda insan yok maalesef. Kızınızı sıkı sıkı tembihleyin babasındayken belli bir zaman diliminde sizi arasın bunu başarırsanız o kişiye ihtiyacınız kalmaz.

bildigim kadariyla 4,5 sene once bosanmissiniz. 4, 5 senedir bu adamin cocugunuzu gonderince tavirlarini bilmiyor musunuz yani? ben saptirmiyorum kendiniz bununla ilgili konu acmistiniz. hatta buradaki yorum yapanlarin cogunlugu da gonderme demisti. isterseniz o konu basligini burda etiketleyin biz de aa yanlis hatirliyor musuz deriz.
Biliyor musun insanın bir ilişkisi varsa ve mutluysa değişir iyileşir. Ben açıkçası hiç böyle şeylere gerek duymadığım için ve kendi hayatımda mutlu huzurlu olduğum için hiç böyle şeyler yapabileceğini düşünmüyorum. Kaldı ki aradan kaç sene geçti ilk sene hadi acı çekiyodu,şimdi nedir derdi neden bu şekilde çocuğumu kullanıyor? Bunca sene geçti hala benimle bu derece sinir edecek hareketler yapması beni hala şaşırtıyor ben demek ki hayatıma devam ediyorum ama o devam edemiyor bunca sene geçmesine rağmen benim sinirlerimle oynamaya çalışıyorsa! Ben gönderdiğime birşey demiyorum,kalsın zaman geçirsin ona birşey yazdığımı görmüyorum konu içerisinde benim isyanım bambaşka.

Bence çok sakin bile davranmışsınız ben eşek kadar kardeşimlere bile 1-2 saat ulaşamayınca ortalığı birbirine katıyorum 😂 Boşverin neden arıyorsunuz babasındayken falan diyenleri birincisi annelik ve babalık asla aynı olmuyor. Baba aramayabiliyor ama anne yüreği başka. Kadın olmak bile başka. Ben bir günümü bile geçiremem kardeşimin ablamın sesini duymadan, şu an hamileyim daha şimdiden aynı bağı duyuyorum. Gayet saygı çerçevesi içinde ulaşmaya çalışmışsınız ama karşınızda insan yok maalesef. Kızınızı sıkı sıkı tembihleyin babasındayken belli bir zaman diliminde sizi arasın bunu başarırsanız o kişiye ihtiyacınız kalmaz.
Kalmaz tabi ihtiyacım ama tableti belli ki bilerek yanında tutmuyor. Bende bunu düşünerek güzellikle yazıyorum. Allahından bulsun anne olmak bambaşka birşey benim aklım çocukta şuan evet babasının yanında olabilir ama bu çok başba birşey çocuğumdan ayrı kalmıyorum ben. En son 1 buçuk sene önce gitmişti babasına o zamandan beri ayrılmadık benim çocuğumu merak etmem kadar normal ne olabilir ki.

Çocuğunuz var mı? Benim bu yaşadığım şeyi yaşıyor musunuz? İnanın kızım oraya gidince beni özlediğinden çok eminim ben çocuğumu tanıyorum. Babasıyla tabiki vakit geçirsin bunu en çok ben istiyorum zaten. Araları iyi olsun kızım babasına çok düşkün olsun çok istiyorum. Ben onun gibi kötü değilim yaptıklarına bende karşılık vermiyorum yada kızım yanındayken sallamıyorum ama çocuğumu bu şekilde kullanması zoruma gidiyor ben onu bu tarz şeylerden hep uzak tutuyorken o benim çocuğumu beni sinirlendirmek için kullanıyor. Aradan kaç sene geçti bundan bir türlü vazgeçmedi sanki daha yeni boşandıl gibi davranmasından bıktım
Cocuğum var ben de yaşıyorum benzer sorunlar.Hatta benimki babalık yapmak istemiyor mümkün olduğu kadar az alıyor hemen getiriyor, birlikte hic vakit gecirmiyorlar tatile matile zaten imkansız.Yani her defasında bunları yapıyorsun diye kavga etsem sinir hastası olurum zaten olmamak icin bosadim.Sen sürekli bir kavga icindesin mesela ben hicbir üyenin adını bilmem ama seninkini biliyorum eski koca konusu açmış diyorum😄Bir kerede yeni biriyle tanıştım de, birak şunu.Yani bu durumun bana iki seyi düşündürüyor ya adamı unutamıyorsun ya da kinin geçmiyor ikisi de sana zarar verir sal biraz çocuğuna odaklan ya da varsa hayatindaki yeni kisiye cehennem olsun o da sen kavga ettikce g.tü kalkıyor

Çok teşekkür ederim anlayışınız ve güzel sözleriniz için. Evet kızımın mutluluğu ve iç huzurum için elimden geleni yapıyorum. Bir anne olarak çocuğum üzülmesin diye çabalıyorum. Buna eski eşimle konuşmak da gerekiyorsa konuşmaya razıyım onca saçma sapan davranışlarına rağmen çünkü benim tek derdim kızım. Bizi sürekli birbirimizle didişerek görmesini istemiyorum annemle babam arkadaş diyebilmesini istiyorum çünkü ne zaman konuyu açsa biz babanla konuşmuyoruz annecim demek zorunda kalıyorum çünkü karşı tarafa laf anlatamıyorum. Çocuk zaman geçirmek istiyor ailecek,en doğal hakkı. Bunu ona söylesem bunu çok farklı yerlere çeker diye hiç muhattap olmuyorum. Ve bu durumdan arada kalmaktan sürekli çocuğum için bir adım atmaktan yoruldum. Pes ediyorum bir daha atmicam o adımı diyorum sonra yine kızım için ne gerekiyorsa yapıyorum ce elimde patlıyor her seferinde.
Çocuğunun mutluluğu ve iç huzuru için gösterdiğin çabaları takdir ediyorum, gerçekten harika bir anne olduğunu gösteriyor. Kızının seninle ve eski eşinle sağlıklı bir ilişki kurabilmesi çok önemli ve bunun için elinden geleni yapman da çok doğal.
Annen olarak çocuğunun iyi hissetmesini sağlamak için eski eşinle konuşmaya razı olman ve onunla iletişimi sürdürmen çok değerli bir adım. Bu süreç bazen zorlu olabilir çünkü her iki tarafın da duyguları ve beklentileri farklı olabilir. Ancak kızının mutluluğu için bu adımı atmaya devam etmen önemli.
Tabii ki bazen yorgun düşebilir ve pes etmek isteyebilirsin, bu da çok doğal. Ancak unutma ki senin çabaların, kızının sağlıklı bir çevrede büyümesine katkı sağlıyor. Her adımın kızının iyiliği için atıldığını bilmek, seni motive edebilir.

Cocuğum var ben de yaşıyorum benzer sorunlar.Hatta benimki babalık yapmak istemiyor mümkün olduğu kadar az alıyor hemen getiriyor, birlikte hic vakit gecirmiyorlar tatile matile zaten imkansız.Yani her defasında bunları yapıyorsun diye kavga etsem sinir hastası olurum zaten olmamak icin bosadim.Sen sürekli bir kavga icindesin mesela ben hicbir üyenin adını bilmem ama seninkini biliyorum eski koca konusu açmış diyorum😄Bir kerede yeni biriyle tanıştım de, birak şunu.Yani bu durumun bana iki seyi düşündürüyor ya adamı unutamıyorsun ya da kinin geçmiyor ikisi de sana zarar verir sal biraz çocuğuna odaklan ya da varsa hayatindaki yeni kisiye cehennem olsun o da sen kavga ettikce g.tü kalkıyor
Şuan hayatımda biri var ve çok mutluyum.
Ben buraya konu açarken sinirlendiğimde açıyorum,bu hayatta benim sinirlerimle oynamak için uğraşan tek bir kişi var o da eski kocam.
Ben kavga etmiyorum çok güzel bir şekilde artık aradaki düşmanlığı kaldırmasını kızımın etkilendiğini söyledim yoksa ortada kavga filan yok. Ben onu zaten görmezden geliyorum ama şuan kızım orda. Tavsiyeniz ne peki ben aramiyim mı diyosunuz?

Aynen sadece eski eşi başka Bi meselesi yok

Valla hanımefendi öyle bir yazmış ki şahsi problemi varda tüm hırsını bu konudan çıkarmaya çalısmıs gibi :) yok adamın peşimdesin, yok adam seni istemiyor. Konunun reelde 3. Şahidiymiş gibi:) kadın çoçuğuyla iletişime geçmek istemiş diye tü kaka olmuş resmen😀 yani anne değilim ama kardeşimden biliyorum istediğin kadar çoçuğun iyi yüzüyor de mesela hayır ben bir konuşayım kendim görüp duyayım diyor haklı olarak.
Bi konularına bakın anlarsınız sadece Bu adam

Çocuğunun mutluluğu ve iç huzuru için gösterdiğin çabaları takdir ediyorum, gerçekten harika bir anne olduğunu gösteriyor. Kızının seninle ve eski eşinle sağlıklı bir ilişki kurabilmesi çok önemli ve bunun için elinden geleni yapman da çok doğal.
Annen olarak çocuğunun iyi hissetmesini sağlamak için eski eşinle konuşmaya razı olman ve onunla iletişimi sürdürmen çok değerli bir adım. Bu süreç bazen zorlu olabilir çünkü her iki tarafın da duyguları ve beklentileri farklı olabilir. Ancak kızının mutluluğu için bu adımı atmaya devam etmen önemli.
Tabii ki bazen yorgun düşebilir ve pes etmek isteyebilirsin, bu da çok doğal. Ancak unutma ki senin çabaların, kızının sağlıklı bir çevrede büyümesine katkı sağlıyor. Her adımın kızının iyiliği için atıldığını bilmek, seni motive edebilir.
Gösteriyorum ama boşuna gösteriyorum bu çabayı bunun tek taraflı olması çok üzücü. Gerçekten tek çabam kızım için istiyorum ki annem babam ne güzel arkadaş gibiler diyebilsin boşandılar ama benim için bir araya geliyor desin. Çünkü bu onu mutlu eder onu biliyorum. Bazen bana babamla ayrılmanız beni çok üzüyor diyor. Aramızda ki bu saçma sapan düşmanlığın farkında olduğunu da biliyorum çok akıllı bir çocuk ama karşı tarafa asla bunu anlatamıyorum.

Şuan hayatımda biri var ve çok mutluyum.
Ben buraya konu açarken sinirlendiğimde açıyorum,bu hayatta benim sinirlerimle oynamak için uğraşan tek bir kişi var o da eski kocam.
Ben kavga etmiyorum çok güzel bir şekilde artık aradaki düşmanlığı kaldırmasını kızımın etkilendiğini söyledim yoksa ortada kavga filan yok. Ben onu zaten görmezden geliyorum ama şuan kızım orda. Tavsiyeniz ne peki ben aramiyim mı diyosunuz?
Yani iki gunde aramışsinız zaten normal bence de ama açmiyor diye kavga etmeyin genis olun biraz şu adamı düşünmeyin, konusmayin, tartısmayin neyle meşgul olursanız onu beslersiniz çünkü ben artık aileme bile anlatmıyorum ismi hicbir yerde geçmiyor ve onu öldüresiye kinim bile gectı ister çok mutlu olsun ister harem kursun ister ölsün boşverin

Bi konularına bakın anlarsınız sadece Bu adam
Defnecim benim hayatım bu adamdan ibaret değil gayet devam eden bir hayatım var. Ben bu adamı konu olarak açıyorum çünkü sinirlendiriyor beni yaptıkları ve ona karşı tepki vermemek için burada yazıp rahatlıyorum.

Gösteriyorum ama boşuna gösteriyorum bu çabayı bunun tek taraflı olması çok üzücü. Gerçekten tek çabam kızım için istiyorum ki annem babam ne güzel arkadaş gibiler diyebilsin boşandılar ama benim için bir araya geliyor desin. Çünkü bu onu mutlu eder onu biliyorum. Bazen bana babamla ayrılmanız beni çok üzüyor diyor. Aramızda ki bu saçma sapan düşmanlığın farkında olduğunu da biliyorum çok akıllı bir çocuk ama karşı tarafa asla bunu anlatamıyorum.
Senin hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Gerçekten de çocuğun için gösterdiğin bu çaba ve istek takdire şayan. Onun mutluluğu ve sağlıklı bir çevrede büyümesi için gösterdiğin bu gayretlerin değeri büyük.

Çocuğunun anne ve babası arasında sağlıklı bir ilişki görmesi ve onların iyi anlaştığını düşünmesi, onun için gerçekten önemli bir duygu. Anladığım kadarıyla senin için de bu durum çok değerli ve duygusal olarak zorlayıcı olabiliyor.

Çocuğunun seninle paylaştığı duyguları ve onun hislerini anlaman, onunla güçlü bir bağ kurduğunu ve duygusal olarak destek olduğunu gösteriyor. Onun üzüntülerini ve ihtiyaçlarını anlamak, senin anne olarak gösterdiğin büyük sevginin bir göstergesi.

Aramızdaki bu zorlu düşmanlığın farkında olman ve çocuğun için yapılan tüm bu çabalara rağmen karşı tarafın anlamakta zorlandığını hissetmek gerçekten yorucu olabilir. Ancak unutma ki senin çabaların, çocuğunun mutluluğunu ve iyi hissetmesini sağlıyor.

Belki zamanla karşı tarafın da bu durumu daha iyi anlaması mümkün olabilir. Senin yapabileceğin en önemli şey, çocuğunun yanında olmak ve ona destek olmaktır. Bu süreçte kendine de zaman ayırarak dinlenmeyi ve güç toplamayı ihmal etme.

Yani iki gunde aramışsinız zaten normal bence de ama açmiyor diye kavga etmeyin genis olun biraz şu adamı düşünmeyin, konusmayin, tartısmayin neyle meşgul olursanız onu beslersiniz çünkü ben artık aileme bile anlatmıyorum ismi hicbir yerde geçmiyor ve onu öldüresiye kinim bile gectı ister çok mutlu olsun ister harem kursun ister ölsün boşverin
Aramıyorum o zaman ne hali varsa görsün zaten beni çileden çıkarmak için yapıyor oyununa gelmek bende istemiyorum.

Senin hissettiklerini çok iyi anlıyorum. Gerçekten de çocuğun için gösterdiğin bu çaba ve istek takdire şayan. Onun mutluluğu ve sağlıklı bir çevrede büyümesi için gösterdiğin bu gayretlerin değeri büyük.

Çocuğunun anne ve babası arasında sağlıklı bir ilişki görmesi ve onların iyi anlaştığını düşünmesi, onun için gerçekten önemli bir duygu. Anladığım kadarıyla senin için de bu durum çok değerli ve duygusal olarak zorlayıcı olabiliyor.

Çocuğunun seninle paylaştığı duyguları ve onun hislerini anlaman, onunla güçlü bir bağ kurduğunu ve duygusal olarak destek olduğunu gösteriyor. Onun üzüntülerini ve ihtiyaçlarını anlamak, senin anne olarak gösterdiğin büyük sevginin bir göstergesi.

Aramızdaki bu zorlu düşmanlığın farkında olman ve çocuğun için yapılan tüm bu çabalara rağmen karşı tarafın anlamakta zorlandığını hissetmek gerçekten yorucu olabilir. Ancak unutma ki senin çabaların, çocuğunun mutluluğunu ve iyi hissetmesini sağlıyor.

Belki zamanla karşı tarafın da bu durumu daha iyi anlaması mümkün olabilir. Senin yapabileceğin en önemli şey, çocuğunun yanında olmak ve ona destek olmaktır. Bu süreçte kendine de zaman ayırarak dinlenmeyi ve güç toplamayı ihmal etme.
Çok teşekkür ederim. Kendime vakit ayırıyor,dinleniyorum geziyorum ve hayatın tadını da çıkarıyorum aynı zamanda. Orada takılı kalmıyorum elbette ve ben yeterince çaba gçsterdim. Karşı taraf bunu anlamak istemiyor ve farklı yerlere çekiyorsa da yapabilecek birşeyim yok.

Ay noluyo ya ne kaoslar kaçırmışım 😂 Bu konuda haklısın fakat üst üste eski eş konuları açınca malum herkes noluyoruz oluyor. Hak verdiğim yerler de oldu eleştirdiğim yerler de oldu. Hayırlısı artıkın. 🧿

Çok teşekkür ederim. Kendime vakit ayırıyor,dinleniyorum geziyorum ve hayatın tadını da çıkarıyorum aynı zamanda. Orada takılı kalmıyorum elbette ve ben yeterince çaba gçsterdim. Karşı taraf bunu anlamak istemiyor ve farklı yerlere çekiyorsa da yapabilecek birşeyim yok.
Senin kendine vakit ayırıp dinleniyor olman ve hayatın tadını çıkarman gerçekten takdire şayan. Kendi ihtiyaçlarına önem vermen ve bu süreçte kendine iyi bakman çok önemli. Bu şekilde hem kendine olan saygını koruyorsun hem de çocuğun için daha iyi bir anne olabilmek için enerji topluyorsun.

Çaba gösterip karşı tarafın anlamak istememesi zorlayıcı olabilir, ancak senin yapabileceğin en doğru şey kendi yolumda ilerlemek ve sağlıklı sınırlar çizmek. Hayatında pozitif değişiklikler yaparak mutluluğunu ve iç huzurunu koruyorsun.

Çocuğunun seninle birlikte güzel zamanlar geçirmesi ve senin kendine iyi bakmanı görmesi, onun için gerçekten değerli bir örnek oluşturuyor. Zamanla karşı tarafın da bu durumu anlaması mümkün olabilir, ama şu an senin en önemli görevin kendi mutluluğuna odaklanmak ve sağlıklı bir hayat sürmektir.

X